Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Powitanie  (Przeczytany 18948 razy)

Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #90 dnia: 02 Marzec, 2018, 22:02 »
Masz ogromną wiarę w ludzi. Rozumiem i po części masz rację.  Człowiek ma prawo się zmienić - ,,A takimi byli niektórzy z was. Ale zostaliście uświęceni, ale zostaliście uznani za prawych w imię naszego Pana Jezusa Chrystusa... 1kor 6:11. Ale nie chodzi tutaj o takich ludzi. Raczej o takich co ukrywają się w owczej skórze, a są wilkami. I nie chodzi mi tylko o  zbór ŚJ. To może dotyczyć każdego z nas!!!!
Dziwne, że jako ŚJ mówię te słowa!!!
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #91 dnia: 02 Marzec, 2018, 22:47 »
Ale do rzeczy:
W międzyczasie gruchnęła jeszcze inna informacja. A mianowicie, że istnieje film, gdzie dwaj panowie wystąpili w programie w telewizji publicznej. W tym programie przedstawili się jako para homoseksualna. Osoba, która widziała ten program rozpoznał ich i o wszystkim poinformował Starszych Zboru, a Starsi Zboru zakazali tej osobie udzielania jakichkolwiek
i komukolwiek informacji w tej sprawie pod groźbą wyciągnięcia konsekwencji. Sprawa zaczęła nabierać rumieńców, gdyż dla wszystkich jasnym się stało, że Starsi od dłuższego czasu mieli jasny obraz sytuacji i nic z tym nie robili. Zbór huczał od plotek, poszukiwany był przez głosicieli film z programu, aby mieć namacalny dowód na ich postępowanie, aby przerwać ten chocholi taniec. Do Starszych chodziły wycieczki, aby wyjaśnili sprawę. To, że ci mężczyźni są homoseksualistami dla nikogo nie było już tajemnicą. Obydwoje mieszkali razem, chodzili na zebrania, na zakupy, przy jednoczesnym chwaleniu się nimi i promowaniu ich w zborze ( w ich domu odbywały się zbiórki do służby polowej). Na wszelkie argumenty Starsi odpowiadali brak dowodów, brak świadków, a to, że mają takie zażyłe relacje to dlatego, że owi mężczyźni są kuzynami. Dziwne było także to, że to Starsi się za nich tłumaczyli, jakby byli ich rzecznikami. Bracia zaczęli się gorszyć, spalać wewnętrznie, niektórzy podjęli decyzję o przeniesieniu się do innego zboru. Wreszcie nastał przełom.
W internecie ukazał się film z programu Ewy Drzyzgi tak bardzo poszukiwany przez członków zboru.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #92 dnia: 03 Marzec, 2018, 00:38 »
Coś mi chyba świta lokalizacja, w której się to działo, bo słyszałem kilka miesięcy temu coś o takiej parze 'gdzieś w Polsce'. Ale nie wyprzedzam i nie zapeszam - dla mnie to tylko potwierdzenie autentyczności relacji. Z niecierpliwością czekam dalszych kęsów:-)
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #93 dnia: 03 Marzec, 2018, 19:45 »
« Ostatnia zmiana: 03 Marzec, 2018, 20:12 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #94 dnia: 03 Marzec, 2018, 20:15 »
 Może mieli dość domysłów, szeptów i dlatego poszli do programu?
To tak jak zbrodniarz, wraca na miejsce zbrodni, gdy jest zmęczony nagonką, a śledczy są ''daleko'' od niego, aby go zapuszkować.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #95 dnia: 03 Marzec, 2018, 20:52 »
A tu druga część filmu.

https://drive.google.com/file/d/1xrxxufX_Jytj9zUlhg0dwp7UF4qHCANa/view?usp=sharing
 
Tazła; Gdyby chcieli się ujawnić to wystąpiliby bez charakteryzacji. Niektórzy członkowie zboru oglądając ten film poznawali ich po głosie, po posturze, i ruchach. Starsi twierdzili, że nikt nie może dać 100% pewności, że to oni.  Mogli postąpić uczciwie i przyjść do zboru: ten z lewej jako wykluczony, a drugi jako zainteresowany. Nikt do nich pretensji by nie miał.
« Ostatnia zmiana: 03 Marzec, 2018, 21:20 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #96 dnia: 04 Marzec, 2018, 00:21 »
Shock!
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #97 dnia: 04 Marzec, 2018, 19:57 »
Kopie filmu od razu powędrowały do Starszych, którzy byli tym ogromnie zaskoczeni. Po zapoznaniu się z nagraniem nie podjęli żadnych działań. Powód opisałem w poście do ,,Tazła”. Długo mógłbym jeszcze pisać, gdyż sprawa toczyła się jeszcze przez ładnych parę tygodni. Wieść o dwóch Panach zaczęła wychodzić poza mury Sali Królestwa. Mówili o niej ,,ludzie ze świata”. Wreszcie ktoś na górze podjął decyzję o odsunięciu zborowych Starszych od tej sprawy. By wyjaśnić sprawę przysłano Starszych ze zborów z sąsiednich miast. Gdy przystąpili do badania tematu zainteresowane osoby bardzo szybko zniknęły ze zboru. Sami odeszli.

Dla smaczku dodam, że jeden ze Starszych utrzymywał prywatny kontakt z tymi Panami, a szczególnie z tym po lewej, gdy był wykluczony (nie wiem czy mu to udowodniono, ale wiele osób widziało znajomy samochód stojący pod domem Starszego). Dodam, że ten wykluczony miał statut dosyć dobrze sytuowanego. Po zborze rozeszła się plotka, że córka Starszego przeznaczona była, jako żona dla tego z lewej. Ot cała tajemnica braku chęci wyjaśnienia sprawy przez Starszego, który w tym czasie dominował w gronie.  I to koniec tej historii.

Chociaż historia ta nie wydarzyła się w moim zborze i nie dotyczyła mnie osobiście całkowicie zmieniła moje postrzeganie osób będących na przywilejach. Straciłem do nich zaufanie. Zobaczyłem na własne oczy, że starsi nie traktują poważnie swych obowiązków, które bądź co bądź mają podstawy Biblijne. Źle to świadczyło o ich wierze, jako takiej. Przecież mówi się, że za swe decyzje poniosą cięższy osąd. Od czasu tych wydarzeń nieodwracalnie, jak na razie zmieniło się moje postrzeganie Starszych, jako godnych podwójnego szacunku.
« Ostatnia zmiana: 04 Marzec, 2018, 20:00 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,