Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Mija historia  (Przeczytany 8911 razy)

Offline Czuwający

Odp: Mija historia
« Odpowiedź #30 dnia: 19 Lipiec, 2016, 10:15 »
jak mawiał mój dziadek bez pół litra nie rozbierjosz


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Mija historia
« Odpowiedź #31 dnia: 19 Lipiec, 2016, 12:42 »
Po x latach wczoraj i dzisiaj ogarnęła naukę o pokoleniu. Dziękuję Wam bardzo.
Zawsze się modliłam żeby nikt mnie nie zapytał o pokolenie i rok 1914, samą tego nie rozumiałam, a jakbym miała komuś tłumaczyć....  kiepsko by było.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Mija historia
« Odpowiedź #32 dnia: 19 Lipiec, 2016, 12:46 »
Po x latach wczoraj i dzisiaj ogarnęła naukę o pokoleniu. Dziękuję Wam bardzo.
Zawsze się modliłam żeby nikt mnie nie zapytał o pokolenie i rok 1914, samą tego nie rozumiałam, a jakbym miała komuś tłumaczyć....  kiepsko by było.

Wytłumacz ją nam. Ja np dziś nie piłem...


Tusia

  • Gość
Odp: Mija historia
« Odpowiedź #33 dnia: 19 Lipiec, 2016, 12:47 »
Po x latach wczoraj i dzisiaj ogarnęła naukę o pokoleniu. Dziękuję Wam bardzo.
Zawsze się modliłam żeby nikt mnie nie zapytał o pokolenie i rok 1914, samą tego nie rozumiałam, a jakbym miała komuś tłumaczyć....  kiepsko by było.

Oni mieli nie umrzeć:



"Ta ilustracja ukazuje zupełny brak szacunku wobec członków (lub ich rodzin), którzy stali się nieświadomymi ofiarami - ofiarami trwających od dawna fałszywych zapowiedzi Towarzystwa Strażnica, które umieściło ich na okładce czasopisma Strażnica, rozpowszechnianego po całym świecie, jako namacalny dowód tego, że pokolenie żyjące od roku 1914 nie wymrze przed Armagedonem (końcem świata). 14 z tych osób było wieloletnimi członkami personelu biura głównego w Nowym Jorku, a 2 działało tam tymczasowo. Wszyscy oni umarli wraz z fałszywą przepowiednią Towarzystwa Strażnica."

http://piotrandryszczak.pl/pokolenie_i_pomazancy.html

http://piotrandryszczak.pl/pokolenie.html


Offline muminka

Odp: Mija historia
« Odpowiedź #34 dnia: 19 Lipiec, 2016, 12:53 »
Jest to jednak namacalny dowód na to że osoby mające ducha "bożego" mogą się za "jego " sprawą mylić no chyba że to nie duch "boży" a diabelny.
Ja zawsze mamie tłumaczyłam że te osoby musiałyby być jak terminator i mieć jak kot 7 żyć.
Cudem natomiast zawsze było dla mnie że z roku na rok się rozmnażali za sprawą " sama nie wiem czego".
Wiem jedno że na zdrowy rozum na teoria była naciągana i zapewne nie jeden zastanawiał się nad jej ideą.
"Żyj według życiorysu, który chciałbyś sobie napisać. Aleksander Kumor "


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Mija historia
« Odpowiedź #35 dnia: 19 Lipiec, 2016, 13:03 »
Wytłumacz ją nam. Ja np dziś nie piłem...

To, że zrozumiałam, nie znaczy że będę w stanie wytłumaczyć.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline PoProstuJa

Odp: Mija historia
« Odpowiedź #36 dnia: 20 Lipiec, 2016, 02:03 »
Zapomniałaś siostro PoProstuJa o jednym bardzo istotnym szczególe nauki o pokoleniu. Otóż ktoś musiał nie tylko urodzić się, ale być namaszczonym przed rokiem 1992. A ponieważ nowi namaszczeni zazwyczaj ujawniają się najwcześniej mając 20-kilka lat (będąc już po chrzcie) to chodzi o osoby urodzone w latach 60-tych.

M ja wybiegam w przyszłość i ją przewiduję... to się zdaje się nazywa atycypacja!  ;D

Otóż kilkadziesiąt lat temu za przynależących do "tego pokolenia" uważano tych, którzy zostali namaszczeni przed 1914 rokiem i oni również musieli być wtedy na tyle dorośli, aby zrozumieć nauki biblijne. Można więc oszacować, że namaszczonymi mogli być ludzie urodzeni przed rokiem 1900.

Jednak "pokolenie" się starzało, coraz więcej ludzi wymierało... więc i kryteria wieku odpowiedniego do namaszczenia się zmieniały i zaczęto uważać, że nawet 10-latka można uznać za takiego świadomego wyznawcę... a więc wypadałoby żeby "pokoleniowiec" urodził się przynajmniej w 1904 roku.
Znowu latka mijały... i się okazywało, że nadzieję niebiańską zaczęli mieć nawet ci, którzy urodzili się grubo po roku 1914... Pojawił się problem jak to wytłumaczyć i kolejne pokrętne wyjaśnienia, że wystarczyło żyć w tym samym czasie co pomazaniec urodzony przed 1914 rokiem...

Przed nami kolejne lata niespełnionych proroctw, więc ja już przewidziałam, że do "pokolenia" będą mogły zostać zaliczone nie tylko osoby urodzone minimum w latach 60-tych, ale również np. w 1991 roku!  ;D

Stąd pojawił się mój uproszczony, proroczy tekst!  ;D


Offline muminka

Odp: Mija historia
« Odpowiedź #37 dnia: 20 Lipiec, 2016, 02:50 »
M ja wybiegam w przyszłość i ją przewiduję... to się zdaje się nazywa atycypacja!  ;D

Otóż kilkadziesiąt lat temu za przynależących do "tego pokolenia" uważano tych, którzy zostali namaszczeni przed 1914 rokiem i oni również musieli być wtedy na tyle dorośli, aby zrozumieć nauki biblijne. Można więc oszacować, że namaszczonymi mogli być ludzie urodzeni przed rokiem 1900.

Jednak "pokolenie" się starzało, coraz więcej ludzi wymierało... więc i kryteria wieku odpowiedniego do namaszczenia się zmieniały i zaczęto uważać, że nawet 10-latka można uznać za takiego świadomego wyznawcę... a więc wypadałoby żeby "pokoleniowiec" urodził się przynajmniej w 1904 roku. 6
Znowu latka mijały... i się okazywało, że nadzieję niebiańską zaczęli mieć nawet ci, którzy urodzili się grubo po roku 1914... Pojawił się problem jak to wytłumaczyć i kolejne pokrętne wyjaśnienia, że wystarczyło żyć w tym samym czasie co pomazaniec urodzony przed 1914 rokiem...

Przed nami kolejne lata niespełnionych proroctw, więc ja już przewidziałam, że do "pokolenia" będą mogły zostać zaliczone nie tylko osoby urodzone minimum w latach 60-tych, ale również np. w 1991 roku!  ;D

Stąd pojawił się mój uproszczony, proroczy tekst!  ;D

I to ma jakiś sens 😛
"Żyj według życiorysu, który chciałbyś sobie napisać. Aleksander Kumor "


Offline Fox

Odp: Mija historia
« Odpowiedź #38 dnia: 25 Lipiec, 2016, 00:15 »
Im wcześniej tym lepiej. Sam mam 22 lata i też bardzo młodo przestałem "żyć prawdą", więc witaj w klubie. :)
Bardzo dobrze, że się nie ochrzciłeś i oszczędziłeś sobie masy kłopotów. Mam nadzieję, że rodzina z czasem przestanie naciskać. Pewnie jest to dość irytujące, ale w przyszłości pewnie wszystko się ułoży.
Trzymam za Ciebie kciuki. :)
Żadna religia nie jest ważniejsza niż ludzkie szczęście.
- Siddhartha Gautama (Budda)