Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak by to powiedzieć  (Przeczytany 13669 razy)

Offline Elihu

Odp: Jak by to powiedzieć
« Odpowiedź #45 dnia: 20 Wrzesień, 2016, 22:27 »
Wykluczenie jest dobre na wszystko, normalnie lek uniwersalny  ;D
Z doświadczenia wiem że jak coś jest uniwersalne to jest do niczego
"..Smakowaliby niedźwiedziom ignoranci. Brawo dla nich, tyle wiedzą, im to starczy, impotenci. Postawiłbym skok na bungee, mocowania lin odkręcił.Zatańczył jak syn Komańczy i wydałbym ryk młodzieńczy"


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Jak by to powiedzieć
« Odpowiedź #46 dnia: 20 Wrzesień, 2016, 22:30 »
Z doświadczenia wiem że jak coś jest uniwersalne to jest do niczego

Dokładnie, jak coś jest do wszystkiego znaczy to ze jest do d**y (jak mawia babcia).
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Elihu

Odp: Jak by to powiedzieć
« Odpowiedź #47 dnia: 20 Wrzesień, 2016, 22:53 »
Racja. Ja muszę niestety odkrywać takie żeczy sam., ale może to nawet lepiej. ☺☺😉
Tak więc np. grunt uniwersalny to grunt do d**y 😁
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień, 2016, 23:13 wysłana przez Elihu »
"..Smakowaliby niedźwiedziom ignoranci. Brawo dla nich, tyle wiedzą, im to starczy, impotenci. Postawiłbym skok na bungee, mocowania lin odkręcił.Zatańczył jak syn Komańczy i wydałbym ryk młodzieńczy"


Offline Exodus

Odp: Jak by to powiedzieć
« Odpowiedź #48 dnia: 21 Wrzesień, 2016, 00:52 »
I piekna :) wiem bo widzialam.
Pewnie tak jest jak napisałaś  :) !!!
 
Odp: Jak by to powiedzieć
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Wrzesień, 2016, 00:26 »

    Cytuj

Cytat: Exodus w 18 Wrzesień, 2016, 00:21

    Witajcie :) i pojedźmy dalej !
     Ja myślę ,że z makijażem , czy bez- NiepokornaHadra jest jak wszystkie pozostałe ...jak to ująć? Siostry  :) , byłe siostry ;D  na pewno Kobiety przez Duuże K ! Wrażliwa , Delikatna , Uczuciowa, Skromna. Obchodzić się z Nimi należy jak z antyczną filiżanką porcelany Rosenthal'a - delikatnie :)
        Czy NiepokornaHadra raczy mi wybaczyć? Proszę....tak bardzo proszę!
 W trakcie pisania miałem przed sobą książkę - Zaginione Cywilizacje .... i
zamiast słowa - autentyczną !!! filiżankę porcelany Rosenthal'a ( tak duużo dziś podróbek ) napisałem - antyczną:(
 Zdając sobie z tego sprawę i wierząc też w to- bez wątpienia! ,że Wszystkie   tu obecne Kobiety są: Wrażliwe,Delikatne,Uczuciowe,Skromne i Piękne jak napisała - A  ! Od siebie dodam -  A także  Odważne!!!...
exodusik sypiąc popiół na głowę- prosi o wybaczenie za błąd -(autentyczny)
Dobrej Nocy  ;)


     
« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień, 2016, 00:54 wysłana przez Exodus »


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Jak by to powiedzieć
« Odpowiedź #49 dnia: 21 Wrzesień, 2016, 01:04 »
Piszesz jakbyś nie wiadomo co źle zrobił.
Zwykła literówka, luz, facet, luz.
Ale to i tak nie zmienia faktu, że uważam iż kobiety są z dużo twardszego kruszcu.


CZY JA SIĘ DOWIEM CZY KOBIETA KTÓRA ZMIENIŁA PŁEĆ MOŻE BYĆ STARSZYM?
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline zaocznie wywalony

Odp: Jak by to powiedzieć
« Odpowiedź #50 dnia: 21 Wrzesień, 2016, 06:57 »

CZY JA SIĘ DOWIEM CZY KOBIETA KTÓRA ZMIENIŁA PŁEĆ MOŻE BYĆ STARSZYM?
Przecież masz już odpowiedź:
Tak, BO będzie widziało przeszkody. Dziwnym zbiegiem okoliczności wczoraj szukałem informacji na ten sam temat. Otóż w publicznej literaturze o transwestytach i zmianie płci jest bardzo mało informacji. Jest kilka artykułów sprzed lat 80-tych w angielskiej biblioteczce. Jednak definitywna odpowiedź znajduje się w podręczniku dla Biur Oddziału Correspondence Guidelines. Czytamy tam (wycinek po angielsku):

"Jeśli osoba która poddała się zabiegowi [niszczącemu genitalia] (transseksualista) chce być ochrzczona, należy oczekiwać, że będzie żyć zgodnie ze swoją biologiczną płcią, a nie zgodnie z tym na jaką płeć wygląda po zabiegu. Może to nawet wymagać od tej osoby opuszczenia "partnera" z którym ta osoba jest w "związku małżeńskim", ponieważ osoba ta jest w zasadzie (biologicznie) tej samej płci co jej "partner".


Czyli krótko: jeśli ukryje fakt zmiany płci, i nikt nigdy (ze ŚJ oczywiście) się o tym nie dowie - tak, będzie mogła.
Jeżeli zabiegu zmiany płci nie ukryje i będzie to fakt znany - nie, nie będzie mogła być starszym, bo według WTS-u nadal jest kobietą (biologiczna płeć przed zabiegiem) i wygląd nie ma znaczenia. Nie będzie mogła/mógł nawet przyjąć chrztu póki nie zacznie ubierać i zachowywać się jak kobieta.


Offline Woland

Odp: Jak by to powiedzieć
« Odpowiedź #51 dnia: 21 Wrzesień, 2016, 08:49 »
Znam przypadek wykluczenia za rozpoczęcie procesu zmiany płci przez siostrę na mężczyznę. Kobitka/teraz chłop wyjechała do UK to załatwić, ale BO w UK nie chciało babrać w tym rąk, kobitka/teraz chłop korespondowała z Nadarzynem, nic to nie dało, opinie psychiatrów mają gdzieś.

Zmieniła płeć, wykluczyli ją i po problemie.

Z tym tematem wiąże się inny.

Wykluczanie osób niepoczytalnych.

Są osoby , które przyjęły chrzest bo starsi uznali że są w pełni władz umysłowych , potem się okazuje , że popełniają jakiś czyn kwalifikujący się do wykluczenia i odpowiedzialności karnej ale są niepoczytalne. Kartoteki medyczne wskazują że wręcz od lat nie mogą decydować o sobie. Ale:
-Skoro starsi stwierdzili że nadają się do chrztu to w tamtym momencie były w/g nich poczytalne, mimo że dokumentacja medyczna temu przeczy.
-Mimo że sąd zamiast pociągnąć do odpowiedzialności karnej wysyła na leczenie psychiatryczne , bo osoba nie wiedziała co robi , to starsi mogą za to samo wykluczyć , bo zdecydują że wiedziała co robi.

Skąd te wszechstronne kwalifikacje do wszystkiego u starszych? Ten duch  swiety to musi bez przerwy nimi kierować zza pleców!


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Jak by to powiedzieć
« Odpowiedź #52 dnia: 21 Wrzesień, 2016, 09:31 »
A co z osobami, które urodziły się z płcią trudną do określenia,
po badaniach wybierają płeć dajmy x, a w czasie dorastania okazuje się że mentalnie jest Y
albo jak w czasie dorastania okazuje się że nicy było Y, ale tak naprawdę jest X.

Woland, oni są przepełnieni duchem świętym.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Jak by to powiedzieć
« Odpowiedź #53 dnia: 21 Wrzesień, 2016, 09:33 »


Skąd te wszechstronne kwalifikacje do wszystkiego u starszych?

  Znasz powiedzenie, że ten kto zna się na wszystkim, tak naprawdę nie zna się na niczym. :D

I to wiele tłumaczy.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Fantom

Odp: Jak by to powiedzieć
« Odpowiedź #54 dnia: 21 Wrzesień, 2016, 09:38 »
a co z hermafrodytą?Przecież jest stworzeniem Bożym.Czy dla takich osób nie ma miejsca w organizacji Bożej?Jak się do takiej osoby zwracać?Siostro czy bracie?  http://www.se.pl/styl-zycia/zdrowie-i-psychologia/hermafrodyta-co-jest-hermafrodytyzm-czyli-obojnactwo_204279.html  http://www.se.pl/rozrywka/rozrywka-w-tv/top-model-2-michalina-manios-kim-jest-hermafrodyta-z-top-model_204275.html
 Dla mnie nie ma problemu z osobami,które mają inna płeć mózgu.Wykluczanie takich to dyskryminacja.To nie jest ich osobisty wybór,tacy się już urodzili.
« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień, 2016, 09:40 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Jak by to powiedzieć
« Odpowiedź #55 dnia: 21 Wrzesień, 2016, 09:43 »
a co z hermafrodytą?Przecież jest stworzeniem Bożym.Czy dla takich osób nie ma miejsca w organizacji Bożej?Jak się do takiej osoby zwracać?Siostro czy bracie?  http://www.se.pl/styl-zycia/zdrowie-i-psychologia/hermafrodyta-co-jest-hermafrodytyzm-czyli-obojnactwo_204279.html  http://www.se.pl/rozrywka/rozrywka-w-tv/top-model-2-michalina-manios-kim-jest-hermafrodyta-z-top-model_204275.html
 Dla mnie nie ma problemu z osobami,które mają inna płeć mózgu.Wykluczanie takich to dyskryminacja.To nie jest ich osobisty wybór,tacy się już urodzili.

Właśnie dokładnie o to mi chodziło, ale słów zabrakło w nazewnictwie.
Dzięki wielkie Fantom.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Dietrich

Odp: Jak by to powiedzieć
« Odpowiedź #56 dnia: 21 Wrzesień, 2016, 10:08 »
a co z hermafrodytą?Przecież jest stworzeniem Bożym.Czy dla takich osób nie ma miejsca w organizacji Bożej?Jak się do takiej osoby zwracać?Siostro czy bracie?  http://www.se.pl/styl-zycia/zdrowie-i-psychologia/hermafrodyta-co-jest-hermafrodytyzm-czyli-obojnactwo_204279.html  http://www.se.pl/rozrywka/rozrywka-w-tv/top-model-2-michalina-manios-kim-jest-hermafrodyta-z-top-model_204275.html
 Dla mnie nie ma problemu z osobami,które mają inna płeć mózgu.Wykluczanie takich to dyskryminacja.To nie jest ich osobisty wybór,tacy się już urodzili.

Jednak WTS-u to nie interesuje. Dla nich jest wszystko bardzo proste. Często powołują się choćby na przykład Pawła i jego "cierń w ciele"

Strażnica z 15.12.2009:
"(...)  Podobne nastawienie w obliczu przeciwności przejawiał apostoł Paweł. Cierpiał on na jakieś schorzenie, które było dla niego źródłem udręk. Nazwał je ‛cierniem w ciele’ (2 Kor. 12:7). Paweł zrobił wszystko, co mógł, by się pozbyć tej dolegliwości — żarliwie modlił się do Boga o pomoc. Ile razy zanosił modlitwy w tej sprawie? Trzykrotnie. Po trzeciej modlitwie Bóg wyjawił mu, że ów ‛cierń w ciele’ nie zostanie cudownie usunięty. Paweł zaakceptował ten fakt i skupił się na tym, by w pełni służyć Jehowie (...)"

Podobnie zabieg sterylizacji na który decyduje się jeden z małżonków, gdy w grę mogą wchodzić istotne powody jest "fachowo" skomentowany:

Strażnica z 15.06.1999 (pogrubienie moje)

"(...)Jak wiemy, chrześcijanie nie podlegają już Prawu Mojżeszowemu, więc nie obowiązuje ich przepis z Księgi Powtórzonego Prawa 25:11, 12. Jezus nie nakazywał ani nie sugerował, że jego uczniowie muszą zawierać związki małżeńskie i mieć jak najwięcej dzieci (Mateusza 19:10-12). Wiele par bierze to pod uwagę, gdy zastanawia się, czy stosować jakąś metodę regulacji urodzeń. Natomiast apostoł Paweł zachęcał, żeby ogarnięte namiętnością „młodsze wdowy wychodziły za mąż, rodziły dzieci” (1 Tymoteusza 5:11-14). Nic nie wspominał o trwałej sterylizacji chrześcijan, czyli dobrowolnej rezygnacji ze zdolności wydawania na świat potomstwa.
Postąpimy mądrze, jeżeli weźmiemy pod uwagę te informacje, które wskazują, że Bóg ma w poszanowaniu siły rozrodcze ludzi. Każda para musi sama zadecydować, kiedy i czy w ogóle zastosuje stosowne metody planowania rodziny. Oczywiście taka decyzja ma szczególne znaczenie w sytuacji, gdy istnieją medycznie uzasadnione obawy, że ewentualna ciąża mogłaby poważnie zagrażać zdrowiu, a nawet życiu, matki albo dziecka. W takich okolicznościach niektórzy zgodzili się, choć niechętnie, poddać zabiegowi sterylizacji, by nie stwarzać zagrożenia dla życia matki (która być może ma już inne dzieci) i nie ryzykować narodzin dziecka z wadami zagrażającymi życiu.
Chrześcijanie, którzy nie znaleźli się w tak szczególnym położeniu, zapewne zechcą się kierować ‛trzeźwością umysłu’ i uwzględnią w swoich planach i czynach Boży szacunek dla zdolności rozrodczych (1 Tymoteusza 3:2; Tytusa 1:8; 2:2, 5-8). Będzie to oznaką dojrzałego i wrażliwego stosunku do wskazówek biblijnych. A co zrobić, gdyby wyszło na jaw, że jakiś chrześcijanin bezmyślnie zlekceważył zdanie Boga w tej sprawie? Czy dalej dawałby dobry przykład i mógłby się cieszyć opinią człowieka podejmującego decyzje zgodne z Biblią? Takie nadszarpnięcie reputacji z pewnością postawiłoby pod znakiem zapytania jego przydatność do usługiwania w zborze i piastowania szczególnych przywilejów służby. Oczywiście nie musi to dotyczyć sytuacji, gdy ktoś z nieświadomości poddał się zabiegowi ubezpłodnienia (1 Tymoteusza 3:7)."

Sposób, w jaki napisano oba przytoczone przez mnie fragmenty to typowy dla WTS-u propagandowy bełkot, z którego jak zwykle wynika, że czyjeś wewnętrzne odczucia, potrzeba szczęścia i spokoju stawiane są na marginesie i nijak się mają do "świętej służby". Przecież cierpienie dla słusznej sprawy jest takie szlachetne...
A przyrównanie sterylizacji do "dobrowolnej" metody regulacji urodzin jest delikatnie mówiąc - grandą.
« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień, 2016, 10:14 wysłana przez Dietrich »


Offline zaocznie wywalony

Odp: Jak by to powiedzieć
« Odpowiedź #57 dnia: 21 Wrzesień, 2016, 10:49 »
Ja nie wiem skąd te wątpliwości i Wasz brak wiary.
Przecież "niewolnik" został "wybrany i ustanowiony przez Jehowę".
Nie wierzycie ? No jak to ? No przecież oni sami to stwierdzają, więc to musi być prawda.
Dlatego CK wie najlepiej co i jak, to inni - niezależnie od autorytetów i osiągnięć - są w błędzie .
Przykłady ? Proszę bardzo: historię znają lepiej i dokładniej niż historycy (np 607 r p.n.e.), zoologię też (np drapieżniki żarły trawę), to i w medycynie i psychologii jest identycznie.
Oni mają DUCHA Wy niedowiarkowie !
A w razie czego - komitecik, i po kłopocie 8-)


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Jak by to powiedzieć
« Odpowiedź #58 dnia: 21 Wrzesień, 2016, 11:36 »
Ja nie wiem skąd te wątpliwości i Wasz brak wiary.
Przecież "niewolnik" został "wybrany i ustanowiony przez Jehowę".
Nie wierzycie ? No jak to ? No przecież oni sami to stwierdzają, więc to musi być prawda.
Dlatego CK wie najlepiej co i jak, to inni - niezależnie od autorytetów i osiągnięć - są w błędzie .
Przykłady ? Proszę bardzo: historię znają lepiej i dokładniej niż historycy (np 607 r p.n.e.), zoologię też (np drapieżniki żarły trawę), to i w medycynie i psychologii jest identycznie.
Oni mają DUCHA Wy niedowiarkowie !
A w razie czego - komitecik, i po kłopocie 8-)

Szanowny bracie, żaden brak wiary, a wątpliwości.
Badamy czy tak się rzeczy mają, sprawdzamy, pogłębiamy naszą wiarę by była trwała.
Ja niegodna podważać decyzji CK, co CK ustaliło jest ponad każda inną decyzję  :P ;D

P.S. Na komitecik za późno, nie chcieli mi zrobić  :(. Wykopali mnie za moimi plecami  :'(
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Jak by to powiedzieć
« Odpowiedź #59 dnia: 21 Wrzesień, 2016, 12:15 »
"Wykopali mnie za moimi plecami"

To znaczy, że zaocznie? :)
« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień, 2016, 12:20 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission