Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy religię wymyślili ludzie?  (Przeczytany 21069 razy)

Offline dziewiatka

Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #105 dnia: 09 Sierpień, 2018, 16:51 »
Tusia manipulujesz gdzie a biblii Jezus powiedział 'jestem Bogiem,jestem równy ojcu.To, że strażnica nie popiera nauczania kościoła nie oznacza że jest w błędzie.Kościół nie jednokrotnie ogłaszał takie kocopały że aż wstyd bo ponoć to ludzie kształceni i wybitni.Nie upierałbym się że KrK to przedstawiciele Boga i mają prawdę,bo tak na prawdę żądni władzy i kasy  zwyrodnialcy w sukienkach,którzy uważają że żadne prawo ich nie dotyczy, chyba że prawo ,ja zawsze mam rację.To tylko moja opinia o jednej z religi i ich funkcyjnych,o świadkach mam gorszą.


Offline sawaszi

Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #106 dnia: 09 Sierpień, 2018, 18:30 »
Z tego co mi wiadomo to kościół katolicki jest (powszechny) i jakby 'przedłużeniem' "Cesarstwa Rzymskiego" - takie są fakty historyczne .
Ale może jestem w błędzie ??.


Offline miranda

Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #107 dnia: 09 Sierpień, 2018, 19:17 »
(...) Przecież wierzymy, że Ojciec i Syn to dwie różne Osoby. To Strażnica z pełną świadomością kłamie na ten temat (...)

Tak! W swym bóstwie jest równy swojemu Ojcu.

W swym człowieczeństwie jest niższy od swego Ojca. Nie manipuluj i nie wprowadzaj czytelników w błąd, jak to robi Towarzystwo Strażnica z pełną świadomością:
Najpierw trzeba się douczyć, by merytorycznie rozmawiać.

Wierz sobie w diabła, jak ci pasuje. Chrześcijanie wierzą w Jezusa i On jest naszym centrum, nie diabeł.

Cieszy nas to, że wierzysz , ze Jahwe i Jezus to dwie różne osoby. Nie wiem co piszą w Strażnicy bo jej nie czytamy. Faktem jest, ze wiele wyznań wierzy w tzw Trójcę czyli w trzy osoby boskie tworzące jednego Boga. Może Ty coś mylisz zarzucając kłamstwo Strażnicy . Może Strażnica ma na myśli naukę o Trójcy ?

Co to znaczy, ze Jezu jest równy w bóstwie swojemu Ojcu ? Czyli co ? Słowa Jezusa "Ojciec większy jest ode mnie" uważasz za nieprawdę ? Wyjaśnij mi o co chodzi z tą równością Jezusa i Boga w bóstwie bo nie rozumiemy o co ci chodzi.

My też wierzymy w Jezusa tak samo jak i w Diabła czy w Jahwe. Ważne jest tylko to aby w życiu wypełniać wolę Jahwe i Jezusa a nie Diabła. Dla nas w centrum zawsze jest Jahwe, Ojciec Jezusa. 



Tusia

  • Gość
Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #108 dnia: 10 Sierpień, 2018, 14:15 »
Nie wiem co piszą w Strażnicy bo jej nie czytamy.

Przestań ściemniać, bo używasz strażnicowych argumentów.


Offline Roszada

Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #109 dnia: 10 Sierpień, 2018, 14:17 »
Cytuj
Cytat: miranda w Wczoraj o 19:17

    Nie wiem co piszą w Strażnicy bo jej nie czytamy.
A bronisz jej nauk, jak wściekły pies. ;D


Offline miranda

Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #110 dnia: 10 Sierpień, 2018, 20:57 »
A bronisz jej nauk, jak wściekły pies. ;D

Bo większość jest zgodna z tym co jest w Biblii. Proste.


Offline julia7

Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #111 dnia: 10 Sierpień, 2018, 20:58 »
Bo większość jest zgodna z tym co jest w Biblii. Proste.

Trochę zakwasu zakwasza całe ciasto.


Offline Roszada

Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #112 dnia: 10 Sierpień, 2018, 20:58 »
Która Biblia?
Ta co mówi o krzyżu, co usuwa Jehowę? ;D


Offline miranda

Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #113 dnia: 10 Sierpień, 2018, 21:08 »
Trochę zakwasu zakwasza całe ciasto.

Dokładnie tak. Dlatego trzeba dokładnie badać to co czytamy w Biblii.


Offline julia7

Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #114 dnia: 10 Sierpień, 2018, 21:18 »
Dokładnie tak. Dlatego trzeba dokładnie badać to co czytamy w Biblii.

ŚJ tak nie robią. Oni zmyślają, co im akurat w danej chwili na rękę.


Tusia

  • Gość
Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #115 dnia: 10 Sierpień, 2018, 21:25 »
Dlatego trzeba dokładnie badać to co czytamy w Biblii.

Czy Bóg może być tronem?


Offline sawaszi

Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #116 dnia: 10 Sierpień, 2018, 21:30 »
Z tego co mi wiadomo.
A to fakty historyczne.
Konstantyn Wieki powołał synod Biskupów w III w. ne.
Wybrano spośród wielu - te księgi , które uznano do natchnionych (ustanowiono Kanon pism św.)
Inne księgi uznano za heretyckie i nakazano je spalić .
Ten kanon obowiązuje po dziś .


Tusia

  • Gość
Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #117 dnia: 10 Sierpień, 2018, 22:15 »
Z tego co mi wiadomo.
A to fakty historyczne.
Konstantyn Wieki powołał synod Biskupów w III w. ne.
Wybrano spośród wielu - te księgi , które uznano do natchnionych (ustanowiono Kanon pism św.)

Mam nadzieję, że przyznasz się do błędu historycznego:

http://piotrandryszczak.pl/kanon-pisma-swietego.html

Inne księgi uznano za heretyckie i nakazano je spalić .

Pewnie na stosie.

Ten kanon obowiązuje po dziś .

Potrafisz wymienić wszystkie Księgi?


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #118 dnia: 14 Sierpień, 2018, 10:25 »
Z racji tego, że dyskusja odbiegła od tematu głównego (aby nie napisać: zeszła na psy) wklejam link, który w jakiś sposób odnosi się do tematu wątku. Nie sprawdzałem, czy dane tam podawane są prawdziwe. Ledwo się natknąłem na ten filmik; całkiem świeży. Może jego treść sprawi, że ktoś zechce coś mądrego napisać w temacie religii i jej pochodzenia. Zakładam, że problemów technicznych z odtwarzaniem nie będzie.

https://www.youtube.com/watch?v=_X4E2UR2OD0


Offline moriarty

Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #119 dnia: 14 Sierpień, 2018, 14:09 »
Na forum widzę bez zmian. Walka jedynej słusznej religii z inną, jedyną nieskazitelną.
Jak zresztą można zarzucić coś mojej organizacji czy kościołowi skora JA w niego wierzę? No jak? Przecież skoro ja w niego wierzę i dostosowałem całe życie pod jego nauki, to to nie może być nieprawda, przecież nie mogę być w konia robiony. Nawet najsłabszego argumentu, uznanego przez mój kościół- organizację muszę bronić, nawet jak i mnie do końca nie przekonuje. Czy mogę przyznać, że w tym aspekcie zgadzam się z innowiercą? No skąd! Przyznałbym rację innej organizacji czy kościołowi- czym zdradziłbym mój- jedyny prawdziwy. Zatem będę walczył, będę się licytował. Na szczęście dostałem niezawodną broń- Biblię w której zawsze znajdę poparcie moich twierdzeń. Ba, 41 tysięcy różnych odłamów może na swój sposób sobie ją tłumaczyć i znaleźć potwierdzenie swoich wierzeń. Co jednak jest esencją to fakt, że tylko ja i wszyscy którzy myślą jak ja-myślą słusznie. Pan jest ze mną. Tak jak uczył, trzeba zwalczać myślących inaczej, nie szanować, kipieć żółcią, naśmiewać się, dobrze jakby umniejszyć jego osobę w oczach innych (nawet na forum), wywlekać wszystko co niewygodne (jak nie ma nic- zawsze zostaje ortografia), a na końcu zostawić z łatką kłamcy. Oto prawdziwa osoba, wojownik boży przyobleczony w owoce ducha.

Mam wrażenie, że człowiek religijny( nie mylić z duchowy) ma specjalny gen przynależności. On musi identyfikować się z jakąś grupą i bronić jej za wszelką cenę. Nawet za cenę własnej osobowości. Nie może mieć otwartego umysłu na argumenty innych, tylko automat, który z miejsca będzie te argumenty zbijał. Rozmowa czy to ze ŚJ czy to z Katolikami prędzej czy później schodzi do poziomu: "a bo wy to macie", "a bo to u was lepiej?' "a wasi przywódcy to co?". Ich duchowość polega na wyborze lepszej "zagrody", przy czym nie jest ważne, czego uczył ich mistrz a która "zagroda" bardziej do mistrza należy.
Zauważcie, że tutaj nie jest wskazane wypowiedzenie się w pozytywnym tonie o chociażby jakimś aspekcie działania organizacji. Org jest zły, tego się trzymaj albo cię zjemy. Przecież inteligentny człowiek nie zatęskni za org, której nauki są fałszywe, jeśli się powie, że np mają fajne odkurzacze na sali. Powiedział, że maja fajne odkurzacze? Oho pewnie ukryty Świadek, trzeba zbić go ironiczno- komediowym komentarzem i na końcu wstawić minkę -  ;D

Uprzedzam, że nie jestem Świadkiem. Ateistą też nie, komunistą też nie. Tak się chciałem podzielić moimi przemyśleniami.
Chciałbym jeszcze rzec, że znam z 3-4 osoby które opuściły to forum, bo nie mogli znieść tej zjadliwości w komentarzach i podkładania się grupie dowodzącej.