Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zmartwychwstanie do życia w niebie  (Przeczytany 4135 razy)

Offline Czuwający

Zmartwychwstanie do życia w niebie
« dnia: 19 Lipiec, 2016, 14:18 »
Oni mieli nie umrzeć:



"Ta ilustracja ukazuje zupełny brak szacunku wobec członków (lub ich rodzin), którzy stali się nieświadomymi ofiarami - ofiarami trwających od dawna fałszywych zapowiedzi Towarzystwa Strażnica, które umieściło ich na okładce czasopisma Strażnica, rozpowszechnianego po całym świecie, jako namacalny dowód tego, że pokolenie żyjące od roku 1914 nie wymrze przed Armagedonem (końcem świata). 14 z tych osób było wieloletnimi członkami personelu biura głównego w Nowym Jorku, a 2 działało tam tymczasowo. Wszyscy oni umarli wraz z fałszywą przepowiednią Towarzystwa Strażnica."

http://piotrandryszczak.pl/pokolenie_i_pomazancy.html

http://piotrandryszczak.pl/pokolenie.html

ależ przecież oni nie umarli , żyją i królują w niebie


Tusia

  • Gość
Odp: Zmartwychwstanie do życia w niebie
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Lipiec, 2016, 22:57 »
ależ przecież oni nie umarli , żyją i królują w niebie

Pogrzeby z pustymi trumnami? A jeżeli ciała były w trumnach, to co jest w niebie?


Offline Czuwający

Odp: Zmartwychwstanie do życia w niebie
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Lipiec, 2016, 08:28 »
Pogrzeby z pustymi trumnami? A jeżeli ciała były w trumnach, to co jest w niebie?

otrzymali ciała duchowe )::)


Tusia

  • Gość
Odp: Zmartwychwstanie do życia w niebie
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Lipiec, 2016, 11:00 »
otrzymali ciała duchowe )::)

I w tych "ciałach duchowych" poszli do nieba? A co pozostało w trumnach? Jeśli w chwili śmierci otrzymują "ciała duchowe", to jak rodzina się dowiedziała, że dany "pamazaniec" w ogóle umarł, skoro zniknął wszystkim z oczu?


Offline Czuwający

Odp: Zmartwychwstanie do życia w niebie
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Lipiec, 2016, 11:05 »
a wiesz co to sarkazm ?


Tusia

  • Gość
Odp: Zmartwychwstanie do życia w niebie
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Lipiec, 2016, 11:15 »
a wiesz co to sarkazm ?

Wiem. Ale przy okazji pokazuję absurdalność strażnicowej wykładni o "ciałach duchowych" po śmierci "pomazańców", którzy rzekomo "rządzą" już w niebie.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Zmartwychwstanie do życia w niebie
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Lipiec, 2016, 11:28 »
Wiem. Ale przy okazji pokazuję absurdalność strażnicowej wykładni o "ciałach duchowych" po śmierci "pomazańców", którzy rzekomo "rządzą" już w niebie.

Nie znam nauk KK zupełnie, ale chyba nie powiesz mi, że u was idą z ciałem do nieba?


Tusia

  • Gość
Odp: Zmartwychwstanie do życia w niebie
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Lipiec, 2016, 12:40 »
Nie znam nauk KK zupełnie, ale chyba nie powiesz mi, że u was idą z ciałem do nieba?

Nikt teraz po śmierci nie idzie z ciałem do nieba. Jako katolicy wierzymy w ciała zmartwychwstanie, ale dopiero podczas paruzji Chrystusa. Ciała będą przemienione, na podobne do ciała Jezusa po Jego zmartwychwstaniu.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Zmartwychwstanie do życia w niebie
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Lipiec, 2016, 12:42 »
Nikt teraz po śmierci nie idzie z ciałem do nieba. Jako katolicy wierzymy w ciała zmartwychwstanie, ale dopiero podczas paruzji Chrystusa. Ciała będą przemienione, na podobne do ciała Jezusa po Jego zmartwychwstaniu.

No to w czym widzisz problem w doktrynach SJ? Przecież oni wierzą praktycznie w to samo: ciało cielesne i ciało duchowe.


Tusia

  • Gość
Odp: Zmartwychwstanie do życia w niebie
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Lipiec, 2016, 20:10 »
No to w czym widzisz problem w doktrynach SJ? Przecież oni wierzą praktycznie w to samo: ciało cielesne i ciało duchowe.

ŚJ uczą w Strażnicy z 1 listopada 2008:



A skoro wg ŚJ "martwa dusza", czyli cały człowiek nie ma świadomości po śmierci, to nie może "rządzić" w niebie.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Zmartwychwstanie do życia w niebie
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Lipiec, 2016, 21:16 »
ŚJ uczą w Strażnicy z 1 listopada 2008:



A skoro wg ŚJ "martwa dusza", czyli cały człowiek nie ma świadomości po śmierci, to nie może "rządzić" w niebie.

Powiedz, powiedz proszę, że nigdy nie słyszałeś o zmartwychwstaniu w nauczaniu SJ. Wtedy uwierzę, że piszesz szczerze a nie chcesz wykpić.


Tusia

  • Gość
Odp: Zmartwychwstanie do życia w niebie
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Lipiec, 2016, 21:20 »
Powiedz, powiedz proszę, że nigdy nie słyszałeś o zmartwychwstaniu w nauczaniu SJ. Wtedy uwierzę, że piszesz szczerze a nie chcesz wykpić.

Oczywiście, że słyszałem o zmartwychwstaniu u ŚJ. Moje słowa dot. czasów teraźniejszych. Umiera "pomazaniec" i rzekomo idzie do nieba, a więc mamy życie pozagrobowe, a podobno umarły jest pozbawiony świadomości. Równi i równiejsi?


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Zmartwychwstanie do życia w niebie
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Lipiec, 2016, 08:35 »
Oczywiście, że słyszałem o zmartwychwstaniu u ŚJ. Moje słowa dot. czasów teraźniejszych. Umiera "pomazaniec" i rzekomo idzie do nieba, a więc mamy życie pozagrobowe, a podobno umarły jest pozbawiony świadomości. Równi i równiejsi?

I dalej twierdzisz, że nic nie wiesz o zmartwychwstaniu od 1918?
Żeby nie było: nie uznaję się już za SJ, ale pisanie bzdur na dowolny temat mnie razi.


Tusia

  • Gość
Odp: Zmartwychwstanie do życia w niebie
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Lipiec, 2016, 08:41 »
I dalej twierdzisz, że nic nie wiesz o zmartwychwstaniu od 1918?

Oczywiście, że wiem. To rzekome zmartwychwstanie jest wytworem wyobraźni Towarzystwa Strażnica.

http://www.piotrandryszczak.pl/polemika2/zmartwychwstanie-w-latach-1878-i-1918-oraz-nowe-swiatlo.html

Żeby nie było: nie uznaję się już za SJ, ale pisanie bzdur na dowolny temat mnie razi.

To dobrze, że przestałeś już czytać strażnicowe bzdury.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Zmartwychwstanie do życia w niebie
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Lipiec, 2016, 11:49 »
Oczywiście, że wiem. To rzekome zmartwychwstanie jest wytworem wyobraźni Towarzystwa Strażnica.


Bzdura jak bzdura. Bzdur jest więcej, ale niektórym układają się w jakąś całość. Mniej lub bardziej logiczną.
Co za różnica czy ktoś wierzy:
- w zmartwychwstanie od 1918 i pójście z ciałem duchowym do nieba
- w "jako katolicy wierzymy w ciała zmartwychwstanie, ale dopiero podczas paruzji Chrystusa. Ciała będą przemienione, na podobne do ciała Jezusa po Jego zmartwychwstaniu."
Dla mnie obie nauki wyglądają podobnie w sensie konstrukcji logicznej, ale nie wyśmiewam katolików.

Przypomnę że polemikę zaczęliśmy od:
Cytuj
I w tych "ciałach duchowych" poszli do nieba? A co pozostało w trumnach? Jeśli w chwili śmierci otrzymują "ciała duchowe", to jak rodzina się dowiedziała, że dany "pamazaniec" w ogóle umarł, skoro zniknął wszystkim z oczu?
Wygląda na to, że dokładnie wiesz, w co wierzą SJ, ale piszesz co ci ślina na język przyniesie by wykpić. Mi się to nie podoba. Odrzucam opcję gorszą dla ciebie (że nie rozumiesz co piszesz).