Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam  (Przeczytany 6782 razy)

Offline muminka

Witam
« dnia: 28 Czerwiec, 2016, 16:06 »
Witajcie.

Nazywam się Monika.
Długo szukałam forum ludzi podobnych do mnie. Długo następnie zastanawiałam się czy napisać i co zrobić.
Wychowywana byłam w rodzinie Świadków Jehowy od 7 roku życia. Chrzest przyjęłam w wieku 12 lat. Zawsze liczyło się tylko zebrania, głoszenie, przygotowywanie się a życie nie miało takich barw. Nic nie można było zrobić bo wszystko co nieorganizacyjne było nieetyczne i szatańskie.
W wieku 20 lat odłączono mnie podstępnie i bez mojej wiedzy wykorzystując fakt silnej depresji z elementami samookaleczania się.
W wieku 27 lat po urodzeniu syna wróciłam czyniąc to dla mamy. W lipcu kończę 33 lata. Zawsze czułam że coś nie gra. Czytając Biblię uwierzyłam prawdziwie i postanowiłam odejść oficjalnie. Od 2 tyg nie jestem ŚJ i czuję spokój duszy choć samotność. Mąż i rodzina mnie wspiera. Mama i brat są cudowni jednak ostracyzm przyjaciół jest straszny. Na ulicy udają że nie znają i nazywają odstępcą. Poszukuje innych którzy odeszli a są z okolic Zabrza :d Pozdrawiam was kochani
"Żyj według życiorysu, który chciałbyś sobie napisać. Aleksander Kumor "


Offline M

Odp: Witam
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Czerwiec, 2016, 18:16 »
Witaj Monika Muminka :). Pozwoliłem sobie wydzielić Twoją wiadomość do nowego wątku. Mam nadzieję, że znajdziesz wśród nas bratnie dusze.


Offline matus

Odp: Witam
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Czerwiec, 2016, 18:22 »
Hej ho!
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Witam
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Czerwiec, 2016, 18:36 »
Witaj, cieszę się że zawitałaś na forum.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Lila

Odp: Witam
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Czerwiec, 2016, 18:45 »
Fajnie, że jesteś!
Z tego, co piszesz bije właśnie taki spokój, który chyba idzie w parze z tym, że poukładałaś część swoich spraw i wiesz, w co wierzysz. To, że najbliżsi są po Twojej stronie to super! A tu znajdziesz ludzi, którzy mają podobne doświadczenia.
Zawsze warto walczyć o siebie!


Offline Roszada

Odp: Witam
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Czerwiec, 2016, 18:56 »
Witaj!
Tu jesteś raczej wśród przyjaciół.
Jak poczujesz się 'ścigana', to zaraz wal do M o pomoc. :)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Witam
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Czerwiec, 2016, 20:42 »
Można kogoś odłączyć z powodu depresji?


Offline Lila

Odp: Witam
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Czerwiec, 2016, 20:47 »
Można kogoś odłączyć z powodu depresji?

Nie, ale próba samobójcza i okaleczanie się chyba może do tego prowadzić, jeśli starsi się uprą...


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Witam
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Czerwiec, 2016, 21:15 »
witamy!


Offline Iza

Odp: Witam
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Czerwiec, 2016, 21:19 »
Witaj Monika! Zobaczysz, ze nie będziesz samotna, to, ze bliscy Cie wspierają to już dużo, a w Zabrzu i na Śląsku sporo się dzieje, mogę na priv dać jakieś namiary. Pozdrawiam
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Czuwający

Odp: Witam
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 11:00 »
Witaj witaj, ciesz sie zyciem i olej fałszywych przyjaciół , znajdziesz nowych takich którzy maja gdzies to w co wierzych


Offline gorolik

Odp: Witam
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 11:50 »
Witam serdecznie.
Z pewnością nie zostaniesz sama.
Nawet tu na forum jest pełno osób, które nie utraciły wiary.
A Zabrze jest naprawdę blisko.


Offline agent terenowy

Odp: Witam
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 14:10 »
Witam. :) Chorzów też niedaleko Zabrza. Cztery godzinki piechotką ;)
"Wszyscy, którymi kieruje duch Boży, naprawdę są synami Bożymi" (Rz 8:14 NŚ rew.)


Offline muminka

Odp: Witam
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 14:31 »
Bardzo chętnie poproszę o wszelkie namiary. 


Tak poukładałam sobie wiele spraw. Poukładałam sobie życie i mogę powiedzieć śmiało że jestem szczęśliwa.
W przypadku depresji również wykluczają. Tamten okres 10 lat temu był dla mnie traumatyczny. Zmarł tato starszy prowadzący dosłownie podwójne życie. Rozwiodłam się z mężem sługą pomocniczym co lał w pysk tak dobrze że można było go wysłać na zawody.
Teraz mam męża od 6 lat katolika. To dobry człowiek choć nie praktykujący. Ma tyle pokory w sobie i miłości do człowieka że patrząc na niego wierzę że dał mi go sam Bóg bym mogła poznać co to dobro.
Nie chce szydzić z org bo jednak tam byłam a jak uzmysłowię sobie lata kłamstw to czuję iż coś było ze mną nie tak.
To tylko pionki że tak powiem. Jak mówię by czytali Biblię to mówią że muszą czerpać wiedzę też z tego co mówi Boży niewolnik. Nie chce się z nimi toczyć batalii bo wiem że nie ma sensu. Każdy sam musi wejść na swoją górę i staną w oko w oko z prawdą.
Dlatego postanowiłam odszukać takich jak ja. By iść do przodu. Nie chcę się już cofać. Chciałabym też służyć pomocą wysłuchania bo wiem jak ciężko jest na początku.  Cieszę się że tu trafiłam :D

Oglądałam wczoraj jeden z filmików o piwnicy... przeraził mnie ... poczułam wstręt bo jak to zobaczy dziecko na bank wpadnie w panikę. Nie rozumiem jak można aż tak ... bawić się umysłem człowieka ....
"Żyj według życiorysu, który chciałbyś sobie napisać. Aleksander Kumor "


Offline Czuwający

Odp: Witam
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 14:40 »
można można , bedąc tutaj poznasz nie takie manipulacje.
ale ze za depresje wykluczają to tego nie słyszałem naprawde