Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"  (Przeczytany 141537 razy)

Offline Falo

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #225 dnia: 05 Wrzesień, 2016, 09:09 »
Całe moje życiowe doświadczenie podpowiada mi że gdybym to ja wyciągną tę płytę z takiej okładki i puścił Świadkom Jehowy przy wspólnej kawie i rozmowie, poczuliby się niesmacznie zaniepokojeni. Okładka nieco fantastyczno demoniczna, muzyka jak z chórem religijnym, tytuł jakby o piekle. Niby nie da się tego udowodnić co napisałem powyżej. Ale w przeciętnym ŚJ wzbudzałoby nieco niepokoju.


Offline M

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #226 dnia: 05 Wrzesień, 2016, 09:17 »
Falo: i to jest sedno całego tematu, co do którego Sabekk nie ma odwagi sie przyznać, bo musiałby tym samym przyznać, że organizacja wybierając taki utwór przekroczyła własne standardy, które obowiązują szeregowych ŚJ.


Offline A

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 258
  • Polubień: 1163
  • Nikt nie lubi, kiedy jego świat rozsypuje się.
Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #227 dnia: 05 Wrzesień, 2016, 09:29 »
Całe moje życiowe doświadczenie podpowiada mi że gdybym to ja wyciągną tę płytę z takiej okładki i puścił Świadkom Jehowy przy wspólnej kawie i rozmowie, poczuliby się niesmacznie zaniepokojeni. Okładka nieco fantastyczno demoniczna, muzyka jak z chórem religijnym, tytuł jakby o piekle. Niby nie da się tego udowodnić co napisałem powyżej. Ale w przeciętnym ŚJ wzbudzałoby nieco niepokoju.

Masz racje Falo. Po tegorocznych kongresach rozsyłałam ten utwór  SJ z zapytaniem czy brzmi znajomo ;). Hm pierwsze reakcje... . Dopiero gdy wyjaśniałam, że to utwór użyty w ostatnim filmiku na zgromadzeniu następowało wielki uff po drugiej stronie. Czasami padało pytanie skąd wiem. Wyjaśniałam, że od zawsze słucham takiej muzyki ale wolałam się nie przyznawać bo mogło by się to komitetem skończyć  ;)
« Ostatnia zmiana: 05 Wrzesień, 2016, 09:35 wysłana przez A »
...


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #228 dnia: 05 Wrzesień, 2016, 09:37 »
Masz racje Falo. Po tegorocznych kongresach rozsyłałam ten utwór  SJ z zapytaniem czy brzmi znajomo ;). Hm pierwsze reakcje... . Dopiero gdy wyjaśniałam, że to utwór użyty w ostatnim filmiku na zgromadzeniu następowało wielki uff po drugiej stronie. Czasami padało pytanie skąd wiem. Wyjaśniałam, że od zawsze słucham takiej muzyki ale wolałam się nie przyznawać bo mogło by się to komitetem skończyć  ;)

Piękny komentarz :D


Offline Fantom

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #229 dnia: 05 Wrzesień, 2016, 10:13 »
ile WTS mogło zapłaci za to nagranie w swoim filmie? http://audiomachine.com/micro-license/
Teraz pytanie do sabekk:Czy WTS nie wspiera pośrednio tą wytwórnie finansowo kupując od nich takie kawałki?
« Ostatnia zmiana: 05 Wrzesień, 2016, 10:16 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Dietrich

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #230 dnia: 05 Wrzesień, 2016, 10:16 »
Falo: i to jest sedno całego tematu, co do którego Sabekk nie ma odwagi sie przyznać, bo musiałby tym samym przyznać, że organizacja wybierając taki utwór przekroczyła własne standardy, które obowiązują szeregowych ŚJ.

Obiema rękami podpisuję się pod ta opinią. Pamiętam jak krzywo patrzono na Enigmę, Depeche Mode, czy choćby Philla Collinsa i mnóstwo innych, choćby z gatunku tzw. World Music. A jaka nagonka była na rap w latach 90-tych? A techno? Po zborach krążyło mnóstwo opowiastek o przemycaniu w muzyce demonicznych treści. Między innymi z powodu dorabiania swoich teorii choćby do takich artykulików jak poniższy:


„Maskowaniem na wspak” nazywa się w Stanach Zjednoczonych metodę przemycania na płyty demonicznych orędzi czcicieli Diabła, które można usłyszeć tylko wtedy, gdy się odtwarza nagranie w odwrotnym kierunku. W magazynie muzycznym Stereo (10/82) podano następującą wiadomość: „Pewien kongresman z Kalifornii oświadczył, iż ma materiał dowodowy, z którego wyraźnie wynika, że zespoły Beatles i Styx, Led Zeppelin, Kiss oraz Rolling Stones wprowadzały takie szatańskie apele i teksty na swoje taśmy. Podobno to samo dotyczy takich zespołów, jak Pink Floyd, AC/DC, Eagles i Fleetwood Mac”. Wspomniany reprezentant stanu Kalifornia zamierza przedstawić w kongresie projekt ustawy, która by zobowiązywała do naklejania na takie płyty nalepek z odpowiednim ostrzeżeniem. Jak o tym świadczą różne materiały dowodowe — czytamy w amerykańskim czasopiśmie dla fonoamatorów Billboard — nie tylko płyty przekazują treści, które „są bluźniercze oraz okultystyczne i wywodzą się z kultu szatana”, lecz także niejedna koperta do płyty jest ozdobiona „obliczonymi na efekt okultystycznymi symbolami i szatańskimi wizerunkami”. A zatem już sama okładka płyty może chrześcijaninowi wyjawić, że zawiera ona muzykę deprawującą. (pogrubienia moje).

( przebudźcie się! nr 1 z roku 1984)

Chciałbym widzieć minę niejednego starszego, gdyby mu wówczas pokazać okładkę Audiomachine, skoro wystarczyło rzucić okiem na opakowanie i już 'wnikliwy chrześcijanin' wiedział z czym ma do czynienia :).
« Ostatnia zmiana: 05 Wrzesień, 2016, 10:23 wysłana przez Dietrich »


Offline Fantom

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #231 dnia: 05 Wrzesień, 2016, 10:19 »
zaraz sebekk napisze,że dla niego te okładki są  spoko.
 Dietrich super cytacik dałeś.Moim zdaniem nie do zatopienia.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline gerontas

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #232 dnia: 05 Wrzesień, 2016, 10:29 »
A ja chciałbym bardzo podziękować Ciału Kierowniczemu za bratanie się ze światem Szatana i umieszczenie muzyki Audiomachine w ostatnim filmiku na kongresie.
Już wyjaśniam dlaczego jestem im wdzięczny.
Wczoraj puściłem na youtube mojej żonie ten utwór, o którym tu jest mowa. Jak zobaczyła tą ilustrację z twarzą to się przeraziła i zapytała co to jest! A jam mówie, że to jest utwór wykorzystany we filmiku z kongresu i następnie puściłem go dzięki stronie WTS Archive. Była bardzo zniesmaczona. Ale doznała szoku gdy weszliśmy na stronę tej wytwórni i zobaczyła pozostałe sugestywne obrazy - gdybyście widzieli jej twarz  :o. Wczoraj i jeszcze dziś rano rozmawialiśmy na ten temat używając argumentów, o których tu wspominacie. Ja wyrażnie poczułem, że zaczyna się wybudzać  :).
Wczoraj powiedziała mi nawet z delikatnym uśmiechem na twarzy, że ja rujnuję jej wiarę. Ja jej na to, że to nie, ja ale CK.
« Ostatnia zmiana: 05 Wrzesień, 2016, 10:45 wysłana przez gerontas »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #233 dnia: 05 Wrzesień, 2016, 10:33 »
A ja chciałbym bardzo podziękować Ciału Kierowniczemu za bratanie się ze światem Szatana i umieszczenie muzyki Audiomachine w ostatnim filmiku na kongresie.
Już wyjaśniam dlaczego jestem im wdzięczny.
Wczoraj puściłem na youtube mojej żonie ten utwór, o którym tu jest mowa. Jak zobaczyła tą ilustrację z twarzą to się przeraziła i zapytała co to jest! A jam mówie, że to jest utwór wykorzystany we filmiku z kongresu i następnie puściłem go dzięki stronie WTS Archive. Była bardzo zniesmaczona. Ale doznała szoku gdy weszliśmy na stronę tej wytwórni i zobaczyła pozostałe sugestywne obrazy - gdybyście widzieli jej twarz  :o. Wczoraj i jeszcze dziś rano rozmawialiśmy na ten temat używając argumentów, o których tu wspominacie. Ja wyrażnie poczułem, że zaczyna się wybudzać  :).
Wczoraj powiedziała mi nawet z delikatnym uśmiechem na twarzy, że ja rujnuję jej wiarę. Ja jej na to, że to nieja ale CK.

Ale ci chłopie zazdroszczę...


Offline sabekk

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #234 dnia: 05 Wrzesień, 2016, 11:33 »
niemerytorycznie: Pitolisz jak potłuczony
merytorycznie: Abba nie zwracał uwagi na ten fragment, tylko ty. Jak chcesz nim coś udowodnić po pokaż nam co mówi. Inaczej dostaniesz etykietkę trolla.

Co nie znaczy, że fragment na który zwróciłem uwagę nie ma w tej dyskusji znaczenia. Ma, i reakcja Abba to wykazała.

"dostaniesz etykietkę trolla"... i ty tą cześć swojej wypowiedzi traktujesz jako merytoryczną?
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #235 dnia: 05 Wrzesień, 2016, 12:06 »
Co nie znaczy, że fragment na który zwróciłem uwagę nie ma w tej dyskusji znaczenia. Ma, i reakcja Abba to wykazała.

Jak dla ciebie ma znaczenie to sam przetłumacz tekst i nam go pokaż, trollu.


Offline TomBombadil

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #236 dnia: 05 Wrzesień, 2016, 12:48 »
Ponieważ moja prośba wszczęła jak widzę długą dyskusję,to pragnę powiedzieć,że jestem odpowiedziami usatysfakcjonowana. Co do saabeka,to jak napisał mądrze Abba,każdy wnioski wyciągnie sobie sam. Dla mnie jest niezrozumiałe sięganie po muzykę która tak silnie działa na emocje. Jest to zupełnie niepotrzebne,nawet gdyby płyta była krystaliczna. Jezus nie działał na emocjach. A bratanie się ze światem szatana ,żeby wzbudzić w słuchaczach emocjonalne uzależnienie pokazuje,że zdrowa nauka ze słowa już nie wystarcza. Trzeba ludzi związać ,uzależnić. Po kongresie zadzwoniła siostra mocno myśląca z płaczem,żebym jednak nie ryzykowała oddalenia od org,bo zginę w Armagedonie.
Ta muzyka i cały przekaz działa. Pytałam inną dziewczynę,też myślącą, czy jej się kongres podobał. Zapewniła,że bardzo. Pytałam o różne szczegóły z filmów,np ten nieszczęsny nieodebrany telefon. Nie wiedział o czym mówię. Moje wnioski. Ludzie nie patrzą,nie słuchają,nie analizują. Ale muzyka na nich działa. To gdzieś zostaje .Muzyka to siła. Dlatego musi być bez zarzutu.
My wychowywaliśmy dzieci bez telewizji.Dobieraliśmy muzykę,rozrywkę. Teraz patrzymy ze zdziwieniem na te nowe standardy. My już z boku,bo nie chcemy się upaprać. I to może zamknie dyskusję.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #237 dnia: 05 Wrzesień, 2016, 12:56 »
"dostaniesz etykietkę trolla"... i ty tą cześć swojej wypowiedzi traktujesz jako merytoryczną?

Może przypominasz sobie swoje wpisy w temacie finansów. Ile stron poświęciłeś na to by kogoś dodać do ignorowanych? Jeżeli mój wpis jest niemerytoryczny, to twoje po stokroć takie były.


Offline falafel

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #238 dnia: 05 Wrzesień, 2016, 13:01 »
Trudno być banitą. Skoro regulamin mnie tu nie chroni...  Nie płacz. Szybko zapomnisz.

Dzięki bogu, że regulamin nie chroni trollów. Chwała Administracji!


Offline Dietrich

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #239 dnia: 05 Wrzesień, 2016, 13:32 »
Dla mnie jest niezrozumiałe sięganie po muzykę która tak silnie działa na emocje. Jest to zupełnie niepotrzebne,nawet gdyby płyta była krystaliczna. Jezus nie działał na emocjach. A bratanie się ze światem szatana ,żeby wzbudzić w słuchaczach emocjonalne uzależnienie pokazuje,że zdrowa nauka ze słowa już nie wystarcza. Trzeba ludzi związać ,uzależnić. Po kongresie zadzwoniła siostra mocno myśląca z płaczem,żebym jednak nie ryzykowała oddalenia od org,bo zginę w Armagedonie.
Ta muzyka i cały przekaz działa. Pytałam inną dziewczynę,też myślącą, czy jej się kongres podobał. Zapewniła,że bardzo. Pytałam o różne szczegóły z filmów,np ten nieszczęsny nieodebrany telefon. Nie wiedział o czym mówię. Moje wnioski. Ludzie nie patrzą,nie słuchają,nie analizują. Ale muzyka na nich działa. To gdzieś zostaje .Muzyka to siła. Dlatego musi być bez zarzutu.
My wychowywaliśmy dzieci bez telewizji.Dobieraliśmy muzykę,rozrywkę. Teraz patrzymy ze zdziwieniem na te nowe standardy. My już z boku,bo nie chcemy się upaprać. I to może zamknie dyskusję.


Oto do czego zachęca oficjalnie WTS. Fragment "przebudźcie się! z 8.10.1999:

(...) Jeżeli określona muzyka zaczyna źle wpływać na twoje uczucia, postępowanie i stosunki z drugimi, wybierz inny rodzaj. Chroń swoje uszy, by ochronić sferę emocjonalną oraz serce i umysł!
Zachowaj szczególną ostrożność, jeśli chodzi o teksty piosenek. Mogłyby one zacząć kształtować cię według pragnień osób, które nie tylko nie podzielają twojego poglądu na życie i moralność, ale wręcz propagują bezbożny, rozwiązły tryb życia. W niektórych wypadkach już sam tytuł utworu może wzbudzić szkodliwe uczucia.
Biblia, Słowo Boże, radzi tym, którzy chcą się podobać jej Autorowi, by ‛oddali swoje ciała jako ofiarę żywą, świętą, godną upodobania Boga, na świętą służbę pełnioną swą zdolnością rozumowania’ (Rzymian 12:1). Nasza sfera emocjonalna niewątpliwie stanowi część tej ‛żywej ofiary’. Gdybyśmy więc kiedykolwiek dostrzegli, że pod wpływem muzyki emocje zaciemniają nasz trzeźwy osąd, odbierają zdrowy rozsądek i skłaniają do niewłaściwego postępowania, to koniecznie trzeba będzie zmienić swe przyzwyczajenia związane ze słuchaniem muzyki. Pamiętaj: muzyka może oddziaływać na twoje serce i twój umysł — zarówno pozytywnie, jak i negatywnie! (...)

Trudno nie zgodzić się z tymi spostrzeżeniami. Tymczasem WTS sam stosuje dokładnie te same sposoby, przed którymi przestrzega swych wiernych. Pod pozorem zachowywania lojalności miesza ludziom w głowach zamiast stosować swe nauki do ducha słów Chrystusa. To jak widać za mało, więc trzeba uciec się do efekciarstwa  >:(