Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"  (Przeczytany 141594 razy)

Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #60 dnia: 26 Czerwiec, 2016, 16:02 »
Powiem tak, jak pokazali filmy o piwnicy, szczególnie ten ostatni co wpada policja do piwnicy, to niektórzy siedzieli wpatrzeni w telebimy z taką miną: :o :o.
Zaobserwowano już pierwsze reakcje! Brawo!
Myślę, że można zrobić coś a'la ankietę. Oczywiście zadanie dla tych co są jeszcze aktywni.
Tak w rozmowach prywatnych, już po kongresie, delikatnie zapytać: jak ci się bracie/siostro podobał ten a ten punkt/film?
I potem już tylko uważnie słuchać. Następnie opisać to na forum, nawet w osobnym wątku pt.: Wspomnienia z kongresów regionalnych.
Zakładam, że większość to będą piewcy WTSu, zresztą już się tacy pojawili w sieci (np. 'jakże wspaniały program nam bracia w tym roku przygotowali'). Ale może ktoś odważniejszy wypowie się, że coś mu się nie podobało.
To pokaże jakie są nastroje wśród owiec. I może będzie to ciekawe dla czytelników tego forum.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #61 dnia: 26 Czerwiec, 2016, 16:12 »
Powiem tak, jak pokazali filmy o piwnicy, szczególnie ten ostatni co wpada policja do piwnicy, to niektórzy siedzieli wpatrzeni w telebimy z taką miną: :o :o.

Ale że co? Że ich wykrzywiało, czy że się aż tak podobało?

JUBILEUSZ: to moja 500. wiadomość. Idę się napić Finlandii. Ona jedna na w Unii pozostała :)


Offline M

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #62 dnia: 26 Czerwiec, 2016, 16:31 »
Ale że co? Że ich wykrzywiało, czy że się aż tak podobało?

JUBILEUSZ: to moja 500. wiadomość. Idę się napić Finlandii. Ona jedna na w Unii pozostała :)

Że u niektórych było widać przerażenie w oczach.


Offline Roszada

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #63 dnia: 26 Czerwiec, 2016, 18:00 »
a św. Tomasz?
a św. Augustyn?
A na kogo oni się powoływali?
Zresztą ja pisałem o wiekach I-III, a Ty brniesz w dalsze wieki.
Prócz tego nawet wierzenia Tomasza czy Augustyna nie są podane do wierzenia w KK.
Ja nic od tych dwóch gości się nie nauczyłem, bo wszystko co mnie zainteresowało znajdywałem w wiekach I-III.
Augustyna tylko jedno dzieło czytałem o Trójcy i nic nie wniosło mi ponad to co napisali wcześniej inni.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #64 dnia: 26 Czerwiec, 2016, 18:40 »
Powiem tak, jak pokazali filmy o piwnicy, szczególnie ten ostatni co wpada policja do piwnicy, to niektórzy siedzieli wpatrzeni w telebimy z taką miną: :o :o.

  Dziwisz się, obiecali że będzie sielsko anielsko a tu d...blada, trza karku nadstawić.

Intryguje mnie jedno. W akcjach z plecakami mieli wytyczne że mają się słuchać lokalnych władz vel służb. A tu w filmiku przychodzą i .....kolbami w drzwi łomocą...

Kurka wodna, czy to nie jest z lekka po..... a może nawet bardziej niż trochę? Czy ci ludzie wiedzą co do nich mówią- piszą? Czy to jakoś analizują, czy też łykają jak kaczka kluchy?
Sama się już pogubiłam. Znam paru świadków - luzaków którzy są oddani, ale odstępców się nie boją. I jak sobie pomyślę, że oni w to wierzą, to jakoś ich notowania w moich skromnych oczach lecą na łeb na szyję.
Wracają ze zgromadzenia tacy podbudowani, pytam w co zamki na piasku?
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Otwórz_Oczy

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #65 dnia: 26 Czerwiec, 2016, 20:41 »
Pora na drugą połowę programu niedzielnego oraz MEGA PETARDĘ !

14:50 "jehowa odróżni tego, który jest wobec niego lojalny" - ludzie młodzi czują się silni, ale powinni być świadomi swej zależności od Boga i nie zdawać się na samych siebie.
Psalm 4:3 "lojalnego sługę jehowa potraktuje w szczególny sposób" (zrewidowane PNŚ);
Psalm 4 jest pieśnią zaufania, Psalm 4:1  jehowa odpowiada na nasze modlitwy;
Psalm 4:6  jehowa nas poucza dając dowody na to, że nas uznaje;
Psalm 4:8  jehowa daje nam spokój, odniósł się do Ciebie w szczególny sposób bo znalazłeś się wśród sług jehowy.
Czy ten trzydniowy program pokazał nam w jaki sposób dochować lojalność? [wybuchły gromkie brawa]

Przypomnienie filmu o wykluczeniu młodej kobiety i powtórzenie, że jedynym sposobem, by pomóc takiej osobie jest unikanie kontaktu z nią ( stanowcza postawa)

Przypomnienie filmu o siostrze rozmawiającej z koleżankami w pracy - " nie chcemy debatować z innymi, chcemy im głosić "

szatan jest niegodziwy - określenie "rządy" ( jak pisał Paweł w odniesieniu do szatana i demonów), pokazuje, że działa on w sposób ZORGANIZOWANY, by dać nas na pokuszenie, by zburzyć naszą równowage. Znoszenie sprzeciwu wymaga odwagi ZWŁASZCZA GDY TRWA TO PRZEZ DŁUŻSZY CZAS. NP. EZECHIASZ POCHODZIŁ Z RODZINY ODSTĘPCÓW(!!), ale sam lojalnie trwał przy prawdziwym wielbieniu, a dorastał  w DYSFUNKCYJNEJ rodzinie [ to wszystko mówił jakiś nadarzyniak z pocieszną twarzą ]
cd.- Sami mamy wpływ na nasze życie. Nie jesteśmy zniewolonymi ofiarami swego otoczenia ( jak mówiła strażnica ) - sami możemy opowiedzieć się po stronie jehowy. Każdy z nas musi swoim poważnym traktowaniem religii ( zwłaszcza młodzi ludzie ) pokazać, że jest lojalny, bo przez tradycję rodzinną nie zaskarbi uznania Bożego.

Młodzi ludzie musza pamiętać przy wyborze wykształcenia i pracy, że jeżeli postawią Boga pierwszego, to on będzie lojalny wobec nich. Dobra materialne nie pomogą przejść wielkiego ucisku i "młodzi ludzie muszą o tym pamiętać".
" Ten świat, może być pozornie atrakcyjny, ale on nie zasługuje na naszą fascynację"

Np Ezechiasz zerwał sojusz z Asyryjczykami, by dać dowód lojalności wobec Boga. My też potrzebujemy odwagi, by zachować neutralność, też nigdy "nie chcemy się układać z przeciwnikami jehowy". Nie możemy pójść na kompromis z przeciwnikami Bożymi. Ezechiasz też zetknął się na sprzeciw ze strony swoich " współwyznawców "
Psalmista Dawid pisałm że choćby opuścili Cię ojciec i matka, to jehowa jest lojalny, Ezechiasz też miał podobną sytuację.

Mamy do analizy Biblię i publikacje. jehowa nie konaktował się bezpośrednio z Ezechiaszem, ale przez kanał łączności proroka. Dziś tak samo jak w przeszłości mamy kanał łączności - CIAŁO KIEROWNICZE i nie ma powodów by oczekiwać, że jehowa zwróci się do nas osobiście (!!

Ezechiasz i jego współpracownicy zdobyli się na niemały wysiłek  jehowa pozwlił by byli aktywni mimo że sam zabił Asyryjczyków.
Dziś też wysilamy się na jego rzecz, nie czujmy się niedoceniani, bo każdy wysiłek jest ważny i jeszcze nie wiemy jak jehowa posłuży się nami w przyszłości.

Warunki będą się pogarszać, nasza lojalność będzie coraz bardziej wyśmiewana. Nasi wrogowie, jak Asyryjczycy niegdyś, będą nas nabierać. " jednak lud jehowy ujdzie cało"

Film o "nowym świecie", który przyniesie nam nowy smak bycia doskonałym ( podniosła muzyka w tle aż uniosła tłumy)
* odnośnie podkładu muzycznego Audiomachine  - ludzie byli zachwyceni myśląc, że jest to muzyka produkcji WTSu i nie zbyt się przejęli gdy dowiedzieli się że wcale tak nie jest ;)
"Kongres ten podkreśla jak jehowa nas kocha, udziela nam pomocy i chce byśmy pozostali mu lojalni"

*Mija 50 lat odkąd wprowadzono do programu kongresu przedstawienia
Chrzest: to czas by pomyśleć o swojej lojalności wobec Boga
11 NOWO OCHRZCZONYCH

Obecnych około 3700 osób


« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec, 2016, 20:59 wysłana przez Otwórz_Oczy »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #66 dnia: 26 Czerwiec, 2016, 20:56 »
A skąd się dowiedzieli że muzyka kupiona?


Offline Otwórz_Oczy

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #67 dnia: 26 Czerwiec, 2016, 21:01 »
A skąd się dowiedzieli że muzyka kupiona?

Ahh trzeba było ostudzić lekko ten zapał na koniec ;)


Offline Roszada

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #68 dnia: 26 Czerwiec, 2016, 21:03 »
Chrzest: to czas by pomyśleć o swojej lojalności wobec Boga
11 NOWO OCHRZCZONYCH

Obecnych około 3700 osób
No to sporo pozyskali nowych. :P
Czyli ile na każdego z tych 3700 uczestników przypada ochrzczonych?
0,0029729. ;)


Offline Lila

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #69 dnia: 26 Czerwiec, 2016, 21:16 »
Ciśnie mi się na usta kilka cierpkich słów, ale się powstrzymam.
Oni są naprawdę pogięci!
Mówią, że nie stosują ostracyzmu, że nie rozdzielają rodzin, że absolutnie nie nakazują zerwania kontaktów z najbliższymi wykluczonymi. Tymczasem 
Cytuj
Jeśli ktoś odznacza się krytykancką mową, nie traktujemy tej osoby jak wykluczonej, ale ograniczmy z nią kontakty.
Czyli z kimś, kto śmie mieć inne poglądy mają nie rozmawiać i to zgodnie z cytatem z kongresu jest lżejszą "karą" niż to, co stosują wobec wykluczonych. Czyli, że jak mają traktować wykluczonych? Najlepiej od razu oblać kwasem albo zastrzelić.


Ostatnio moje myśli krążą wokół łądunku emocjonalnego tego kongresu.
Czy nie byłoby milej i lepiej gdyby słuchacz wrócił z kongresu z "wdrukowanym" przesłaniem:
"Jest ciężko, czasy są złe, ale bóg docenia każdego swojego sługę, kocha nas, widzi każdy trud i wysiłek. Nie dajmy się zniechęceniu. Okazujmy sobie miłość, gościnność i życzliwość w najdrobniejszych kwestiach. Bądźmy dla wszystkich mili. Nie osądzajmy siebie samych ani siebie wzajemnie, bo to należy do boga, który wszystko przykrywa miłością. Nie bójcie się końca tego systemu rzeczy, bo jesteśmy po dobrej stronie i jeśli wytrwamy przy bożych przykazaniach, to otrzymamy życie wieczne".

Ja nie pamiętam, żeby kongres odbywał się w duchu miłości i pozytywnych miłości. Nigdy.
W zamian słuchacz jest zbombardowany obrazami grzechu, upadk, sądu i wiecznego potępienia. Zamiast naładować akumulatory, to dostaje kopa w d, że niedomaga, że przyjaźni się z niewłaściwymi ludźmi, że za dużo pracuje a za mało głosi.

A i jeszcze coś.
Sorry za wulgarność, ale inaczej nie mogę. Oni mają jakąś obsesję z tym seksem. Nic tylko wszędzie odstępstwo i walenie konia. No dajcie spokój! Sami nakręcają ten temat!





Offline M

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #70 dnia: 26 Czerwiec, 2016, 21:19 »
Ahh trzeba było ostudzić lekko ten zapał na koniec ;)

Nie rozumiem. W sensie że Ty ludzi uświadamiałeś? :)


Offline Otwórz_Oczy

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #71 dnia: 26 Czerwiec, 2016, 21:30 »
Nie rozumiem. W sensie że Ty ludzi uświadamiałeś? :)
moja wiewiórka uświadomiła sąsiada (bo nie mogła znieść tego entuzjazmu), że to nie jest teokratyczny podkład muzyczny


Offline M

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #72 dnia: 26 Czerwiec, 2016, 21:41 »
Aha, zapomniałbym. Odnośnie sławnego zdania z filmików o chowaniiu się w piwnicy, że Świadkowie zmienią orędzie które głoszą, to dosłownie po polsku brzmiało ono tak:

"Gdy zamiast dobrej nowiny zaczęliśmy ogłaszać wyroki, mówił wszystkim że to sprowadzi na nas kłopoty"

Ja w swoim tłumaczeniu pisałem "osąd", ale "wyroki" brzmiało jeszcze bardziej ekstremalnie :o


Offline matus

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #73 dnia: 26 Czerwiec, 2016, 21:42 »
Orzeszek wręczonym został?
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Cielec Kierowniczy

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #74 dnia: 26 Czerwiec, 2016, 21:56 »
Rzeczywiście, z tegorocznym programem jadą po bandzie. :
Od jutra najbardziej pokręceni będą na siłę szukać okazji żeby rady wprowadzić w życie.
Szczerze współczuję osobom wykluczonym, które pod jednym dachem mieszkają z tak nabuzowanymi ludżmi :'(