Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kłamstwo odstępców o...  (Przeczytany 5983 razy)

Offline Fantom

Kłamstwo odstępców o...
« dnia: 29 Czerwiec, 2016, 09:09 »
Szach mat odstępczuchy.
 Mam dowód na Wasze kłamliwe wpisy,że dzieci przyjmują chrzest pod presją i nie mają pełnego rozeznania w biblii i naukach WTS.
 Zamieszczam dowód,który wytrąci Wam wszystkie argumenty.
Przeczytajcie to,a może w końcu dotrze do Was,że 12 letnie dzieci przyjmują chrzest podejmując samodzielną decyzję po wieloletnim zaznajamianiu się ze słowem Bożym.
 ''
Najmłodszym z nich był 12-letni Filip. - Moi rodzice są Świadkami Jehowy, więc już od małego dziecka poznawałem Biblię. Jak byłem mały nie mogłem uwierzyć w to, czego dowiadywałem się z Pisma Świętego - mówi. - Jednak z czasem moja wiara rosła i zbliżyłem się do Stwórcy. Dlatego podjąłem samodzielną decyzję o oddaniu się Bogu i chrzcie''. Teraz jest już taki D U Ż Y.

To chyba rekord w ''stopniowym dojrzewaniu do decyzji''.Dojrzewał do niej od 1953r! Na starość jest mniej wyrzeczeń i każdy przymnknie oko na małą ilość godzin.
''Najstarszy uczestnik chrztu, 83-letni Eugeniusz ze Świadkami Jehowy zetknął się już w roku  1953, ale dopiero teraz zdecydował się na chrzest. - Stopniowo dojrzewałem do decyzji , by oddać się Jehowie Bogu. Dzięki rozmyślaniu nad treścią Biblii zmieniłem swój sposób myślenia, a później swój styl życia i dostosowałem go do mierników Bożych - mówi.''

http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/wydarzenia/chrzest-swiadkow-jehowy-w-kaliszu-zdjecia,231.html

P.S Do nowych userów.Post przeczytać z przymrużeniem oka.Fantom to 100% czystej krwi odstępca.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Czuwający

Odp: Kłamstwo odstępców o...
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 09:19 »
moze chciał przed śmiercia tak na wszelki wypadek jak by mieli jednak racje  ;D ;D ;D


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Kłamstwo odstępców o...
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 09:23 »
 Taaa.....taki 12 latek to ma tyle wspólnego z odpowiedzialnymi, życiowymi decyzjami co ja z baletem mongolskim.

Sorry za to co napiszę nie chcę nikogo obrazić, ale taki dzieciak jest bardziej wytresowany jak małpa w cyrku niż świadom i odpowiedzialny za swoje decyzje.

A co do Pana w słusznym wieku, ciśnie mi się pod palce jedno....jak bida (śmierć ) u d....wtedy do pokuty.  :-[ ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Czuwający

Odp: Kłamstwo odstępców o...
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 09:31 »
nie wiesz jak było z młodym, sam na sobie to odczułem, ta presja zeby isc w górę bo braciom sie podoba bo Jehowa patrzy, no bo wypadało by , no przecierz juz wiesz to wszystko to na co bedziesz czekał, a bedziesz mógł jeszcze wiecej wtedy


Offline gangas

Odp: Kłamstwo odstępców o...
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 09:33 »
 Oj tam oj tam Geoffrey Jackson (ten od komisji królewskiej) też dał nura w wieku 13 lat i twierdzi, że dojrzał do tej djecezji. Mark Sanders tyż w wieku 13 lat ale jego rozumiem, gdyż rok 1975 dziwnym pewnie trafem przyspieszył proces dojrzewania ;D ;D ;D
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Roszada

Odp: Kłamstwo odstępców o...
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 09:49 »
Oj tam oj tam Geoffrey Jackson (ten od komisji królewskiej) też dał nura w wieku 13 lat i twierdzi, że dojrzał do tej djecezji. Mark Sanders tyż w wieku 13 lat ale jego rozumiem, gdyż rok 1975 dziwnym pewnie trafem przyspieszył proces dojrzewania ;D ;D ;D

Niektóre dzieci skarżyły się nawet, że rodzice nie chcą ich chrzcić:

„W roku 1934 rodzice zostali ochrzczeni. Ja też chciałam się ochrzcić i tak się przy tym upierałam, że w końcu mama poprosiła pewnego starszego Świadka, by ze mną porozmawiał. Ten zaś zadał mi wiele pytań sformułowanych tak, bym je zrozumiała. Następnie powiedział rodzicom, że wstrzymywanie mnie od chrztu mogłoby się ujemnie odbić na moim wzroście duchowym. Tak więc następnego lata zostałam ochrzczona, choć miałam zaledwie sześć lat” (Strażnica Nr 15, 1996 s. 21).


Offline Czuwający

Odp: Kłamstwo odstępców o...
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 10:32 »
jeszcze troche to dojdzie do chrztu niemowląt no bo przecież są uswięcone przez rodziców no to o co chodzi


Offline Roszada

Odp: Kłamstwo odstępców o...
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 10:36 »
jeszcze troche to dojdzie do chrztu niemowląt no bo przecież są uswięcone przez rodziców no to o co chodzi
Już prognostyki są i to jak najbardziej świeże:

„Choć Anilpa miała zaledwie 17 miesięcy, to gorliwie uczestniczyła w kampanii zapraszania ludzi na zeszłoroczne zgromadzenie okręgowe w Angoli. Zadaniem tej małej dziewczynki było pukanie do drzwi, czekanie aż domownicy wyjdą i wręczanie im zaproszeń, podczas gdy jej mama krótko wyjaśniała cel wizyty” (Rocznik Świadków Jehowy 2014 s. 50).

„Matka, która jest pionierką stałą, tak mówi o swojej córeczce: »Zabierałam ją do służby, gdy miała zaledwie miesiąc. Chociaż nie rozumiała, co się dzieje, jestem przekonana, że wywarło to na nią pozytywny wpływ. Kiedy miała dwa latka, śmiało wręczała traktaty osobom, które spotkałyśmy na terenie”. Jak widać, szkolenie dziecka od niemowlęctwa przynosi wspaniałe rezultaty«” (Strażnica 15.08 2013 s. 16).

Naucz tego dziecka paciorka, ale nie prowadź z nim szkolenia.
To jakaś paranoja. :(


Offline Roszada

Odp: Kłamstwo odstępców o...
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 10:42 »
Inne niezmuszane do chrztu dzieci:

„Z okazji specjalnej kampanii pewna czteroipółletnia dziewczynka pracowała z rodzicami na terenie oddalonym. Tego miesiąca spędziła w służbie 160 godzin, rozpowszechniwszy ludziom, którzy się zainteresowali Biblią, aż 27 książek, 66 broszur i 47 czasopism!” (Strażnica Rok CVIII [1987] Nr 13 s. 22).

„Po pewnym czasie rodzice oraz starsi zgodzili się, żeby została nie ochrzczoną głosicielką. Dziewczynka ta już potrafi skutecznie przedstawiać przy drzwiach orędzie Królestwa. Chociaż ma dopiero pięć lat i jeszcze nie umie czytać, to jednak pamięta, gdzie w Piśmie Świętym znajdują się niektóre wersety. Najpierw odszukuje jakiś fragment, następnie prosi domownika o odczytanie tego urywka, a potem sama go objaśnia” (Strażnica Nr 6, 1995 s. 30).

„Miała zaledwie siedem lat, gdy oddała swe życie Jehowie. Sonia wspomina, że już w tak młodym wieku obrała sobie za cel służbę pełnoczasową” (Strażnica Nr 3, 1994 s. 22).

Towarzystwo potrafi skutecznie zachęcać przykłądami, lepiej pewnie niż starsi czy NO. :-\


Offline Roszada

Odp: Kłamstwo odstępców o...
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 10:45 »
Jest dawny tekst, jakby zakazujący chrztu dzieci:

„Przeto chrzest małych dzieci w wieku, kiedy jeszcze nie ponoszą odpowiedzialności, jest niechrześcijański i nie powinien być wykonywany. (...) każde dziecko, po osiągnięciu wieku odpowiedzialności, musi zdecydować, czy chce uczynić krok oddania się Bogu czy nie; a jeśli dziecko czyni ten krok, to powinno być ochrzczone dla unaocznienia tego kroku” (Strażnica Nr 16, 1956 s. 12).


Offline Czuwający

Odp: Kłamstwo odstępców o...
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 11:05 »
masakra, ograbianie dzieci z radości dzieciństwa


Offline Agalloch

Odp: Kłamstwo odstępców o...
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 12:42 »
"Najmłodszym z nich był 12-letni Filip. - Moi rodzice są Świadkami Jehowy, więc już od małego dziecka poznawałem Biblię. Jak byłem mały nie mogłem uwierzyć w to, czego dowiadywałem się z Pisma Świętego - mówi. - Jednak z czasem moja wiara rosła i zbliżyłem się do Stwórcy. Dlatego podjąłem samodzielną decyzję o oddaniu się Bogu i chrzcie''

Tiaaaa... A fakt, że wypowiedź 12-letniego Filipa - zarówno co do treści, jak i formy - IDEALNIE pokrywa się z tym, co chciałby usłyszeć wujek z JW Broadcasting, to oczywiście tylko czysty zbieg okoliczności...

Tutaj, mniej więcej od 18:40 można popatrzeć na więcej dzieci, i to nawet młodszych, które z początku też nie mogły uwierzyć, ale z czasem ich wiara urosła i bardzo zbliżyły się do swojego duchowego ojca. W przyszłości zaś podejmą równie samodzielną decyzję o wstąpieniu, gdzie trzeba:
https://www.youtube.com/watch?v=NwoZjGAomIY


Blizna

  • Gość
Odp: Kłamstwo odstępców o...
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 12:56 »
Moje zdanie jest takie:
We wszystkich religiach, które wymagają chrztu czy jakiejś inicjacji, nie powinno się tego robić wcześniej niż po otrzymaniu dowodu osobistego/prawa jazdy.
Nie powinno się też wpływać na dziecko.
Nie powinno się decydować za dziecko.
Ale oczywiście to utopijna wizja z mojej strony.

W Korei Północnej dzieci też są przecież indoktrynowane praktycznie od urodzenia.


Offline Dietrich

Odp: Kłamstwo odstępców o...
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 13:38 »
Znajoma (czynna głosicielka dość mocno oddana org.) niedawno powiedziała mi, że zamierza zmienić zbór, ponieważ jej zdaniem starszym zupełnie odbiło i zaczęli naciskać na nią i jej dwunastoletnią córkę, żeby ta "w końcu" przyjęła chrzest. Znajoma odpowiedziała starszakom, że ani myśli dziecku, które jeszcze niedawno bawiło się lalkami pozwolić na tak poważny krok i wspomniała coś o pełnoletności. Dodała też, że to ona i mąż odpowiedzialni są za wychowanie córki, a osobom postronnym nic do tego. Oczywiście według krawaciarzy zabrzmiało to jak potwarz, bo jak można tak odpowiedzieć, skoro zewsząd docierają peany wychwalające 'dojrzałość w tak młodym wieku'. Zauważyli u siostry brak pokory i początek niezależnego myślenia, "co niechybnie doprowadzi do problemów". To tak, jakby skok do basenu stanowił przed nimi szczepionkę.
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwiec, 2016, 14:30 wysłana przez Dietrich »


Offline Czuwający

Odp: Kłamstwo odstępców o...
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 14:26 »
czyżby światełko w tunelu u tej osoby ?? to ty pracuj nad nia