Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dlaczego Świadkowie Jehowy zmieniają niektóre swoje wierzenia?  (Przeczytany 21831 razy)

Offline robbo1

Odp: Dlaczego Świadkowie Jehowy zmieniają niektóre swoje wierzenia?
« Odpowiedź #90 dnia: 18 Marzec, 2017, 14:09 »
Jeżeli uważasz,ze zachowałem się niegrzecznie zwyczajnie przepraszam.
Nie idzie mi wcale o rozmowę tylko z jednym z was.
Idzie mi jednak o "grzeczną rozmowę",i nie zależy mi na "słownych przepychankach".
To znaczy nie mam nic przeciw "debacie",słowo to znaczy właściwie "wojnę" [tylko,e na słowa].

Zależy mi jednak na rzeczowej argumentacji,nie na wulgaryzmie,czy napastliwości itp.

Jeżeli się nie zniechęciłeś,czy jeżeli cię nie zniechęciłem zapraszam do rozmowy.
I jeszcze raz przepraszam jeżeli cię uraziłem.


Offline Światus

Odp: Dlaczego Świadkowie Jehowy zmieniają niektóre swoje wierzenia?
« Odpowiedź #91 dnia: 18 Marzec, 2017, 15:05 »
Pozwolicie Panowie, że sie wtrącę do waszej dyskusji?  ;)

robbo1; Wyrobiłeś sobie jakiś POGLĄD nt. Kaysera - Nie wiesz czy słuszny czy nie, bo go nie znasz.
Kayser; Zna siebie czyli "prawdę" o sobie.
robbo1; Poznałeś lepiej Kaysera i okazało się, że jest lepszy/gorszy niż pierwotnie sądziłeś.
Zatem;
Twój pogląd na osobę Kaysera się zmienił na lepsze/gorsze.
Natomiast Kayser pozostał taki jaki był.

Więc; Zmienił się pogląd. Nie zmieniła się "prawda".
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Dlaczego Świadkowie Jehowy zmieniają niektóre swoje wierzenia?
« Odpowiedź #92 dnia: 18 Marzec, 2017, 15:17 »
Cytuj
Cytat: robbo1 w Dzisiaj o 12:51

    Nie wypominaj mi uzasadniania swoich wywodów cytatami.
    To ty "namiętnie" cytujesz naszą literaturę,żeby poniżyć.

Kaiser napisał:
Cytowanie "niewolnika" to poniżanie?
Pokaż mi poniżanie przez cytowanie.
Gdybyś przedstawił moje kłamliwe fragmenty, rzekomo niewolnika.
Ja cytuje gdy pokazuję:

zmienność nauk CK
dawne nauki
nowe światła
fałszywe proroctwa które się nie sprawdziły
obecne zwyczaje


Możesz to samo robić, ale ty się wstydzisz widzę publikacji Towarzystwa bo ich nie cytujesz.
Zasłaniasz się np. pismami kardynałów i protestanta Barclaya.

Możesz tez cytować publikacje Towarzystwa by razem ze mną poniżać CK. ;D


Offline Światus

Odp: Dlaczego Świadkowie Jehowy zmieniają niektóre swoje wierzenia?
« Odpowiedź #93 dnia: 18 Marzec, 2017, 16:08 »
Takie poniżanie występuje na każdym zebraniu, kongresie, a podczas głoszenia to już namiętnie.
Przecież tam się wyłącznie cytuje niewolnika  ;D
Tak więc robbo1 głoś jak najwięcej i poniżaj niewolnika ile wlezie  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Dlaczego Świadkowie Jehowy zmieniają niektóre swoje wierzenia?
« Odpowiedź #94 dnia: 18 Marzec, 2017, 16:11 »
Takie poniżanie występuje na każdym zebraniu, kongresie, a podczas głoszenia to już namiętnie.
Przecież tam się wyłącznie cytuje niewolnika  ;D
Tak więc robbo1 głoś jak najwięcej i poniżaj niewolnika ile wlezie  ;D
A poza tym robbo pisał, że chwalebne jest zmienianie nauk.
Przecież jak ŚJ zmienią naukę, to trzeba o tym pisać, by nie wprowadzać w błąd, że jeszcze po staremu uczą. :)
Warto też pokazać ludziom na czym różnica polega między starą nauką Apostołów, a nowa nauką Apostołów. ;D


Offline robbo1

Odp: Dlaczego Świadkowie Jehowy zmieniają niektóre swoje wierzenia?
« Odpowiedź #95 dnia: 19 Marzec, 2017, 15:33 »
Nie zrozumcie mnie źle,pewne jest,że poznanie prawdy,nie jest takie proste jak wyrażenie "opinii".
Przy czym jej wyrażenie może jest,może nie jest potrzebne
-może też nie jest ,czy nie być "prawdą".
Niemniej każda opinia [jako powiedzmy teoria] może uzyskać statut prawdy,ewentualnie ją utracić.
Tak to może się okazać,że przedstawianie opinii jako prawdy,jest słuszne,potrzebne,zasadne,albo nie.

Przy czym pomimo wszystko istnieją odmienne kryteria uznawania tego,czy innego za "prawdę" w nauce,i w religii.
Tak jak istnieje zwyczaj posługiwania się określeniem "prawdy wiary",chociaż te nie przez wszystkich bywają ,czy są uznawane.




 

« Ostatnia zmiana: 19 Marzec, 2017, 15:36 wysłana przez robbo1 »


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Dlaczego Świadkowie Jehowy zmieniają niektóre swoje wierzenia?
« Odpowiedź #96 dnia: 20 Marzec, 2017, 00:34 »
Nie zrozumcie mnie źle,pewne jest,że poznanie prawdy,nie jest takie proste jak wyrażenie "opinii".
Przy czym jej wyrażenie może jest,może nie jest potrzebne
-może też nie jest ,czy nie być "prawdą".
Niemniej każda opinia [jako powiedzmy teoria] może uzyskać statut prawdy,ewentualnie ją utracić.
Tak to może się okazać,że przedstawianie opinii jako prawdy,jest słuszne,potrzebne,zasadne,albo nie.

Przy czym pomimo wszystko istnieją odmienne kryteria uznawania tego,czy innego za "prawdę" w nauce,i w religii.
Tak jak istnieje zwyczaj posługiwania się określeniem "prawdy wiary",chociaż te nie przez wszystkich bywają ,czy są uznawane.

Przyjąwszy Twoje wyjaśnienia można zatem stwierdzić, że każda religia jest prawdziwa, bo wyraża jakieś opinie (=prawdy wiary).


Offline Roszada

Odp: Dlaczego Świadkowie Jehowy zmieniają niektóre swoje wierzenia?
« Odpowiedź #97 dnia: 20 Marzec, 2017, 10:59 »
Przyjąwszy Twoje wyjaśnienia można zatem stwierdzić, że każda religia jest prawdziwa, bo wyraża jakieś opinie (=prawdy wiary).
Towarzystwo zdaje się potwierdzać to:

„Jeżeli ktoś nie wierzy, że Bóg używa Strażnicy do przynoszenia prawdy swemu ludowi, nie powinien się starać służyć w organizacji Bożej” (Strażnica 01.05 1936 s. 138 [ang. 01.03 1936]).

Czyli powinien służyć innej organizacji.
Ponieważ nie wierzę " że Bóg używa Strażnicy do przynoszenia prawdy" dlatego słucham tego co mówi organizacja i jej nie służę. :)


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Dlaczego Świadkowie Jehowy zmieniają niektóre swoje wierzenia?
« Odpowiedź #98 dnia: 20 Marzec, 2017, 11:35 »
A mam pytanie w kwesti tytułu wątku: Czy aby na pewno jest właściwie sformułowany?

Tak z przymróżeniem oka ale troszkę na poważnie to można by napisać: Dlaczego Świadkom Jehowy zmieniają wierzenia?

Świadek Jehowy nie ustala dzięki analizie pism rozważaniom i czytaniu naukowych doniesień w co wierzy.

Świadek Jehowy wierzy w to co mu się każę.


Offline robbo1

Odp: Dlaczego Świadkowie Jehowy zmieniają niektóre swoje wierzenia?
« Odpowiedź #99 dnia: 20 Marzec, 2017, 11:45 »
Może masz odpowiedź na temat swojego nakazują itp.w wypowiedzi,ze jeżeli jesteś jednym z tych,którzy nie wierzą w to,ze stwórca posługuje się organizacją ,to taki "nie powinien się starać służyć w organizacji".

Uwierz mi,że osobiście ustalam "dzięki przeanalizowaniu",tak natchnionego słowa ,jak i "rozwoju nauki" wiem w co wierzyć.
I jak napiszę,że z zasady czytając literaturę innych,znajduję potwierdzenie własnych wierzeń,przekonań,odnośnie wielu zagadnień.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Dlaczego Świadkowie Jehowy zmieniają niektóre swoje wierzenia?
« Odpowiedź #100 dnia: 20 Marzec, 2017, 11:59 »

I jak napiszę,że z zasady czytając literaturę innych,znajduję potwierdzenie własnych wierzeń,przekonań,odnośnie wielu zagadnień.

Z treści wybierasz to co pasuje do układanki? A jak nie pasuje to szukasz dalej?

To tak jak z Naukowcami. Jedni Naukowcy do swoich przekonań i teori dopasowują wyniki badań a inni Naukowcy na podstawie badań kształtują swoje przekonania.

Swego czasu zgłębiałeś Pisma i zgodnie z Organizacją uznawałeś że nie wolno przyjąć krwi nawet w formie szczepionki albo zastrzyku z surowicy i nagle na równi z Organizacją doznałeś olśnienia i zaakceptowałeś szczepionki?  A następnie kolejne olśnienie i Frakcje Krwi?

A jak Organizacja będzie zagrożona likwidacją lub niemożnością dalszego rozwoju to na równi z nią doznasz olśnienia i zaakceptujesz również transfuzję?

Czy obrałem właściwy tok rozumowania?

A kwestia pokolenia to doznawałeś olśnienie dzień przed przeczytaniem nowej wykładni czy dzień po?


Offline robbo1

Odp: Dlaczego Świadkowie Jehowy zmieniają niektóre swoje wierzenia?
« Odpowiedź #101 dnia: 20 Marzec, 2017, 13:00 »
Jeżeli piszesz o "wykładni"w kwestii "pokolenia".
To wyjaśnij mi ,czy ty w ogóle zrozumiałeś to zagadnienie.,ewentualnie jak ?


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Dlaczego Świadkowie Jehowy zmieniają niektóre swoje wierzenia?
« Odpowiedź #102 dnia: 20 Marzec, 2017, 13:08 »
Uwierz mi,że osobiście ustalam "dzięki przeanalizowaniu",tak natchnionego słowa ,jak i "rozwoju nauki" wiem w co wierzyć.
I jak napiszę,że z zasady czytając literaturę innych,znajduję potwierdzenie własnych wierzeń,przekonań,odnośnie wielu zagadnień.

No to w końcu jak - analiza czy zawierzenie?


Offline Światus

Odp: Dlaczego Świadkowie Jehowy zmieniają niektóre swoje wierzenia?
« Odpowiedź #103 dnia: 20 Marzec, 2017, 17:12 »
Uwierz mi,że osobiście ustalam "dzięki przeanalizowaniu",tak natchnionego słowa ,jak i "rozwoju nauki" wiem w co wierzyć.
I jak napiszę,że z zasady czytając literaturę innych,znajduję potwierdzenie własnych wierzeń,przekonań,odnośnie wielu zagadnień.

Jak to możliwe, że "natchnione Słowo" się nie zmienia a nauki tak?

W Biblii jest taki werset;
Niech wasza mowa będzie TAK - TAK, NIE - NIE. Co ponadto jest, od Złego pochodzi.

Czy np. nauka dotycząca zawierania małżeństw w Nowym Świecie, to przykład takiej mowy?
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Dlaczego Świadkowie Jehowy zmieniają niektóre swoje wierzenia?
« Odpowiedź #104 dnia: 20 Marzec, 2017, 17:58 »
Cytuj
Cytat: robbo1 w Dzisiaj o 11:45
    I jak napiszę,że z zasady czytając literaturę innych,znajduję potwierdzenie własnych wierzeń,przekonań,odnośnie wielu zagadnień.

Efektmotyla odpisał:
Z treści wybierasz to co pasuje do układanki? A jak nie pasuje to szukasz dalej?
Strzał w dziesiątkę.
Tak robi na 100%

Szuka u teologów, księży katolickich, protestanckich i innych choć jednego zdania,. które popierałoby choć jedną wypowiedź Towarzystwa.

Można w ten sposób znaleźć zawsze kogoś kto poprze coś tam.
Przykład:

niepokoje społeczne - Zbigniew Brzeziński:

*** w97 1.4 s. 11 ak. 10 Nabierzcie odwagi, gdyż wybawienie jest blisko ***
Kilkanaście lat temu były doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego Zbigniew Brzeziński powiedział: „Wszelkie niezależne analizy tendencji światowych nieuchronnie prowadzą do wniosku, że niepokoje społeczne, zamieszki na tle politycznym, kryzys gospodarczy oraz konflikty międzynarodowe najprawdopodobniej będą się nasilać

rok 1914 - Z. Brzeziński:

*** g95 8.12 s. 29 Obserwujemy świat ***
Także wojny domowe przeradzają się w istne rzezie. Ile ludzi w sumie zginęło? „Według obliczeń Zbigniewa Brzezińskiego od roku 1914 ta ‚megaśmierć’ dosięgła 197 milionów osób, to znaczy ‚przeszło jedną dziesiątą ludności świata z roku 1900’”

Jak to łatwo zmajstrować. :)

Robbo po prostu bierze prywatnie przykład z szulerów i cwaniaków z Towarzystwa i tą ich metodą tu chce zabłysnąć.