Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dlaczego Towarzystwo zmienia podręczniki do studiowania Biblii?  (Przeczytany 10279 razy)

Offline Światus

Odp: Dlaczego Towarzystwo zmienia podręczniki do studiowania Biblii?
« Odpowiedź #45 dnia: 17 Sierpień, 2016, 18:16 »
Wracając do pytania podstawowego, widzę 2 powody zmian podręczników;
1. Religijno-sekciarski,
2. Finansowy,

które się nie wykluczają.
1. Wszystkie zmiany (lub większość) mają na celu zniekształcenie prawdziwego obrazu Boga i przekazu biblijnego. Oraz większe uzależnienie od sekty (im więcej człowiek dla czegoś poświęca, tym bardziej się do tego przywiązuje).
2. ŚJ nie przybywa w takim tempie aby "stare" podręczniki zapewniały odpowiedni zysk. Natomiast nowe MUSZĄ mieć wszyscy. Domyślam się, że opłata za nie nie jest obowiązkowa? Ale człowiek, który otrzymał cos za darmo czuje sie zobowiązany do "wdzięczności".

Po przeczytaniu Waszych wypowiedzi, przyszedł mi do głowy jeszcze 1 punkt.
3. Utrzymanie zainteresowania nowością. Po zapoznaniu się ze starą książką, głosiciel zna ją prawie na pamieć i może mieć za duzo czasu na myślenie.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Dlaczego Towarzystwo zmienia podręczniki do studiowania Biblii?
« Odpowiedź #46 dnia: 17 Sierpień, 2016, 18:22 »
Po przeczytaniu Waszych wypowiedzi, przyszedł mi do głowy jeszcze 1 punkt.
3. Utrzymanie zainteresowania nowością. Po zapoznaniu się ze starą książką, głosiciel zna ją prawie na pamieć i może mieć za duzo czasu na myślenie.
Pomyśl jakie to musi być nudne, gdy nie dość, że studiujesz te same rzeczy z zainteresowanym, to jeszcze 2 czy 3 raz studiowana jest ta sama książka w zborze, bo tak się zdarzało. :-\


Offline Światus

Odp: Dlaczego Towarzystwo zmienia podręczniki do studiowania Biblii?
« Odpowiedź #47 dnia: 17 Sierpień, 2016, 18:44 »
Pomyśl jakie to musi być nudne, gdy nie dość, że studiujesz te same rzeczy z zainteresowanym, to jeszcze 2 czy 3 raz studiowana jest ta sama książka w zborze, bo tak się zdarzało. :-\
Kłamstwo 1000 razy powtarzane...
Jakoś bym się wynudził i przetrzymał ale dla mnie większa trudnością byłoby przyjęcie "nowego zrozumienia". Wiem, że prania mózgu nie przeprowadza się z dnia na dzień ale ja lubię myśleć logicznie.
Około 15 minut zajęło mi wyciągnięcie z niezbyt "zatwardziałego" ŚJ, że jeśli nowe światło jest prawdziwe to stare musi być kłamstwem.
ŚJ nie znają czegoś takiego jak prawda obiektywna. Spotkałem się z takim tłumaczeniem;
"Kiedyś ludzie uważali, że Ziemia jest płaska. I to była dla nich prawda".
Ale tylko dlatego, że ktoś "szczerze" w coś wierzy, nie czyni tego prawdziwym.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Dlaczego Towarzystwo zmienia podręczniki do studiowania Biblii?
« Odpowiedź #48 dnia: 20 Sierpień, 2016, 20:22 »
No właśnie a pierwsze podręczniki do studiowania były napisane przez kogo?

*** w00 15.3 s. 13  ***
Wybitnym Badaczem Pisma Świętego był Charles Taze Russell. Napisał serię sześciu podręczników do studium Biblii, pod wspólnym tytułem Wykłady Pisma Świętego. Brat Russell miał zamiar napisać jeszcze siódmy tom, w którym zamierzał objaśnić księgi Ezechiela i Objawienia. Powiedział: „Kiedy znajdę klucz, napiszę siódmy tom”. Dodał jednak: „Jeśli Pan da klucz komu innemu, to niech on go napisze”.

Takie liche były, że je odrzucono?
Przecież "wybitny" napisał. ;)


Offline Roszada

Odp: Dlaczego Towarzystwo zmienia podręczniki do studiowania Biblii?
« Odpowiedź #49 dnia: 30 Sierpień, 2016, 20:56 »
Czego naprawdę uczy Biblia?

W niektórych językach wydano w latach 2015-2016 prostszą do studiowania wersję tej książki pod nowym tytułem Czego nas uczy Biblia? (What Can the Bible Teach Us?). Opisuje ją biuletyn pt. Chrześcijańskie życie i służba – program zebrań Nr 11, 2016 s. 5. Na razie nie wiadomo czy wprowadzono w niej jakieś zmiany doktrynalne (po polsku w roku 2016 brak).
Natomiast w roku 2015 wydano zrewidowaną angielską wersję starszej książki pt. Czego naprawdę uczy Biblia? (What Does the Bible Really Teach?) i pewnie na niej została ta nowa książka oparta (po polsku w roku 2016 brak).


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Dlaczego Towarzystwo zmienia podręczniki do studiowania Biblii?
« Odpowiedź #50 dnia: 30 Sierpień, 2016, 22:14 »
Instrukcja do pralki jest grubsza...
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Światus

Odp: Dlaczego Towarzystwo zmienia podręczniki do studiowania Biblii?
« Odpowiedź #51 dnia: 30 Sierpień, 2016, 22:23 »
Instrukcja do pralki jest grubsza...
Obsługa pralki nie zmienia się tak bardzo jak światła i nie trzeba tak często zmieniać instrukcji  :) (Więc może być grubsza bo dłuzej służy)  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Dlaczego Towarzystwo zmienia podręczniki do studiowania Biblii?
« Odpowiedź #52 dnia: 30 Sierpień, 2016, 22:25 »
Obsługa pralki nie zmienia się tak bardzo jak światła i nie trzeba tak często zmieniać instrukcji  :) (Więc może być grubsza bo dłuzej służy)  ;D

Jedno jest wspólne - pranie (koszul, mózgów..)


Tusia

  • Gość
Odp: Dlaczego Towarzystwo zmienia podręczniki do studiowania Biblii?
« Odpowiedź #53 dnia: 30 Sierpień, 2016, 23:29 »
Natomiast w roku 2015 wydano zrewidowaną angielską wersję starszej książki pt. Czego naprawdę uczy Biblia? (What Does the Bible Really Teach?) i pewnie na niej została ta nowa książka oparta (po polsku w roku 2016 brak).

Są na obrazku "Głosiciele...", "Wnikliwe...".


str.24