Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Hej  (Przeczytany 3809 razy)

Offline spokojnyalek

Hej
« dnia: 18 Październik, 2016, 17:44 »
Witajcie. Oczywiście mój login nie odzwierciedla moich danych osobywych. O mnie? Usługuję w zborze, mam kochającą rodzinę i coraz bardziej mi śmierdzą nauki WTS. Zaczęło się to jakiś czas temu od ... 607 roku i dalej już poszło. Najlepsza jest nauka o raju na ziemi... Fajny raj, szkoda, że prądu w nim nie ma ani aut. Do tego prawdą jest, że głosiciele nic nie zarabiają na służbie- tacy szeregowi jak ja to nic nigdy nie dostali. A Warwick się wybuduje dzięki woli Jehowy. Niesamowite, że mogłem w to wszystko tak "ślepo" wierzyć. W razie wątpliwości rozwiąż je przy pomocy naszych i naszych wyjaśnień. Jakoś wpadłem niedawno w Biblii na Mateusza 8:11 i Efezjan 4:4. Wyjaśnień sensownych nie widziałem, no chyba, że faktycznie Abraham, Izaak i Jakub w Królestwie Niebios tyczy się postanowienia co do tego królestwa... Mam zamiar siedzieć w zborze i sprawiać wrażenie, że nic się zmieniło. Dobrze, że telefon umożliwia nagrywanie wielu rzeczy. Dobrze też, że jest archiwum WTS. Książka dla pionierów mnie urzekła, inaczej nigdy bym jej nie dostał. "Które strugi światła mnie ujmują" czy jakoś tak jest w tej książce. Fajnie, że strugi nowego światła całkowicie eliminują stare światło, a przy tym rozsądek. Najbardziej mierzi mnie fakt, że ktoś mógł bezczelnie zagrabić treść Biblii, mówiąc że tyczy się tylko pomazańców. Raymond Franz to jednak miał jaja. Ja niestety będę musiał przed rodziną, przyjaciółmi i całą resztą zgrywać dawnego kochanego brata, bo przecież miłość do bliźnich na tym polega- kochaj swoich, a nienawidź całej reszty. A nie nie! Jezus przecież kazał się modlić za nieprzyjaciół...
Witajcie!


Offline M

Odp: Hej
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Październik, 2016, 17:52 »
Dobrze też, że jest archiwum WTS....

O jak też miło mi jest coś takiego czytać :). Witaj w naszym skromnym, acz dynamicznie się powiększającym gronie ;).


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Hej
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Październik, 2016, 18:03 »

 Witaj i czuj się dobrze :)
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Hej
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Październik, 2016, 18:05 »
Ahoj spokojnyalek

Ej, nie narzekaj, jaja to trzeba nieć żeby tam być i nie zwariować, ani nikogo nie uszkodzić, tańczyć jak oni grają, choć wiesz że to bagno... i inne.
Witaj wśród nas, czuj się jak najlepiej, pisz o sobie i swoich przeżyciach co możesz tak żeby Cie nie zidentyfikowali, ubogacaj nas.
Korzystaj z naszych doświadczeń.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Salome

Odp: Hej
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Październik, 2016, 18:09 »
....Fajnie, że strugi nowego światła całkowicie eliminują stare światło, a przy tym rozsądek.

dobre stwierdzenie, witaj SpokojnyAlek!
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Roszada

Odp: Hej
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Październik, 2016, 18:59 »
Witaj Królu złoty. :)
Masz rubaszny styl opisów. ;)
Ale dobrze żeś choć spokojny, ale wesoły. :)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Hej
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Październik, 2016, 19:09 »
Witaj wśród nas  :). Jakże cieszący jest ten ciągły wzrost w naszych szeregach :D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline gerontas

Odp: Hej
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Październik, 2016, 19:38 »
Witaj Spokojny Alku!

Cieszę się, źe jesteś z nami.
Super, że napisałeś coś o sobie.
Dziel się z nami cennym doświadczeniem i opinią.
To forum może być dla Ciebie lekarstwem na chorobę zwaną organizacja
« Ostatnia zmiana: 18 Październik, 2016, 19:41 wysłana przez gerontas »


Offline Natan

Odp: Hej
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Październik, 2016, 20:32 »
Witam Cię serdecznie,

Ja - podobnie jak Ty - byłem bratem usługującym w zborze i jednocześnie przeżywałem kryzys zaufania do nauk Towarzystwa Strażnica. Przez pewien czas radziłem sobie w ten sposób, że przeglądałem z wyprzedzeniem materiał, jaki miał być omawiany na zebraniach i wybierałem tylko ten, który z czystym sumieniem mogłem przedstawić jako biblijny. Gdy sumienie mi nie pozwalało na przeprowadzenie danego zebrania, prosiłem kogoś o zastępstwo.

Zdarzyło mi się zamienić z innym starszym punktami na zgromadzeniu obwodowym lub specjalnym, bo nijak nie mogłem się zmusić do wciskania ludziom takiej ciemnoty, jak dostarczona w szkicu wykładu. Gorzej było z wykładem na zgromadzenie okręgowe - musiałem go odesłać do Nadarzyna, a na pytanie, dlaczego to zrobiłem stwierdziłem: "Sam nie mam przekonania do przedstawionych tu myśli, więc trudno mi będzie przekonywać do tego słuchaczy". Ale długo tak nie dało się funkcjonować. Przestałem być starszym. Poświęciłem sporo czasu na zburzenie fałszywej teologii Strażnicy i na zbudowanie nowego, skalistego fundamentu wiary. Warto dać sobie czas na dobrą lekturę i dużo modlitwy! Dobrze jest poznać wartościowych ludzi. Ale rozumiem warunki "osaczonych" w organizacji i rodzinie, którzy przynajmniej przez pewien czas będą musieli być "ukrytymi uczniami Chrystusa".


Offline Dietrich

Odp: Hej
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Październik, 2016, 22:05 »
Podziwiam takie osoby jak Natan czy Alek. Bez względu na to, jak długo da się wytrwać w takim graniu 'na dwa fronty'. Będąc zwykłym głosicielem sam po sobie widzę, jak mocno zmienił się mój stosunek do organizacji, kiedy poznałem o co w niej kamman. A mieć jeszcze przywilej i nauczać innych - nie potrafiłbym. Albo przynajmniej nie wytrzymałbym długo. 

Szacun dla Was!


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Hej
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Październik, 2016, 22:41 »
Witaj spokojny Alku!
Miło być świadkiem tego, że kolejne osoby odkrywają prawdę o prawdzie.
Wszystkiego dobrego.


Offline gedeon

Odp: Hej
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Październik, 2016, 22:52 »
Witaj,  spokojnyalek, widzę że spokojny nie Jesteś ale tak pozytywnie.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Hej
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Październik, 2016, 23:05 »
Witaj spokojnyalku. Twoje położenie jest mi dobrze znane i jakoś to pociągniesz jak wielu na tym forum. Pamiętaj strach ma wielki oczy a strach przed człowiekiem zastawia na niego sidła. Bądź ostrożny i odważny.  :)


Blizna

  • Gość
Odp: Hej
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Październik, 2016, 23:14 »
Też jakiś czas żyłam w rozdwojeniu jako posłuszna żona sługi pomocniczego - fanatyka.


Offline Lechita

Odp: Hej
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Październik, 2016, 23:30 »
Witaj spokojnyalek!

Cieszę się , że dołączyłeś i podzieliłeś się z nami swoją sytuacją. Nie jest łatwa, ale spokojnie - damy radę. Czytając to co napisałeś nasunęło mi się takie skojarzenie w stosunku do tego , że jesteś sam ze swym przebudzeniem. Był taki serial w oparciu o książkę Wiktora Suworowa "Akwarium" serial nosił tytuł - "Samotność szpiega".
Wielu tutaj, jak mniemam, takich  - "samotnych szpiegów". Określenie mi się spodobało. Suworow pisze co prawda o radzieckim wywiadzie wojskowym GRU, ale ciekawie opisuje pewien aspekt. Mówi -  wejście w ten świat kosztuje rubla, ale wyjście już 2 ruble. Podobnie jest z nami , wchodząc w struktury Strażnicy płacimy rubla, ale gdy chcemy wyjść to kosz wzrasta do 2 rubli.

Ze słowiańskim pozdrowieniem  - Chwała!
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper