Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "Brat Maciej od zawsze miał wątpliwości"  (Przeczytany 163376 razy)

Offline Iza

Odp: "Brat Maciej od zawsze miał wątpliwości"
« Odpowiedź #360 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 14:06 »
Przepraszam, ale jesteśmy w błędzie, gdyż przecież albowiem organizacja Świadków Jehowy prowadzi ogólnoświatową działalność humanitarną.  ??? ??? ???


Strażnica wydanie do studium lipiec 2017 strona 9


ps. Fajne logo, korporęka w garniturze i ten telefonik z jw.org idealny, taki znak rozpoznawczy prawdziwych chrześcijan :) :) :)
🤣🤣🤣 nie, No to mnie rozwaliło po prostu,
Nie wiem czy śmiać się czy płakać
Ale ogarnia mnie coraz większe obrzydzenie dla tych .... nie powiem co mi się ciśnie na usta
Humanitarna działalność...😖
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Brat Jaracz

Odp: "Brat Maciej od zawsze miał wątpliwości"
« Odpowiedź #361 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 14:13 »
Ta, działalność humanitarna, a w jej ramach kredycik na 0% dla zboru, na którego terenie np. sala ucierpiała wskutek wichury :) Czyli inwestowanie we własne środki trwałe, a do tego 100% czystego zysku :D

Gdyby faktycznie komukolwiek pomagali, już byłaby wielka lista + pewnie logotypy podmiotów, którym udzielili wsparcia. Banialuki dla naiwnych wpłacających :)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą"
"Strażnica", 15.09.1989


Offline Halina

Odp: "Brat Maciej od zawsze miał wątpliwości"
« Odpowiedź #362 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 16:21 »
Odnośnie raportowania czasu , tydzień temu podczas obsługi nadzorca obwodu w wykładzie omawiał przykład Anny która oddała 3 letniego Samuela do świątyni -zapytał- "...czy masz 3letnie dziecko? czy  prowadzisz z nim studium ? nie mówię godzinę co tydzień, bo by się nie skupiło, ale np 10 min dziennie ? i CZY RAPORTUJESZ ten czas i składasz sprawozdanie ? "Nie wiem czy mają to w szkicach ,czy to jego prywatny pogląd. Ręce opadają !!!! Mają w Polsce minus 2% , więc tylko o godziny i sprawozdania chodzi. Bredził że od dnia narodzin należy studiować z niemowlakiem,po to żeby było co zaraportować ? Chora korporacja, bardzo chora.


Offline Startek

Odp: "Brat Maciej od zawsze miał wątpliwości"
« Odpowiedź #363 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 18:33 »
Czy JW. Org ma udziały w Orange  , telefon i pomarańczowe logo  ? Odrazu na myśl mi przyszła ta firma .


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: "Brat Maciej od zawsze miał wątpliwości"
« Odpowiedź #364 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 21:56 »
Tak apropo ,kiedyś zapytałem jednego straszego o później moją żone, czy byś głosił/głosiła jakby nie było raportowania godzin? I

Dobre to... wykorzystam przy stojaku ;)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Estera

Odp: "Brat Maciej od zawsze miał wątpliwości"
« Odpowiedź #365 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 22:32 »
Przepraszam, ale jesteśmy w błędzie, gdyż przecież albowiem organizacja Świadków Jehowy prowadzi ogólnoświatową działalność humanitarną.  ??? ??? ???

Strażnica wydanie do studium lipiec 2017 strona 9
ps. Fajne logo, korporęka w garniturze i ten telefonik z jw.org idealny, taki znak rozpoznawczy prawdziwych chrześcijan :) :) :)
   Humanitarną?? Powiadacie??
   A to ci dopiero jakiś nowy "reflektor" rozbłysnął dla któregoś dziadziusia zza oceanu.
   No już idą po prostu na bezczelnego, równo po bandzie.
   A to się braciszki zdziwią, jak to przeczytają, jeśli się doczytają.
   Dobrze, że mnie tam już nie ma.
« Ostatnia zmiana: 13 Kwiecień, 2017, 22:35 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Blizna

  • Gość
Odp: "Brat Maciej od zawsze miał wątpliwości"
« Odpowiedź #366 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 22:40 »
Dopowiem, że komu opowiadam o sformułowaniu "brat króla" to ryczy ze śmiechu.
Mam znajomych eks śJ - ostatnio jakoś udało nam się trochę zbliżyć przez projekt muzyczny w którym bierzemy udział - i oni co prawda są zbyt emocjonalnie wyrąbani organizacją, by śledzić to forum (dawałam im namiar), ale rozmawiam z nimi i właśnie ostatnio przed koncertem opowiadałam im o tej rozmowie z yt i o "bracie króla".
Mieliśmy trochę rozluźnienia przed koncertem.
Szkoda tylko, że ta okropna rozmowa to nie jest coś w rodzaju "Ucha Prezesa", tylko odbyła sie faktycznie, i zgnębiła faktycznych ludzi.
Wcale się Wam nie dziwię, Maćku i Leno że to upubliczniliście i trzymam kciuki, by pozostało na yt w formie niezmienionej.


Offline Litwin

Odp: "Brat Maciej od zawsze miał wątpliwości"
« Odpowiedź #367 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 08:27 »
   Humanitarną?? Powiadacie??
  Czekam aż się pokaże w Polsce informacja o przekazaniu 1% podatku na działalność "humanitarną" dla JW.Org
A tak na marginesie. Czyż nie jest to wszystko definiowane, treścią  Biblii? Zaprezentowane tu przemówienie przez Was dwie strony wcześniej, jak i każde inne, popierane jest zawsze cytatami biblijnymi. Jakoś tak dziwnie się składa, że każdy powołując się na nią, ma swoje argumenty.
Ale to tak na marginesie


KaiserSoze

  • Gość
Odp: "Brat Maciej od zawsze miał wątpliwości"
« Odpowiedź #368 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 14:20 »
  Czekam aż się pokaże w Polsce informacja o przekazaniu 1% podatku na działalność "humanitarną" dla JW.Org
A tak na marginesie. Czyż nie jest to wszystko definiowane, treścią  Biblii? Zaprezentowane tu przemówienie przez Was dwie strony wcześniej, jak i każde inne, popierane jest zawsze cytatami biblijnymi. Jakoś tak dziwnie się składa, że każdy powołując się na nią, ma swoje argumenty.
Ale to tak na marginesie

Aby przekazać 1% podatku na jakąś organizację, musi ona być organizacją pożytku publicznego - OPP. Można się nią stać na wniosek. Tu więcej informacji:
http://poradnik.ngo.pl/na-jakich-warunkach-status-OPP
Jak widać WTS w PL albo nie spełnia warunków, albo z innych przyczyn uznaje, że nie warto zostać OPP.


Offline Antyorganizacja

Odp: "Brat Maciej od zawsze miał wątpliwości"
« Odpowiedź #369 dnia: 25 Kwiecień, 2017, 16:23 »
Czy JW. Org ma udziały w Orange  , telefon i pomarańczowe logo  ? Odrazu na myśl mi przyszła ta firma .
Nie widziałam wcześiej tego loga, a teraz mi się przypomniało, że mój były przyszły (ŚJ) załatwiłl pracę w Orange mężowi przyjaciółki. A ona pytała mnie się później czy wszyscy w Orange to ŚJ  :o
Wtedy mnie to zdziwiło, a jednak może coś w tym być.
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość..."


Offline Fantom

Odp: "Brat Maciej od zawsze miał wątpliwości"
« Odpowiedź #370 dnia: 28 Kwiecień, 2017, 19:53 »
SK  w Wołowie gdzie chodził brat Maciej.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline bene

Odp: "Brat Maciej od zawsze miał wątpliwości"
« Odpowiedź #371 dnia: 29 Kwiecień, 2017, 08:04 »
Aby przekazać 1% podatku na jakąś organizację, musi ona być organizacją pożytku publicznego - OPP. Można się nią stać na wniosek. Tu więcej informacji:
http://poradnik.ngo.pl/na-jakich-warunkach-status-OPP
Jak widać WTS w PL albo nie spełnia warunków, albo z innych przyczyn uznaje, że nie warto zostać OPP.
Na 100% uważa iż nie warto zostać OPP z prostego faktu jako OPP należy złożyć sprawozdanie finansowe i merytoryczne. A z tym mógłby być problem
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline sorbe

Odp: "Brat Maciej od zawsze miał wątpliwości"
« Odpowiedź #372 dnia: 21 Czerwiec, 2017, 19:08 »
Mam problem, znalazłem film na YouTube o Macieju i Lenie https://www.youtube.com/watch?v=rfB8CHdakGg

Ale jak dodaję komentarz to jest on widoczny tylko dla mnie. Po wylogowaniu komentarz nie jest widoczny publicznie. W żaden sposób nie mogę tego filmu skomentować. Co się dzieje?


Offline sorbe

Odp: "Brat Maciej od zawsze miał wątpliwości"
« Odpowiedź #373 dnia: 21 Czerwiec, 2017, 19:57 »
Te zaprogramowane cyborgi chyba naprawdę nie rozumieją, że problem ich organizacji jest systemowy, nie zaś jednostkowy. Całe to towarzystwo należałoby rozpędzić na cztery wiatry.

Większość z nich raczej doskonale wszystko rozumie. Niech nie zgrywają idiotów bo każdy człowiek ma sumienie. Oni celowo nie prowadzą merytorycznej rozmowy ponieważ im nie wolno. Wolno im powtarzać tylko w kółko marne frazesy o wyłącznym robieniu tego co ich sekta nakazuje i nie interesowaniu się czym innym. To są kłamcy - kłamią ile wlezie, wypierają się wszystkiego, choć fakty są inne - np. fragment z książki dla starszych zboru a jeden z nich twierdził że go nie ma. Gdyby zaczęli wdawać się w merytoryczną dyskusję sami staliby się zagrożeni zdjęciem z przywileju i niechybnym usunięciem ze zboru. Rozpędzić tej sekty się nie da ponieważ za duże są jej struktury a ponadto mają w razie czego swoich dobrze wyszkolonych prawników. Co innego gdyby choć połowa Świadków Jehowy jak jeden mąż nagle się postawiła "władzy". Oj to byłby już problem bo nie mogliby przecież wywalić ze zboru aż tylu ludzi. Ale jest to raczej nie możliwe.
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec, 2017, 20:52 wysłana przez sorbe »


Offline Iza

Odp: "Brat Maciej od zawsze miał wątpliwości"
« Odpowiedź #374 dnia: 22 Czerwiec, 2017, 13:14 »
Mam problem, znalazłem film na YouTube o Macieju i Lenie https://www.youtube.com/watch?v=rfB8CHdakGg

Ale jak dodaję komentarz to jest on widoczny tylko dla mnie. Po wylogowaniu komentarz nie jest widoczny publicznie. W żaden sposób nie mogę tego filmu skomentować. Co się dzieje?
Witaj Sorbe, komentarze są ogólnie dostępne, nie wiem, czemu masz taki problem.
No, chyba, ze Cie zablokowaliśmy.Pare osób , które w szczególnie niecenzuralny sposób się zachowywały musielismy poblokowac  ???
Gdzie Duch Pana, tam wolność.