Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Krucjata przeciw brodaczom.  (Przeczytany 8072 razy)

Offline Fantom

Odp: Krucjata przeciw brodaczom.
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Wrzesień, 2016, 21:48 »
 Proponuje zapytac sie każdego brata i siostrę w zborze na osobności,czy Twoja broda ich gorszy.Zebrać dane i przedstawić braciom.
 Osoby niech wytłumaczą Tobie co ich konkretnie gorszy w noszeniu brody.Część z nich nabierze wody w usta,inni powiedzą,żeby Ciebie nie urazić,że nic nie mają do Twojej brody.Powiedzieć starszym,że tak naprawdę w zborze nikomu to nie przeszkadza.Temat pozamiatany.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Krucjata przeciw brodaczom.
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Wrzesień, 2016, 21:49 »
Proponuje zapytac sie każdego brata i siostrę w zborze na osobności,czy Twoja broda ich gorszy.Zebrać dane i przedstawić braciom.
 Osoby niech wytłumaczą Tobie co ich konkretnie gorszy w noszeniu brody.Część z nich nabierze wody w usta,inni powiedzą,żeby Ciebie nie urazić,że nic nie mają do Twojej brody.Powiedzieć starszym,że tak naprawdę w zborze nikomu to nie przeszkadza.Temat pozamiatany.

Dobry pomysł wg mnie!


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Krucjata przeciw brodaczom.
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Wrzesień, 2016, 21:57 »
Znowu "miłosierni pasterze" znaleźli sobie owcę, nad którą z sadystyczną przyjemnością chcą się znęcać i szukają kolejnych.
Lucyfer, teraz Ty napisz list do Nadarzyna i przyznaj się w nim, że tak, masz brodę i bardzo cierpisz przez to, ale nie możesz
jej zgolić ze względu na chorobę skóry. Przyznaj w nim również, że "miłosierni" starsi przyczyniają się do Twojego cierpienia,
ciągle zwracając Ci uwagę na to, że Twoja broda stanowi ogromny problem dla zboru. Napisz też, że nie wiesz co z tym zrobić,
że psychicznie nie dajesz już sobie z tym rady. Zapytaj o poradę w tej kwestii.

I to jest bardzo dobra sugestia. Poważnie. Bowiem ze swojej praktyki wiem,
że dopiero kiedy formalnie postawi się takim legalistom, według ich własnej broni,
czyli OFICJALNIE reagując na ich zachowanie (czego na ogół najbardziej się obawiają),
wtedy można coś ugrać. Nie chodzi oczywiście o robienie draki czy sztukę dla samej sztuki,
bo nic dobrego z tego nie wynika dla nikogo - ale o to, że wówczas oni mają taki niechciany
"stop"dla swoich fanaberii, osądzania i panoszenia się. Gdyby wszystkie "owce" były gotowe
czynnie reagować, pewnie nie byłoby niektórych problemów w organizacji.
Ważne, żeby takie oficjalne zapytanie do B.O o działania starszych nie miało brzmienia roszczeniowego,
tylko właśnie było zapytaniem, co zrobić w takiej sytuacji; bo to Ty jesteś ofiarą,
która cierpi frustrację  i znosi nękanie. Zapytaj, na jakiej podstawie posiadanie brody
zgodnej z naturą jest gorszące? Zobaczysz, jak się będą gimnastykować :)
Bo ganienie ludzi w takiej kwestii, na dodatek z groźbą jakichś skutków,  to nie jest ani biblijne,
ani moralne, ani konstytucyjne. Tak właśnie postępują sekty. Z przykrością, ale muszę to napisać.



Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Krucjata przeciw brodaczom.
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Wrzesień, 2016, 22:05 »
A ja mam słabość do brodaczy od zawsze.  :-[  ale ciiiii  ;D
A ja mam brodę jak Jacyków  ;D  ;) Z siwą kępką, a nawet dwiema.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Krucjata przeciw brodaczom.
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Wrzesień, 2016, 22:11 »
A ja mam brodę jak Jacyków  ;D  ;) Z siwą kępką, a nawet dwiema.

A ten, to już w ogóle - o przywilejach w zborze, tylko pomarzyć może:



:)
« Ostatnia zmiana: 27 Wrzesień, 2016, 22:12 wysłana przez Abba »


Offline chmura

Odp: Krucjata przeciw brodaczom.
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Wrzesień, 2016, 22:13 »
A ten, to o przywilejach w zborze, tylko pomarzyć może:



:)
Pewnie dlatego taki smutny;)
Nareszcie żyję :)


Blizna

  • Gość
Odp: Krucjata przeciw brodaczom.
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Wrzesień, 2016, 23:19 »
A ja mam słabość do brodaczy od zawsze.  :-[  ale ciiiii  ;D

Ja nie od zawsze.
Do tego widocznie trzeba dojrzeć :)
Lubię blondynów z zarostem i brodą.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Krucjata przeciw brodaczom.
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Wrzesień, 2016, 00:01 »
U mnie w zborze powtarzali, że jak mówca będzie mieć brodę, to raz jak to wygląda, a dwa zamiast na wykładzie będą się koncentrować na brodzie. Broda jest tak zajmująca, że tylko na brodę będą patrzeć. Czasem miałam ochotę powiedzieć że jak warkoczyki będą mieć zaplecione to będzie bardziej zajmująca od wykładu, jedyna ciekawe coś na wykładach  ;D

A ja mam słabość do brodaczy od zawsze.  :-[  ale ciiiii  ;D

Brody są fajne ;)
Zarost dodaje mężczyzną niesamowitego seksapilu ;) :D
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Krucjata przeciw brodaczom.
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Wrzesień, 2016, 00:11 »
Zarost dodaje mężczyzną niesamowitego seksapilu ;) :D
I pewnie dlatego Nadarzyn nie pochwala tego.  ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Krucjata przeciw brodaczom.
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Październik, 2016, 21:16 »
Chciałbym zapoznać szanowne forum z listem, który wysłał nasz kolega do Nadarzyna i dwoma odpowiedziami, które myślę, że wszystkich zainteresują.

Tak więc, zamieszczam list Pawła, za jego pozwoleniem w sprawie zarostu u mężczyzna i dwie odpowiedzi Biura Oddziału.
Paweł pisał dosyć bezpośrednio i odważnie argumentował. Jak widać z odpowiedzi, uderzył w czułą strunę w Biurze Oddziału.














« Ostatnia zmiana: 03 Październik, 2016, 21:35 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline chmura

Odp: Krucjata przeciw brodaczom.
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Październik, 2016, 21:39 »
Oj uderzył w czułą strunę, skoro kopię dostał nawet nadzorca obwodu.!!!
Nareszcie żyję :)


Tusia

  • Gość
Odp: Krucjata przeciw brodaczom.
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Październik, 2016, 21:42 »
Miłujący Cię bracia

Z miłości do Ciebie, będziesz wykluczony. Za co? Coś tam wymyślimy. Daj nam czas.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Krucjata przeciw brodaczom.
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Październik, 2016, 22:01 »
Ja bym z tymi listami do jakiejś prasy poszedł normalnie.


Offline Salome

Odp: Krucjata przeciw brodaczom.
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Październik, 2016, 22:23 »
Najbardziej podoba mi ostatnie zdanie w liście, takie czułe zakończenie:

"Ponieważ w Twoim liście, jak już napisaliśmy, jest kilka niepokojących stwierdzeń, jego kopię przekazaliśmy starszym z prośbą, by poznali je i udzielili Ci stosownej pomocy."


Czytaj: starsi pomogą Ci się spakować celem rychłego wylotu z organizacji.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Krucjata przeciw brodaczom.
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Październik, 2016, 00:36 »
Ciekawie i logicznie napisana argumentacja.
Za to odpowiedź już taka nie jest, czego zresztą można się było spodziewać :)
W odpowiedzi jest zdanie "nie chcesz zrezygnować ze swych osobistych upodobań i nie zważasz na to, że Twój wygląd wzbudza niepokój."
No tak :) Tylko co w tym złego w tym wypadku...

Śmieszne jest w mojej opini także zdanie, że na przestrzeni lat ukształtowała się opinia i praktyka, że mężczyźni golili brody, i teraz oni ni chcą tego zmieniać, bo nie widzą potrzeby.

Argumenty z rury wydechowej, a nie z mózgu czy Biblii.
Piszą tak, jakby broda to było jakieś świństwo normalnie. "Nie chcemy tego zmieniać" - a dlaczego np. w sprawie zachęcania do korzystania z internetu,
gdzie jest naprawdę pełno świństw i na dodatek wiąże się to z zakupem potrzebnych urządzeń  - to jakoś "chcieli" to zmienić? Mimo że najpierw "ukształtowała się" inna opinia, zresztą wciskana przez samą organizację?

Jeśli zarzucają człowiekowi z brodą, że on "nie jest gotowy zrezygnować z własnych upodobań" (a co to za argument? broda to sadomaso upodobania czy co?),
to dlaczego pieniacze o brodę sami "nie są gotowi zrezygnować z własnych upodobań" w tym względzie  - a raczej dziwacznej, nieuzasadnionej osobistej fobii, utrudniającej życie innym?

Oj uderzył w czułą strunę, skoro kopię dostał nawet nadzorca obwodu.!!!

To normalna praktyka organizacji. Za każdym razem, gdy głosiciel pisze tego typu korespondencję,
kopię otrzymują starsi z jego zboru oraz nadzorca tego obwodu. Nie dlatego, że akurat uznali że on potrzebuje skorygowania (chociaż faktycznie tak napisali).

Mnie natomiast interesuje inna rzecz. List jest z 2003 roku. Ciekawe, czy Paweł jeszcze jest w org :)

Bo podał wspaniałą argumentację i niestety zderzył się z miażdżącą, agresywną lokomotywą na żelaznych szynach organizacji,
pozbawioną logiki i zrozumienia.
« Ostatnia zmiana: 04 Październik, 2016, 00:47 wysłana przez Abba »