Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"  (Przeczytany 141547 razy)

Tusia

  • Gość
Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #90 dnia: 27 Czerwiec, 2016, 22:35 »




Offline PoProstuJa

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #91 dnia: 27 Czerwiec, 2016, 23:40 »
Niektóre filmy z kongresów w 2014 roku trafiły na tv.jw.org więc może i te trafią za jakiś czas. Ale i tak zanim to nastąpi to cały program kongresu trafi na nasze forum ;D

Na tym forum wszystkie materiały są zamieszczone z dużym wyprzedzeniem (dwa tygodnie przed zebraniem, a nawet miesiąc przed kongresem).

Jak tak dalej pójdzie, to jak się rozpocznie Armagedon, to najpierw zostanie on ogłoszony na forum, a dopiero miesiąc później w zborach!  ;D ;D ;D


Offline peleg

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #92 dnia: 27 Czerwiec, 2016, 23:48 »
Dlatego nie możemy opuścić żadnego dnia na forum bo chodzi o  życie


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #93 dnia: 28 Czerwiec, 2016, 00:00 »
"Nie opuszczając naszych wspólnych wątków na forum,
jak to niektórzy mają w swoim zwyczaju,
ale zachęcając się nawzajem, i to tym bardziej,
gdy widzicie zaostrzanie się ostracyzmu z WTS
i ukrywanie prawdy"

(Hebrajczyków 10:25  Przekład Wybudzonego) :)


Offline Roszada

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #94 dnia: 28 Czerwiec, 2016, 09:36 »
No ciekawe... Czyli Izajasz to obraz, figura Ciała Kierowniczego. Problem w tym, że Izajasza miewał sny i wizje, uniesienia prorocze, czynił cuda itp., a oni? Nic takiego nie robią, o czym sami mówią [Roszada, zapodaj jakiś cytat]. W tym filmie ten Izajasz w ogóle nie został przedstawiony jak prorok tylko jak jakiś coach Ezechiasza.
Jeśli to prawda, to sami łamią zasadę, którą podali jako nowe światło:

Cytuj
Towarzystwo Strażnica poinformowało też, że będzie stosować mniej ‘symboliki’ co do różnych postaci biblijnych. W Strażnicy z 15 marca 2015 roku zamieściło ono takie oto pytanie czytelników:

„W przeszłości w naszych publikacjach często wspominano o pierwowzorach i ich odpowiednikach, ale w ostatnich latach pisze się o tym rzadko. Dlaczego?” (Strażnica 15.03 2015 s. 17).

   W długiej odpowiedzi na powyższe pytanie napisano między innymi następująco:

„Człowiek nie potrafi ustalić, które relacje biblijne stanowią zapowiedź przyszłych rzeczy, a które nie. Mądrze zatem kierować się następującą zasadą: kiedy Biblia mówi, że jakaś postać, wydarzenie lub przedmiot wyobraża coś jeszcze, to je za takie uważamy. Jeśli natomiast nie daje ku temu wyraźnych podstaw, powinniśmy być ostrożni w przypisywaniu symbolicznego znaczenia jakiejś osobie lub relacji. (...) Dlatego z tych właśnie względów w ostatnich latach nasze publikacje kierują uwagę nie na prorocze pierwowzory i ich odpowiedniki, lecz na praktyczne lekcje płynące z relacji biblijnych” (Strażnica 15.03 2015 s. 18).

Widać są "ostrożni", ale tych z CK nie dotyczy to co sami wprowadzają.
Jak Pan Bóg będący nad swymi prawami. ;)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #95 dnia: 28 Czerwiec, 2016, 13:23 »
Chodziło mi o cytat potwierdzający, że CK nie ma daru przepowiadania przyszłości, snów proroczych, wizji itp.:)


Blizna

  • Gość
Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #96 dnia: 28 Czerwiec, 2016, 13:32 »
Skojarzyło mi się takie zdanie:
"Do not worry about the world coming to an end today.
It's already tomorrow in Australia".

Czyli:
Nie martw się, że dziś miałby przyjść koniec świata.
W Australii jest już jutro.


Offline Roszada

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #97 dnia: 28 Czerwiec, 2016, 14:00 »
Chodziło mi o cytat potwierdzający, że CK nie ma daru przepowiadania przyszłości, snów proroczych, wizji itp.:)
Tak na szybkiego (obiad!) to Russell mi się przypomniał:

nie chełpił się Boskimi wizjami ani objawieniami, nie odsłaniał ezoterycznych poselstw w ukrytych księgach lub gdzie indziej i nigdy nie utrzymywał, że ma zdolność uzdrawiania chorych” (Przebudźcie się! Nr 3, 1990 s. 20).

Nie chełpił się, ale i ich nie miał. :-\
Byłby dodatkowo kłamcą, gdyby się chełpił. :)
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec, 2016, 14:22 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #98 dnia: 28 Czerwiec, 2016, 16:23 »
Nic nie piszą o snach, raczej o bezsenności Rutherforda i o omylności CK:

»Niewolnik« nie jest natchniony przez Boga, lecz stale bada Pismo Święte i starannie ocenia wydarzenia światowe, jak również sytuację ludu Bożego, żeby mieć orientację w spełnianiu się proroctw biblijnych. Na skutek ludzkiej ułomności nieraz może się zdarzyć, że zrozumie coś tylko częściowo lub nieściśle, a w rezultacie potrzebne jest skorygowanie” (Strażnica Rok CII [1981] Nr 4 s. 27).

„Ciało Kierownicze składa się z grona namaszczonych chrześcijan (w roku 1986 było ich 13); 7 z nich pełni służbę w zarządzie Towarzystwa Strażnica. Całe to grono nadzoruje działalność Świadków Jehowy na całym świecie. Nie jest ono natchnione przez Boga i dlatego nie jest nieomylne, ale polega na nieomylnym Słowie Bożym. Ma je za najwyższy autorytet na ziemi i od wielu lat daje dowody podporządkowywania się woli Bożej” (Świadkowie Jehowy zjednoczeni w spełnianiu woli Bożej na całym świecie 1988 s. 26).

„Świadkowie Jehowy uważają obecnie, iż za pomocą Strażnicy oraz pokrewnych publikacji niewolnik wierny i roztropny zaopatruje ich w pokarm duchowy. Nie twierdzą, że klasa niewolnika jest nieomylna, ale uznają ją za jedyny kanał, jakim Pan posługuje się w dniach ostatnich tego systemu rzeczy” (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 626).


Offline Roszada

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #99 dnia: 28 Czerwiec, 2016, 16:31 »
Sędzia miał w nocy objawienia. :)

Jako nocny pomysłodawca nazwy „Świadkowie Jehowy”

   „Teraz jesteśmy świadkami Boga Jehowy i ta nazwa jasno mówi ludziom, kim jesteśmy i co robimy (...).
   ‘Wierzę, że doprowadził do tego Bóg Wszechmocny, ponieważ brat Rutherford powiedział mi osobiście, iż kiedy się przygotowywał do tego zgromadzenia, obudził się pewnej nocy i zadał sobie pytanie: »Po co właściwie zaproponowałem zorganizowanie międzynarodowego kongresu, jeśli nie mam żadnego specjalnego przemówienia ani orędzia? Po cóż zgromadzać ich wszystkich?« Zaczął się nad tym zastanawiać i przyszedł mu na myśl 43 rozdział proroctwa Izajasza. Wstał o drugiej rano, usiadł przy biurku i zanotował stenograficznie szkic przemówienia na temat Królestwa będącego nadzieją świata i na temat nowego imienia. Wszystko, co wyraził w wygłoszonym później przemówieniu, przygotował owej nocy, około drugiej nad ranem. Nie miałem i nie mam najmniejszej wątpliwości, że Pan nim kierował w tej sprawie, i że Jehowa życzy sobie, byśmy nosili to imię, a my jesteśmy bardzo szczęśliwi, iż je nosimy’.” („Dzieje Świadków Jehowy w czasach nowożytnych. Stany Zjednoczone Ameryki. Na podstawie Rocznika Świadków Jehowy na rok 1975” s. 68).

Jako sporo gumkujący

Sędzia nie miał objawień bo sporo gumkował. Knorr mu pomagał donosząc gumki. ;D

„Pewnego razu brat Knorr porozmawiał ze mną o potrzebie dbania o sprawy uchodzące za drobiazgi. Aby mi to zilustrować, wspomniał, że kiedy był nadzorcą drukarni, brat Rutherford czasem do niego dzwonił i mówił: »Bracie Knorr, w drodze z drukarni na obiad przynieś mi kilka gumek do ścierania. Potrzebuję ich na moim biurku«. Brat Knorr powiedział, że od razu szedł wtedy do magazynu, brał gumki i wkładał je do kieszeni. Potem, w południe, zanosił je do biura brata Rutherforda. Była to drobnostka, ale ułatwiała mu życie” (Strażnica 15.04 2014 s. 15).

Mi jakoś gumki życia nie ułatwiają. :)


Offline falafel

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #100 dnia: 28 Czerwiec, 2016, 16:59 »


Mi jakoś gumki życia nie ułatwiają. :)

Faktycznie jak się kupi sporo za duży rozmiar, to jest niewygodnie.


Offline matus

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #101 dnia: 28 Czerwiec, 2016, 17:04 »
Faktycznie jak się kupi sporo za duży rozmiar, to jest niewygodnie.
Problem z rozmiarem działa w obie strony ;)
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Agalloch

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #102 dnia: 28 Czerwiec, 2016, 23:10 »

„Pewnego razu brat Knorr porozmawiał ze mną o potrzebie dbania o sprawy uchodzące za drobiazgi. Aby mi to zilustrować, wspomniał, że kiedy był nadzorcą drukarni, brat Rutherford czasem do niego dzwonił i mówił: »Bracie Knorr, w drodze z drukarni na obiad przynieś mi kilka gumek do ścierania. Potrzebuję ich na moim biurku«. Brat Knorr powiedział, że od razu szedł wtedy do magazynu, brał gumki i wkładał je do kieszeni. Potem, w południe, zanosił je do biura brata Rutherforda. Była to drobnostka, ale ułatwiała mu życie” (Strażnica 15.04 2014 s. 15).


Cóż za wzruszająca, naprawdę do głębi poruszająca historia!!! Zupełnie nie rozumiem, jak to się stało, że do dnia dzisiejszego nie powstała hollywoodzka oscarowa superprodukcja "O Nathanie, który gumkom się nie kłaniał".

Z drugiej strony doskonale rozumiem teraz, dlaczego to Knorr zasiadł na tronie w "brooklińskiej stolicy piotrowej" i jako następca Sędziego stał się pierwszym po Chrystusie. Oto człowiek (gumka)!! - chciałoby się skonstatować za Piłatem.

Swoją zaś drogą: używając gumki do ścierania zgodnie z jej przeznaczeniem, ile takiej gumki można praktycznie zużyć?!?!
Czy Sędzia tymi gumkami czasem nie "zakanszał" (jeśli wiecie, do czego piję) ?


Offline Roszada

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #103 dnia: 28 Czerwiec, 2016, 23:17 »
Z drugiej strony doskonale rozumiem teraz, dlaczego to Knorr zasiadł na tronie w "brooklińskiej stolicy piotrowej" i jako następca Sędziego stał się pierwszym po Chrystusie.
Tu masz rację, lubił się przypodchlebiać.
Nawet pośmiertnie Russella zestawił z Jezusem:

„W trakcie swych wywodów brat Knorr podkreślił, czego można dokonać, gdy się człowiek w młodym wieku zgłosi do służby Bożej i w niej wytrwa do końca. Powołał się na założyciela zboru chrześcijańskiego Jezusa Chrystusa, który dał dobry przykład swoim naśladowcom, wytężając w służbie wszystkie siły. Wspomniał również o C. T. Russellu, pierwszym prezesie Towarzystwa Strażnica, który mając zaledwie dwadzieścia kilka lat zaczął zbierać grupy ludzi w celu poważnego studiowania Biblii; w roku 1879, w wieku dwudziestu siedmiu lat, podjął się wydawania czasopisma znanego do dziś pod nazwą Strażnica i pracował pełnoczasowo w dziele Pana aż do śmierci w roku 1916” (Strażnica Rok XCIV [1973] Nr 16 s. 17-18).

A sam też lubił jak go głaskano:

„Burmistrz wręczył nawet Nathanowi klucze od bram miasta. Wielu Hawajczyków przyszło nas witać – wkładali nam na szyje tradycyjne girlandy z kwiatów” (Strażnica Nr 13, 2004 s. 27).

W cytowanej publikacji na fotografii ukazano N. Knorra i jego żonę w girlandach. Czyżby akceptował on świecką „tradycję”? :)


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #104 dnia: 28 Czerwiec, 2016, 23:52 »




jak  Roszada działa, i Tusia działa,
to jest dokumentacja zarówno pisana jak i obrazkowa :)
Keep it up!

Na marginesie, bez złośliwości ale z humorkiem:
czy wam powyższa ilustracja także
kojarzy się z ruchomymi schodami w supermarkecie?