Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Policja w Rosji na SK  (Przeczytany 5041 razy)

Offline Fantom

Policja w Rosji na SK
« dnia: 25 Wrzesień, 2016, 00:26 »
 Nieżle cisną ŚJ w Rosji.Policja na SK. Ostatnio podpalili im SK.Spłonęła całkowicie.To już chyba początek końca ŚJ w Rosji.
https://www.youtube.com/watch?v=IL-6Bk9-iFI

https://www.youtube.com/watch?v=cnAg4DsvbpQ
« Ostatnia zmiana: 25 Wrzesień, 2016, 00:55 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline ufoludek

Odp: Policja w Rosji na SK
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Wrzesień, 2016, 11:46 »
Nieżle cisną ŚJ w Rosji.Policja na SK. Ostatnio podpalili im SK.Spłonęła całkowicie.To już chyba początek końca ŚJ w Rosji.
https://www.youtube.com/watch?v=IL-6Bk9-iFI

https://www.youtube.com/watch?v=cnAg4DsvbpQ

Jakoś nie poczułam satysfakcji, wręcz przeciwnie- każda przemoc mnie przeraża. Nie chcę, aby ktokolwiek podpalał SK Swiadkom jehowy, ani Kościoły Katolikom, ani meczety ....
"To nie tak, że boję się umrzeć. Po prostu nie chciałabym być w pobliżu kiedy to się stanie" ;-)


Offline Dietrich

Odp: Policja w Rosji na SK
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Wrzesień, 2016, 12:22 »
Mnie też takie informacje nie cieszą.


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Policja w Rosji na SK
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Wrzesień, 2016, 14:16 »
Mi jest bardzo smutno, gdy myślę o takich sytuacjach.
Mimo tego, że sam zostałem skrzywdzony przez organizację,
to jako jeden z nich, zbyt dobrze znam mentalność Świadków,
by im po prostu, po ludzku nie współczuć. Wielu z nas po wybudzeniu
patrzy na te rzeczy "z boku", bez strachu przed człowiekiem po prostu
widzimy, że jet to ludzka organizacja, której aparat rządzący wpływa na sposób myślenia,
w wyniku którego ludzie są ślepo posłuszni i łatwo nam przychodzą emocje związane
z tym, co sobie uświadomiliśmy lub czego dodatkowo doświadczyliśmy.
Natomiast wiem jak wiele skromnych ludzi całkowicie i bez zastrzeżeń wierzy
we wszystko co serwuje organizacja. Oni naprawdę przeżywają to wszystko,
przeżywają ich dzieci; to wielki stres dla nich. Właśnie to  uderza przede wszystkim
w takie osoby. Niejeden porządny ojciec lub matka mogą trafić do więzienia
zostawiając rodzinę - tylko dlatego, że wierzy iż to jest prawda.
Niejedno dziecko przeżywa ze smutkiem, że źli ludzie  chcą przeszkadzać im służyć Bogu.

Czy jest to koniec Świadków w Rosji? Nie sądzę. Powiedziałbym nawet, że wręcz przeciwnie.
Nauki CK  teraz ze zdwojoną siłą będą ich utwierdzać, że są jedyną religią prawdziwą,
w dodatku prowokując kolejne bezsensowne prześladowania i trudności.
Współczuję zwłaszcza tym skromnym, Bogu ducha winnym ludziom.
Za to chętnie bym zobaczył, jak Bóg odda sprawiedliwość manipulantom z samej góry,
którzy wykorzystują szczere pragnienie służenia Bogu i tak wpływają na innych,
by ich całkowicie zniewolić, oraz uczynić "lojalnymi" względem org.


Offline Dietrich

Odp: Policja w Rosji na SK
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Wrzesień, 2016, 17:45 »

Czy jest to koniec Świadków w Rosji? Nie sądzę. Powiedziałbym nawet, że wręcz przeciwnie.
Nauki CK  teraz ze zdwojoną siłą będą ich utwierdzać, że są jedyną religią prawdziwą,
w dodatku prowokując kolejne bezsensowne prześladowania i trudności.
Współczuję zwłaszcza tym skromnym, Bogu ducha winnym ludziom.
Za to chętnie bym zobaczył, jak Bóg odda sprawiedliwość manipulantom z samej góry,
którzy wykorzystują szczere pragnienie służenia Bogu i tak wpływają na innych,
by ich całkowicie zniewolić, oraz uczynić "lojalnymi" względem org.

Też to widzę w taki sposób. Sądząc po tym jak szczeniacko CK pogrywało sobie z Rosją w sprawie czasopism oraz jak potraktowani olani zostali misjonarze widać, że WTS  zamiast z władzami rozmawiać, potrzebuje nowych męczenników w imię religii. I dlatego najbardziej mi żal ludzi szczerze wierzących, ze właśnie w tej organizacji znaleźli prawdziwego Boga. Oni nie są niczemu winni i nie powinni ponosić odpowiedzialności za zachowanie swoich przywódców. 


Blizna

  • Gość
Odp: Policja w Rosji na SK
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Wrzesień, 2016, 22:02 »
Drodzy,
Pamiętacie może artykuł z Przebudźcie się! jakoś z lat 90?
O wybuchu bomby na SK w Australii.
Wybuchła jakoś na niedzielnym zebraniu po 10 rano, dokładnie pamiętam, że w artykule była mowa o tym, że mówca już zaczął wykład.
Wszyscy z nosami w Bibliach śledzili jakiś werset.
Bomba była ukryta w podium mówcy właśnie.
Chyba artykuł był pisany z perspektywy męża  siostry, której twarz zmasakrował ten wybuch (i pokazywano rekonstrukcję jej twarzy), ale tam było poszkodowanych chyba kilkadziesiąt osób.
Do tej pory mam ten artykuł przed oczami.
I podobnie jak Abba, chociaż mnie wiele spotkało złego w organizacji, to...
Nie mam satysfakcji, gdy takie rzeczy się dzieją.
Cieszę się tylko, gdy ktoś się wybudza.
Mimo wszystko chciałabym, by moim dawnym znajomym nie działa się żadna krzywda.
Chociaż oni skrzywdzili mnie duchowo.
« Ostatnia zmiana: 26 Wrzesień, 2016, 22:05 wysłana przez Blizna »


Tusia

  • Gość
Odp: Policja w Rosji na SK
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Wrzesień, 2016, 22:44 »
Drodzy,
Pamiętacie może artykuł z Przebudźcie się! jakoś z lat 90?
O wybuchu bomby na SK w Australii. (...)

"Odruchowo przykucnąłem, zasłaniając rękami głowę z obawy przed spadającym gruzem. Kilka następnych sekund ciągnęło się w nieskończoność. Uświadomiłem sobie, że w sali wybuchła bomba, i wtedy ogarnął mnie lęk o Sue, która zniknęła w gruzach i pyle. Wołałem: „Susie, Susie!”, a do głowy cisnęły mi się pytania: ‛Czy zginęła? Co z Davidem i resztą? Czy nie jestem ranny?’" (g92 8.2, str.9nn)


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Policja w Rosji na SK
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Październik, 2016, 15:55 »
Na jw.org jest artykuł o sytuacji w Rosji.

Powołano się na 4 autorytety. Wszyscy są DOKTORAMI.

I TU JEST HIT:

„Powinno się zwalczać taki ekstremizm, który zagraża życiu ludzi” — powiedział doktor Derek H. Davis, były dyrektor Instytutu Religioznawstwa imienia J. M. Dawsona na Baylor University. „Zwalczanie czegoś innego samo w sobie jest formą ekstremizmu”.

No właśnie racja racja racja.         ZAGRAŻA ŻYCIU !!!    ZABIJA: kwestią krwi, samobójstwami  z rozpaczy, wszelkie wymuszenia seksualne powodujące czasem samobójstwa ofiar są też POCHODNYMI filozofi WTS aby wykluczać np za niemoralność A to powoduje że ktoś zamiast zmienić nieudany związek i niezaspokojone potrzeby seksualne Na nowy związek to gwałci dzieci CZY TO NIE DOCIERA do doktorów?

A może zacytowano ich wyławiając ich opinie wyrażone nie w związku z SEKTĄ WTS ale z innymi sytuacjami i obroną praw człowieka?

Czy można to zweryfikować? Czy to nie jest kolejna manipulacja?


Offline M

Odp: Policja w Rosji na SK
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Październik, 2016, 16:11 »
„Powinno się zwalczać taki ekstremizm, który zagraża życiu ludzi” — powiedział doktor Derek H. Davis, były dyrektor Instytutu Religioznawstwa imienia J. M. Dawsona na Baylor University. „Zwalczanie czegoś innego samo w sobie jest formą ekstremizmu”.

Krótka wizyta w Google i jestem na 90% pewny że ten pan doktor jest od wielu lat Świadkiem Jehowy, ewentualnie mocno z nimi sympatyzuje. Czyli nie jest bezstronny. Czyli jego wypowiedź w tym temacie jest zupełnie nie na miejscu.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Policja w Rosji na SK
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Październik, 2016, 16:46 »
Krótka wizyta w Google i jestem na 90% pewny że ten pan doktor jest od wielu lat Świadkiem Jehowy, ewentualnie mocno z nimi sympatyzuje. Czyli nie jest bezstronny. Czyli jego wypowiedź w tym temacie jest zupełnie nie na miejscu.

Poproszę o szczegóły.


Offline Arvena

Odp: Policja w Rosji na SK
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Październik, 2016, 18:57 »
Drodzy,
Pamiętacie może artykuł z Przebudźcie się! jakoś z lat 90?
O wybuchu bomby na SK w Australii.
Wybuchła jakoś na niedzielnym zebraniu po 10 rano, dokładnie pamiętam, że w artykule była mowa o tym, że mówca już zaczął wykład.
Wszyscy z nosami w Bibliach śledzili jakiś werset.
Bomba była ukryta w podium mówcy właśnie.
Chyba artykuł był pisany z perspektywy męża  siostry, której twarz zmasakrował ten wybuch (i pokazywano rekonstrukcję jej twarzy), ale tam było poszkodowanych chyba kilkadziesiąt osób.
Do tej pory mam ten artykuł przed oczami.

Kilka miesiecy temu w telewizji naszej cudownej miesiecznicy byl wywiad z tym malzenstwem. To byl chyba jedyny fragment od wielu miesiecy gdy ogladalam ze szczerym zainteresowanie, o dziwo nie bylo takie sztuczne jak inne. Zastanowilo mnie co bylo powodem, ze ktos w takiej Australii podklada bomby. nawet chcialam to sprawdzic ale zapomnialam. Nasi oczywiscie tego w telewizji nie podali.
I podobnie jak Abba, chociaż mnie wiele spotkało złego w organizacji, to...
Nie mam satysfakcji, gdy takie rzeczy się dzieją.
Cieszę się tylko, gdy ktoś się wybudza.
Mimo wszystko chciałabym, by moim dawnym znajomym nie działa się żadna krzywda.
Chociaż oni skrzywdzili mnie duchowo.
Zle czynisz, jesli chwalisz, gorzej, jesli ganisz rzecz,ktorej dobrze nie znasz. " Leonadro Da Vinci


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Policja w Rosji na SK
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Październik, 2016, 20:13 »
Czy jest ŚJ czy nie, czy sympatyzuje czy nie - to jest jego prywatne zdanie. Przecież uczeni różnych dyscyplin się spierają co w ogóle można nazwać ekstremizmem a czego już nie i gdzie są te granice. To tak jak Niesiołowski (ornitolog) mówił o limitach wydobycia gazu ziemnego - mówił, jak on uważa jako Stefan Niesiołowski, a nie jako specjalista, profesor. Tak samo i tutaj. A wg mnie przy całej pogardzie WTSu dla świata nauki, wiedzy akademickiej itd., której pełno w ich publikacjach, to żałosne stosować taką argumentację ad autoritatem...

A tak w ogóle to ten koleś był dyrektorem J. M. Dawson Institute of Church-State Studies na Bylor. Nie wiem jak oni z tego religioznawstwo zrobili :P
« Ostatnia zmiana: 25 Październik, 2016, 20:15 wysłana przez Gorszyciel »


Tusia

  • Gość
Odp: Policja w Rosji na SK
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Październik, 2016, 20:31 »
Za to chętnie bym zobaczył, jak Bóg odda sprawiedliwość manipulantom z samej góry,
którzy wykorzystują szczere pragnienie służenia Bogu i tak wpływają na innych,
by ich całkowicie zniewolić, oraz uczynić "lojalnymi" względem org.

Zobaczymy wszyscy na Sądzie Ostatecznym.

 Rz 2:16 bt5 "Okaże się to w dniu, w którym Bóg przez Jezusa Chrystusa sądzić będzie ukryte czyny ludzkie"



KaiserSoze

  • Gość
Odp: Policja w Rosji na SK
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Październik, 2016, 21:21 »
Krótka wizyta w Google i jestem na 90% pewny że ten pan doktor jest od wielu lat Świadkiem Jehowy, ewentualnie mocno z nimi sympatyzuje. Czyli nie jest bezstronny. Czyli jego wypowiedź w tym temacie jest zupełnie nie na miejscu.

Znajomy zapytał go wprost w mailu czy jest SJ. Odpisał:
No, but I have a number of good JW friends. Derek


Offline Fantom

Odp: Policja w Rosji na SK
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Grudzień, 2016, 11:57 »
 Tylko nie rozumiem po co do SK wkracza chyba oddział AT.Przeciez ŚJ z nikim by nie walczyli. https://www.jw.org/en/news/legal/by-region/russia/russian-authorities-fabricate-evidence-video/
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s