Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Krucjata przeciw brodaczom.  (Przeczytany 8069 razy)

Blizna

  • Gość
Odp: Krucjata przeciw brodaczom.
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Październik, 2016, 00:46 »
No to szykuj się brodaty bracie na komitet sadowniczy.
Celowo bez "ą" :P
Tyle ma to wspólnego ze sprawiedliwym sądem, co z sadem owoców, więc równie dobrze może być "sadowniczy".


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Krucjata przeciw brodaczom.
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Październik, 2016, 01:53 »

Mnie natomiast interesuje inna rzecz. List jest z 2003 roku. Ciekawe, czy Paweł jeszcze jest w org :)

Bo podał wspaniałą argumentację i niestety zderzył się z miażdżącą, agresywną lokomotywą na żelaznych szynach organizacji,
pozbawioną logiki i zrozumienia.


Paweł jest już poza organizacją.
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline donadams

Odp: Krucjata przeciw brodaczom.
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Październik, 2016, 19:28 »
Proponuje zapytac sie każdego brata i siostrę w zborze na osobności,czy Twoja broda ich gorszy.Zebrać dane i przedstawić braciom.
 Osoby niech wytłumaczą Tobie co ich konkretnie gorszy w noszeniu brody.Część z nich nabierze wody w usta,inni powiedzą,żeby Ciebie nie urazić,że nic nie mają do Twojej brody.Powiedzieć starszym,że tak naprawdę w zborze nikomu to nie przeszkadza.Temat pozamiatany.

Żeby ktoś mógł odpowiedzieć na takie pytanie, musiałby wiedzieć wpierw, co tak naprawdę oznacza słowo "gorszyć". Odnoszę wrażenie, że dla wielu ludzi to jest jakiś mistyczny stan umysłu, w którym mogę przywalić się do każdego o wszystko byleby zwrócić na siebie i swoje durne prawa uwagę. Jeśli natomiast mój zarost jest powodem do zgorszenia, czyli wywiera na kogoś demoralizujący wpływ, to nie chcę wiedzieć w jakim stanie jest wiara tego człowieka! Ktoś taki to dopiero "potrzebuje miłościwej pomocy starszych". Jeśli czyjaś broda niszczy jego wiarę w Boga, to niech raczej martwi się tym, co z jego wiarą zrobi "wielki ucisk", którego wszyscy ŚJ wyczekują i który skwapliwie przyśpieszają.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline CzarnySmok

Odp: Krucjata przeciw brodaczom.
« Odpowiedź #33 dnia: 05 Październik, 2016, 20:57 »
Lata temu organizowalem spotkanie nieformalne dla braci i siostr w zborze. Zgodnie z zaleceniami i w zgodzie z moim wytresow...szkolonym sumieniem poszedlem do wujka Janusza, ktory byl starszym w zborze poprosic o blogoslawienstwo dla tego wydarzenia. Wujek Janusz zaczal wypytywac o towarzystwo, muzyke, kontrole, alkohol itp. itd. Gdy juz byl prawie przekonany, ze wszystko jest wg zasad wzorowanym na grzecznych obrazkach ze Str. i Psię! zadał kontrolne pytanie:
- A czy zaprosiłbys Jezusa na to spotkanie?

Bedac juz wyluzowanym, pewnym siebie i witajacym sie z gąską, że wszystko odbedzie sie za pozwoleniem wujka Janusza odpowiedziałem z nonszalancją i jak wtedy mi się wydawało - wysublimowanym poczuciem humorku:
- Nie. Poprosiłbym go, żeby się ogolił :)

Niestety, zart nie przypadl do gustu Januszowi wujkowi i stwierdzil, że tę sprawę musi jeszcze omowic z wujkiem Hieniem i Stasiem. Impreza sie udała - po prostu w innym miejscu i czasie, w trochę mniejszym, bardziej zaufanym gronie i juz bez angazowania wujków.


PS. Tak sobie jeszcze raz czytam ten list...Ze tez ten system wymaga na ludziach marnowanie kartek, zeby pisali, czy mogą sobie wlosa na twarzy zgolic trymerem czy maszynką, czy mogą sie zaczesać w prawo, w lewo czy z przedziałkiem na lewy skos do tylu. A juz zupelnie rozlozyl mnie na lopatki wstep odpowiedzi: "Po dluzszym czasie krótko odpowiadamy...' Czekali widac na ducha, ktory by im udzielil madrosci w tej jakze waznej, odpowiedzialnej i znaczacej kwestii.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Krucjata przeciw brodaczom.
« Odpowiedź #34 dnia: 05 Październik, 2016, 21:40 »
Ktoś się pytał, chyba Efezjan, co to jest pokarm na czas słuszny? To są rady, nowe światła od niewolnika czyli CK wtedy kiedy ich właśnie potrzebujesz. Takie duchowe rady czyli pokarm na czas słuszny np w 2002 roku opublikowano w PRZEBUDŹCIE SIĘ

CYTAT; Przebudźcie się! — 2002 g02 8.8 ss. 24-27
"Martwisz się o włosy?"



"Do typowych kłopotów związanych z włosami należy ich rzednięcie i pojawienie się łysiny. Dolegliwości te są znane od tysięcy lat. Staroegipski środek mający przeciwdziałać łysieniu zawierał tłuszcz lwa, hipopotama, krokodyla, kota, węża i gęsi."


"Nie szczotkuj włosów zbyt mocno. Długich włosów lepiej też nie szczotkować od razu z góry na dół, przez całą długość. Zacznij od rozczesania szczotką końców, przytrzymując włosy ręką; później czesz włosy od środka w dół, a następnie opuść głowę i dopiero wtedy wyszczotkuj je na całej długości.”

"Dostrzeżenie oznak siwienia lub nadmiernego wypadania włosów może cię zmartwić. Pamiętaj jednak, że inni nie przywiązują do twojej fryzury takiej wagi jak ty. Farbowanie włosów, noszenie peruki czy też stosowanie jakichś kuracji jest sprawą osobistą. Niezależnie od koloru oraz ilości włosów liczy się przede wszystkim to, by były czyste i starannie uczesane."

UWAGA!!!
DOTYCZY WŁOSÓW NA GŁOWIE, POD PACHAMI, NOGACH, RĘKACH, NA INNYCH SPRAWACH, ALE…….
NIE DOTYCZY WŁOSÓW NA BRODZIE !!!!!!!!!! SORRY BRODACZE  ;)
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/102002570#h=24:0-24:294




"Czy Jezus, będąc na ziemi, miał brodę? Żydzi ściśle stosowali się do tego zwyczaju. Jezus, rodowity Żyd, ‛urodził się pod prawem’ i je spełnił (Gal 4:4; Mt 5:17). Jak wszyscy Żydzi, od narodzin był oddany Jehowie Bogu na podstawie przymierza Prawa i miał obowiązek przestrzegać całego Prawa, w tym także zakazu ścinania skraju brody. Ponadto w tamtych czasach zarost golili Rzymianie. Gdyby więc Jezus to robił, zarzucano by mu, że jest Rzymianinem albo eunuchem. Poza tym proroctwo dotyczące cierpień Jezusa zapowiadało: „Nadstawiłem plecy bijącym, a policzki wyrywającym włosy” (Iz 50:6)."

"(...)W związku z tym można przyjąć, że Noe, Henoch, Set i Adam też byli brodaci."


it-1 s. 273-s. 274
Wnikliwe poznawanie Pism, tom 1 s. 273
« Ostatnia zmiana: 05 Październik, 2016, 22:02 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Metyl

Odp: Krucjata przeciw brodaczom.
« Odpowiedź #35 dnia: 05 Październik, 2016, 23:23 »
savoir vivre a broda?


Offline Sebastian

Odp: Krucjata przeciw brodaczom.
« Odpowiedź #36 dnia: 11 Październik, 2016, 22:22 »
dzięki niech będą Latającemu Potworowi Spagetti, że obecnie nie muszę zajmować swojej głowy tak "superważnymi" kwestiami jak ewentualna zgoda starszyzny zborowej na golenie lub zapuszczenie brody.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Estera

Odp: Krucjata przeciw brodaczom.
« Odpowiedź #37 dnia: 11 Październik, 2016, 23:04 »
Z miłości do Ciebie, będziesz wykluczony. Za co? Coś tam wymyślimy. Daj nam czas.
   To coś trochę na zasadzie "dajcie mi człowieka, a & do niego znajdę!"
   Tak robiono za czasów PZPR-u /jeśli ktoś to pamięta/
   Paranoja, nic dodać, nic ująć ;D ;D ;D ;D ;D

I reasumując jeśli chodzi o wątek brodaczy.
1/ CK WTS ma zawsze rację. Brody golić!
2/ Jeśli...., nie ma racji, patrz pkt. 1....
    I kółeczko się zamyka, a "owieczka" nie ma tu nic do gadania!
« Ostatnia zmiana: 11 Październik, 2016, 23:26 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline R.S

Odp: Krucjata przeciw brodaczom.
« Odpowiedź #38 dnia: 11 Październik, 2016, 23:10 »


Offline Estera

Odp: Krucjata przeciw brodaczom.
« Odpowiedź #39 dnia: 11 Październik, 2016, 23:41 »

Świetnie. Romeo ;D ;D ;D ;D ;D
               klip zarąbisty...
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Woland

Odp: Krucjata przeciw brodaczom.
« Odpowiedź #40 dnia: 12 Październik, 2016, 10:12 »
"nie są gotowi zrezygnować z własnych upodobań"
czekaj czekaj. to chyba "dojżali" starsi i BO powinni rezygnować z osobistych upodobań a nawet w tym przodować!???


Blizna

  • Gość
Odp: Krucjata przeciw brodaczom.
« Odpowiedź #41 dnia: 09 Listopad, 2016, 22:44 »
Właśnie sobie podejrzałam z mojego subkonta dawnych znajomych śJ.
Jeden ma brodę, dość konsekwentnie.
Zastanawiam się, czy świadczy to o jakimś myśleniu poza-stereotypowym czy niekoniecznie.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Krucjata przeciw brodaczom.
« Odpowiedź #42 dnia: 15 Listopad, 2016, 20:14 »
  Ok, walczą z brodaczami, choć kiedyś broda to był ,,chleb powszedni u faceta".

A  jak się sprawa ma jeśli chodzi o zarośnięte kobiety?  ;D
Np idzie taka do służby, lata upał, na łydkach las aż szumi, a gdy podnosi rękę aby coś komuś pokazać u jego drzwi, spod pachy wyskakuje mokry krzak z którego spływa mokra struga na wyjściową bluzeczkę.

Czy to nie jest obciachowe, czy to nie przynosi ujmy .... ?  :o
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline dziewiatka

Odp: Krucjata przeciw brodaczom.
« Odpowiedź #43 dnia: 15 Listopad, 2016, 22:36 »
Powiedz, że ręce Ci się trzęsą. Broda gorszy, czy każda, te u aniołów na filmach też. Skoro broda jest przeszkodą w poznaniu prawdy to i aniołom oraz Jezusowi zgolić
« Ostatnia zmiana: 15 Listopad, 2016, 23:41 wysłana przez Nemo »


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Krucjata przeciw brodaczom.
« Odpowiedź #44 dnia: 15 Listopad, 2016, 23:32 »
gdy podnosi rękę aby coś komuś pokazać u jego drzwi, spod pachy wyskakuje mokry krzak z którego spływa mokra struga na wyjściową bluzeczkę.



Ojej rozdrapałaś moją traumę z ośrodka pionierskiego sprzed 15 lat :-[ :-[  ;)