Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica do studium na kwiecień 2017  (Przeczytany 10301 razy)

Offline Lechita

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Styczeń, 2017, 12:42 »
Na moje oko, to wyraźne dociśnięcie pętli, po to by ci, którzy chcą odejść od WTS-u byli świadomi tego , że stracą wtedy nie tylko przyjaciół, członków rodziny ale i żona czy mąż wystąpi o separację a w rezultacie o rozwód. A co z wersetami z 1 Kor. 7:12, 13?  Przecież , ktoś kto zaczyna mieć inne poglądy niż te "Strażnicowe" to nie oznacza automatycznie , że nie chce być z żoną czy mężem. A tu 7-dmiu papieży raczej od razu zakłada , że tak będzie.
Oj, boją się "odstępczuchów" i to coraz bardziej ;D
Idąc tokiem rozumowania CK można do powodów do separacji dorzucić jeszcze kilka punktów, popuśćmy tak wodze wyobraźni:
- noszenie przez współmałżonka niebieskich jeansów
- czytanie dla przyjemności
- rozwijanie hobby
 ;D  ;D  ;D   i wiele , wiele innych, co im tylko "duch" kierujący CK podsunie  ;)
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Styczeń, 2017, 14:04 »
Nie masz racji.
Jakby było nowe światło, to by napisali, że 'korygują' to i owo.
W 1989 r. pisali:

A co wtedy, gdy bardzo niezdrowy stan duchowy panuje w małżeństwie dwojga chrześcijan?[/u] Starsi powinni pośpieszyć z pomocą, ale przede wszystkim ochrzczony mąż musi dołożyć pilnych starań, by sytuacja zmieniła się na lepsze. Oczywiście jeśli ochrzczony partner zachowuje się jak odstępca i usiłuje odciągać współmałżonka od służenia Jehowie, starsi muszą to rozpatrzyć zgodnie z Pismem Świętym.

Ten zapis faktycznie kładzie nacisk większy na to, co zrobić z delikwentem o odstępczych poglądach. Natomiast nowy zapis podpowiada/sugeruje, że współmałżonek może wyprowadzić się z domu bo drugi współmałżonek nie ufa niewolnikowi.

We wklejce Roszady jest nacisk większy na to co trzeba zrobić z Adamem jeśli Ewka odkryje, że korzysta z tego forum. W nowszym wydaniu położono większy nacisk, że według 'prawa kanonicznego' Ewka się pakuje i wyprowadza od Adama, bo on tu zagląda, a ona sama jest cacy w zborze.

Taka mnie naszła analogia albo nawet hiperbola. Przypomnijcie sobie artykuły z drugiej połówki lat 70tych o tym jak mają/ nie mają wyglądać kontakty natury fizycznej w małżeństwie. Później się z tego lekko wycofano. Ale jedno się sprawdziło: ktoś otworzył furtkę do legalnej zmiany partnera małżeńskiego, pod pretekstem: 'a on mnie zmuszał do używania pasty oral-B'.

Przy czym tamte zapisy dla funkcjonowania organizacji były mizerne, tak te mogą raczej służyć obronie firmy w sytuacji 'działań wojennych'.

Czy to nowy 'halogen' czy uściślenie zrozumienia - znaczenia wielkiego nie ma. Liczy się efekt jaki to wywoła.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Styczeń, 2017, 15:30 »
Widać wyraźnie że odchodzą od zmysłów członkowie CK.

CIEKAWE KTO MA NA NICH HAKI I JAKIE TO HAKI ŻE NIE MAJĄ OPORÓW POSUWAĆ SIĘ OD ZŁEGO KU GORSZEMU?

jakie to muszą być ciekawe materiały i ile mają do stracenia?  Bo walczą do końca jak Stalin lub Hitler nie bacząc na ofiary i koszty ani ludzkie ani fianasowe ani wizerunkowe.


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Styczeń, 2017, 17:56 »
Cytuj
do końca jak Stalin lub Hitler nie bacząc na ofiary
Kiedyś od jednego exa słyszałem taką rymowankę:

"Hitler, Stalin, czy Strażnica, żadna różnica". :)


Offline Estera

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #34 dnia: 02 Styczeń, 2017, 18:20 »
Widać wyraźnie że odchodzą od zmysłów członkowie CK.CIEKAWE KTO MA NA NICH HAKI I JAKIE TO HAKI ŻE NIE MAJĄ OPORÓW POSUWAĆ SIĘ OD ZŁEGO KU GORSZEMU?
jakie to muszą być ciekawe materiały i ile mają do stracenia?  Bo walczą do końca jak Stalin lub Hitler nie bacząc na ofiary i koszty ani ludzkie ani fianasowe ani wizerunkowe.
  "Motylku", ja Ci powiem co to za ... HAKI ... KASA, KASA, KASA I JESZCZE RAZ KASA ...
  A jak chodzi o kasę, to wtedy nie ma żadnych skrupułów żeby posuwać się od złego ku gorszemu.
  Wydaje mi się, że tu tak jakby, nie ma większej, ukrytej filozofii. Myślę, że się nie mylę.
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń, 2017, 18:57 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Dietrich

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Styczeń, 2017, 18:29 »
Widać wyraźnie że odchodzą od zmysłów członkowie CK.

CIEKAWE KTO MA NA NICH HAKI I JAKIE TO HAKI ŻE NIE MAJĄ OPORÓW POSUWAĆ SIĘ OD ZŁEGO KU GORSZEMU?

jakie to muszą być ciekawe materiały i ile mają do stracenia?  Bo walczą do końca jak Stalin lub Hitler nie bacząc na ofiary i koszty ani ludzkie ani fianasowe ani wizerunkowe.

Też tak sobie myślę, że może to jakiś rodzaj desperacji na zasadzie: nie chcesz być nasz, to zobaczysz że będziesz niczyj?
Albo chcą tak konkretnie dowalić do pieca, żeby sprowokować przymusowy comming-out odstępców, na których donosić będą współmałżonkowie?
To, że na myślących czy zagubionych owieczkach im nie zależy, widać już od dawna.  Chyba rzeczywiście nadchodzi koniec tej organizacji.


Offline Estera

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Styczeń, 2017, 19:01 »
Kiedyś od jednego exa słyszałem taką rymowankę:
"Hitler, Stalin, czy Strażnica, żadna różnica". :)
  Biorąc pod uwagę wyniszczanie własnego narodu różnymi metodami ...
  To tu chyba, rzeczywiście, różnicy nie ma.
  Tylko Hitler i Stalin, byli jakby łatwiejsi do rozszyfrowania niż wts.
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń, 2017, 19:29 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Krystian

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Styczeń, 2017, 19:22 »
  Biorąc pod uwagę wyniszczanie własnego narodu różnymi metodami ...
  To tu chyba, rzeczywiście, różnicy nie ma.
  Tylko Hitler i Stalin, byli jakby łatwiejsi do rozszyfrowania.

Trochę przesadziłaś moja Estero :D
Porównanie Hitlera i Stalina do CK jest lekką przesadą.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Startek

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Styczeń, 2017, 19:25 »
Czy ktoś zauważył , w strasznicy z kwietnia 2017  , artykuł : Co ślubujesz spełnij . Paragraf 16  dali pozwolenie na separację z powodu odstępczych poglądów ,   określili to jako przemoc psychiczna .


Offline Estera

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Styczeń, 2017, 19:58 »
Trochę przesadziłaś moja Estero :D
Porównanie Hitlera i Stalina do CK jest lekką przesadą.
  Miły Krystianie ... myślę, że nie przesadziłam, a nawet dodam, że przeskoczyli ich obu razem wziętych.
  Pod względem wyniszczania naturalnych uczuć w wielu normalnych rodzinach.

  Wystarczy przyjrzeć się bliżej, co robi zasada wykluczania, z ludźmi w tej organizacji i jak miliony cierpią pod tym względem...
  Przymuszeni stosować ostracyzm wobec najbliższych w swoich rodzinach.
  No, nie wiem, nie wiem, czy tu masz rację, dyskutowałabym z Tobą nt. tej "przesady".
  Uwierz mi, byłam tam sporo czasu i wiem co mówię.
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń, 2017, 20:03 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Krystian

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #40 dnia: 02 Styczeń, 2017, 21:03 »
ależ ja Ci wierzę Estero :D
tylko, że CK nie zabiło milionów ludzi, a Hitler i Stalin owszem
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Estera

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #41 dnia: 02 Styczeń, 2017, 21:21 »
ależ ja Ci wierzę Estero :D
tylko, że CK nie zabiło milionów ludzi, a Hitler i Stalin owszem
  No nie wiem, Krystianie ... gdyby tak bliżej przyjrzeć się historii WTS-u ...
  Te śmierci w wyniku nie przyjmowania transfuzji krwi, przeszczepów, szczepionek, zachowywania neutralności ...
  Śmierci różnych ludzi w wyniku prześladowań ŚJ...
  I co by tam jeszcze nie wymienić, pomnożyć to przez dziesiątki lat ich różnych rządów i zmieniających się "światełek" ...
  To całkiem nie mało by się tego uzbierało, nie wspomnę o chorobach psychicznych, samobójstwach ...
  I wyniszczonych całych rodzinach emocjonalnie i fizycznie. Uzbierałoby się tego trochę.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #42 dnia: 02 Styczeń, 2017, 23:02 »
ależ ja Ci wierzę Estero :D
tylko, że CK nie zabiło milionów ludzi, a Hitler i Stalin owszem
NIE MA ŻADNYH DOWODÓW NA TO ABY HITLER WŁASNORĘCZNIE KOGOKOLWIEK ZAMORDOWAŁ.

BA ON BRZYDZIŁ SIĘ PRZEMOCĄ WOBEC ZWIERZĄT I BYŁ WEGETERIANINEM !!!

NIE MA DOWODÓW ŻE CK KOGOŚ WŁASNORĘCZNIE ZAMORDOWAŁO

SĄ DOWODY ŻE POŚREDNIO HITLER ZABIJAŁ I SĄ DOWODY NA TO ŻE WTS POŚREDNIO ZABIJAŁ I CO GORSZA W PRZECIWIEŃSTWIE DO HITLERA DALEJ ZABIJA

DLA ŚCISŁOŚCI SĄ PRZYPUSZCZENIA ŻE HITLER MIAŁ ROMANS CHYBA Z BRATANICĄ CZY COŚ W TEJ OKOLICY I BYŁ O NIĄ SZALENIE ZAZDROSNY I SĄ PRZYPUSZCZENIA ŻE JĄ ZAMORDOWAŁ    ALE WINY MU NIE UDOWODNIONO

A ZA TO MORIS  8-) 8-) 8-)      KRÓL HOT-DOGÓW    I NAWET SIĘ Z TYM NIE KRYJE
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń, 2017, 23:04 wysłana przez Efektmotyla »