Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "Polowanie na odstępców" - Rozmowa telefoniczna ze starszymi zboru  (Przeczytany 17528 razy)

Offline Arvena

Odp: "Polowanie na odstępców" - Rozmowa telefoniczna ze starszymi zboru
« Odpowiedź #45 dnia: 29 Wrzesień, 2016, 11:28 »
Powiedzcie mi czy w ksiazce dla starszych jest wzmianka ze osoba ktorej robi sie komitet nie moze nagrywac swojego komitetu? Jesli jest Prosze o cytat . Z gory dziekuje
Zle czynisz, jesli chwalisz, gorzej, jesli ganisz rzecz,ktorej dobrze nie znasz. " Leonadro Da Vinci


Offline Szyszoonia

Odp: "Polowanie na odstępców" - Rozmowa telefoniczna ze starszymi zboru
« Odpowiedź #46 dnia: 29 Wrzesień, 2016, 11:46 »
Wysluchalam obydwie czesci (nota bene nie spalam do 2.00 w nocy i musze dzisiaj wlawac w siebie niezliczone litry kawy, zeby sie utrzymac na nogach  ;D ;D ;D)
Jestem pod ogromnym wrazeniem spokoju, opanowania i umiejetnosci pieknego prowadzenia rozmowy przez Jarka.
Niestety wypowiedzi starszych sa zenujace (wiem, wiem, powtarzam sie ;)). I tu nawet nie chodzi mi o przyznawanie sie owych braci do tego, ze nie ze wszystkim sie zgadzaja, czy tez miewaja watpliwosci. Udaerza mnie raczej ich brak kompetencji i wiedzy do prowadzenia takich rozmow. Nie potrafili uzyc zadnych rzeczowych argumentow, ktorymi mogliby w jakikolwiek sposob chociaz sprobowac rozwiac obawy, czy watpliwosci Jarka. I oni sa mianowani duchowymi pasterzami???? Ich wiedza jest praktycznie zerowa, obracaja tylko wyuczonymi lata temu frazesami, jeszcze na dodatek nie na temat. Najgorsze jest to, ze starsi (podobnie zreszta, jak i wiekszosc szeregowych owieczek) sa absolutnie dalecy od checi poszerzenia wiedzy i horyzontow. Nie s awcale przygotowani do rozmow na drazliwe ostatnio tematy pedofilii, czy kontaktow Org. z ONZ. Zero jakiegokolwiek merytorycznego i praktycznego przygotowania do takich rozmow. I tacy ludzie stoja na strazy czystosci zboru? Wlasnie tacy wlasciwie laicy maj rozwiazywac problemy czlonkow zboru???
A juz poinformowanie o planowanym wzgledem Jarka komitecie sadowniczym rozwalilo mnie na lopatki... Mysle, ze podczas pierwszej rozmowy brata Roberta moze i ruszylo sumienie. Widac, ze odezwaly sie w nim normalne, ludzkie odruchy. Ale nie moge sie oprzec wrazeniu, z w ciagu tych 10 minut przerwy miedzy obiema rozmowami, starszy Robert zdal komus relacje jak sie rzeczy maja i zostal po prosu zobligowany do zalatwienia tej sprawy "krotko i na temat". Zadnych przeprosin, zadnego wspolczucia, zadnych przyjacielskich zachowan... Komitet, wykluczenie i pozamiatane.
Zenada, zenada, zenada  >:( >:( >:(


Offline Salome

Odp: "Polowanie na odstępców" - Rozmowa telefoniczna ze starszymi zboru
« Odpowiedź #47 dnia: 29 Wrzesień, 2016, 12:12 »
Nieaktualne światło!


Oj, Niewierzący, możliwe, że nieaktualne, bo to Strażnica z 2006 roku.

A pieśń nr 123 "Pasterze dary w ludziach" aktualna?

1. Bóg nasz, Jehowa, dba o swój lud
— wiernych pasterzy dał.
Żyją ofiarnie, wielki ich trud,
drogę wskazują nam.

(REFREN)
Dary duchowe otrzymał zbór:
braci, co pomóc nam chcą.
O trzodę Bożą dziś troszczą się.
Miłość okażmy im swą.

2. Czuli pasterze nie szczędzą sił,
wiodą i chronią nas.
Chorych umocnią, otrą ich łzy;
wzniecą radości żar.

3. Rady, zachęty dają nam w czas,
by się nie potknął nikt,
by każdy łaskę Boga dziś miał,
dla Niego co dzień żył.

"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline gedeon

Odp: "Polowanie na odstępców" - Rozmowa telefoniczna ze starszymi zboru
« Odpowiedź #48 dnia: 29 Wrzesień, 2016, 12:26 »
Powiedzcie mi czy w ksiazce dla starszych jest wzmianka ze osoba ktorej robi sie komitet nie moze nagrywac swojego komitetu? Jesli jest Prosze o cytat . Z gory dziekuje


rozdz. 7 akapit 3
W książce Paście jest zawarta instrukcja dla starszych i nie ma to żadnej podstawy prawnej.

Obwiniony dla swojej obrony i dla własnego użytku, nie ma przeszkód aby takie gremium nagrywać.
« Ostatnia zmiana: 29 Wrzesień, 2016, 12:33 wysłana przez gedeon »


Offline Ingrid

Odp: "Polowanie na odstępców" - Rozmowa telefoniczna ze starszymi zboru
« Odpowiedź #49 dnia: 29 Wrzesień, 2016, 14:03 »
Podziwiam tego nagrywającego za niesamowitą kulturę osobistą i opanowanie. Nawet biorąc poprawkę na to, że wiedział, że nagrywa więc nie wypada się nie zachowywać - spokojne zachowanie w takiej rozmowie graniczy z niemożliwym.
Poziom jego rozmówców mrozi krew w żyłach.


Offline Arvena

Odp: "Polowanie na odstępców" - Rozmowa telefoniczna ze starszymi zboru
« Odpowiedź #50 dnia: 29 Wrzesień, 2016, 14:05 »
Ale czy moze im przed spotkaniem powiedziec, ze nie godzi sie na komitet jesli nie bedzie mogl tego nagrywac? Bo jesli dojdzie do tego ze ktos nas powola przed komisje 3 panow w krawatach to bez nagrywanie sie nie da. Kilka lat temu nagrywalismy wizyte pasterska ale na koncu powiedzielismy ze nagralismy to starsi sie zdenerwowali i kazali to skasowac, a my glupi to zrobilismy.Wtedy jeszcze wierzylismy w organizacje ale tez wiedzielismy ze starsi to straszni klamcy i jedno mowi w oczy a drugie zupelnie sprzeczne z tym co mowili do czlowieka za plecami, dlatego potrzebowalismy dowodow.
Zle czynisz, jesli chwalisz, gorzej, jesli ganisz rzecz,ktorej dobrze nie znasz. " Leonadro Da Vinci


Offline M

Odp: "Polowanie na odstępców" - Rozmowa telefoniczna ze starszymi zboru
« Odpowiedź #51 dnia: 29 Wrzesień, 2016, 14:15 »
Powiedzcie mi czy w ksiazce dla starszych jest wzmianka ze osoba ktorej robi sie komitet nie moze nagrywac swojego komitetu? Jesli jest Prosze o cytat . Z gory dziekuje

Strona 90:


KaiserSoze

  • Gość
Odp: "Polowanie na odstępców" - Rozmowa telefoniczna ze starszymi zboru
« Odpowiedź #52 dnia: 29 Wrzesień, 2016, 14:22 »
Wchodzę na komitet z magnetofonem i uruchomionym nagrywaniem

"Ale nie wolno nagrywać!"
"Oczywiście wyłączę, proszę jedynie mi pokazać taki zakaz w Biblii albo Strażnicy"
"Jest w książce dla starszych"
"To się do niej stosujcie, chyba nie muszę stosować się do wskazówek, jakich mi nie udzielono? Bo i na jakiej podstawie?"
"Ale nie wolno! Inaczej nie będzie komitetu!"
"Nie chcecie komitetu - nie ma sprawy. Ja dostosowałem się do waszych zaproszeń i wszystkich wskazówek ze Strażnic. Czekam na waszą decyzję. Nagrywanie wciąż działa".

I co wtedy?


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: "Polowanie na odstępców" - Rozmowa telefoniczna ze starszymi zboru
« Odpowiedź #53 dnia: 29 Wrzesień, 2016, 14:31 »
Wchodzę na komitet z magnetofonem i uruchomionym nagrywaniem

"Ale nie wolno nagrywać!"
"Oczywiście wyłączę, proszę jedynie mi pokazać taki zakaz w Biblii albo Strażnicy"
"Jest w książce dla starszych"
"To się do niej stosujcie, chyba nie muszę stosować się do wskazówek, jakich mi nie udzielono? Bo i na jakiej podstawie?"
"Ale nie wolno! Inaczej nie będzie komitetu!"
"Nie chcecie komitetu - nie ma sprawy. Ja dostosowałem się do waszych zaproszeń i wszystkich wskazówek ze Strażnic. Czekam na waszą decyzję. Nagrywanie wciąż działa".

I co wtedy?

Ha,ha  ;D ;D dobre

.... i wtedy wykluczenie zaoczne, także lepiej napisać list o odłączeniu, wtedy chociaż ma się tą satysfakcje, że się samemu odeszło, a nie że oni cię wyrzucili.
« Ostatnia zmiana: 29 Wrzesień, 2016, 14:33 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Arvena

Odp: "Polowanie na odstępców" - Rozmowa telefoniczna ze starszymi zboru
« Odpowiedź #54 dnia: 29 Wrzesień, 2016, 14:35 »
Mysle, ze tak trzeba bedzie robic, kazda rozmowa ma byc rejestrowana, z mety im o tym powiedziec, tak jak dzwoni sie np do firmy ubezpieczeniowej i oni na wstepie mowia ze rozmowa bedzie nagrywana, jesli chcesz sie polaczyc musisz sie zgodzic na nagranie albo sie rozlanczasz. Tym bardziej ze ww naszym domu mozemy robic co chcemy, mozemy miec np na stale zamontowane kamery ktore nagrywaja co sie dzieje w domu 24 godzin na dobe, kto nam zabroni?
Aha, czy komitet moze odbywac sie u winnego w domu, czy zawsze musi byc na sali krolestwa? Jakie sa wytyczne?
Zle czynisz, jesli chwalisz, gorzej, jesli ganisz rzecz,ktorej dobrze nie znasz. " Leonadro Da Vinci


KaiserSoze

  • Gość
Odp: "Polowanie na odstępców" - Rozmowa telefoniczna ze starszymi zboru
« Odpowiedź #55 dnia: 29 Wrzesień, 2016, 15:46 »
Ha,ha  ;D ;D dobre

.... i wtedy wykluczenie zaoczne, także lepiej napisać list o odłączeniu, wtedy chociaż ma się tą satysfakcje, że się samemu odeszło, a nie że oni cię wyrzucili.

Zaoczne? Przecież stawiłem się na komitet. Byłem na nim do samego końca. Starsi go zakończyli.


Offline Brat Kardyga

Odp: "Polowanie na odstępców" - Rozmowa telefoniczna ze starszymi zboru
« Odpowiedź #56 dnia: 29 Wrzesień, 2016, 15:52 »
Na początku każdego mojego komitetu padało pouczenio-pytanie: To jest poufne spotkanie i nie wolno niczego nagrywać, czy może ty bracie nagrywasz w tej chwili to spotkanie?
Z uśmiechem na twarzy zaprzeczałem a prawdę znałem tylko ja...
Odnośnie wymuszania samodzielnego odłączenia też to przechodziłem, proponowano mi to kilkakrotnie w zawoalowany sposób ale wtedy nie miałbym...
CDN  ;) 


Offline zaocznie wywalony

Odp: "Polowanie na odstępców" - Rozmowa telefoniczna ze starszymi zboru
« Odpowiedź #57 dnia: 29 Wrzesień, 2016, 15:55 »
Zaoczne? Przecież stawiłem się na komitet. Byłem na nim do samego końca. Starsi go zakończyli.
Niby tak, ale ...
Komitet nie jest od uznania winnym (to zostało uznane na spotkaniu, na którym podjęto decyzję o jego powołaniu) a od stwierdzenia "okazania skruchy".
Jesteś "rozpasany" (oczywiście tylko wg. definicji WTS-u) - bo nie posłuchałeś "próśb" starszych, i nie uznajesz rad "niewolnika" o nie nagrywaniu.
Starsi nie mogli - przez Twój upór do nagrywania - przeprowadzić postępowania w Twojej obecności, więc .....
Pa, Pa - i kłopot z głowy
« Ostatnia zmiana: 29 Wrzesień, 2016, 15:58 wysłana przez zaocznie wywalony »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: "Polowanie na odstępców" - Rozmowa telefoniczna ze starszymi zboru
« Odpowiedź #58 dnia: 29 Wrzesień, 2016, 15:57 »
Niby tak, ale ...
Jesteś "rozpasany" (oczywiście tylko wg. definicji WTS-u) - bo nie posłuchałeś "próśb" starszych, i nie uznajesz rad "niewolnika" o nie nagrywaniu.
Starsi nie mogli - przez Twój upór do nagrywania - przeprowadzić postępowania w Twojej obecności, więc .....
Pa, Pa - i kłopot z głowy

Ale ja cały czas proszę o pokazanie tych "rad". Który starszy pokaże mi książkę dla starszych? :D


Offline wyzwolony

Odp: "Polowanie na odstępców" - Rozmowa telefoniczna ze starszymi zboru
« Odpowiedź #59 dnia: 29 Wrzesień, 2016, 18:28 »
Wasze wypowiedzi bardzo mnie pokrzepiły .Prowadząc rozmowę z Władkiem a potem z Robertem   nie  chciałem ani ośmieszyć ich ani wykazać ich braku miłości czy troski nie mówiąc o kompetencjach a raczej ich braku pod względem niesienia pomocy duchowej czy też udzielaniu skarcenia ,po prostu broniłem siebie i moją  rodzinę .chociaż zostałem zmuszony do określenia swojego stanowiska to życie jakie prowadzę teraz po wyjściu z WTSu rekompensuje wielokrotnie tą imitację prawdziwej społeczności chrześcijańskiej w której byłem przez 25 lat teraz żyję rzeczywistym życiem i modlę się do prawdziwego Boga który daje mi siłę by zacząć wszystko od nowa.Pozdrawiam  i jeszcze raz dziękuję za to że jesteście .JAREK