Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam  (Przeczytany 3045 razy)

Offline qmaty

Witam
« dnia: 04 Sierpień, 2016, 11:44 »
Witam serdecznie wszystkich użytkowników jak i gości tego forum.
Łączę braterskie pozdrowienia  :)
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Offline CEGŁA

Odp: Witam
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Sierpień, 2016, 11:50 »
Witamy w społeczności myślących qmaty  ;D

Pozdrawiam.

Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline qmaty

Odp: Witam
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Sierpień, 2016, 11:52 »
Nick zobowiązuje, dlatego jestem nieregularny i już wkrótce nieczynny  :D
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Offline Dietrich

Odp: Witam
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Sierpień, 2016, 11:52 »
Witaj bracie. :)


Offline Światus

Odp: Witam
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Sierpień, 2016, 11:57 »
A już myślałem, że będę pierwszy   :( Miałem napisać coś podobnego jak CEGŁA (modyfikuję bo teraz także Dietrich)ale obędzie się bez komplementów tym bardziej, że sądząc po nicku reprezentujesz płeć brzydką  ;D
Za to plus za cytat, będę musiał poczytać więcej Twaina.
AHA... zapomniałbym...

WITAJ  ;D
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpień, 2016, 11:59 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Witam
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Sierpień, 2016, 12:13 »
Witaj qmaty

Jak miło się czyta że kolejna osoba się wybudziła, kolejna osoba na drodze wolności.


Chciałam ten sam cytat umieścić w opisie.
Zmobilizowałeś mnie do odświeżenia wiadomości o Marka Twaina.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14355
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witam
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Sierpień, 2016, 12:19 »
Witaj wśród nas. Czuj się tutaj jak najlepiej, czerp z wiedzy zawartej na forum pełnymi garściami i dziel się swoją wiedzą.  :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline pitekantrop

Odp: Witam
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Sierpień, 2016, 12:21 »
witam bratersko i pozdro dla qmatych....


Offline agent terenowy

Odp: Witam
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Sierpień, 2016, 12:29 »
Ave Qmaty :)
"Wszyscy, którymi kieruje duch Boży, naprawdę są synami Bożymi" (Rz 8:14 NŚ rew.)


Offline Roszada

Odp: Witam
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Sierpień, 2016, 12:53 »
Witaj!
I najważniejsze pisz o sobie. :)


Offline gerontas

Odp: Witam
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Sierpień, 2016, 17:57 »
Witaj qmaty!

Życzę szybkich postępów w odstępstwie od fałszu WTS-u.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Witam
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Sierpień, 2016, 10:16 »
Witaj  :)
Oby Twoja "qmacja" udzieliła się innym tego potrzebującym  :)
Wielu sqmań życzę na tym forum  :)
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline qmaty

Odp: Witam
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Sierpień, 2016, 23:41 »
Bardzo dziękuję za ciepłe przyjęcie. Co do postępów , to zrobiłem te maksymalne - patrzę "prostolinijnym okiem" na organizację ludu bożego i widzę korporację, obłudę, brak uczuć i całą masę zaprzeczeń głoszonych nauk. W mojej korporacyjnej karierze spotkałem kilka różnych sytuacji i  zawsze za pomocą Pisma Świętego tłumaczyłem i pomagałem rozwiązywać niektóre z nich (były momenty, że nie rozumiałem niektórych zachowań). Przyszedł moment, że obłuda i zakłamanie dotknęło również mnie, to był ten potrzebny moment w moim życiu. W wolnej chwili obejrzałem przebieg rozprawy przed sądem w Australii i bardzo mnie zdziwiły dwie rzeczy:
1. Brak jakiejkolwiek informacji w korporacji (nawet na wyższym szczeblu w kilku zborach).
2. Pokrętne tłumaczenia i wymijające odpowiedzi jednego z "leśnych dziadków" (tak zacząłem nazywać ciało przyspawane do stołków)
Następny krok (moim zdaniem obowiązkowy dla każdego) to przeczytanie książki pt. "Kryzys Sumienia" autorstwa Raymonda Franza.
Po tych dwóch krokach a szczególnie po tym drugim zacząłem analizować różne sytuacje, zachowania i nauki korporacji.
Zauważyłem u siebie kilka etapów:
1. Bunt.
2. Chęć wykrzyczenia żalu i pokazania zła jakie panuje w firmie jw.
3. Potrzebę przekazania zdobytej wiedzy jak największej liczbie osób w zborze (coś jak początkujący głosiciel).
4. Obecnie rozmawiam z bliskimi mi osobami (kilka ma takie same spostrzeżenia ale wcześniej bało się o tym rozmawiać ze mną).
5. Teraz jest moment, w którym jest mi żal tych wszystkich dobrych ludzi, którzy poświęcają to co mają najcenniejsze: czas i zdrowie dla sekty jw. Ja osobiście odczuwam radość i cieszę się wolnością oraz bliskością z naszym Ojcem (bez żadnych nakazów, rozliczeń i presji)
Gorąco pozdrawiam.
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Offline gerontas

Odp: Witam
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Sierpień, 2016, 06:13 »
Wielu z nas ma lub miało podobne odczucia, o których wspominasz. Cieszę się, że znajdują się w zborach osoby takie jak Ty, które potrafią wyrwać się ze szponów tej zniewalającej organizacji. Z własnego doświadczenia wiem, że nie jest to łatwe, żeby świadomie z innej perspektywy spojrzeć na WTS. Ja do tej pory - mimo że zacząłem badać organizację już prawie rok temu - odkrywam szkodliwe mechanizmy działania tej sekto-korporacji.


Offline TomBombadil

Odp: Witam
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Sierpień, 2016, 11:19 »
Mam tak samo. Nawet nie wiesz,jak się cieszę,że dałeś o sobie znać." Pan zna tych co do niego należą"
Witaj bracie w Panu!😊