Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam  (Przeczytany 6783 razy)

Offline muminka

Odp: Witam
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 14:42 »
Jestem tego przykładem. Niebieska książeczka niby zabrania ale problemy psychiczne a bycie niewygodnym dla nich nie ma znaczenia. Zawsze byłam niewygodna bo miałam kiedyś pysk i potrafiłam niejednego starszego wypunktować
"Żyj według życiorysu, który chciałbyś sobie napisać. Aleksander Kumor "


Offline Czuwający

Odp: Witam
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 14:44 »
wiec moze nie deprecha była powodem ale nie wnika ok


Offline muminka

Odp: Witam
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 14:46 »
Jeśli osoba ma silną depresję i próby samobójcze nie można dokonać wykluczenia. Starczy C.K i jego żona mówili mi że gdybym miała wiarę to bym nie miała depresji. Ja na to że skoro Jehowa mnie nie ceni to po co byś Świadkiem. O tym że nie jestem Świadkiem dowiedziałam się tydzień później od mojego brata... ci starsi już tam nie są ale buuu zostało. Taki był motyw przewodni
"Żyj według życiorysu, który chciałbyś sobie napisać. Aleksander Kumor "


Offline Czuwający

Odp: Witam
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 14:55 »
i na dodatek zaocznie ????


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Witam
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 16:04 »
Nie dziwię się, że starszyzna poleciała. Za takie podyktowane miłością działanie to kula w łeb.


Offline Cielec Kierowniczy

Odp: Witam
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 16:35 »
Witaj na forum :D
"... gdybyś miała wiarę, tobyś nie miała depresji. "
Mistrzowie trudnych sytuacji.


Offline muminka

Odp: Witam
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 16:42 »
Nie byłam jedynym przypadkiem sądu miłosiernego. Teraz wiem że nawet taki sąd jest niezgodny z prawem i konstytucją.
Ci ludzie często nie mają wnikliwości ani mądrości by rozstrzygnąć coś. Każdy ma prawo do kogoś kto może go reprezentować a to choćby dlatego że może zapomnieć powiedzieć coś na swoją obronę lub zwyczajnie paraliżować go strach. Trzech na jednego jest okrutne bo już stawia delikwenta na przegranej pozycji.

Co do depresji to teraz wiem że doprowadziła mnie do niej świadomość braku możliwości drugiego męża po to że mnie pierwszy sługa lał nie miało podstaw ... śmierć taty ... brak emocjonalnego wsparcia.
Na szczęście teraz jestem silna jak hmmm drzewo

PO drugie aby sądzić samemu trzeba być bez skazy a tu raczej jest problem. Pismo mówi aby nie sądzić bo jakim sądem sądzimy takim będziemy sądzeni. Niestety starsi z ramienia "Bożego" czasem mijają się z powołaniem.
Uważam że to ludzie zagubieni. Dlatego nie żywię urazy a traktuje to jako lekcję.
Tym razem odeszłam świadomie. Analizowałam najpierw Biblię. Zastanawiałam się a w momencie jak doszłam do wniosku że ktoś tu robi ze mnie wariata to postanowiłam odejść. Napisałam grzeczny list. By mieć przewagę w dniu oddania wystosowałam informację do wszystkich bliskich jaka jest moja decyzja i dlaczego. Podałam argumenty zachęcając do analizy Biblii a wszelkie publikacje w kont do momentu nauki samodzielnego myślenia. List oddałam starszemu - jemu też to argumentowałam. Najśmieszniejsze że powiedział że też wie że dobrze myślę ale on nie może podjąć takich kroków bo ma po pięćdziesiątce... nie ma nikogo poza organizacją no i prowadzi firmę a w firmie korzysta z jego usług mnóstwo braci... yyyy zatkało mnie no ale cóż 
"Żyj według życiorysu, który chciałbyś sobie napisać. Aleksander Kumor "


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Witam
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 16:46 »
Tym razem odeszłam świadomie. Analizowałam najpierw Biblię. Zastanawiałam się a w momencie jak doszłam do wniosku że ktoś tu robi ze mnie wariata to postanowiłam odejść. Napisałam grzeczny list. By mieć przewagę w dniu oddania wystosowałam informację do wszystkich bliskich jaka jest moja decyzja i dlaczego. Podałam argumenty zachęcając do analizy Biblii a wszelkie publikacje w kont do momentu nauki samodzielnego myślenia. List oddałam starszemu - jemu też to argumentowałam. Najśmieszniejsze że powiedział że też wie że dobrze myślę ale on nie może podjąć takich kroków bo ma po pięćdziesiątce... nie ma nikogo poza organizacją no i prowadzi firmę a w firmie korzysta z jego usług mnóstwo braci... yyyy zatkało mnie no ale cóż

Niestety, takich osób jest coraz więcej. Szkoda ich (nas).


Offline muminka

Odp: Witam
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 18:12 »
A ja myślę że wychodzimy z ciemności i to jest piękne.
Odkrywamy że mamy mózg i możemy z niego korzystać.
Odkrywamy że życie może cieszyć.
"Żyj według życiorysu, który chciałbyś sobie napisać. Aleksander Kumor "


Offline parasin

Odp: Witam
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 21:23 »
Witajcie.
Nazywam się Monika.
Witaj Muminko
Gdy czytam posty lubię sobie się powzruszać  i w Twoich jest kilka takich szczególnych generatorów łez:
Cytat: Muminka
  Od 2 tyg nie jestem ŚJ i czuję spokój duszy choć samotność. Mąż i rodzina mnie wspiera. Mama i brat są cudowni jednak ostracyzm przyjaciół jest straszny. Na ulicy udają że nie znają i nazywają odstępcą.

Teraz mam męża od 6 lat katolika. To dobry człowiek choć nie praktykujący. Ma tyle pokory w sobie i miłości do człowieka że patrząc na niego wierzę że dał mi go sam Bóg bym mogła poznać co to dobro.

Każdy sam musi wejść na swoją górę i staną w oko w oko z prawdą.

I bardzo się cieszę, że odnajdujesz spokój i że wasz mały Muminek ma wspaniałych rodziców i szanse na normalne życie bez armagedonowych strachów, lęków przed Jehową, gdy będzie bawił się zabawkami, które Piotruś musi wyrzucić.
Trzymaj się powodzenia na nowej drodze.... :D


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witam
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 21:29 »
Witaj wśród nas i czuj się jak najlepiej. Twoja historia, jakich niestety wiele, ciągle udowadnia że WTS to destrukcyjna psychicznie organizacja. Organizacja która psychomanipulację ma opanowana do perfekcji, potrafiąca skłócić nie tylko przyjaciół ale i najbliższą rodzinę. Ciesz się wolnością, życiem i faktem wybudzenia.  :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline muminka

Odp: Witam
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Lipiec, 2016, 08:00 »
Staram się cieszyć. Wychodzę z założenia że pragnę by moje dzieci miały szczęśliwą matkę, by mąż miał uśmiechniętą kobietę.
Żyję jak za dni Noego na co powołują się wiecznie ŚJ. Pragnę cieszyć się życiem i chwalić Boga i Jezusa.
Jarzmo ma być przyjemne a to jest możliwe tylko poza ugrupowaniem religijnym.
Zaznaczam że nie chce ich oceniać negatywnie choć wspomnienia są takie a nie inne a wnioski nasuwają się same. Jestem jednak byłym ŚJ. Wierzyłam mniej lub bardziej w ich zasady wymyślone na potrzeby tłumu. Życzę im jak najlepiej.
Jednak teraz czuję co to życie. Jak każdy z was oddycham pełną piersią.
Każda wasza historia wzbudza refleksie i niedowierzanie jak w religii gdzie miłość jest na pierwszym miejscu jej nie ma :(
"Żyj według życiorysu, który chciałbyś sobie napisać. Aleksander Kumor "


Offline muminka

Odp: Witam
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Lipiec, 2016, 08:03 »
Witam. :) Chorzów też niedaleko Zabrza. Cztery godzinki piechotką ;)

A wiesz że codziennie - edit 6 dni w tygodniu chodzę 4 h dziennie na spacer z dziećmi??? :P Dla mnie to łatwizna :D :P
"Żyj według życiorysu, który chciałbyś sobie napisać. Aleksander Kumor "


Offline Woland

Odp: Witam
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Lipiec, 2016, 08:48 »
wicher silne drzewa głaszcze hej!


Offline Fox

Odp: Witam
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Sierpień, 2016, 11:40 »
A ja myślę że wychodzimy z ciemności i to jest piękne.
Odkrywamy że mamy mózg i możemy z niego korzystać.
Odkrywamy że życie może cieszyć.

Przepięknie powiedziane. :)

Witam Cię serdecznie i życzę dużo dobrego w nowym życiu.
Żadna religia nie jest ważniejsza niż ludzkie szczęście.
- Siddhartha Gautama (Budda)