Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam  (Przeczytany 3691 razy)

Offline Światus

Witam
« dnia: 28 Lipiec, 2016, 20:23 »
   Witajcie drodzy użytkownicy forum.
Mój nick w pełni oddaje moją przynależność. A mówiąc dokładniej, jestem z tego samego podwórka co Tusia i Roszada  ;D
   Forum czytam od około 2 lat i tyle czasu zajęło mi wybranie nicku dla siebie  ;D
A mówiąc serio, nie uważałem za konieczne publikować swoich elaboratów na tematy, na których nie do końca się znam. Ale jakiś czas temu przeczytałem, że z forum dowiem się szybciej o Armagedonie niż ze Strażnicy więc cóż mi pozostało...  Trzeba się przygotować nim CK będzie ścinać głowy niewiernym :) :) :)
   ŚJ zacząłem się interesować kilka lat temu, kiedy na wyjeździe poznałem pewnego chłopaka. Wesoły, dobrze nam się gadało i jakoś tak zostaliśmy przyjaciółmi. Co jakiś czas przyjeżdżał do mnie i po roku... okazało się, ze jest ŚJ  :) Parafrazując słowa piosenki; "O religii w ogóle nie mówiliśmy nic". No i tak zaczęło się moje zainteresowanie "naukami".
   Tak trafiłem na stronę Tusi a potem na książki Roszady. Tudzież inne a i owszem  :)
Po jakimś czasie czytania "lpokarmu duchowego" po prostu zaczęło mnie odrzucać. Zauważyłem, że im nowszy "pokarm" tym bardziej poniża się zwykłych głosicieli. Powiem więcej; na równi ze zwierzętami". Przykład - bracia Chrystusa i.. drugie owce. Choć to o braciach powiedziano "trzódka".
   Za bardzo się rozpędziłem jak na pierwszy post  :D
PS. Bardzo zaciekawił mnie wątek PoProstuJa "Odeszliście..." :-)
   Mam nadzieję, ze i mój przyjaciel "kosmita" (no bo przeciez nie z tego świata) pójdzie Twoją drogą  :) :) :)
Jeszcze raz wszystkich witam  :D
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Roszada

Odp: Witam
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Lipiec, 2016, 20:32 »
Witaj! Ładnie piszesz. :)


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Witam
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Lipiec, 2016, 20:37 »
Witaj, miło że zawitałeś.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline PoProstuJa

Odp: Witam
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Lipiec, 2016, 20:53 »
Witaj Światusie :)

Widzę, że temat Świadków bardzo Cię zainteresował, skoro już 2 lata spożywasz forumowy "pokarm duchowy" ;D
Czytaj, czytaj... bylebyś cały czas był "światusem" i o chrzcie nie myślał  ;D


Offline Światus

Odp: Witam
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Lipiec, 2016, 21:06 »
Czytaj, czytaj... bylebyś cały czas był "światusem" i o chrzcie nie myślał  ;D
Ja jestem strasznie NIEZORGANIZOWANY  ;D
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline TomBombadil

Odp: Witam
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Sierpień, 2016, 11:43 »
Witaj! Ciekawe jest to,że twój przyjaciel nie mówiąc o religii zainteresował cię nią. To oczywiste,skoro się przyjaźnicie,że chcecie się rozumieć i poznać to co dla was ważne. Ale wyciągam jeszcze inny dla mnie ważny wniosek. Niedawno miałam spotkanie z byłą sąsiadką i ona zna świadków tylko przez pryzmat mojej osoby(kiedyś szczerej i gorliwej).No i tak myślę,że my jako  porządni,rozsądni ,przyjacielscy ludzie robimy reklamę.dobry PR organizacji.która na to nie zasługuje. To daje do myślenia.


Offline Światus

Odp: Witam
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Sierpień, 2016, 13:13 »
Witaj! Ciekawe jest to,że twój przyjaciel nie mówiąc o religii zainteresował cię nią. To oczywiste,skoro się przyjaźnicie,że chcecie się rozumieć i poznać to co dla was ważne. Ale wyciągam jeszcze inny dla mnie ważny wniosek. Niedawno miałam spotkanie z byłą sąsiadką i ona zna świadków tylko przez pryzmat mojej osoby(kiedyś szczerej i gorliwej).No i tak myślę,że my jako  porządni,rozsądni ,przyjacielscy ludzie robimy reklamę.dobry PR organizacji.która na to nie zasługuje. To daje do myślenia.

O moim znajomym trudno powiedzieć, że jest "porządnym" Świadkiem  ;D Wręcz całkowitym przeciwieństwem strażnicowego ideału.
Najczęściej ogląda odstępcze filmiki (PoP), ostatnio próbuje szerokim łukiem omijać zebrania i co gorsza - ma własne zdanie i poczucie humoru  :)
A ja zainteresowałem się bo myślałem, ze raz dwa go przekonam, że CK kłamie, że Biblia mówi inaczej...
Nie zostanę ŚJ z kilku powodów. Nie lubię kiedy mi się wmawia co rusz co innego. Jeszcze potrafię logicznie myśleć. Nie byłem i nie wybieram się na żadne zebranie itp - nie mam krawata  ;D
Poza tym on rzadko mówi o swojej religii, nie jest typem "uduchowionego pioniera".
A dzięki stronie Piotra, książce Roszady l własnemu czytaniu Biblii lepiej poznałem własna religię, co i dlaczego.

Ale masz rację, przyjaźni, mili ŚJ robią najlepszą (najgorszą) robotę dla WTS. Człowiek, zwłaszcza samotny czy wrażliwy a nie znający historii i doktryny WTS, może sie skusic na studium z powodu (miłej atmosfery lub dla towarzystwa).
Może powinienem pisać kolega bo w dzisiejszych czasach przyjaciel brzmi niejednoznacznie  ;D
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Witam
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Grudzień, 2018, 01:27 »
Spisz, o dobrze Światusku, cichutko popatrzałem na wątek i pozostawiam coś miłego jak rano zaglądniesz- MIKOŁAJ [/size]
« Ostatnia zmiana: 06 Grudzień, 2018, 01:29 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Światus

Odp: Witam
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 19:46 »
Pewien mądry człowiek (tym razem nie chodzi o mnie  :D ) powiedział; "Tracąc czas, tracisz życie".
Równo za miesiąc obchodziłbym drugą rocznicę pobytu na forum. Cały czas wydawało mi się, ze to dopiero dzisiaj, więc żegnam się jakby przez pomyłkę  ;D

Perfect śpiewał, że wszystko ma swój czas i myślę, że teraz, to odpowiedni moment.
Udało mi się poznać fajnych i mądrych ludzi i kobiety  ;D Nie wymienię ich nicków, za to chętnie podam nazwiska i adresy  :D Życie jest mi jeszcze miłe...
Z kilkoma osobami mam kontakt "pozaforumowy", w tym z facetem, który okazuje się być świetnym kumplem i prawdziwym przyjacielem  :P To był tekst sponsorowany przez Gorga ;D

A tak całkiem na serio.
Na początku chciałem poznać religię ŚJ, jak i co myślą. Ale ile można zajmować się Świadkami? Chyba nawet trochę się "zaraziłem charakterem" świadkowskim, czyli - duś ofiarę do końca, az twoje będzie na wierzchu.
Dosyć mam też mielenia tego samego z różnej maści "trampkami". Na początku to było ciekawe, potem zrobiło się nudne, a teraz przeszło mi całkiem. Każdy ma prawo być głupi na własny rachunek.

Mógłbym tak jeszcze pisać i pisać, a wy moglibyście czytać i czytać (optymistycznie założyłem, że ten wpis przeczytają co najmniej dwie osoby), ale chyli się dzień do kresu, więc i moja grafomania
czyni podobnie.
Nie usuwam konta, jedynie rezygnuję z publicznych wystąpień.

Czas zająć się czymś innym, rodziną, dziećmi - jeśli teraz zacznę, to za 9 miesiecy powinny byc pierwsze efekty  :D

Dziękuję Wszystkim za prawie 2 lata znoszenia mnie.
Adios!

PS. Takajaja, listonosz nie chce mi dać listu od Ciebie. Mówi, że to dla mojego dobra    :'( ;D
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec, 2019, 19:47 wysłana przez Światus »
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline lukier

Odp: Witam
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 20:04 »
O nie! ja też się tu już nudzę strasznie, a Ty byłeś jedną z niewielu osób które wprawiały mnie w dobry humor :)

Oczywiście zrobisz jak chcesz, ale nie zarzekaj się że już nigdy nie będziesz pisał, może to tylko syndrom wakacji i słońca, że nie chce się siedzieć przed kompem, zakładam że na jesieni zatęsknisz ;). Jakakolwiek będzie Twoja ostateczna decyzja życzę powodzenia we wszystkim, szczególnie w kwestii "9 miesięcy" ;)

Buziaki!


Ola

  • Gość
Odp: Witam
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 20:46 »
Powodzenia 👋


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Witam
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 21:16 »
 :) No szkoda ... niestety rozumiem bo i ja mam coraz mniejsze chęci się tu udzielać... jednak w przypadku Twojego odejścia Światusie strata większa niżli gdybym ja się wycofał, boś i mądrzejszy i grzeczniejszy... jak tak dalej pójdzie to kształt forum kreować będą Klepsydry, Mirandy i inne trampoliny.  ;)
Powodzenia dla Ciebie.


Offline Cytryna

Odp: Witam
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 21:18 »
Światus,no nie !!!   ale co pan zrobisz jak  nic nie zrobisz...POWODZENIA   :)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Witam
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 21:21 »
I ja się pożegnam. Powodzenia Światusie!!! A wpadaj co jakiś czas.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Witam
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 21:25 »
I ja się pożegnam. Powodzenia Światusie!!! A wpadaj co jakiś czas.

 :) Światusie, im częściej będziesz wpadał  ;), tym liczniejszego potomstwa doczekasz.   ;D