Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów  (Przeczytany 209232 razy)

Offline pitekantrop

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #210 dnia: 06 Sierpień, 2016, 20:37 »
"pozostają w organizacji, bo muszą"

nie chciałem trollować ani rozbijać wątku -

kurcze, kto im każe? sami wybierają taki model funkcjonowania

jeśli miałbym żyć w poczuciu, że ktoś darzy mnie warunkową miłością, to wolałbym odejść.

nie można dać się zniewolić wewnętrznie


Offline preampusDistortus();

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #211 dnia: 06 Sierpień, 2016, 20:40 »
pitekantrop jeśli nie masz nic wartościowego, pokrzepiającego, budującego czy użytecznego do powiedzenia to po prostu się nie wypowiadaj. Nie byłeś - nie zrozumiesz. Warunek - trzeba mieć empatię - wtedy jeszcze można.


Offline zaocznie wywalony

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #212 dnia: 06 Sierpień, 2016, 20:42 »
"pozostają w organizacji, bo muszą"

nie chciałem trollować ani rozbijać wątku -

kurcze, kto im każe? sami wybierają taki model funkcjonowania

jeśli miałbym żyć w poczuciu, że ktoś darzy mnie warunkową miłością, to wolałbym odejść.

nie można dać się zniewolić wewnętrznie
Masz rację, nie da się tak funkcjonować, i większość odchodzi - ci którzy zostają, to ich decyzja. Pewnie naprawdę nie mogą.
Ale gdy cały Twój świat, praca, rodzina, znajomi są związani z organizacją - czasem potrzeba trochę lub nieco więcej czasu na uporządkowanie spraw.
Nie każdy chce czy może z dnia na dzień rzucić wszystko i zmienić wszystko w swoim życiu, od tak.
« Ostatnia zmiana: 06 Sierpień, 2016, 21:30 wysłana przez zaocznie wywalony »


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #213 dnia: 06 Sierpień, 2016, 20:43 »
"pozostają w organizacji, bo muszą"

nie chciałem trollować ani rozbijać wątku -

kurcze, kto im każe? sami wybierają taki model funkcjonowania

jeśli miałbym żyć w poczuciu, że ktoś darzy mnie warunkową miłością, to wolałbym odejść.

nie można dać się zniewolić wewnętrznie

  Sorry, ale znasz takie powiedzenie..... nie zrozumie syty głodnego.  To co Tobie nie mieści się w głowie, dla innych jest czymś  na porządku dziennym.
Nie pisz, że Ty byś czegoś nie zrobił na ich miejscu. Nie byłeś śJ, a więc nie wiesz jak to jest.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #214 dnia: 06 Sierpień, 2016, 20:51 »
"pozostają w organizacji, bo muszą"

nie chciałem trollować ani rozbijać wątku -

kurcze, kto im każe? sami wybierają taki model funkcjonowania

jeśli miałbym żyć w poczuciu, że ktoś darzy mnie warunkową miłością, to wolałbym odejść.

nie można dać się zniewolić wewnętrznie

Nie zrobiłbyś?

Wyobraź sobie że jesteś świadkiem, pracujesz w firmie której właścicielem jest świadek i pracownicy to tylko świadkowie. W pewnym momencie poznajesz prawdę o prawdzie. Masz rodzinę na utrzymaniu, wiesz że na stratę pracy nie możesz sobie pozwolić. Żona, dzieci są świadkami i chcą tam pozostać.
Co robisz? Rzucasz wszystko? Pozbawiasz rodzinę i siebie utrzymania? Odchodzisz od żony i od dzieci, bo darzą Cię miłością warunkową?

Człowiek potrzebuje akceptacji i bliskości, zwłaszcza rodziny.
Wiesz dlaczego ludzie popadają w depresję, narkomanię, alkoholizm?

Nic nie jest czarno białe, pomiędzy tymi kolorami jest cała gama szarości.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Dietrich

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #215 dnia: 06 Sierpień, 2016, 21:06 »
Z wyleceniem ?
Zależy wyłącznie na kogo trafisz - szanse na pozostanie naprawdę małe, a jeśli sporo ktoś pisał - fizycznie żadne.
Większe szanse z kontaktami z rodziną - najbliższa, jeśli będzie rozsądna (jak np. moja ) nie zerwie kontaktów, pomimo nacisków np filmiku o matce i olanym telefonie od córki. Im nie grozi wykluczenie, ale i tak większość zrywa. Dalsza rodzina i znajomi jeśli nie zerwą - sami będą mieli komitecik.
Za sporadyczne biznesowe też - wiem bo sam miałem taki zarzut.

Znam opowieści różnych osób piszących w zamkniętych grupach na fb, którzy "wpadli" na skutek czyjejś życzliwości a mimo wszystko udało się im wybrnąć z zarzutów o odstępstwo.  Niestety nie wiem jak ciężkiej wagi były ich wpisy i na jakich starszych trafili - z tym pełna zgoda. Stąd mój komentarz. 
Tak czy owak wydaje mi się, że nie jest to aż tak hop-siup, że ktoś pomacha ci wydrukami z forum i od razu masz komitecik.  Zwłaszcza na takim forum jak to, gdzie praktycznie wszyscy ukrywają się pod nickami.


Offline janeczek

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #216 dnia: 06 Sierpień, 2016, 21:25 »
"pozostają w organizacji, bo muszą"

nie chciałem trollować ani rozbijać wątku -

kurcze, kto im każe? sami wybierają taki model funkcjonowania

jeśli miałbym żyć w poczuciu, że ktoś darzy mnie warunkową miłością, to wolałbym odejść.

nie można dać się zniewolić wewnętrznie
   Piszesz z poziomu ja mój, nie zapominaj że mamy rodziny bliskich na kórych nasze decyzje wybory wpływają ja tak 20 lat ciągne i co można nieraz jest niemiło ale mam satysfakcje że nikt poza mną nic nie odczuł ,wiesz są tacy co życie by za rodzine oddali ale nie troszczą się o nią jak żyją, to co było na forum to straszenie pokazanie jak daleko sięgają nasze łapy żeby nowi 2 razy się zastanowili zanim napiszą to prawda że w jedności siła, a widząc rozrost forum można się przestraszyć zebrała się drużyna i ciągle mocniej naciska
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline pitekantrop

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #217 dnia: 06 Sierpień, 2016, 21:54 »
ok - z góry i z dołu przepraszam wszystkich, którzy mogli się poczuć dotknięci moimi komentarzami


paru osobom już odpisałem na priva - więc tylko gwoli powtórzenia - tak, racja, że w życiu nie przechodziłem przez to, przez co przeszli byli i obecni świadkowie. Stąd swoje przemyślenia opierałem na własnych doświadczeniach, które zapewne nie przystają do historii "przebudzonych"

nie znam sprawy świadków od wewnątrz - z dotychczasowych spotkań dali się poznać jako morowe słodziaki (ale Stalin też robił pozytywne "first impression")

wierzę, że po wyjściu z organizacji życie się dla nich nie kończy, tylko zaczyna



Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #218 dnia: 06 Sierpień, 2016, 21:55 »




"pozostają w organizacji, bo muszą"

nie chciałem trollować ani rozbijać wątku -

kurcze, kto im każe? sami wybierają taki model funkcjonowania

jeśli miałbym żyć w poczuciu, że ktoś darzy mnie warunkową miłością, to wolałbym odejść.

nie można dać się zniewolić wewnętrznie



Tak się czujemy kiedy zostaniemy wykluczeni. Nasze rodziny często zostają po drugiej stronie.

Dlatego niektórzy wolą zostać razem z rodziną i się męczyć dopóki ich rodzina będzie miała siłę, razem nimi przeskoczyć przez ten więzienny mur. :(
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Salome

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #219 dnia: 06 Sierpień, 2016, 21:58 »
nie jest łatwo
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #220 dnia: 06 Sierpień, 2016, 22:00 »
ok - z góry i z dołu przepraszam wszystkich, którzy mogli się poczuć dotknięci moimi komentarzami


paru osobom już odpisałem na priva - więc tylko gwoli powtórzenia - tak, racja, że w życiu nie przechodziłem przez to, przez co przeszli byli i obecni świadkowie. Stąd swoje przemyślenia opierałem na własnych doświadczeniach, które zapewne nie przystają do historii "przebudzonych"

nie znam sprawy świadków od wewnątrz - z dotychczasowych spotkań dali się poznać jako morowe słodziaki (ale Stalin też robił pozytywne "first impression")

wierzę, że po wyjściu z organizacji życie się dla nich nie kończy, tylko zaczyna


Polecam Ci duński film o którym wspominał kiedyś Ariana i Gedeon. Film pokazuje, że można sobie poradzić z przeciwnościami,
chociaż na początku wydawałoby się to niemożliwe. Ale jest bardzo ciężko i nikt z Ex-ów tu nie przesadza.

tytuł. "ROZDZIELONE SWIATY" opowiada o młodej dziewczynie SJ która zostaje wykluczona. Są tam wprowadzone pewne uproszczenia, ale tylko dlatego, żeby mogła to zrozumieć osoba spoza WTS-u. Dlatego polecam Ci ten film.

https://drive.google.com/file/d/0Bw7G9WFVTZ4kV095Z3pBMEpKazQ/edit?pli=1


A, zapomniałbym. Adrianku Ty też obejrzyj ten film, może razem z kolegami z "waszej dzielnicy". :) Wstaw się w skórę tej siostry z filmu, chociaż przez chwilę. Nie uczyli Ciebie tego w sk. Gilead, dlatego będzie to dla Ciebie na pewno nowe wyzwanie. ;)
Pozdrawiam kolegów z Nadarzyna.

P.S. Czekamy na recenzje, może jako troll pod jakimś równie ciekawym nickiem ;)

« Ostatnia zmiana: 06 Sierpień, 2016, 22:48 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline PoProstuJa

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #221 dnia: 06 Sierpień, 2016, 23:45 »
A, zapomniałbym. Adrianku Ty też obejrzyj ten film, może razem z kolegami z "waszej dzielnicy". :) Wstaw się w skórę tej siostry z filmu, chociaż przez chwilę. Nie uczyli Ciebie tego w sk. Gilead, dlatego będzie to dla Ciebie na pewno nowe wyzwanie. ;)
Pozdrawiam kolegów z Nadarzyna.

Ja się zastanawiam - a propo nadarzyńczyków - forumowych szpiegów, jak oni mogą żyć w takim rozdwojeniu jaźni? Na Strażnicy i w wykładach mówić o miłości braterskiej i czytać wersety z Biblii, a "po godzinach pracy", gdy już zdejmują z siebie maskę sztucznego uśmiechu, łowią niczym myśliwi "zwierzynę" do wykluczenia.

Jedyne wytłumaczenie takiego chorego zachowania, jakie znajduję, dostarczyła nam historia podczas II wojny światowej. Niejeden dowódca ss, na co dzień zajmujący się masowym ludobójstwem w obozach koncentracyjnych, wracał "po pracy" do domu i był troskliwym mężem i ojcem. Da się? Da się!


Offline Exodus

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #222 dnia: 06 Sierpień, 2016, 23:49 »
To miłe że wyrażasz swoje zainteresowanie. Wszystkie koszty za domeny i serwer ponoszę ja, ofiarowałem to dla sprawy i tak niech pozostanie. Dzięki temu nigdy tu nie będzie reklam. Należy pamiętać, że drugim Administratorem forum jest M, do którego mam pełne zaufanie, jego praca na forum jest nieoceniona no i na zasadzie wolontariatu, doceńmy to. Pierwszym moderatorem jest Nemo, który też wkłada tu wiele pracy i pomaga M, no i pozostali moderatorzy którym też dziękuje za społeczna pracę. Są jeszcze inni których nie mogę wymienić z pewnych względów ale ofiarnie nas wspierają. Jest też benedyktyńska praca Włodka Bednarskiego naszego czasami marudnego Roszady, wielki szacun dla  Niego za to co robi.To wszystko się składa na to, że forum jest tak merytoryczne.
Dlatego też , każdemu kto pracuje należy się co? Urlop ! :) Gdybyście więc byli na Dolnym Śląsku serdecznie zapraszam. Wraz z żoną oczywiście . Na forum czujecie się zapewne dobrze a u Nas.....
Już ja się postaram i zadbam !
 Roszada - często odpowiadasz konkretnie i rzeczowo na zadawane przez forumowiczów pytania.
 Zadam i ja . Co rozwesela serce? ;)
 Pozdrawiam jak zawsze - ciepło i serdecznie


Offline owcaJehowy

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #223 dnia: 07 Sierpień, 2016, 00:47 »
Baran!
Dziękuję za udostępnienie mi tego filmu. Z przyjemnością go obejrzałam. Ja byłam wykluczona w 1995r. 10 dni po moim rozwodzie. Dla mnie to był dramat, bo zupełnie się tego nie spodziewałam. Wykluczony mąż założył sprawę rozwodową, a mnie ukarano za jego decyzje. Kiedy odwoływałam się od decyzji o naznaczeniu, potraktowano to jako bunt przeciwko decyzji braci starszych. Ja chodziłam wówczas na wszystkie zebrania, bo potrzebowałam Boga, któremu chciałam służyć.
Teraz nadal jestem świadkiem Jehowy. Nie chodzę na zebrania od 2011r, od sierpnia, kiedy odebrano mi prawo głosu, gdy powiedziałam, co naprawdę myślę. Po założeniu sprawy w prokuraturze przeciwko tym braciom, którzy wykluczyli mnie bezzasadnie i obecnie odebrali mi prawo głosu, niemalże wszyscy się ode mnie odwrócili i udają, że nie widzą mnie na ulicy. Nikt nie chciał zbadać moich skarg w organizacji, a za swoją decyzję pójścia do wymiaru sprawiedliwości zapłaciłam ceną odwrócenia się ode mnie 'braci'. Przekonałam się o 'prawdziwej miłości' do posłuszeństwa braciom starszym, którzy kłamali w prokuraturze, by nie ponieść konsekwencji swoich osobistych decyzji, nie mających nic wspólnego z Biblią.
Nie żałuję swoich decyzji, bo dowiedziałam się, że Bóg i Jezus  mnie kochają, a ja nigdy nie byłam tak blisko Nich, jak obecnie, kiedy przestałam zasiadać z mężami, którzy ukrywają, kim są. ( Ps. 1:1-3) 


Offline CEGŁA

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #224 dnia: 07 Sierpień, 2016, 01:18 »
owcaJehowy powiedz jak się skończyła historyja w prokuraturze? Ja zareagował wymiar sprawiedliwości i jakie były zarzuty? Jestem ciekaw, bo myślę, że teraz każdy starszy odpowiada karnie za swoje decyzje w zborze, więc można uderzać przy okazji w nich. Muszą odpowiadać za swoje głupie i nieprzemyślane czyny przecież skierowane tak naprawdę przeciwko Panu Jezusowi, który nauczał zupełnie czego innego. Starsi są antylojalni wobec Boga tak jak ich głowa Ciało Przekierownicze.


Przy okazji, uważam, że mamy kolejnego kreta ---> użytkownik sabekk.
Strasznie irytująca konwersacja niczego nie wnosząca. Przypominam, że kiedyś był już zbanowany.
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień, 2016, 01:25 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.