Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"  (Przeczytany 141510 razy)

Offline Światus

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #195 dnia: 04 Wrzesień, 2016, 21:08 »
Przecież są kierowani Duchem Św. Duch kazał im kupić akurat ten kawałek  :)
Hmm... A może to jakiś inny duch?
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Disorder

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #196 dnia: 04 Wrzesień, 2016, 21:15 »
Obejrzałam niemiecki filmik o kongresie. Była tam mowa o muzyce do ostatniego filmu z kongresu,że to satanistyczne i złe. Miałam też parę rozmów z osobami z pogranicza org,o tejże muzyce. A że się totalnie nie znam,to poszperałam co to ta Audiomachine. I trochę nie rozumiem tych zarzutów. Kompozytor tejże muzyki satanistą nie jest,raczej pasjonat klasyki. Zafascynowany Mozartem i Szopenem. Firma Audiomachine specjalizuje się w legalnej sprzedaży różnych kawałków. Ma specjalne umowy z twórcami muzyki. Ponoć jest tania i popularna.  Czy ktoś mi może wyjaśnić o co naprawdę chodzi? Domyślam się,że z jednej strony zniechęca się do muzyki świeckiej i nakazuje wybredność,ale całkowitego embarga na obcą muzykę nie ma. Pytam bo oprócz siebie,chcę zaspokoić ciekawość jeszcze kogoś,kto mówi,że to czepianie się i szukanie haków na siłę.

Symbolika okładki płyty na której znajduje się ten utwór jest conajmniej wątpliwa i niezbyt przystaje do krystalicznie czystego wizerunku JW.ORG który próbuje się nam wmówić. Szczególnie gdy weźmie się pod uwagę zapewnienia członków CK, że wszystko jest starannie sprawdzone. Tym razem jak widać dostawcą pokarmu w słusznym czasie jest Audiomachine. Tytuł też jest ciekawy. Można go przetłumaczyć na wieczny ogień co w kontekście Mateusza 25:41 daje sporo do myślenia. Czyżby rzekome zbawienie przedstawione w tym filmie było czymś zupełnie przeciwnym?


Offline sabekk

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #197 dnia: 04 Wrzesień, 2016, 22:11 »
Obejrzałam niemiecki filmik o kongresie. Była tam mowa o muzyce do ostatniego filmu z kongresu,że to satanistyczne i złe. Miałam też parę rozmów z osobami z pogranicza org,o tejże muzyce. A że się totalnie nie znam,to poszperałam co to ta Audiomachine. I trochę nie rozumiem tych zarzutów. Kompozytor tejże muzyki satanistą nie jest,raczej pasjonat klasyki. Zafascynowany Mozartem i Szopenem. Firma Audiomachine specjalizuje się w legalnej sprzedaży różnych kawałków. Ma specjalne umowy z twórcami muzyki. Ponoć jest tania i popularna.  Czy ktoś mi może wyjaśnić o co naprawdę chodzi? Domyślam się,że z jednej strony zniechęca się do muzyki świeckiej i nakazuje wybredność,ale całkowitego embarga na obcą muzykę nie ma. Pytam bo oprócz siebie,chcę zaspokoić ciekawość jeszcze kogoś,kto mówi,że to czepianie się i szukanie haków na siłę.

Dobrze, że nie wybrano czegoś ze stajni Two Steps From Hell, bo to dopiero byłaby jazda na forum. Sorki, ale choć mógłbym, nie wyjaśnię ci tego. I tak moje posty byłyby wywalone (nawet administracja już na pm nie odpowiada). Chyba czas na zmianę forum... 


---//---

Czepianie się i szukanie haków na siłę.

I tyle w temacie.
« Ostatnia zmiana: 04 Wrzesień, 2016, 22:14 wysłana przez sabekk »
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline TomBombadil

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #198 dnia: 04 Wrzesień, 2016, 22:22 »
Disoder,dzięki za trop o okładce. Poszukam. Jeśli ktoś zrazi się do informacji o wts,jako naciąganych,może to zamknąć go na resztę prawdy o org. Dlatego muszę rozumieć.


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #199 dnia: 04 Wrzesień, 2016, 22:50 »
Symbolika okładki płyty na której znajduje się ten utwór jest conajmniej wątpliwa i niezbyt przystaje do krystalicznie czystego wizerunku JW.ORG który próbuje się nam wmówić. Szczególnie gdy weźmie się pod uwagę zapewnienia członków CK, że wszystko jest starannie sprawdzone. Tym razem jak widać dostawcą pokarmu w słusznym czasie jest Audiomachine. Tytuł też jest ciekawy. Można go przetłumaczyć na wieczny ogień co w kontekście Mateusza 25:41 daje sporo do myślenia. Czyżby rzekome zbawienie przedstawione w tym filmie było czymś zupełnie przeciwnym?

I o to  chociażby, między innymi chodzi. Trafnie napisane.

W Strażnicy w03 1.12 ss. 21-2 powiedziano:

"Postawmy się na miejscu młodego mężczyzny, który chce nabyć pewną płytę z utworami muzycznymi. Słyszał już niektóre z nich i bardzo mu się spodobały, ale martwi go nieco okładka sugerująca, że teksty są niemoralne, wręcz wulgarne. Wie również, iż znaczna część twórczości tego piosenkarza jest utrzymana w gniewnym, agresywnym tonie. Jako sługa Jehowy, ów młody człowiek pragnie uwzględnić Jego myśli i uczucia także w tej sprawie. Jak mógłby ustalić, co Bóg o tym myśli?
(...)
A zatem musimy umieć dostrzec, czyli rozeznać, co budzi wstręt w oczach Jehowy. Czy jest to trudne? Gdyby lekarz poradził ci jeść więcej owoców i warzyw, ale unikać ciast, lodów i tym podobnych rzeczy, to czy trudno byłoby ci określić, do której z tych grup zaklasyfikować tort? Spójrzmy ponownie na owoce ducha Bożego i uczynki ciała. Do której grupy zaliczyć wspomnianą płytę? Na pewno nie ma ona nic wspólnego z miłością, dobrocią, panowaniem nad sobą oraz innymi owocami ducha Bożego. Nie potrzebujemy wyraźnego prawa, by dostrzec, że ten rodzaj muzyki pozostaje w sprzeczności z Bożym sposobem myślenia. Te same zasady obowiązują przy doborze lektury, filmów, programów telewizyjnych, gier komputerowych, stron internetowych i tym podobnych rzeczy."

No więc, zgodnie z powyższymi radami, spróbujmy wysondować, czy utwór z tej inspiracyjnej swoimi tytułami płyty,
powinien zagościć na "stole Jehowy". Jakie to tytuły?

1   Prologue - Birth   
2   Fire And Honor   
3   Nameless Heroes   
4   Transcendence   
5   Young Blood   
6   Knights And Lords   
7   The New Earth   
8   Flames Of War   
9   Maya   
10   Epica   
11   Tribes   
12   Eternal Flame

W połączeniu z mistyczną okładką, takie tytuły tworzą jakiś przekaz całej składanki. Tytuły, które pogrubiłem, zwróciły moją uwagę :)
Zastanawiają mnie również łacińskie sekwencje śpiewane przez chór, m .in. w Eternal Flame, wykorzystanym do filmu na zgromadzenie. Kojarzą mi się z mistycznym nastrojem.

W innym artykule, poświęconym muzyce santerii ("Przebudźcie Się" g00 8.7 s. 25):
"W sprzedaży dość często można spotkać płyty kompaktowe z muzyką sakralną wykorzystywaną w kulcie santerii, co wydawcy otwarcie zaznaczają. Głównymi instrumentami wybijającymi rytm są bębny, a tytuły niektórych utworów to w gruncie rzeczy imiona bóstw santerii lub nazwy zwyczajów związanych z tym kultem. Z upływem czasu owe rytmy przenikają również do muzyki latynoskiej. Poza tym teksty pewnych utworów zawierają słownictwo typowe dla santerii.
Santeria ma ścisły związek z potępionym w Biblii spirytyzmem (Kapłańska 19:31). Słowo Boże zalicza „uprawianie spirytyzmu” do „uczynków ciała”, stanowiących przeszkodę w dostąpieniu Królestwa Bożego (Galatów 5:19-21). Ponadto nakazuje osobom pragnącym zyskać uznanie Boga ‛uciekać od bałwochwalstwa’ i „czcić Ojca duchem i prawdą” (1 Koryntian 10:14; Jana 4:23, 24).

Praktyki i muzyka santerii nabierają coraz bardziej świeckiego charakteru, toteż chrześcijanie muszą się mieć na baczności. Elementy santerii przeniknęły do różnych form rozrywki i pewnych dziedzin kultury latynoskiej. Wciąż zyskują na popularności i powszechnie uchodzą za nieszkodliwe. Ale chrześcijanie uczynią słusznie, jeśli będą stronić od wszystkiego, co jest jawnie sprzeczne z zasadami biblijnymi, bez względu na to, jak popularne lub niewinne się wydaje"


Mamy więc tu kategoryczne "dmuchanie na zimne"; jak to się ma do Albumu Epica?

Czy  w świetle cytowanych  artykułów, charakter płyty "Epica", okładka + tytuły utworów
nie powinno razić  wykorzystanie produktu z takiego źródła?
Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

« Ostatnia zmiana: 04 Wrzesień, 2016, 23:08 wysłana przez Abba »


Offline sabekk

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #200 dnia: 04 Wrzesień, 2016, 23:24 »
I o to  chociażby, między innymi chodzi. Trafnie napisane.

W Strażnicy w03 1.12 ss. 21-2 powiedziano:

"Postawmy się na miejscu młodego mężczyzny, który chce nabyć pewną płytę z utworami muzycznymi. Słyszał już niektóre z nich i bardzo mu się spodobały, ale martwi go nieco okładka sugerująca, że teksty są niemoralne, wręcz wulgarne. Wie również, iż znaczna część twórczości tego piosenkarza jest utrzymana w gniewnym, agresywnym tonie. Jako sługa Jehowy, ów młody człowiek pragnie uwzględnić Jego myśli i uczucia także w tej sprawie. Jak mógłby ustalić, co Bóg o tym myśli?
(...)
A zatem musimy umieć dostrzec, czyli rozeznać, co budzi wstręt w oczach Jehowy. Czy jest to trudne? Gdyby lekarz poradził ci jeść więcej owoców i warzyw, ale unikać ciast, lodów i tym podobnych rzeczy, to czy trudno byłoby ci określić, do której z tych grup zaklasyfikować tort? Spójrzmy ponownie na owoce ducha Bożego i uczynki ciała. Do której grupy zaliczyć wspomnianą płytę? Na pewno nie ma ona nic wspólnego z miłością, dobrocią, panowaniem nad sobą oraz innymi owocami ducha Bożego. Nie potrzebujemy wyraźnego prawa, by dostrzec, że ten rodzaj muzyki pozostaje w sprzeczności z Bożym sposobem myślenia. Te same zasady obowiązują przy doborze lektury, filmów, programów telewizyjnych, gier komputerowych, stron internetowych i tym podobnych rzeczy."

No więc, zgodnie z powyższymi radami, spróbujmy wysondować, czy utwór z tej inspiracyjnej swoimi tytułami płyty,
powinien zagościć na "stole Jehowy". Jakie to tytuły?


1   Prologue - Birth   
2   Fire And Honor   
3   Nameless Heroes   
4   Transcendence   
5   Young Blood   
6   Knights And Lords   
7   The New Earth   
8   Flames Of War   
9   Maya   
10   Epica   
11   Tribes   
12   Eternal Flame

W połączeniu z mistyczną okładką, takie tytuły tworzą jakiś przekaz całej składanki. Tytuły, które pogrubiłem, zwróciły moją uwagę :)
Zastanawiają mnie również łacińskie sekwencje śpiewane przez chór, m .in. w Eternal Flame, wykorzystanym do filmu na zgromadzenie. Kojarzą mi się z mistycznym nastrojem.

W innym artykule, poświęconym muzyce santerii ("Przebudźcie Się" g00 8.7 s. 25):
"W sprzedaży dość często można spotkać płyty kompaktowe z muzyką sakralną wykorzystywaną w kulcie santerii, co wydawcy otwarcie zaznaczają. Głównymi instrumentami wybijającymi rytm są bębny, a tytuły niektórych utworów to w gruncie rzeczy imiona bóstw santerii lub nazwy zwyczajów związanych z tym kultem. Z upływem czasu owe rytmy przenikają również do muzyki latynoskiej. Poza tym teksty pewnych utworów zawierają słownictwo typowe dla santerii.
Santeria ma ścisły związek z potępionym w Biblii spirytyzmem (Kapłańska 19:31). Słowo Boże zalicza „uprawianie spirytyzmu” do „uczynków ciała”, stanowiących przeszkodę w dostąpieniu Królestwa Bożego (Galatów 5:19-21). Ponadto nakazuje osobom pragnącym zyskać uznanie Boga ‛uciekać od bałwochwalstwa’ i „czcić Ojca duchem i prawdą” (1 Koryntian 10:14; Jana 4:23, 24).

Praktyki i muzyka santerii nabierają coraz bardziej świeckiego charakteru, toteż chrześcijanie muszą się mieć na baczności. Elementy santerii przeniknęły do różnych form rozrywki i pewnych dziedzin kultury latynoskiej. Wciąż zyskują na popularności i powszechnie uchodzą za nieszkodliwe. Ale chrześcijanie uczynią słusznie, jeśli będą stronić od wszystkiego, co jest jawnie sprzeczne z zasadami biblijnymi, bez względu na to, jak popularne lub niewinne się wydaje"


Mamy więc tu kategoryczne "dmuchanie na zimne"; jak to się ma do Albumu Epica?

Czy  w świetle cytowanych  artykułów, charakter płyty "Epica", okładka + tytuły utworów
nie powinno razić  wykorzystanie produktu z takiego źródła?
Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam.



Szkoda, że nie postarałeś sie o tłumaczenie tekstów wykazując, że są one niemoralne, wręcz wulgarne. Bardzo bym cię poprosił o tłumaczenie tekstu utworu Eternal Flame.

Nemo: Czerwony kolor zarezerwowany jest do wpisów administracji. Pkt 10 reg.
« Ostatnia zmiana: 05 Wrzesień, 2016, 15:20 wysłana przez Nemo »
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline TomBombadil

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #201 dnia: 04 Wrzesień, 2016, 23:32 »
Abba,bardzo dziękuję. Pozwolisz,że zacytuję twoją odpowiedź. Te cytaty z literatury są wymowne. Jesteś nieoceniony. Zastanawia mnie , jacy ludzie teraz są odpowiedzialni za program w czasopismach i kongresach. CK to tylko pionki. Mam wrażenie,że ktoś się nieźle bawi tłumem. W ogóle nie liczą się z ludźmi,ani z tym co sami już wydali. Są bardzo pewni siebie.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #202 dnia: 04 Wrzesień, 2016, 23:36 »
Dobrze, że nie wybrano czegoś ze stajni Two Steps From Hell, bo to dopiero byłaby jazda na forum. Sorki, ale choć mógłbym, nie wyjaśnię ci tego. I tak moje posty byłyby wywalone (nawet administracja już na pm nie odpowiada). Chyba czas na zmianę forum... 

Już nas opuścić chcesz? Jaka szkoda...  :'(
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline sabekk

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #203 dnia: 04 Wrzesień, 2016, 23:41 »
Już nas opuścić chcesz? Jaka szkoda...  :'(

Trudno być banitą. Skoro regulamin mnie tu nie chroni...  Nie płacz. Szybko zapomnisz.
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline Disorder

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #204 dnia: 04 Wrzesień, 2016, 23:42 »
Szkoda, że nie postarałeś sie o tłumaczenie tekstów wykazując, że są one niemoralne, wręcz wulgarne. Bardzo bym cię poprosił o tłumaczenie tekstu utworu Eternal Flame.

Szkoda, że jak zwykle odniosłeś się do byle szczegółu w wypowiedzi ignorując niewygodną resztę. Ale czytając Twoje wypowiedzi na forum nie jestem tym zdziwiony. W sumie tego utworu ani źródła z którego pochodzi nijak nie da się obronić więc pozostaje udać, że problem nie istnieje.


Offline Disorder

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #205 dnia: 04 Wrzesień, 2016, 23:47 »
Skoro moje posty są usuwane...  przynajmniej nie mam poczucia straconego czasu klepania w klawiaturę  ;D

Przynajmniej nie zaprzeczyłeś, że Audiomachine jako źródła "pokarmu duchowego" nie da się obronić. To już krok w dobrą stronę. Powodzenia!


Offline bene

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #206 dnia: 04 Wrzesień, 2016, 23:52 »
Szkoda, że nie postarałeś sie o tłumaczenie tekstów wykazując, że są one niemoralne, wręcz wulgarne. Bardzo bym cię poprosił o tłumaczenie tekstu utworu Eternal Flame.
A okładka przyznasz w sam raz na stronę tytułową jakiegoś "Przebudźcie się " lub nawet "Strażnicy"
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline sabekk

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #207 dnia: 04 Wrzesień, 2016, 23:54 »
A okładka przyznasz w sam raz na stronę tytułową jakiegoś "Przebudźcie się " lub nawet "Strażnicy"

Czy ta okładka sugeruje, że teksty na tej płycie są niemoralne, wręcz wulgarne?
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline Disorder

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #208 dnia: 05 Wrzesień, 2016, 00:01 »
Czy ta okładka sugeruje, że teksty na tej płycie są niemoralne, wręcz wulgarne?

Trochę żenujące jest wykorzystywanie w kółko tego samego cytatu ignorując 90% reszty. Ułatwię Ci zadanie i abyś nie musiał klepać bezsensownych postów proponuję abyśmy wszyscy założyli, że argument iż cokolwiek związanego z tą płytą może być niemoralne albo wulgarne nie padł w tym wątku. Prawda, że proste? Być może zabrałem Ci w tym momencie przysłowiową brzytwę ale wierzę, że nie jest zbyt późno byś nauczył się pływać.


Offline bene

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #209 dnia: 05 Wrzesień, 2016, 00:05 »
Czy ta okładka sugeruje, że teksty na tej płycie są niemoralne, wręcz wulgarne?
Raczej że jakiś psychodeliczne. Korci mnie by druknąć sobie ta okładkę i zrobić sondę przy stojakach. Ale muszę poczekać na naprawę drukarki. Jak masz czas sam zrób sobie test na odbiór takiej okładki wśród ŚJ
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy