Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Hej  (Przeczytany 4912 razy)

Offline cichybob

Odp: Hej
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Sierpień, 2024, 13:39 »
Napiszę w "moim" temacie, że na potrzeby archiwizacji ściągam wszystkie audycje Broadcasting oraz Sprawozdania CK (w jakości 480p, aby nie zajmowały aż tyle miejsca na dysku). Na pewno się przyda, aby uniknąć roku 1984 ;)


Offline Roszada

Odp: Hej
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Sierpień, 2024, 14:22 »
Nie wiem czy trud nie daremny. :-\
Może jedynie jakiemuś nagrywającemu filmy exŚJ, to się może przydać.


Offline cichybob

Odp: Hej
« Odpowiedź #32 dnia: 14 Sierpień, 2024, 08:40 »
Chyba bardziej dla samego siebie. Może się przydać za jakiś czas. Umiem wyciągnąć napisy z tych plików. Żadna "odstępcza" literatura nie działa tak dobrze na umysły ŚJ jak niespełnione słowa ich liderów tych, którzy im przewodzą.


Offline Roszada

Odp: Hej
« Odpowiedź #33 dnia: 14 Sierpień, 2024, 09:10 »
Pewnie filmy stare z czasem będą kasować. One dużo więcej miejsca zajmują, jak pisanina. ;)


Offline cichybob

Odp: Hej
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Październik, 2024, 15:01 »
Podsumowanie Zgromadzenia Statutowego część 1:

Początek to nudy totalne. Zachwyt, że tego i tego dnia lata wstecz coś się wydarzyło. Emejzing.

1. Przemówienie Loscha (wszystkie czasy podane są to czasy oryginalnego pliku mp4, nie wiem jaka kolejność będzie w broadcastingu)

32:26 Losch mówi, że Jezus miał mniejszą chwałę zanim przyszedł na Ziemię niż tę, którą miał po zmartwychwstaniu. No ok. Sam Jezus powiedział dopiero przed zmartwychwstaniem, że teraz dostał wszelką władzę (Mateusza 28:18).
Sęk w tym, że Losch użył wersetu z Hebrajczyków 2:9 "Widzimy natomiast Jezusa, którego uczyniono trochę niższym od aniołów, a teraz ukoronowano chwałą i szacunkiem za to, że cierpiał i umarł. Z racji niezasłużonej życzliwości Bożej zakosztował śmierci za każdego człowieka"

A to sugerowało jakby Jezus przed przyjściem na Ziemię miał mniejszą chwałę niż aniołowie. A to już herezja. Zobaczymy jak to przetłumaczą, bo może ja źle go zrozumiałem... Albo jednak umniejszania zasług Jezusa ciąg dalszy :/

34:05 Losch cytuje Strażnicę, mówiąc "werset 14". Okropne.
37:45 głoszenie i nauczanie to za mało dla Boga. Tu się zgadzam. Musimy miłować innych. BRAWO.
Szkoda, że Jezus nic nie mówił o głoszeniu w Kazaniu na Górze, które on cytuje.

2. Przemówienie Windera:

45:39 Winder cytuje Izajasza 60:22 - dawno nie używany werset. Odważnie przy tak małym wzroście.
48:30 Potrzeba Sal Królestwa: 900 w Kongo, 1900 w Zambii, 500 - Mozambik i Angola, 200 do remontu - Nigeria
Same przykłady z Afryki - super. Tonący brzytwy się chwyta

55:37 ogłoszenie - oczywiście CK zdecydowało
59:43 słowo dla rodziców - cisnąć dzieciaka - obrać dla niego cel służby pełnoczasowej.
Pożycz dziecko Bogu teraz, odda ci w raju. Przerażająca wymiana: daj dziecko korporacji, której ono nie obchodzi, a odzyskasz je bez wykształcenia i goniące za wiatrem
1:01:35 szkolni doradcy wytyczają drogę dziecku, czy nie powinniśmy robić tego samego?
NIE. Zostaw moje dziecko w spokoju. Czy nie po to mamy od Boga wolną wolę i służyć Mu całym swoim umysłem? Niech dziecko obierze drogę, którą chce. A nie służenie organizacji, która żeruje na cudzej pracy.

3. Przemówienie Sandersona

1:07:48 filmik - między 1943 a 1948 liczba misjonarzy prawie się podwoiła, a potem w kolejnych 5 latach znowu. Fajnie, że obrazki pokazały jakby wzrost był kilkukrotny...
1:09:12 Znowu wzrost z takich bliskich nam krajów jak Mozambik, Angola, Kongo (trzy ponownie) jak i Filipiny
1:13:32 Izajasza 6:8 zacytowany, ale jednak dalej mowa, że ktoś jako misjonarz pójdzie tam, gdzie go przydzieli organizacja... Jehowa już schodzi na dalszy plan
1:14:25 znowu, CK zadecydowało, samo



Offline Roszada

Odp: Hej
« Odpowiedź #35 dnia: 10 Październik, 2024, 17:21 »
Dwa słowa o Jezusie.
Jeśli dla CK był On przed 'wcieleniem' Michałem Archaniołem i stał się nim po zmartwychwstaniu, to raczej widzę równorzędność funkcji.

Poza tym ja nie widzę przed 'wcieleniem' Logosa słów "poddany", niższy itp. Są zaś słowa:

"Chociaż istniał on w postaci Bożej, nawet przez myśl mu nie przeszło, żeby próbować zrównać się z Bogiem. Przeciwnie, wyzbył się wszystkiego i przybrał postać niewolnika. Stał się człowiekiem" (Flp 2:6, 7)


Online NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 397
  • Polubień: 2406
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Hej
« Odpowiedź #36 dnia: 10 Październik, 2024, 20:14 »
Napiszę w "moim" temacie, że na potrzeby archiwizacji ściągam wszystkie audycje Broadcasting oraz Sprawozdania CK (w jakości 480p, aby nie zajmowały aż tyle miejsca na dysku). Na pewno się przyda, aby uniknąć roku 1984 ;)

Trzymaj je. Słyszałem, że filmy z Anthonym Morrisem są pomału kasowane w serwisie JW.org.


Offline Roszada

Odp: Hej
« Odpowiedź #37 dnia: 10 Październik, 2024, 20:28 »
Trzymaj je. Słyszałem, że filmy z Anthonym Morrisem są pomału kasowane w serwisie JW.org.
Ilustracje są zmieniane, ale filmów z nazwy nikt jeszcze nie wymienił, które zniknęły. To pewnie plotka internetowa. ;)


Online NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 397
  • Polubień: 2406
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Hej
« Odpowiedź #38 dnia: 10 Październik, 2024, 20:33 »
Wydaje mi się, że coś takiego słyszałem na jakimś anglojęzycznym kanale.
Może i plotka. Zycie zweryfikuje tę sprawę.


Offline Roszada

Odp: Hej
« Odpowiedź #39 dnia: 10 Październik, 2024, 20:46 »
Wydaje mi się, że coś takiego słyszałem na jakimś anglojęzycznym kanale.
Może i plotka. Zycie zweryfikuje tę sprawę.
Jak wpiszesz na jworgu na ich wyszukiwarce słowo Morris to pokazują się jego filmy lub te, w których bierze udział (sporo ich tam):

https://www.jw.org/pl/szukaj/?q=Morris


Online NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 397
  • Polubień: 2406
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Hej
« Odpowiedź #40 dnia: 10 Październik, 2024, 22:51 »
Wiem, i tak też sprawdzałem, ale to nie świadczy o tym, że niczego nie usunięto.


Offline Roszada

Odp: Hej
« Odpowiedź #41 dnia: 10 Październik, 2024, 23:08 »
Wiem, i tak też sprawdzałem, ale to nie świadczy o tym, że niczego nie usunięto.
Jak nie mam dowodów, to nie rzucam klimkiem. :)
Za dużo bym stracił wiarygodności u siebie na profilu. :-\