Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List do starszych w Rosji - dot. nowej ustawy dotyczącej misjonarzy  (Przeczytany 21134 razy)

Offline janeczek

Odp: List do starszych w Rosji - dot. nowej ustawy dotyczącej misjonarzy
« Odpowiedź #45 dnia: 31 Lipiec, 2016, 09:49 »
Ja to odbieram jaby rzucili wyzwanie Rosj wali im się w stanach australia teraz anglia wszendzie przegrywają i menczennicy im potrzebni,kosztem zwykłych głościeli tylko czy rosjanie tego nie zauważą zwykli w zborach no koszmar jak za hitlera ameryka pyskuje a bracia do obozów koncentracyjnych
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline M

Odp: List do starszych w Rosji - dot. nowej ustawy dotyczącej misjonarzy
« Odpowiedź #46 dnia: 31 Lipiec, 2016, 10:52 »
Jeszcze w temacie - zobaczcie jaki oni mają tupet, poniżej wstawiam krótkie nagranie z wczorajszego programu kongresu regionalnego (z punktu w którym były omawiane Szifra i Pua):

Nagranie z kongresu we Wrocławiu - jak reagować na zakaz
« Ostatnia zmiana: 31 Lipiec, 2016, 10:54 wysłana przez M »


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: List do starszych w Rosji - dot. nowej ustawy dotyczącej misjonarzy
« Odpowiedź #47 dnia: 31 Lipiec, 2016, 11:23 »
Jeszcze w temacie - zobaczcie jaki oni mają tupet, poniżej wstawiam krótkie nagranie z wczorajszego programu kongresu regionalnego (z punktu w którym były omawiane Szifra i Pua):

Nagranie z kongresu we Wrocławiu - jak reagować na zakaz

"względne pozycje, względem Boga" jawna agitacja to buntu przeciw władzy świeckiej, podkopywanie autorytetu.
TYLKO w Biblii autoryzowanej przez CK jest słowo 'względna'.

(1)Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi.
Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga,  a te, które są, zostały ustanowione przez Boga.
(2)Kto więc przeciwstawia się władzy - przeciwstawia się porządkowi Bożemu.
Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągają na siebie wyrok potępienia,.
(3)Albowiem rządzący nie są postrachem dla uczynku dobrego, ale dla złego.
A chcesz nie bać się władzy? Czyń dobrze, a otrzymasz od niej pochwałę.
(4)Jest bowiem ona narzędziem Boga, które Ciebie [ma prowadzić] ku dobremu. Jeśli jednak czynisz źle,
lękaj się bo nie na próżno nosi miecz.

Jest bowiem narzędziem Boga do wymierzania sprawiedliwej kary temu, który czyni źle.
(5)Należy się jej poddać nie tylko ze względu na karę, ale ze względy na sumienie.
(Biblia Tysiąclecia, Rzymian 13, 1-5)

Zdaje mi się czy świadkowie całkowicie zapomnieli o tym fragmencie?
Dobra wiem umiłowanie teorii 'względności', i werset "bardziej posłuszni Bogu niż ludziom", to co pisałam wyżej postępując tak nawet i tego nie wypełniają.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline gangas

Odp: List do starszych w Rosji - dot. nowej ustawy dotyczącej misjonarzy
« Odpowiedź #48 dnia: 01 Sierpień, 2016, 00:02 »
 Przyznam szczerze, że nie prześledziłem wnikliwie wszystkich wątków od wczoraj w tym temacie ale mam taką myśl. Jeśli ktoś to poruszył, to myślimy tak samo. Generalnie cały świat ma ŚJ głęboko gdzieś. Nie są szkodliwi. Potulni mili itd. czasem wkurzają lekarzy. I za co ich prześladować ??!! Za głoszenie? - można to znieść. Ale chodzi o to , że jest to lud szczególny, wybrany i muszą przechodzić prześladowania. Ale za co??!! I właśnie.
 Przedstawiony na wstępie list do braci z Rosji, pokazywane filmiki, jak to nie chciał hymnu zagrać i siedzi, u nas kiedyś odsiadki za wojsko, służby zastępcze itd itp. Kto czytał "Kryzys" to bracia w Malawii, Mozambik - prześladowania. Czy CK nie robi specjalnie takiego cyrku, żeby udowodnić, że ci indoktrynowani ludzie muszą mieć pewność, że jak mówił Jezus będą prześladowani?. I czy podjudzanie do prześladowań nie ma tego na celu?? Można to inaczej nazwać? Czy dla CK ofiary się liczą? Można posłużyć się kłamstwem w celu osiągnięcia zamiaru? Czy obchodzi ich los braci i ich cierpienie? Nie, bo ich to nie dotyczy. Sorka, że aż tyle pytań ale chyba sobie na nie odpowiedziałem  :'( :'( :'(   
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline zaocznie wywalony

Odp: List do starszych w Rosji - dot. nowej ustawy dotyczącej misjonarzy
« Odpowiedź #49 dnia: 01 Sierpień, 2016, 05:43 »
Przyznam szczerze, że nie prześledziłem wnikliwie wszystkich wątków od wczoraj w tym temacie ale mam taką myśl. Jeśli ktoś to poruszył, to myślimy tak samo. Generalnie cały świat ma ŚJ głęboko gdzieś. Nie są szkodliwi. Potulni mili itd. czasem wkurzają lekarzy. I za co ich prześladować ??!! Za głoszenie? - można to znieść. Ale chodzi o to , że jest to lud szczególny, wybrany i muszą przechodzić prześladowania. Ale za co??!! I właśnie.
 Przedstawiony na wstępie list do braci z Rosji, pokazywane filmiki, jak to nie chciał hymnu zagrać i siedzi, u nas kiedyś odsiadki za wojsko, służby zastępcze itd itp. Kto czytał "Kryzys" to bracia w Malawii, Mozambik - prześladowania. Czy CK nie robi specjalnie takiego cyrku, żeby udowodnić, że ci indoktrynowani ludzie muszą mieć pewność, że jak mówił Jezus będą prześladowani?. I czy podjudzanie do prześladowań nie ma tego na celu?? Można to inaczej nazwać? Czy dla CK ofiary się liczą? Można posłużyć się kłamstwem w celu osiągnięcia zamiaru? Czy obchodzi ich los braci i ich cierpienie? Nie, bo ich to nie dotyczy. Sorka, że aż tyle pytań ale chyba sobie na nie odpowiedziałem  :'( :'( :'(
Do mnie dotarło że CK SPECJALNIE I Z PREMEDYTACJĄ powoduje i inicjuje prześladowania zwykłych głosicieli: po przeczytaniu książki "Nigdy więcej wojny" (polecanej i sprzedawanej przez starszych), aresztowania ZA JAWNE ŁAMANIE PRAWA w USA (a nie za "głoszenie" jak udaje i wmawia nieprawdę CK), analizie sytuacji z wojskiem i służbą zastępczą w  Polsce itd
Właśnie dzięki temu zacząłem się budzić, dostrzegać zakłamanie i manipulację CK, zacząłem sprawdzać "jak się rzeczy mają".


Offline M

Odp: List do starszych w Rosji - dot. nowej ustawy dotyczącej misjonarzy
« Odpowiedź #50 dnia: 01 Sierpień, 2016, 08:02 »
Gangas, mam takie same odczucia po przeczytaniu tego listu do starszych w Rosji w kontekście tego co piszą na swojej stronie internetowej czy tego co mówią na kongresach "władze nie mogą nam zabronić głosić, jeśli nakładają zakaz - my kontyunuujemy działalność".

Warto zauważyć, że wg nowego prawa w Rosji organizacje religijne mogą kontynuować swoją działalność, ale muszą się w jakiś sposób zarejestrować, być może uzyskać pozwolenie na uprawianie prozelityzmu. Ale w liście do starszych nic na ten temat nie ma, wynika z niego że nowe prawo ich nie dotyczy i mogą głosić tak jak dawniej. W ten sposób sami sprowadzają na siebie szeregowych głosicieli prześladowania.


Offline zaocznie wywalony

Odp: List do starszych w Rosji - dot. nowej ustawy dotyczącej misjonarzy
« Odpowiedź #51 dnia: 01 Sierpień, 2016, 08:11 »
Gangas, mam takie same odczucia po przeczytaniu tego listu do starszych w Rosji w kontekście tego co piszą na swojej stronie internetowej czy tego co mówią na kongresach "władze nie mogą nam zabronić głosić, jeśli nakładają zakaz - my kontyunuujemy działalność".

 Ale w liście do starszych nic na ten temat nie ma, wynika z niego że nowe prawo ich nie dotyczy .... W ten sposób sami sprowadzają na siebie szeregowych głosicieli prześladowania.
Przecież im dokładnie o to chodzi, to jest właśnie ich celem - prześladowania.
Jak przeanalizuje się historię organizacji, to widać to wyraźnie, na mnóstwie przykładów.
Gdy osiągną już swój cel, wtedy chętnie i radośnie "światło się zmieni" i dostosują się do przepisów prawa. Tylko dlaczego i ilu niewinnych (choć zaślepionych) głosicieli musi na tym ucierpieć ?
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień, 2016, 09:01 wysłana przez zaocznie wywalony »


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: List do starszych w Rosji - dot. nowej ustawy dotyczącej misjonarzy
« Odpowiedź #52 dnia: 01 Sierpień, 2016, 11:03 »
Ich działania są na zasadzie: 'nikt nas nie prześladuje, spoko, sprawimy że będą nas prześladować'.
Sami robią z siebie męczenników, wystarczy źle popatrzeć, coś nie tak powiedzieć jak się spodoba, zażądać argumentów popierających teorie.

Tylko dlaczego i ilu niewinnych (choć zaślepionych) głosicieli musi na tym ucierpieć ?

To trochę straszne co napiszę, ale Baal, wymaga krwawych ofiar.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline gangas

Odp: List do starszych w Rosji - dot. nowej ustawy dotyczącej misjonarzy
« Odpowiedź #53 dnia: 01 Sierpień, 2016, 11:09 »
 A w Polsce? Można było zalegalizować działalność wcześniej, już za komuny? Oczywiście, ale Towarzystwo stawiało tak wygórowane warunki, że komuchy NIE MOGLI tego zaakceptować. Przecież i tak wiedzieli o każdym wszystko, o każdej piekarni, pionierach. Gdyby mieli to rozpirzyć, to zrobili by to natychmiast. Ale Organizacji bardziej pasowała działalność podziemna, bo dawała im lepsze efekty. A, że tam iluś braci posiedziało, dostali baty od ubeków, to wlicza się w koszty a prześladowania umacniają w wierze i opowiadane w emocjach doświadczenia z finałem: widzicie kochani jak szatan atakuje prawdziwą organizację? Innych nie rusza bo już są pod jego opieką. Widzimy niezbicie, że tu jest prawda!!! ::) ::) ::)
 Zainteresowanych odsyłam do dokumentów dostarczonych z IPN- u przez Gedeona  :o :o
Jutro to dziś tyle że jutro.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: List do starszych w Rosji - dot. nowej ustawy dotyczącej misjonarzy
« Odpowiedź #54 dnia: 01 Sierpień, 2016, 12:07 »
To trochę straszne co napiszę, ale Baal, wymaga krwawych ofiar.


I tu, niestety, możesz mieć rację...


Offline Agalloch

Odp: List do starszych w Rosji - dot. nowej ustawy dotyczącej misjonarzy
« Odpowiedź #55 dnia: 01 Sierpień, 2016, 12:48 »

To trochę straszne co napiszę, ale Baal, wymaga krwawych ofiar.

Może i se wymaga... ale obecnie wszyscy go równo zlewają. Teraz biedny chłopina może co najwyżej powspominać sobie stare dobre czasy i pooblizywać się z zazdrością na widok dzieciątek składanych w ofierze Jehowie (a raczej Dżehowie).


Offline ExSJMario

Odp: List do starszych w Rosji - dot. nowej ustawy dotyczącej misjonarzy
« Odpowiedź #56 dnia: 01 Sierpień, 2016, 18:32 »
To trochę straszne co napiszę, ale Baal, wymaga krwawych ofiar.

Ja myślę podobnie. Zastanawiam się czy CK nie para się czasem jakimś spirytyzmem i kto wie z kim tak naprawdę mają powiązania.
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Offline gangas

Odp: List do starszych w Rosji - dot. nowej ustawy dotyczącej misjonarzy
« Odpowiedź #57 dnia: 01 Sierpień, 2016, 23:42 »
Ja myślę podobnie. Zastanawiam się czy CK nie para się czasem jakimś spirytyzmem i kto wie z kim tak naprawdę mają powiązania.

 Wiem, że to dla wielu teorie spiskowe. Myślę, że CK nawet nie wierzy w Boga i są marionetkami w rękach swoich bossów . Wiodą wygodne, dostatnie życie, nie martwią się o przyszłość a muszą nakręcać wpływy, stąd tablety, jw-orgie, multimedia. Owieczki dostosowane do posłuszeństwa łykną wszystko i odrzucą wszystko co im nakażą  8-) 8-) 8-)
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline M

Odp: List do starszych w Rosji - dot. nowej ustawy dotyczącej misjonarzy
« Odpowiedź #58 dnia: 28 Marzec, 2017, 19:12 »
Przygotujcie się na lament Świadków Jehowy, że są prześladowani. Bo co innego może się wydarzyć, jeśli wszyscy oni w Rosji będą przejawiali nastawienie ukazane w ostatnich zdaniach listu? "Żadna broń wykonana przeciwko tobie nie okaże się skuteczna". "Nie powinniśmy się bać, ponieważ wszelkie próby wrogów Boga aby uciszyć nas, są skazane na niepowodzenie!"

Będzie z tego granda :-\
Wydaje mi się, że chodzi o to, że będą musieli starać się o specjalne pozwolenia na głoszenie. Strażnica na to nie pójdzie, będą woleli stać się męczennikami (czyt. uczynić wiernych męczennikami) bo dzięki temu przy okazji będą mogli krzyczeć, że prześladowania.

Pozwolę sobie sam siebie zacytować. Przeczytajcie raz jeszcze list z pierwszego postu. Mówiłem, że będzie z tego granda? To się nie mogło inaczej skończyć. Oni mogli to rozegrać inaczej - zmienić procedury, złagodzić język, nie głosić tak nachalnie. A jednak wybrali drogę buntu przeciw totalitarnemu państwu i jego przywódcy, którego stać na wszystko. Nie wierzę, że nie spodziewali się takiego obrotu sprawy. Z premedytacją stworzyli w Rosji sytuację, w której naprodukują sobie męczenników, którymi będą mogli się w przyszłości chwalić.

Już teraz mogę śmiało powiedzieć, że poprzez takie podżeganie do nieposłuszeństwa władzom Ciało Kierownicze Świadków Jehowy będzie miało krew na rękach. A najsmutniejsze jest to, że będzie to jedynie krew szeregowych świadków, którzy na dodatek będą cierpieli z dumą w przekonaniu, że cierpią dla Boga :-\.


Offline Enmebaralugalzagesi

Odp: List do starszych w Rosji - dot. nowej ustawy dotyczącej misjonarzy
« Odpowiedź #59 dnia: 28 Marzec, 2017, 19:57 »
Ale co na to poradzić, skoro największy wzrost jest w czasach niepokoju. To jest podobna mentalność co w czasach Rokoszu Zebrzydowskiego, gdzie opozycja antykrólewska w listach prywatnych pisała, że kraj musi być pogrążony w chaosie, by im było dobrze.