Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy spotkaliście Polaka, tzw. nie-drugą owcę?  (Przeczytany 9397 razy)

Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Czy spotkaliście Polaka, tzw. nie-drugą owcę?
« Odpowiedź #60 dnia: 01 Wrzesień, 2016, 10:52 »

A nawet powiem ci ciekawostkę:
Czasem pytam się różnych braci czy trzeba być świadkiem jehowy żeby przeżyć armagedon lub żeby zmartwychwstać?
I zazwyczaj odpowiadają że nie :)


CK twierdzi inaczej.

W NSK lipiec 2015 napisano "Ze sprawozdania za rok służbowy 2014 wynika, że lud Boży z zapałem i gorliwością głosi dobrą nowinę o Królestwie (Mat. 24:14). Dzięki służbie od drzwi do drzwi, specjalnym kampaniom z traktatami i zaproszeniami oraz świadczeniu publicznemu prawda biblijna dociera do ludzi na niespotykaną dotąd skalę. Jednak żeby ktoś został wybawiony, musimy studiować z nim Biblię i pomóc mu stać się uczniem Jezusa (1 Tym. 2:4). "

Pytanie pod akapitem: 1. Co jest niezbędne, żeby ludzie zostali wybawieni?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Czy spotkaliście Polaka, tzw. nie-drugą owcę?
« Odpowiedź #61 dnia: 01 Wrzesień, 2016, 11:30 »
Właściwie nie jestem ...
A nawet powiem ci ciekawostkę:
Czasem pytam się różnych braci czy trzeba być świadkiem jehowy żeby przeżyć armagedon lub żeby zmartwychwstać?
I zazwyczaj odpowiadają że nie :)
No bo jeśli Biblia twierdzi że :
(28): Nie dziwcie się temu! Nadchodzi bowiem godzina, kiedy wszyscy, co są w grobach, usłyszą głos Jego: (29): i ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie do życia; ci, którzy pełnili złe czyny na zmartwychwstanie do potępienia. [Biblia Tysiąclecia V, J 5]

Ja też pytałem. Mówią podobnie - ale, co ważne, to jest wbrew Strasznicy.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Czy spotkaliście Polaka, tzw. nie-drugą owcę?
« Odpowiedź #62 dnia: 01 Wrzesień, 2016, 11:31 »
Ja też pytałem. Mówią podobnie - ale, co ważne, to jest wbrew Strasznicy.

A starsi jak twierdzą?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Czy spotkaliście Polaka, tzw. nie-drugą owcę?
« Odpowiedź #63 dnia: 01 Wrzesień, 2016, 11:32 »
A starsi jak twierdzą?

Zależy którzy. Znam jednego, co mówił, że potop był lokalny, a jest szyszką. Znam zakapiorów, którzy nie pozwolą złego słowa na CK powiedzieć...


Offline MH

Odp: Czy spotkaliście Polaka, tzw. nie-drugą owcę?
« Odpowiedź #64 dnia: 01 Wrzesień, 2016, 16:51 »
Jak tak popatrzę z boku na tych braci to mam wrażenie, że większość nie wierzy w te pierdoły głoszone przez WTS.
I widać to w prywatnych rozmowach.