Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Reakcje pokongresowe  (Przeczytany 20089 razy)

Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Reakcje pokongresowe
« Odpowiedź #60 dnia: 04 Listopad, 2016, 19:38 »
Gdzie o tych plecakach jest? :)

„Le­piej się przy­go­to­wać, cze­kać i nie do­cze­kać, niż być nie­przy­go­to­wa­nym i dać cia­ła”.
Su­ren Cormudian, Dziedzictwo przodków


Offline matus

Odp: Reakcje pokongresowe
« Odpowiedź #61 dnia: 04 Listopad, 2016, 20:04 »
     Matus, a czemu łom?
Uniwersalniejszy.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Estera

Odp: Reakcje pokongresowe
« Odpowiedź #62 dnia: 04 Listopad, 2016, 20:07 »

     Może i tak, ale potem trzeba by było coś zjeść, żeby się posilić  ;D ;D ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline matus

Odp: Reakcje pokongresowe
« Odpowiedź #63 dnia: 04 Listopad, 2016, 20:21 »
"Potem" w sensie czego?
Bo właśnie mając łom zdobycie czegoś do jedzenia (i wielu innych rzeczy) nie jest zbyt wielkim problemem.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Reakcje pokongresowe
« Odpowiedź #64 dnia: 04 Listopad, 2016, 20:30 »
"Potem" w sensie czego?
Bo właśnie mając łom zdobycie czegoś do jedzenia (i wielu innych rzeczy) nie jest zbyt wielkim problemem.

:D :D :D


Offline Estera

Odp: Reakcje pokongresowe
« Odpowiedź #65 dnia: 04 Listopad, 2016, 20:53 »

     A,a,a,a,a,a,  ... w ten deseń idziecie...  ;D ;D ;D
     Nie wzięłam pod uwagę, że każdy będzie przysypany gruzem, lub zablokowany w piwnicy.
     Ale przecież w tej piwnicy ma być też ten plecak z prowiantem!
     A jak dużo by się ich tam zebrało to i łom nie byłby potrzebny. W stadzie siła!
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Lila

Odp: Reakcje pokongresowe
« Odpowiedź #66 dnia: 04 Listopad, 2016, 22:31 »
Oprócz bunkrów na topie jest również "plecak ucieczki". Braciszkowie rozsyłają sobie link do jotwuorga, gdzie jest opisane, co taki plecak powinien zawierać (nie do końca zrozumiałam przed kim lub czym będą uciekać). I to tak na serio. Dorośli ludzie... ;-)

Z plecakiem ucieczki nie ma żartów. Zyskuje sporą popularność.
Kilka dni temu pokazywali Włochy po trzęsieniu ziemi i przy tej okazji kilka osób się wypowiadało, że chwycili to, co było pod ręką i uciekali, dokumenty i pieniądze i w nogi.
Na to moja Muti - patrz, jednak trzeba mieć to wszystko pod ręką.
Ja - co, plecak ucieczki?
Ona - tu się nie ma z czego śmiać.

No oczywiście, że nie ma się z czego śmiać. Tu są same poważne sprawy. Sekta poważna. Kongres poważny. Uchodźcy to znak poważny. Spór polityki z religią poważny. Kurcze, no wszystko jest poważne, to i plecak musi być poważny.
Tak jakby przez całe stulecia nie opłacało się mieć wszystkiego pod ręką. To jest cały czas tak samo aktualne. Lot z rodziną jak uciekał, to też mieli wszystko w plecaczkach. Noe do arki pewno też zabrał plecaczek. Żydzi uciekający w góry też mieli plecaczki.

Jeśli jakimś cudem się okaże, że to wszystko prawda i faktycznie będzie armagedon, to jestem przekonana, że nie od plecaczka będzie zależało moje ocalenie...


Offline PoProstuJa

Odp: Reakcje pokongresowe
« Odpowiedź #67 dnia: 04 Listopad, 2016, 22:49 »
Kiedy ja pierwszy raz słuchałam na zebraniu o plecaczku, to mi się to typowo kojarzyło z armagedonowymi prześladowaniami i zawieruchami. I uznałam, że jeszcze na to jest czas, więc po co mi taki plecak. Poza tym raczej tu gdzie mieszkam nie ma tu katastrof, trzęsienia ziemi itd.

Ala niedługo potem przyśniło mi się, że mieszkańcy z mojej okolicy są ewakuowani z powodu zagrożenia wybuchem gazu. I po obudzeniu się uznałam, że posiadanie takiego plecaczka wcale nie jest takie głupie! Może u mnie nie będzie trzęsienia ziemi, ale może być nagła ewakuacja mieszkańców z jakiegoś powodu. Może też być jakaś awaria wodociągów i brak wody; awaria instalacji elektrycznej i brak prądu, brak gazu itp. I wtedy wypadałoby mieć przy sobie coś do przekąszenia, a przede wszystkim wodę do picia.

Ja jeszcze sobie plecaczka nie zorganizowałam, ale wcale to taki głupi pomysł nie jest. Z tym że Świadkowie zawsze mówią o plecaczku w kontekście możliwych katastrof. A tak naprawdę może on się przydać niekoniecznie w obliczu strasznych tragedii, ale nawet przy jakichś mniejszych awariach czy choćby wtedy, gdy trzeba szybko gdzieś pojechać w ważnym celu, a nie ma się spakowanego bagażu.


Offline gangas

Odp: Reakcje pokongresowe
« Odpowiedź #68 dnia: 04 Listopad, 2016, 23:44 »
Kiedy ja pierwszy raz słuchałam na zebraniu o plecaczku, to mi się to typowo kojarzyło z armagedonowymi prześladowaniami i zawieruchami. I uznałam, że jeszcze na to jest czas, więc po co mi taki plecak. Poza tym raczej tu gdzie mieszkam nie ma tu katastrof, trzęsienia ziemi itd.

Ala niedługo potem przyśniło mi się, że mieszkańcy z mojej okolicy są ewakuowani z powodu zagrożenia wybuchem gazu. I po obudzeniu się uznałam, że posiadanie takiego plecaczka wcale nie jest takie głupie! Może u mnie nie będzie trzęsienia ziemi, ale może być nagła ewakuacja mieszkańców z jakiegoś powodu. Może też być jakaś awaria wodociągów i brak wody; awaria instalacji elektrycznej i brak prądu, brak gazu itp. I wtedy wypadałoby mieć przy sobie coś do przekąszenia, a przede wszystkim wodę do picia.

Ja jeszcze sobie plecaczka nie zorganizowałam, ale wcale to taki głupi pomysł nie jest. Z tym że Świadkowie zawsze mówią o plecaczku w kontekście możliwych katastrof. A tak naprawdę może on się przydać niekoniecznie w obliczu strasznych tragedii, ale nawet przy jakichś mniejszych awariach czy choćby wtedy, gdy trzeba szybko gdzieś pojechać w ważnym celu, a nie ma się spakowanego bagażu.

Dobre dobre. Koniecznie muszę zapamiętać co mi się dziś przyśni. Jeśli wypadek samochodowy,to od razu walę rano na giełdę i sprzedaję diabła. Dokupuję kilka apteczek i owijam się w bandaże. Wody nie kupię, bo jutro żabka czynna.  ;) ;) ;)
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Salome

Odp: Reakcje pokongresowe
« Odpowiedź #69 dnia: 05 Listopad, 2016, 00:00 »
Najważniejsze to zapakować do plecaczka literatury do pełna, bo jak żyć gdyby nie było połączenia z jotwuorgiem?  :P
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline TomBombadil

Odp: Reakcje pokongresowe
« Odpowiedź #70 dnia: 05 Listopad, 2016, 00:04 »
O cię,florek. A ja plecaczka nie mam,normalnie z reklamówką będę ganiać?😨


Offline rychtar

Odp: Reakcje pokongresowe
« Odpowiedź #71 dnia: 05 Listopad, 2016, 08:08 »
Kiedy ja pierwszy raz słuchałam na zebraniu o plecaczku, to mi się to typowo kojarzyło z armagedonowymi prześladowaniami i zawieruchami. I uznałam, że jeszcze na to jest czas, więc po co mi taki plecak. Poza tym raczej tu gdzie mieszkam nie ma tu katastrof, trzęsienia ziemi itd.

Ala niedługo potem przyśniło mi się, że mieszkańcy z mojej okolicy są ewakuowani z powodu zagrożenia wybuchem gazu. I po obudzeniu się uznałam, że posiadanie takiego plecaczka wcale nie jest takie głupie! Może u mnie nie będzie trzęsienia ziemi, ale może być nagła ewakuacja mieszkańców z jakiegoś powodu. Może też być jakaś awaria wodociągów i brak wody; awaria instalacji elektrycznej i brak prądu, brak gazu itp. I wtedy wypadałoby mieć przy sobie coś do przekąszenia, a przede wszystkim wodę do picia.

Ja jeszcze sobie plecaczka nie zorganizowałam, ale wcale to taki głupi pomysł nie jest. Z tym że Świadkowie zawsze mówią o plecaczku w kontekście możliwych katastrof. A tak naprawdę może on się przydać niekoniecznie w obliczu strasznych tragedii, ale nawet przy jakichś mniejszych awariach czy choćby wtedy, gdy trzeba szybko gdzieś pojechać w ważnym celu, a nie ma się spakowanego bagażu.

PoProstuJa masz świętą rację. A teraz jotwuorgie powinno otworzyć swoją rzeźnię, żeby sprzedawać braciom po miłościwie niskich cenach konserwy turystyczne zapakowane w puszki z logo jw, wytwórnię wody, żeby sprzedawać braciom po miłościwie niskich cenach wodę mineralną wlaną do butelek z logo jw i to samo z herbatnikami, lekarstwami itp. No i oczywiście plecak powinien wyjść z fabryki plecaków z logo jw.
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline Estera

Odp: Reakcje pokongresowe
« Odpowiedź #72 dnia: 05 Listopad, 2016, 08:20 »
      No, Rychtar jesteś the best!!
      No po prostu rozwaliłeś mnie od rana, będę sobie poprawiać humor cały dzień
      przez Twój pościk, a ileż prawdy w nim. Super, super wykazałeś tę miłość WTS-u
                                                                                 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
                                                                                               w takim minimum treści
                                                                                               lepiej bym tego nie ujęła ...
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline rzeski

Odp: Reakcje pokongresowe
« Odpowiedź #73 dnia: 05 Listopad, 2016, 13:42 »
Istnieje ryzyko że konserwy byłyby z psiny jeśli produkowane byłyby w Chinach, aby obniżyć koszty oczywiście.


Offline TomBombadil

Odp: Reakcje pokongresowe
« Odpowiedź #74 dnia: 05 Listopad, 2016, 13:51 »
Mieliśmy kiedyś wspaniałą możliwość zamawiać opakowania na tomy. Najpierw giętkie,nadające się do służby, potem plastikowe,takie brązowe sztywne trumienki na literaturę. Stały dumnie na półkach ,takie obrzydliwe ale świadczące o duchowości. Oczywiście były na specjalne zamówienie,to trzeba było uczciwie za nie się rozliczyć.
No to teraz może czas na plecaki z profesjonalnym wyposażeniem. W zależności od funkcji inny kolor,z logo, stałyby sobie w widoczny, miejscu w przedpokoju, by bracia przychodząc na 5 min.zbiórki uczyli się jak do Ucisku się przygotowywać. A jak na ulicy w razie W byłoby widać,kto swój,a kto obcy, by go anioł przez przypadek nie kropną.