Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nagrana rozmowa ze starszymi II  (Przeczytany 3567 razy)

Offline Fantom

Nagrana rozmowa ze starszymi II
« dnia: 03 Wrzesień, 2016, 09:32 »
https://www.youtube.com/watch?v=9lIwyG3MJmc
 Jeżeli to nagranie już jest na forum,to proszę o usunięcie.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Nagrana rozmowa ze starszymi II
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Wrzesień, 2016, 09:36 »
Nie kojarzę by było. W każdym razie staram się odsłuchać.


Offline Fantom

Odp: Nagrana rozmowa ze starszymi II
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Wrzesień, 2016, 09:45 »
,,to są wywody sekciarskie,,-rzekł starszy. o niewolniku czy jest wybrany przez ducha ŚW. od 1:05:50
« Ostatnia zmiana: 03 Wrzesień, 2016, 09:50 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Nagrana rozmowa ze starszymi II
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Wrzesień, 2016, 09:46 »
Jednak nie daję rady słuchać. Wybaczcie...


Offline TomBombadil

Odp: Nagrana rozmowa ze starszymi II
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Wrzesień, 2016, 15:33 »
Słuchałam już jakiś czas temu. Chłopak miał pecha,że trafił na młotki.Robienie problemów na siłę. Obie strony się nie rozumiały i rozmowa była szermierką. Przykre,że starsi zaraz wyskoczyli z tym odstępstwem i źródłem inspiracji.Gdyby byli na studium to rozmowa byłaby w innym duchu i chłopaka chwalonoby za wnikliwość.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Nagrana rozmowa ze starszymi II
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Wrzesień, 2016, 02:28 »
Wybaczcie, że to napiszę, ale ten chłopak, na ile go zrozumiałem, w wielu miejscach mijał się z logiką i kontekstem tekstów, które sam przytaczał. Podobnie oni. Jakbym słyszał trzech żuli pod sklepem gadających o problemach gospodarczych Somalii... Ale potraktowali go nie po ludzku ani nie po chrześcijańsku.


Offline Polinux

Odp: Nagrana rozmowa ze starszymi II
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Wrzesień, 2016, 14:06 »
Kaizer zgadzam sie z Toba. Tego sie nie da sluchac. Jedyna rzecz na + to jakosc dzwieku. Szkoda ze ta cala reszta komitetow sadowniczych ktora jest ponagrywana i udostepniana online nie ma takiej jakosci.
Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii. (Steven Weinberg)


Offline Krzychu

Odp: Nagrana rozmowa ze starszymi II
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Wrzesień, 2016, 08:54 »
Brat przesłuchiwany:
- Goeffrey Jackson przed komisją przyznał że nie są namaszczani duchem świętym tylko są strażnikami Słowa Bożego i dzięki temu mogą o sobie mówić że są kierowani duchem świętym (tak w skrócie)
Starszy:
- Ale w jakim kontekście to mówisz? (k****a po co mu kontekst?)
B - W prost to powiedział.
S - Czy nie wpadłeś w pułapkę tego że ktoś wyrywa z kontekstu wypowiedzi?
B - A słuchałeś tego przesłuchania? To trwa 3 godziny, jest po angielsku
S - A czy ty rozumiesz po angielsku?
B - trochę znam a jak nie znam to tłumaczę
S - (jessss kurna mam go)No właśnie tłumaczysz. Sam mówisz że nie do końca rozumiesz angielski...

I potem dalej: A kto to wrzucił do internetu? Kto to tłumaczył... Ech, wielu starszych to mega betony i nic do nich nie dociera.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Nagrana rozmowa ze starszymi II
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Wrzesień, 2016, 09:34 »
To taki sam styl i metoda jak:
- Panie policjancie zostałam zgwałcona w lesie!!!
- A gdzie dokładnie?
- Przu ul. Klonowej...
- Niech pani nie przesadza!!! Jaki tam taki las!!! Ledwo parę drzew!!!
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Światus

Odp: Nagrana rozmowa ze starszymi II
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Wrzesień, 2016, 18:07 »
"Ty badasz Pismo po swojemu".
"Chrześcijaństwo założono w Antiochii..."

Niedawno był omawiany art. o studiowaniu Biblii z otwartym umysłem.
Widocznie umysł może być otwarty tylko na jedno zrozumienie.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Technolog

Odp: Nagrana rozmowa ze starszymi II
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Wrzesień, 2016, 21:26 »
Brat przesłuchiwany:
- Goeffrey Jackson przed komisją przyznał że nie są namaszczani duchem świętym tylko są strażnikami Słowa Bożego i dzięki temu mogą o sobie mówić że są kierowani duchem świętym (tak w skrócie)
Starszy:
- Ale w jakim kontekście to mówisz? (k****a po co mu kontekst?)
B - W prost to powiedział.
S - Czy nie wpadłeś w pułapkę tego że ktoś wyrywa z kontekstu wypowiedzi?
B - A słuchałeś tego przesłuchania? To trwa 3 godziny, jest po angielsku
S - A czy ty rozumiesz po angielsku?
B - trochę znam a jak nie znam to tłumaczę
S - (jessss kurna mam go)No właśnie tłumaczysz. Sam mówisz że nie do końca rozumiesz angielski...

I potem dalej: A kto to wrzucił do internetu? Kto to tłumaczył... Ech, wielu starszych to mega betony i nic do nich nie dociera.

No, akurat w tym przypadku - jak dla mnie - GJ nic takiego nie powiedział wprost, więc gdyby to odsłuchali to by poległ.
Ale faktycznie Wiesław miał w tym momencie małą siłę przebicia ze swoimi argumentami, być może zły dobór słów, ale to można powiedzieć po fakcie. Wiadomo, w czasie rozmowy nie ma czasu na przemyślenia. A jeśli chodzi o namaszczenie, to w jednej z ostatnich Strażnic jest napisane, że "Pomazańcy skromnie przyznają, że nie mają większej miary ducha świętego niż osoby z nadzieją ziemską. Nie twierdzą, że posiadają szczególną wiedzę albo otrzymują objawienia." http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2016046 I to jest dobry tekst do wykorzystania w dyskusjach, którego tu zabrakło.


Offline Iza

Odp: Nagrana rozmowa ze starszymi II
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Październik, 2016, 17:24 »
Ale powiedział, ze byłoby aroganckie twierdzić, ze CK jest jedynym kanałem łączności,którym  posługuje się Bóg. Zdaniem Jacsona w zborach mogą być różni dojrzali chrześcijanie, którymi Bóg się posługuje. No... Ciekawe. Już widzę jak starsi traktują kogoś, kto uważa, ze przez niego Bóg podaje nowe zrozumienie jakiejś kwestii biblijnej ( np. o pokoleniu lub roku 1914 ) ;D
Gdzie Duch Pana, tam wolność.