Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Powitania nowych osób na forum  (Przeczytany 183121 razy)

Offline Alicja_W

Odp: Powitania nowych osób na forum
« Odpowiedź #915 dnia: 02 Maj, 2017, 12:56 »
Lechito :) witaj, widzę, że wielu dzięki temu forum złapało balans, chcę i ja. Napiszę o sobie tylko moja historia jestdość charakterystyczna i mogę być rozpoznana przez tzw "szpiegów", a zupełnie nie mam jeszcze sił i też ochoty na latające za mną trzy krawaty. Ale wszystko przyjdzie z czasem... Pozdrawiam :)

Anno, witam serdecznie :) Czytanie Biblii z modlitwą to to, co mnie pomaga ją zrozumieć. I jak napisał Nemo, żaden wstyd jej nie znać, każdy jej nie znał zanim poznał, czy raczej zaczął poznawać.:)

Hej Harnaś.
« Ostatnia zmiana: 02 Maj, 2017, 13:01 wysłana przez Alicja_W »


Offline Światus

Odp: Powitania nowych osób na forum
« Odpowiedź #916 dnia: 02 Maj, 2017, 13:23 »
Witam wszystkich...jak juz wspomnialam zaczelam studium sj.,przerwalam dlatego ze szukalam od poczatku jaka to organizacja....ogladam filmy na ytubie o bylych s.j...Poznalam Jarka..Grzeska tylko z filmikow osobiscie nie znam....do czego zmierzam.....chcialabym poznac prawde ale sie boje ...czytam biblie ale jej nie rozumiem nic a nic....jestem z zawodu ratownik medyczny wstyd mi ze tylu z was tak dobrze zna Biblie...chcialabym ja poznac ale Naprawde Prawdziwie.

Witaj Anno.
Nie nastawiaj się na zapamiętywanie gdzie znajduje się ten i ten werset. Ja za każdym razem muszę szukać...  :) Ważne żebyś załapała GŁÓWNE PRZESŁANIE. I stosowała je.
Już pisałem to w innym miejscu ale powtórzę.
Cała Biblia opiera się na 3 zasadach.
1. Wiara
2. Miłość Boga
3. Miłość bliźniego.

Zacznij czytać od Nowego Testamentu. Jeśli do wersetu jest odnośnik - sprawdź go, będziesz wiedzieć, ze to co jest w NT ma potwierdzenie w ST.
Jeśli myślisz, że raz przeczytasz i spoko luz to... tak nie myśl ;D Za każdym razem znajdziesz coś nowego.
Kiedy już przeczytasz, możesz poszukać w necie/księgarni komentarzy do Biblii.
Pozdrawiam i powodzenia  :)

Aha, jeśli będziesz czytać tylko Biblię, to nie musisz sie martwić czy to prawda czy nie  :)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Lechita

Odp: Powitania nowych osób na forum
« Odpowiedź #917 dnia: 02 Maj, 2017, 15:34 »
Lechito :) witaj, widzę, że wielu dzięki temu forum złapało balans, chcę i ja. Napiszę o sobie tylko moja historia jest dość charakterystyczna i mogę być rozpoznana przez tzw "szpiegów", a zupełnie nie mam jeszcze sił i też ochoty na latające za mną trzy krawaty. Ale wszystko przyjdzie z czasem... Pozdrawiam :)


Alicja_W, spokojnie, nie ma pośpiechu  ani zobowiązań, jak będziesz na siłach wtedy pisz,a skoro historia jest dość charakterystyczna przemyśl jednak dobrze co, jak i ile napiszesz tak by pozostać "niewykrytą" przez "kontrwywiad WTS-u"  ;) 
Każdy kto wyrywa się z objęć "jedynej prawdziwej" jest cenny i osobiście poświadcza , że jest jeszcze wielu mądrych, inteligentnych ludzi, którzy nie dali się do końca zmanipulować  "7-iu mędrcom z Warwick"  ;)
Sama oceń na ile chcesz zaangażować się w forum. Zachęcam jednak do jak najpełniejszego czytania bo to faktycznie "odtruwa".
Mówię Ci to ja, Lechita  - 22 lata stażu w WTS -ie. I mam nadzieję, że więcej nie będzie  ;D
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Exodus

Odp: Powitania nowych osób na forum
« Odpowiedź #918 dnia: 02 Maj, 2017, 17:28 »
Alicjo W !
Ja także chcę się przywitać.  :)


Offline Alicja_W

Odp: Powitania nowych osób na forum
« Odpowiedź #919 dnia: 02 Maj, 2017, 19:02 »
Alicja_W, spokojnie, nie ma pośpiechu  ani zobowiązań, jak będziesz na siłach wtedy pisz,a skoro historia jest dość charakterystyczna przemyśl jednak dobrze co, jak i ile napiszesz tak by pozostać "niewykrytą" przez "kontrwywiad WTS-u"  ;) 
Każdy kto wyrywa się z objęć "jedynej prawdziwej" jest cenny i osobiście poświadcza , że jest jeszcze wielu mądrych, inteligentnych ludzi, którzy nie dali się do końca zmanipulować  "7-iu mędrcom z Warwick"  ;)
Sama oceń na ile chcesz zaangażować się w forum. Zachęcam jednak do jak najpełniejszego czytania bo to faktycznie "odtruwa".
Mówię Ci to ja, Lechita  - 22 lata stażu w WTS -ie. I mam nadzieję, że więcej nie będzie  ;D

Objęciem bym tego nie nazwała, raczej żelaznym uściskiem... ;) 22 lata to kawał czasu, zauważyłam, że większość budzi się po około 20 latach. Ja bardzo żałuję, że nie wcześniej. Bo na przykład nie musiałabym teraz, na 'stare' lata robić studiów a dawno miałabym je za sobą  ???


Alicjo W !
Ja także chcę się przywitać.  :)

Witaj Exodusie :)
« Ostatnia zmiana: 02 Maj, 2017, 19:08 wysłana przez Alicja_W »


Offline ZaDemoniona

Odp: Powitania nowych osób na forum
« Odpowiedź #920 dnia: 02 Maj, 2017, 21:05 »
czesc
niewazne.jak.dobry.jestes.
wazne,jak.dobry.chcesz.byc.


Offline Litwin

Odp: Powitania nowych osób na forum
« Odpowiedź #921 dnia: 02 Maj, 2017, 21:07 »
Alicjo_W. Twoje odpowiedzi na nasze powitania pokazują  jak wielkim szacunkiem traktujesz bliźnich.
Będziesz naszą forumową perłą.
A do Światusa. Nie przesadzaj z tą Biblią. Czy ludzkość "wyprodukowała" tylko tę  jedną  księgę?


Offline zenobia

Odp: Powitania nowych osób na forum
« Odpowiedź #922 dnia: 02 Maj, 2017, 22:09 »
Oj  Litwin,prosze bez faworyzowania inne , koraliki ' tez sa fajne ha ha....


Offline Roszada

Odp: Powitania nowych osób na forum
« Odpowiedź #923 dnia: 02 Maj, 2017, 23:17 »
Jak Kuba Bogu tak Bóg 1994 razy Kubie: ;D

806 użytkowników. Najnowszy użytkownik: kuba1994

Kuba wyspa jak wulkan gorąca. :)

A od końca: a Buk. ;)


Offline pies berneński

Odp: Powitania nowych osób na forum
« Odpowiedź #924 dnia: 03 Maj, 2017, 05:08 »
Witaj Alicja.Według znaczenia imienia kobieta o szlachetnym obliczu i usposobieniu.  :D

nie musiałabym teraz, na 'stare' lata robić studiów a dawno miałabym je za sobą  ???
Jak mus to mus.Ponoć ci z tytułem przed nazwiskiem nie muszą wstawać o świcie i ciężką pracą zarabiać na życie. ;)
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Alicja_W

Odp: Powitania nowych osób na forum
« Odpowiedź #925 dnia: 03 Maj, 2017, 08:06 »
Alicjo_W. Twoje odpowiedzi na nasze powitania pokazują  jak wielkim szacunkiem traktujesz bliźnich.
Będziesz naszą forumową perłą.
A do Światusa. Nie przesadzaj z tą Biblią. Czy ludzkość "wyprodukowała" tylko tę  jedną  księgę?

Litwinie, po paru zdaniach wyciągnąłeś takie wnioski?  :) Dzięki za miłe słowa.  :)

czesc

Cześć ZaDemoniona. :)

Oj  Litwin,prosze bez faworyzowania inne , koraliki ' tez sa fajne ha ha....

No ba!  ;) Cześć zenobia.


Witaj Alicja.Według znaczenia imienia kobieta o szlachetnym obliczu i usposobieniu.  :D
Jak mus to mus.Ponoć ci z tytułem przed nazwiskiem nie muszą wstawać o świcie i ciężką pracą zarabiać na życie. ;)

I jedno i drugie zaliczyłabym raczej do wrednych ;)

Co do nauki... i mus i chęć, zawsze chciałam, ale wytyczne w org i też poniekąd brak możliwości ze strony domu rodzinnego powstrzymywały.
A teraz, gdy pojawiła się wolność w głowie, z przyjemnością się uczę choć niestety nie bez wysiłku. Patrząc na dwudziestolatków na roku, którym wystarczy raz przeczytać i umie, to ogarnia mnie mnie złość na dziadów z NY. Jak trzeba być podłym, nienawidzić ludzi, żeby pozbawiać ich, czy zniechęcać do wykształcenia. A jednocześnie bez skrupułów używać wykształconych braci jak np do budowy, czy jak ostatnio w rosyjskim procesie. Ohydne.


I na koniec tego postu: Roszado, sorry, że wtryniłam się w Twój wątek i rozpanoszyłam :)

Założę swój i na następne posty zapraszam tam. :)
« Ostatnia zmiana: 03 Maj, 2017, 08:16 wysłana przez Alicja_W »


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Powitania nowych osób na forum
« Odpowiedź #926 dnia: 03 Maj, 2017, 09:30 »
Witam wszystkich...jak juz wspomnialam zaczelam studium sj.,przerwalam dlatego ze szukalam od poczatku jaka to organizacja....ogladam filmy na ytubie o bylych s.j...Poznalam Jarka..Grzeska tylko z filmikow osobiscie nie znam....do czego zmierzam.....chcialabym poznac prawde ale sie boje ...czytam biblie ale jej nie rozumiem nic a nic....jestem z zawodu ratownik medyczny wstyd mi ze tylu z was tak dobrze zna Biblie...chcialabym ja poznac ale Naprawde Prawdziwie.

Oj tam, wcale nie jest trudna, znacznie cięższe do interpretacji są fraszki Kochanowskiego, a o wierszach Szymborskkiej nie wspomnę (kosmos). Większość wersetów jest jak 'krowie na rowie' 😂😉 interpretujesz je jak jest napisane, nie ma drugiego dna.
« Ostatnia zmiana: 03 Maj, 2017, 09:32 wysłana przez NiepokornaHadra »
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Litwin

Odp: Powitania nowych osób na forum
« Odpowiedź #927 dnia: 03 Maj, 2017, 21:38 »
Oj  Litwin,prosze bez faworyzowania inne , koraliki ' tez sa fajne ha ha....
Ba... Mam wnuczkę o tym imieniu. To wszystko wyjaśnia. Pozdrawiam równie rezolutnego forumowicza, wszystkie jesteście fajne.



Offline Roszada

Odp: Powitania nowych osób na forum
« Odpowiedź #928 dnia: 04 Maj, 2017, 18:23 »
807 przespałem :-\, ale za to jest: :)

808 użytkowników. Najnowszy użytkownik: ireneusz___

Ireneusz to rodzaj męski od Ireny. :)
Ale Irena bez kreski. ;D


Offline ireneusz___

Odp: Powitania nowych osób na forum
« Odpowiedź #929 dnia: 04 Maj, 2017, 18:56 »
807 przespałem :-\, ale za to jest: :)

808 użytkowników. Najnowszy użytkownik: ireneusz___

Ireneusz to rodzaj męski od Ireny. :)
Ale Irena bez kreski. ;D

Gwoli ścisłości :) - Ireneusz (gr. eirenaios - "spokojny, pokojowy") – imię męskie pochodzenia greckiego. W Polsce pojawia się dopiero od XVIII wieku.