Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "Polowanie na odstępców" - Rozmowa telefoniczna ze starszymi zboru  (Przeczytany 17513 razy)

Offline M

Odp: "Polowanie na odstępców" - Rozmowa telefoniczna ze starszymi zboru
« Odpowiedź #60 dnia: 29 Wrzesień, 2016, 18:29 »
Mysle, ze tak trzeba bedzie robic, kazda rozmowa ma byc rejestrowana, z mety im o tym powiedziec, tak jak dzwoni sie np do firmy ubezpieczeniowej i oni na wstepie mowia ze rozmowa bedzie nagrywana, jesli chcesz sie polaczyc musisz sie zgodzic na nagranie albo sie rozlanczasz.

Sęk w tym że oni nie będą z Tobą rozmawiać wiedząc, że są nagrywani ;)


Offline Arvena

Odp: "Polowanie na odstępców" - Rozmowa telefoniczna ze starszymi zboru
« Odpowiedź #61 dnia: 29 Wrzesień, 2016, 18:56 »
No to niech nie gadaja, nikt ich nie zmusza do rozmowy.
Zle czynisz, jesli chwalisz, gorzej, jesli ganisz rzecz,ktorej dobrze nie znasz. " Leonadro Da Vinci


Offline Lila

Odp: "Polowanie na odstępców" - Rozmowa telefoniczna ze starszymi zboru
« Odpowiedź #62 dnia: 29 Wrzesień, 2016, 18:56 »
Sama nie wiem, jakbym się zachowała, gdyby zapytali, czy nagrywam i stanowczo tego zabronili.

Po pierwsze "Paście" jest dla starszych i jeśli mówi, że nie wolno nagrywać, to nie wolno nagrywać starszym.
Na tej podstawie nie mogą zabronić nagrywania sądzonemu, któremu zabraniają również przyjść z pomocnikiem. Dla mnie spotkanie z nimi na pewno byłoby stresujące i pewno chciałabym, żeby był ze mną ktoś, kto zadba, żebym nie zapomniała o żadnym fakcie, żebym nie została perfidnie zaszczuta i byłby świadkiem w ewentualnym postępowaniu odwoławczym. Wiem, marzenia...
Tak czy owak, taki komitet nie jest po to, żeby komuś zapewnić komfort, pomóc, wyjaśnić nieporozumienia :(
W moim odczuciu, zakaz nagrywania w "Paście" jest po to, żeby nie musieli się potem tłumaczyć ze stylu, w jakim to robią, żeby nie było dowodów na sposób ich działania.
Zakazywanie nagrywania sądzonemu jest na wyrost i jest nadinterpretacją, podobnie jak traktowanie wykluczonych - nigdzie nie jest napisane, że należy ich gnoić, a niepisany przekaz właśnie taki jest.

Czekam na relację kogoś, kto miał komitet i otwarcie nagrywał, bo powiedział, że ten zakaz dotyczy starszych a nie jego.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: "Polowanie na odstępców" - Rozmowa telefoniczna ze starszymi zboru
« Odpowiedź #63 dnia: 29 Wrzesień, 2016, 19:20 »

Czekam na relację kogoś, kto miał komitet i otwarcie nagrywał, bo powiedział, że ten zakaz dotyczy starszych a nie jego.

Nie ma takiej możliwości, Wts boi się konsekwencji i nie chce brać odpowiedzialności za starszych, którzy nie mają kwalifikacji do przeprowadzania takich rozmów. To mógłby być np. dowód w sprawie w której osoba wykluczona po np. takim wykluczeniu popełnia samobójstwo, albo np. dowód na ukrywanie pedofila czy gwałciciela. Jeżeli nie wiedzieli o nagrywaniu myślę, że można by było je łatwiej podważyć np. w sądzie. Dlatego też nie chcą żadnych świadków na komitecie ani prawników. Czas szybko leci, mijają lata, a dowody by zostały. Wyobraź sobie, że teraz w Australii sąd miałby wszystkie nagrania ze wszystkich komitetów pedofilów, którzy nie zostali zgłoszeni na policję, albo z przesłuchań gdzie małe dzieci opowiadają jak były molestowane.

« Ostatnia zmiana: 29 Wrzesień, 2016, 19:41 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Lila

Odp: "Polowanie na odstępców" - Rozmowa telefoniczna ze starszymi zboru
« Odpowiedź #64 dnia: 29 Wrzesień, 2016, 19:29 »
Nie ma takiej możliwości, Wts boi się konsekwencji i nie chce brać odpowiedzialności za starszych, którzy nie mają kwalifikacji do przeprowadzania takich rozmów. To mógłby być np. dowód w sprawie w której osoba wykluczona po np. takim wykluczeniu popełnia samobójstwo, albo np. dowód na ukrywanie pedofila czy gwałciciela.



To na szkoleniach mają mówione, żeby zabraniać sądzonemu nagrywać? Bo z Paście to nie wynika.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: "Polowanie na odstępców" - Rozmowa telefoniczna ze starszymi zboru
« Odpowiedź #65 dnia: 29 Wrzesień, 2016, 19:36 »
M podał stronę. Nie można nikomu nagrywać. To Sąd Kapturowy nie masz możliwości obrony.

Strona 90:

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Lila

Odp: "Polowanie na odstępców" - Rozmowa telefoniczna ze starszymi zboru
« Odpowiedź #66 dnia: 29 Wrzesień, 2016, 19:39 »
M podał stronę. Nie można nikomu nagrywać. To Sąd Kapturowy nie masz możliwości obrony.


No ja to widzę.
Ale to jest książka dla starszych i to do nich jest skierowany zakaz.
Nie jest napisane, że NIKT nie może nagrywać.
Tu nie ma mowy o "dorozumieniu".


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: "Polowanie na odstępców" - Rozmowa telefoniczna ze starszymi zboru
« Odpowiedź #67 dnia: 29 Wrzesień, 2016, 19:47 »
No ja to widzę.
Ale to jest książka dla starszych i to do nich jest skierowany zakaz.
Nie jest napisane, że NIKT nie może nagrywać.
Tu nie ma mowy o "dorozumieniu".

No tak, ale zwróć uwagę, że jest powiedziane, że na przesłuchaniu nie będą też obecni obserwatorzy, którzy mieli by udzielać wsparcia moralnego, a to raczej dotyczy udzielania tego wsparcia obwinionej osobie, a nie wsparcia moralnego dla starszych. Analogicznie można domniemywać, że jest tak samo z nagrywaniem.
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Lila

Odp: "Polowanie na odstępców" - Rozmowa telefoniczna ze starszymi zboru
« Odpowiedź #68 dnia: 29 Wrzesień, 2016, 19:50 »
No tak, ale zwróć uwagę, że jest powiedziane, że na przesłuchaniu nie będą też obecni obserwatorzy, którzy mieli by udzielać wsparcia moralnego, a to raczej dotyczy udzielania tego wsparcia obwinionej osobie, a nie wsparcia moralnego dla starszych. Analogicznie można domniemywać, że jest tak samo z nagrywaniem.


Domniemywać, podobnie jak domniemywa się niewinność oskarżonego :)
Ja bym szła w zaparte. Jako głosiciel nie znam tych zasad, więc nie mogą mnie dotyczyć. W żadnej innej książce tego nie ma, no nie. Skoro to jest instrukcja dla starszych, to znaczy, że dotyczy ich.
Upierałabym się.
No ale ja pewno szybciej napiszę list, niż dam się wykluczyć.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: "Polowanie na odstępców" - Rozmowa telefoniczna ze starszymi zboru
« Odpowiedź #69 dnia: 29 Wrzesień, 2016, 19:59 »
Domniemywać, podobnie jak domniemywa się niewinność oskarżonego :)
Ja bym szła w zaparte. Jako głosiciel nie znam tych zasad, więc nie mogą mnie dotyczyć. W żadnej innej książce tego nie ma, no nie. Skoro to jest instrukcja dla starszych, to znaczy, że dotyczy ich.
Upierałabym się.
No ale ja pewno szybciej napiszę list, niż dam się wykluczyć.

By Ci zaczęli gadać o 'biblijnym' zakazie "wyjawiania poufnej rozmowy" (Prz 11:13; 15:22; 20:19; 25:9 - wszystko wg PNŚ) czy coś w tym stylu.


Offline Lila

Odp: "Polowanie na odstępców" - Rozmowa telefoniczna ze starszymi zboru
« Odpowiedź #70 dnia: 29 Wrzesień, 2016, 20:05 »
By Ci zaczęli gadać o 'biblijnym' zakazie "wyjawiania poufnej rozmowy" (Prz 11:13; 15:22; 20:19; 25:9 - wszystko wg PNŚ) czy coś w tym stylu.

No i git. A to jest przecież by chronić sądzonego a nie sąd... Bo sąd nie ma nic do ukrycia, no nie ;)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: "Polowanie na odstępców" - Rozmowa telefoniczna ze starszymi zboru
« Odpowiedź #71 dnia: 29 Wrzesień, 2016, 20:10 »
A to jest przecież by chronić sądzonego a nie sąd...

Dokładnie to Ci by powiedzieli :D


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: "Polowanie na odstępców" - Rozmowa telefoniczna ze starszymi zboru
« Odpowiedź #72 dnia: 29 Wrzesień, 2016, 21:10 »
Wasze wypowiedzi bardzo mnie pokrzepiły .Prowadząc rozmowę z Władkiem a potem z Robertem   nie  chciałem ani ośmieszyć ich ani wykazać ich braku miłości czy troski nie mówiąc o kompetencjach a raczej ich braku pod względem niesienia pomocy duchowej czy też udzielaniu skarcenia ,po prostu broniłem siebie i moją  rodzinę .chociaż zostałem zmuszony do określenia swojego stanowiska to życie jakie prowadzę teraz po wyjściu z WTSu rekompensuje wielokrotnie tą imitację prawdziwej społeczności chrześcijańskiej w której byłem przez 25 lat teraz żyję rzeczywistym życiem i modlę się do prawdziwego Boga który daje mi siłę by zacząć wszystko od nowa.Pozdrawiam  i jeszcze raz dziękuję za to że jesteście .JAREK

A my się cieszymy, że są takie osoby jak Ty, Jarku.


Offline PoProstuJa

Odp: "Polowanie na odstępców" - Rozmowa telefoniczna ze starszymi zboru
« Odpowiedź #73 dnia: 29 Wrzesień, 2016, 21:38 »
Wasze wypowiedzi bardzo mnie pokrzepiły .Prowadząc rozmowę z Władkiem a potem z Robertem   nie  chciałem ani ośmieszyć ich ani wykazać ich braku miłości czy troski nie mówiąc o kompetencjach a raczej ich braku pod względem niesienia pomocy duchowej czy też udzielaniu skarcenia ,po prostu broniłem siebie i moją  rodzinę .chociaż zostałem zmuszony do określenia swojego stanowiska to życie jakie prowadzę teraz po wyjściu z WTSu rekompensuje wielokrotnie tą imitację prawdziwej społeczności chrześcijańskiej w której byłem przez 25 lat teraz żyję rzeczywistym życiem i modlę się do prawdziwego Boga który daje mi siłę by zacząć wszystko od nowa.Pozdrawiam  i jeszcze raz dziękuję za to że jesteście .JAREK

Jarku cieszę się, że jesteś na forum i czytasz nasze wypowiedzi.

Tą rozmową naprawdę mi zaimponowałeś! Kiedy słuchałam tego nagrania, pomyślałam, że Jarek to mądry, logicznie myślący człowiek i dodatkowo potrafiący przekazywać ważkie tematy ze spokojem.
Myślę, że ten dialog może służyć jako słuchowisko-instruktarz dla tych, którzy noszą się z zamiarem rozmowy o "prawdzie" z rodziną, innymi braćmi ze zboru czy starszymi. :)


Offline Woland

Odp: "Polowanie na odstępców" - Rozmowa telefoniczna ze starszymi zboru
« Odpowiedź #74 dnia: 29 Wrzesień, 2016, 21:49 »
Szanowni doświadczeni w sytuacji i  znawcy gadżetów . Myślę że niektórym tutaj zależy na poradzie:
- Co proponujecie do nagrywania , żeby była dobra jakość?
- jakieś rady dla nagrywających?