Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nowe ogłoszenie dotyczące datków na kongresie  (Przeczytany 36653 razy)

Offline Woland

Odp: Nowe ogłoszenie dotyczące datków na kongresie
« Odpowiedź #120 dnia: 18 Październik, 2016, 12:58 »
Czy w innych obwodach również jest odprowadzane 50% datków na budowę do WARWICK? U nas  koszt każdego dnia należy w ogłoszeniu do zgromadzonych podwajać , superata idzie na budowę Warwick. Info ze spotkania starszych w przerwie , pozdrawiam


Offline M

Odp: Nowe ogłoszenie dotyczące datków na kongresie
« Odpowiedź #121 dnia: 18 Październik, 2016, 13:11 »
Czy w innych obwodach również jest odprowadzane 50% datków na budowę do WARWICK? U nas  koszt każdego dnia należy w ogłoszeniu do zgromadzonych podwajać , superata idzie na budowę Warwick. Info ze spotkania starszych w przerwie , pozdrawiam

Z tego co kojarzę to od zawsze tak było że w koszty jednego dnia zgromadzenia była już wliczona stała danina która leciała do Biura Głównego.


Offline Woland

Odp: Nowe ogłoszenie dotyczące datków na kongresie
« Odpowiedź #122 dnia: 18 Październik, 2016, 13:22 »
Z tego co kojarzę to od zawsze tak było że w koszty jednego dnia zgromadzenia była już wliczona stała danina która leciała do Biura Głównego.
Tak , ale teraz jest to w tym przypadku +100% do kosztów zgromadzenia, bez względu czy datki pokryją koszty, najwyżej do kosztów się dopisuje niedobór, kasa na Warwisk musi się zgadzać . Tak było zawsze ?


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Nowe ogłoszenie dotyczące datków na kongresie
« Odpowiedź #123 dnia: 18 Październik, 2016, 15:45 »
Tak , ale teraz jest to w tym przypadku +100% do kosztów zgromadzenia, bez względu czy datki pokryją koszty, najwyżej do kosztów się dopisuje niedobór, kasa na Warwisk musi się zgadzać . Tak było zawsze ?

Nie, nigdy tak nie było. Z polityki rachunkowości WTSu też to nie wynika. Koszt dnia zgromadzenia był dość jasno zdefiniowany. W tej definicji nie mieszczą się datki nie związane z tym zgromadzeniem.

Aczkolwiek wiem, że od pewnego czasu stwierdzenie "koszt dnia zgromadzenia" ma coraz mniej wspólnego z rzeczywistymi kosztami i - tak jak piszesz - są do niego dodawane nowe koszty. Dzieje się to na poziomie Sali Zgromadzeń, a nie księgowości obwodu, więc jak się Derekcja SZ postara, to bracia w obwodzie nie zauważą nawet że przybyło im kosztów.


Offline Estera

Odp: Nowe ogłoszenie dotyczące datków na kongresie
« Odpowiedź #124 dnia: 19 Październik, 2016, 20:49 »
    To jak wygląda ta ichna polityka ekonomiczna?
    Pobudowali swoje sale zgromadzeń, żeby było taniej, a tu się okazuje, że jest drożej niż by się wynajmowało
    hale sportowe od "świata"??? No gdyby taki ekonomista, jeden i drugi domem swoim tak zarządzał, to żona
    w  "try miga"  by wytrzepała takiego z domu...
    To trochę tak im wyszło, jak z tymi kredytami we Frankach...  ;D ;D ;D
    Spłacaja, spłacają i spłacają, a kredyt się nie zmniejsza, a wręcz odwrotnie ...
    To jest dopiero manipulacja i nabijanie w butelkę szarych owieczek zborowych!
« Ostatnia zmiana: 19 Październik, 2016, 20:52 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline M

Odp: Nowe ogłoszenie dotyczące datków na kongresie
« Odpowiedź #125 dnia: 19 Październik, 2016, 22:59 »
    To jak wygląda ta ichna polityka ekonomiczna?
    Pobudowali swoje sale zgromadzeń, żeby było taniej, a tu się okazuje, że jest drożej niż by się wynajmowało

Pewnie tak, ale wydaje mi się, że przy wynajmowanej sali trudniej byłoby obwodom uprawiać "kreatywną księgowość" ;).


Offline Estera

Odp: Nowe ogłoszenie dotyczące datków na kongresie
« Odpowiedź #126 dnia: 19 Październik, 2016, 23:11 »
   A co to znaczy "kreatywna księgowość"?
   Pracowałam w księgowości, ale z takim terminem się nie spotkałam.
   "M" ... rozjaśnij mój mózg w tej kwestii, proszę ... bo umieram z ciekawości, co to za twór WTS-u?
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Nowe ogłoszenie dotyczące datków na kongresie
« Odpowiedź #127 dnia: 20 Październik, 2016, 11:50 »
   A co to znaczy "kreatywna księgowość"?
   Pracowałam w księgowości, ale z takim terminem się nie spotkałam.
   "M" ... rozjaśnij mój mózg w tej kwestii, proszę ... bo umieram z ciekawości, co to za twór WTS-u?

To w słabej księgowości pracowałaś. Czyżbyś nie wiedziała że na wynik finansowy (bilans) można na kilka sposobów wpływać?
Przykłady:
- odpisy na zobowiązania
- amortyzacja
- leasing

I mniej więcej tak to działa w księgowości WTSu.


Offline Estera

Odp: Nowe ogłoszenie dotyczące datków na kongresie
« Odpowiedź #128 dnia: 20 Październik, 2016, 14:20 »


      Dzięki za wyjaśnienie.
      Tymi sprawami, u mnie, zajmowała się główna księgowa, ja prowadziłam m.in.kadry
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Nowe ogłoszenie dotyczące datków na kongresie
« Odpowiedź #129 dnia: 20 Październik, 2016, 15:58 »

      Dzięki za wyjaśnienie.
      Tymi sprawami, u mnie, zajmowała się główna księgowa, ja prowadziłam m.in.kadry

Kadry a księgowość to zdecydowanie różne światy. Nie da się powiedzieć "jestem księgową" pracując w HR...


Offline Estera

Odp: Nowe ogłoszenie dotyczące datków na kongresie
« Odpowiedź #130 dnia: 21 Październik, 2016, 00:45 »
   Lepiej mi powiedz dokładnie, o co chodzi z tą "kreatywną księgowością" w WTS ? ...
   No niech Ci będzie, Kaiser, że praca w biurze, w kadrach, to nie księgowość ...

   Rozumiem, że chodzi o to, że coś więcej naliczają, niż rzeczywiście jest, czyli jakby,
   kalkulacja, na ile orżnąć braci, żeby datki wrzucali?
   Na tym ma polegać, tak mniej więcej ta "kreatywna księgowość?
   Bo, wiesz, jakiś czas też pracowałam na kasie w zakładzie i na wszystko musiał być dokument i
   co do grosza musiało się wszystko zgadzać. A oni, co robią?
« Ostatnia zmiana: 21 Październik, 2016, 00:51 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Nowe ogłoszenie dotyczące datków na kongresie
« Odpowiedź #131 dnia: 21 Październik, 2016, 09:05 »
   Lepiej mi powiedz dokładnie, o co chodzi z tą "kreatywną księgowością" w WTS ? ...
   No niech Ci będzie, Kaiser, że praca w biurze, w kadrach, to nie księgowość ...

   Rozumiem, że chodzi o to, że coś więcej naliczają, niż rzeczywiście jest, czyli jakby,
   kalkulacja, na ile orżnąć braci, żeby datki wrzucali?
   Na tym ma polegać, tak mniej więcej ta "kreatywna księgowość?
   Bo, wiesz, jakiś czas też pracowałam na kasie w zakładzie i na wszystko musiał być dokument i
   co do grosza musiało się wszystko zgadzać. A oni, co robią?

Wyjaśnianie sposobu "masowania" bilansu to trochę jak nauka robienia przekrętów. Nie na forum...!


Offline TomBombadil

Odp: Nowe ogłoszenie dotyczące datków na kongresie
« Odpowiedź #132 dnia: 21 Październik, 2016, 09:29 »
Ja jestem laikiem w sprawach księgowości,ale jak widzę ogłoszenie na olx,że wyprzedawane są np. kabiny za 50% wartości,nówki,zapakowane i wyjaśnienie,że to z odwołanej inwestycji,to wiem,że kasę najpierw wyłożyli szczerzy ludzie,może ciocie kosztem swoich lekarstw. A kabiny mogły też być darem od brata biznesmena. I tak kasa na koncie jest. Była i nie ma. Budynki w USA poszły za miliardy i Let mówi,że brakuje. Cud ,albo dobra księgowość. W Warwick oprócz nowego Beteelu zakupiono luksusowe osiedle i wysiudano z tamtąd ludzi.Miejscowe gazety były tym faktem oburzone. Cud,nikt oficjalnie nie powie,że coś takiego nabyli i kto tam teraz mieszka. A braciom każą sprzedawać podobne apartamenty.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Nowe ogłoszenie dotyczące datków na kongresie
« Odpowiedź #133 dnia: 21 Październik, 2016, 09:37 »
Dobrze, krótko, na przykładzie "rezerwy na zobowiązania".

Jeśli wiemy lub spodziewamy się, że w przyszłości będziemy mieć wydatki, to możemy założyć na nie rezerwy już teraz. Np. spodziewamy się wypłaty za 2 lata miliona dolarów odszkodowań za pedofilię, to teraz zakładamy rezerwę na milion dolarów. Kasa na koncie (ten milion) jeszcze jest i być może zawsze będzie, ale w ostatecznym bilansie jej nie ma, bo traktowana jest jak już wydana. Tym sposobem mimo posiadania kasy bilans będzie słabiutki.


Offline Estera

Odp: Nowe ogłoszenie dotyczące datków na kongresie
« Odpowiedź #134 dnia: 21 Październik, 2016, 11:14 »
Dobrze, krótko, na przykładzie "rezerwy na zobowiązania".

Jeśli wiemy lub spodziewamy się, że w przyszłości będziemy mieć wydatki, to możemy założyć na nie rezerwy już teraz. Np. spodziewamy się wypłaty za 2 lata miliona dolarów odszkodowań za pedofilię, to teraz zakładamy rezerwę na milion dolarów. Kasa na koncie (ten milion) jeszcze jest i być może zawsze będzie, ale w ostatecznym bilansie jej nie ma, bo traktowana jest jak już wydana. Tym sposobem mimo posiadania kasy bilans będzie słabiutki.

        No ... i ... nareszcie powiedziałeś mi coś konkretnego i już teraz wszystko rozumiem, o co chodzi.
        A i tak chodzi o to, jak oszukać braci, tak czy inaczej ...
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.