Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Tysiąclecie u ŚJ - trwa, czy dopiero nastanie?  (Przeczytany 11820 razy)

Offline Startek

Odp: Tysiąclecie u ŚJ - trwa, czy dopiero nastanie?
« Odpowiedź #45 dnia: 05 Marzec, 2017, 15:48 »
W jakiej książce ? Połgensek jest fajnym człowiekiem i bardzo go szanuję  . Ale ja jestem Startek , nikogo nie agituję do jakieś sekty . Moja ojczyzna jest w niebie , bo chrześcijanie mają nadzieję niebiańską  .Pan Jezus przyjdzie i nastąpi porwanie Kościoła w czasie wielkiego ucisku . Interesuje się Izraelem i nie ma nic wtym złego . Ale nie zgadzam się z Tobą Roszada , i niech tak pozostanie . Ale to nie jest powodem oskarżać mnie kłamstwa  !   Gdzie Tadeusz napisał o przywróceniu krwawych ofiar ?


Offline Roszada

Odp: Tysiąclecie u ŚJ - trwa, czy dopiero nastanie?
« Odpowiedź #46 dnia: 05 Marzec, 2017, 15:58 »
Nie w książce tylko w Słowie Nadziei.

Tylko że ja tu nie reklamuje nauk katolickich a ty reklamujesz nauki sekciarskie.
Taka różnica między nami.
Ja człowieku udzielałem się 24 lata w poradni do spraw sekt i znam się trochę na ludziach.
Ty nie odpuścisz żadnego wątku, by tylko swe nauki tam wepchnąć.
Opanuj się.
Sam pisałeś że jakąś grupę tworzycie. To sobie tam studiujcie, ale tu o 1000 leciu Izraela nie wygłupiaj się. ;D
Daj se spoko, bo będą się śmiać z Twej wykładni. Niby wierzysz w Jezusa a baśnie o 1000 leciu Izraela głosisz.


Offline Startek

Odp: Tysiąclecie u ŚJ - trwa, czy dopiero nastanie?
« Odpowiedź #47 dnia: 05 Marzec, 2017, 16:15 »
Do jakiegoś czasu glosiliśmy o tysiąc letnim królestwie  strażnicy .  Czy to co napisano w proroctwie Izajasza to bzdura  czy to co pisze Daniel też bzdura oraz inni prorocy ? Podrzucileś temat no to się wypowiedziałem . Ale oskarżenia o sekciarstwo walisz z grubej rury , ja wyszedłem już z sekty .


Offline Roszada

Odp: Tysiąclecie u ŚJ - trwa, czy dopiero nastanie?
« Odpowiedź #48 dnia: 05 Marzec, 2017, 18:36 »
Startek zapamiętaj raz na zawsze: W ST nie ma terminu Tysiąclecie.
Pokaż mi tą liczbę w ST.
Bajek nie opowiadaj.
Proroctwa lepiej znam od Ciebie, bo mam komentarze do nich.
Ty znasz tylko wasze prywatne komentarze.

Tu masz teksty ze ST ze słowem 1000 lat:

„(...)Bo tysiąc lat jest w twoich oczach zaledwie jak dzień wczorajszy, który przeminął, i jak straż w nocy.” (Ps 90:4)

„(...)Choćby nawet przeżył dwakroć po tysiąc lat, lecz nie widział tego, co dobre, to czyż wszyscy nie idą na jedno miejsce?” (Kzn 6:6)

To co wygłaszasz tu to twoje prywatne tłumaczenia których Apostołowie nie popierają. Pokaż mi gdzie poparli twoją wykładnie Tysiąclecia dla Żydów.

Tylko nie pokazuj mi wersetów które znam, w których nie ma ani słowa o 1000 lat.


Offline Startek

Odp: Tysiąclecie u ŚJ - trwa, czy dopiero nastanie?
« Odpowiedź #49 dnia: 05 Marzec, 2017, 19:32 »
Objawienie 20: 1-10  nad kim Chrystus będzie panował 1000 lat ? Anioł Gabriel zwiastując Marii tak powiedział o Jezusie ,, I da mu Pan Bóg tron jego ojca Dawida ." Łuk 1:32 . Gdzie znajdował się tron jego Dawida ? Na ziemi  . Żydzi do dziś oczekują na Mesjasza , według tego co o Nim pisali prorocy . Odrzucili Jezusa ponieważ nie wyzwolił ich z niewoli Rzymskiej , a Jego rządy nie objeły całego świata , o czym prorokował Daniel: Daniela 7: 13,14 . Wydali Go Piłatowi , nie rozumieli dwukrotnego przyjścia Jezusa ,, tak i Chrystus , raz ofiarowany , aby zgładzić grzechy wielu Drugi raz ukarze się nie z powodu grzechu , lecz ku zbawieniu tym , którzy go oczekują .Hebr 9:28 BWP. Słusznie oczekiwali , że zasiądzie na tronie Dawida ,nie dopuszczali myśli aby inne narody również mogły szukać Mesjasza . Izajasza  11: 1,10 .   


Offline Roszada

Odp: Tysiąclecie u ŚJ - trwa, czy dopiero nastanie?
« Odpowiedź #50 dnia: 05 Marzec, 2017, 19:38 »
Startek ale ty chcesz księdza uczyć pacierza?
W którym roku zmarł Łukasz, Marek, Mateusz, Piotr, Paweł, Jakub?

Przecież oni zmarli przed napisaniem Apokalipsy.
Oni nic nie wiedzieli o żadnym Tysiącleciu.
Ty tylko wiesz więcej niż oni i mędrkujesz.
Człowieku gdyby należało rozumieć Tysiąclecie tak jak Ty to oni Apostołowie poszli do grobów i mniej wiedzieli od Ciebie.
Zrozum że głupstwa wypisujesz i jak ten szatan cytował Biblię Jezusowi ty mi też próbujesz kit wciskać.

Zrozum że Biblii sobie nie można tłumaczyć jak sobie chcesz.
Bo ja ci też moge znaleźć nawet Trzy tysiąclecia w Biblii jak się przyłożę.
Daj se spoko z sekciarskimi tłumaczeniami.


Offline Startek

Odp: Tysiąclecie u ŚJ - trwa, czy dopiero nastanie?
« Odpowiedź #51 dnia: 05 Marzec, 2017, 20:06 »
To co uczyli Apostołowie,  a głównie Paweł tyczyło się pogan , ci wszyscy którzy stali sie chrzescijanami mają nadzieję niebianską dotyczy to Patriarchów i wszystkich wiernych .  Pozostał Izrael i jest nadzieja dla Izraela . Obj 1:7  Oto nadchodzi wśród obłoków. Ujrzy Go każde oko, również ci , którzy Go przebili . Opłakiwać Go będą wszystkie plemiona ziemi . Tak ! Amen.   Bóg nie odrzucił swego Ludu , czy tobie Roszada się to podoba lub nie . Rzymian 11 rozdział   cały ale dla Ciebie  11: 25-36 .


Offline Roszada

Odp: Tysiąclecie u ŚJ - trwa, czy dopiero nastanie?
« Odpowiedź #52 dnia: 05 Marzec, 2017, 20:08 »
Piszesz albo nie na temat, albo wiesz więcej od Apostołów, albo przepisujesz wersety. Albo jeszcze swoją prywatna interpretację dajesz.
Nie mam co dyskutować. Za słabym partner dla ciebie.
Szukaj równych sobie. Może T. Połgensek? ;)

Dla siebie widzę masz niebo, a dla Żydów ziemię. Czyli Apostołowie też Żydzi to na ziemię. :)
Daj se spoko bo naprawdę ośmieszasz Biblię. :-\
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec, 2017, 20:10 wysłana przez Roszada »


Offline Startek

Odp: Tysiąclecie u ŚJ - trwa, czy dopiero nastanie?
« Odpowiedź #53 dnia: 05 Marzec, 2017, 20:33 »
Piszesz albo nie na temat, albo wiesz więcej od Apostołów, albo przepisujesz wersety. Albo jeszcze swoją prywatna interpretację dajesz.
Nie mam co dyskutować. Za słabym partner dla ciebie.
Szukaj równych sobie. Może T. Połgensek? ;)

Dla siebie widzę masz niebo, a dla Żydów ziemię. Czyli Apostołowie też Żydzi to na ziemię. :)
Daj se spoko bo naprawdę ośmieszasz Biblię. :-\
  nie czytałeś tego co pisałem . Powyżej to są TWOJE SŁOWA , a nie moje .  Roszada przekręciłeś  moje słowa . By mnie ośmieszyć.


Offline Roszada

Odp: Tysiąclecie u ŚJ - trwa, czy dopiero nastanie?
« Odpowiedź #54 dnia: 05 Marzec, 2017, 20:39 »
Ja nie chcę ciebie ośmieszać.
Ty sam swoją prywatną interpretacją, a nie ogólnochrześcijańską, siebie ośmieszasz.
Pewnie że nie będę czytał, jak będziesz serwował swoje prywatne nauki, nawet choćbyś się Biblią zasłaniał.


Offline Roszada

Odp: Tysiąclecie u ŚJ - trwa, czy dopiero nastanie?
« Odpowiedź #55 dnia: 15 Marzec, 2017, 11:15 »
Jeśli Jezus już króluje od 103 lat, a Tysiąclecie ma się dopiero zacząć nie wiadomo kiedy, to ile będzie trwało Tysiącletnie Królowanie Jezusa?

*** rs s. 341 ak. 3 Świadkowie Jehowy ***
od roku 1914 z upoważnienia Bożego Chrystus króluje nad całą ziemią.

*** w82/1 s. 13  ***
Ale potem nastanie najcudowniejszy okres w całych dziejach ludzkich, tysiącletnie królowanie Chrystusa.

*** rq lekcja 5 s. 11 ***
Przez tysiąc lat będzie królował nad ziemią Jezus Chrystus (Objawienie 20:6)

1914 r. + 103 lata = 2017 rok

103 lata + 1000 lat = 1103 lata

Tyle lat by królował Jezus gdyby dziś zaczęło się Tysiąclecie. ;)


Offline Startek

Odp: Tysiąclecie u ŚJ - trwa, czy dopiero nastanie?
« Odpowiedź #56 dnia: 15 Marzec, 2017, 12:52 »
Już przyszedł ! Nie ma wojen , ludzie nie chorują , wilk z Barankiem się pasie , . W Wielkiej chwale na obłokach i ujrzało Go wszelkie oko .
Czy aby ?  Gdzie  antychryst ze swym prorokiem ?