Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nowe ogłoszenie dotyczące datków na kongresie  (Przeczytany 36648 razy)

Offline PoProstuJa

Odp: Nowe ogłoszenie dotyczące datków na kongresie
« Odpowiedź #90 dnia: 30 Czerwiec, 2016, 12:36 »
Taką znalazłem (w tym wypadku "pilnowaczem" była kobitka ;)):



A nie mówiłam, że urna! Można nawet głosować!  ;D
 Albo wrzucić odstępczy traktacik zamiast mamony  ;D


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Nowe ogłoszenie dotyczące datków na kongresie
« Odpowiedź #91 dnia: 30 Czerwiec, 2016, 12:38 »
braci brakuje do pilnowania??


Offline M

Odp: Nowe ogłoszenie dotyczące datków na kongresie
« Odpowiedź #92 dnia: 30 Czerwiec, 2016, 12:45 »
braci brakuje do pilnowania??

Od jakichś 2-3 lat zaczęli angażować kobiety do różnych zadań nie związanych z nauczaniem. Pojawiły się np. za sceną jako "obsługa sceny" (np. przypinają siostrom mikrofony na klipsach do wywiadów) i właśnie jako "pilnowacze" skrzynek na datki ;)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Nowe ogłoszenie dotyczące datków na kongresie
« Odpowiedź #93 dnia: 30 Czerwiec, 2016, 12:47 »
I tak daleka droga przed nimi do zostania Deborą :D


Offline gangas

Odp: Nowe ogłoszenie dotyczące datków na kongresie
« Odpowiedź #94 dnia: 30 Czerwiec, 2016, 12:49 »
 Przecież Jackson przed komisją królewską w Australii też obiecał większą rolę sióstr w zborach i tak powoli zaczynają. Czekamy na progres ;D ;D ;D.
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline gorolik

Odp: Nowe ogłoszenie dotyczące datków na kongresie
« Odpowiedź #95 dnia: 30 Czerwiec, 2016, 12:50 »
Żebyś się nie zdziwił.
Jak zabraknie gorliwych mężczyzn to i kobiety zaczną powoływać.


Blizna

  • Gość
Odp: Nowe ogłoszenie dotyczące datków na kongresie
« Odpowiedź #96 dnia: 30 Czerwiec, 2016, 13:12 »
Od jakichś 2-3 lat zaczęli angażować kobiety do różnych zadań nie związanych z nauczaniem. Pojawiły się np. za sceną jako "obsługa sceny" (np. przypinają siostrom mikrofony na klipsach do wywiadów)

Może chodzi o to, żeby brat przypinając siostrze mikrofon czegoś tam sobie przy okazji nie pomacał?


Offline Deborah

Odp: Nowe ogłoszenie dotyczące datków na kongresie
« Odpowiedź #97 dnia: 30 Czerwiec, 2016, 13:20 »
Przecież Jackson przed komisją królewską w Australii też obiecał większą rolę sióstr w zborach i tak powoli zaczynają. Czekamy na progres ;D ;D ;D.
Wyjątkowo się motał przed udzieleniem jasnej odpowiedzi na to pytanie, udawał, że nie rozumie. Po kolejnym sprecyzowaniu pytania, czy kobiety mogłyby brać udział w procesie decyzyjnym, czy kogoś wykluczyć, czy nie, odpowiedział w swoim stylu, że "taka sytuacja byłaby godna rozważenia, dokładnego zbadania i sprawdzenia, co o tym mówi Biblia (...) istnieje możliwość, by rozważyć taką ewentualność" ::) Czyli po naszemu: "być może zastanowimy się, czy w ogóle przeanalizować ten temat".
To odpowiedź na odczepnego, która nic nie znaczy, jak dobrze wiemy. Chyba, że zrewidowany po raz kolejny PNŚ będzie coś mówił o poziomie testosteronu we krwi, jako jednego z elementów kwalifikowania kogoś do funkcji starszego bez względu na płeć. ;)
O innych zadaniach typu "wynieś, przynieś, pozamiataj" Jackson się nie wypowiadał, więc z pewnością ta ścieżka "kariery" w WTS-ie dla sióstr jest nadal otwarta i będzie poszerzana o nowe przywileje. ;)
« Ostatnia zmiana: 30 Czerwiec, 2016, 13:34 wysłana przez Deborah »


Offline PoProstuJa

Odp: Nowe ogłoszenie dotyczące datków na kongresie
« Odpowiedź #98 dnia: 30 Czerwiec, 2016, 14:54 »
O innych zadaniach typu "wynieś, przynieś, pozamiataj" Jackson się nie wypowiadał, więc z pewnością ta ścieżka "kariery" w WTS-ie dla sióstr jest nadal otwarta i będzie poszerzana o nowe przywileje. ;)

Na przykład kolejny przywilej dla kobiet, to może być siostra-pucybut, która pucuje buty i poprawia krawaty mówcom kongresowym!  ;D

Perspektywy na zrobienie kariery przez kobiety w organizacji są szerokie!  ;D


Offline gangas

Odp: Nowe ogłoszenie dotyczące datków na kongresie
« Odpowiedź #99 dnia: 04 Lipiec, 2016, 00:11 »
Wyjątkowo się motał przed udzieleniem jasnej odpowiedzi na to pytanie, udawał, że nie rozumie. Po kolejnym sprecyzowaniu pytania, czy kobiety mogłyby brać udział w procesie decyzyjnym, czy kogoś wykluczyć, czy nie, odpowiedział w swoim stylu, że "taka sytuacja byłaby godna rozważenia, dokładnego zbadania i sprawdzenia, co o tym mówi Biblia (...) istnieje możliwość, by rozważyć taką ewentualność" ::) Czyli po naszemu: "być może zastanowimy się, czy w ogóle przeanalizować ten temat".
To odpowiedź na odczepnego, która nic nie znaczy, jak dobrze wiemy. Chyba, że zrewidowany po raz kolejny PNŚ będzie coś mówił o poziomie testosteronu we krwi, jako jednego z elementów kwalifikowania kogoś do funkcji starszego bez względu na płeć. ;)
O innych zadaniach typu "wynieś, przynieś, pozamiataj" Jackson się nie wypowiadał, więc z pewnością ta ścieżka "kariery" w WTS-ie dla sióstr jest nadal otwarta i będzie poszerzana o nowe przywileje. ;)


 Tak co racja to racja. Ściemniał jak mógł aby zrobić wrażenie, że coś drgnie w tej materii. Oczywiście napisałem troszkę ironicznie. Niemniej rola kobiety u śj jest zbliżona do muzułmańskiej. 
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Sylwek

Odp: Nowe ogłoszenie dotyczące datków na kongresie
« Odpowiedź #100 dnia: 04 Lipiec, 2016, 12:05 »
ja nie wiem czy my "Polacy" mamy naprawdę problem czytania ze zrozumieniem? Wyraz "nie przeprowadza się zbiórek pieniędzy" oznacza że nie "zbiera" się pieniędzy poprzez np. chodzenie z tacką (to jest zbiórka np. w kościele - niestety) nikt też nie "karze za coś płacić" (to nie jest równoznaczne z proszeniem o "dobrowolne" wpłaty) itp. Natomiast tak jak się to odbywa np. na zgromadzeniach lub wszędzie tam gdzie są skrzynki (także w kościele) gdzie nikt nie "karze" nam wrzucać do skrzynek - nazywamy "dobrowolne składki". Taki mamy język Polski i trzeba to zrozumieć a nie przekręcać na swoje potrzeby, jak to większość w Polsce robi. Nawet wyraz "zbiórka" a "dobrowolne" to bardzo wielka różnica i nie należy ich łączyć bo nie mają nic wspólnego. Przykład: Jak zbieram na coś pieniądze to chodzę z np. tacką, skrzynką, puszką itd. i podchodzę do każdej osoby aby coś wrzuciła. Natomiast jak chcę aby ktoś wrzucał mi kwotę dobrowolnie, to np. puszka, tacka, słoik, kapelusz, skrzynka stoi obok mnie lub np. w sklepie, powieszona na ścianie itd. i każdy dobrowolnie wrzuca, czy chce czy nie chce.

Oczywiście wiem że ci co będą chcieli szukać "haków" na kogoś to choćbym tu przytoczył szereg dowodów to i tak nie przekonam takiego człowieka. Kiedyś pewna osoba powiedziała: nikt mi nie wmówi że "czarne jest czarne a białe to białe" I to jest prawda bo jak się uprzemy że patrzę na biały kolor to nikt mi nie wmówi że patrzę na inny. :D


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Nowe ogłoszenie dotyczące datków na kongresie
« Odpowiedź #101 dnia: 04 Lipiec, 2016, 12:13 »
ja nie wiem czy my "Polacy" mamy naprawdę problem czytania ze zrozumieniem? Wyraz "nie przeprowadza się zbiórek pieniędzy" oznacza że nie "zbiera" się pieniędzy poprzez np. chodzenie z tacką (to jest zbiórka np. w kościele - niestety) nikt też nie "karze za coś płacić" (to nie jest równoznaczne z proszeniem o "dobrowolne" wpłaty) itp. Natomiast tak jak się to odbywa np. na zgromadzeniach lub wszędzie tam gdzie są skrzynki (także w kościele) gdzie nikt nie "karze" nam wrzucać do skrzynek - nazywamy "dobrowolne składki". Taki mamy język Polski i trzeba to zrozumieć a nie przekręcać na swoje potrzeby, jak to większość w Polsce robi. Nawet wyraz "zbiórka" a "dobrowolne" to bardzo wielka różnica i nie należy ich łączyć bo nie mają nic wspólnego. Przykład: Jak zbieram na coś pieniądze to chodzę z np. tacką, skrzynką, puszką itd. i podchodzę do każdej osoby aby coś wrzuciła. Natomiast jak chcę aby ktoś wrzucał mi kwotę dobrowolnie, to np. puszka, tacka, słoik, kapelusz, skrzynka stoi obok mnie lub np. w sklepie, powieszona na ścianie itd. i każdy dobrowolnie wrzuca, czy chce czy nie chce.

Oczywiście wiem że ci co będą chcieli szukać "haków" na kogoś to choćbym tu przytoczył szereg dowodów to i tak nie przekonam takiego człowieka. Kiedyś pewna osoba powiedziała: nikt mi nie wmówi że "czarne jest czarne a białe to białe" I to jest prawda bo jak się uprzemy że patrzę na biały kolor to nikt mi nie wmówi że patrzę na inny. :D

Ty tak serio?
Wg ciebie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie przeprowadza zbiórki pieniędzy bo nie chodzi z tacą, a każdy podchodzi dobrowolnie wrzucić pieniądze do puszki?


Offline gangas

Odp: Nowe ogłoszenie dotyczące datków na kongresie
« Odpowiedź #102 dnia: 04 Lipiec, 2016, 12:17 »
ja nie wiem czy my "Polacy" mamy naprawdę problem czytania ze zrozumieniem? Wyraz "nie przeprowadza się zbiórek pieniędzy" oznacza że nie "zbiera" się pieniędzy poprzez np. chodzenie z tacką (to jest zbiórka np. w kościele - niestety) nikt też nie "karze za coś płacić" (to nie jest równoznaczne z proszeniem o "dobrowolne" wpłaty) itp. Natomiast tak jak się to odbywa np. na zgromadzeniach lub wszędzie tam gdzie są skrzynki (także w kościele) gdzie nikt nie "karze" nam wrzucać do skrzynek - nazywamy "dobrowolne składki". Taki mamy język Polski i trzeba to zrozumieć a nie przekręcać na swoje potrzeby, jak to większość w Polsce robi. Nawet wyraz "zbiórka" a "dobrowolne" to bardzo wielka różnica i nie należy ich łączyć bo nie mają nic wspólnego. Przykład: Jak zbieram na coś pieniądze to chodzę z np. tacką, skrzynką, puszką itd. i podchodzę do każdej osoby aby coś wrzuciła. Natomiast jak chcę aby ktoś wrzucał mi kwotę dobrowolnie, to np. puszka, tacka, słoik, kapelusz, skrzynka stoi obok mnie lub np. w sklepie, powieszona na ścianie itd. i każdy dobrowolnie wrzuca, czy chce czy nie chce.

Oczywiście wiem że ci co będą chcieli szukać "haków" na kogoś to choćbym tu przytoczył szereg dowodów to i tak nie przekonam takiego człowieka. Kiedyś pewna osoba powiedziała: nikt mi nie wmówi że "czarne jest czarne a białe to białe" I to jest prawda bo jak się uprzemy że patrzę na biały kolor to nikt mi nie wmówi że patrzę na inny. :D




Może jestem bezmyślnym jełopem a co za tym idzie Polakiem ale uważam, że dobrowolne datki, czy to zbierane na tacę, do skrzynki, czy kapelusza i obojętnie czy z nimi biegam tańczę, czy przybije je do ściany są zbiórką pieniędzy. Tak jak wośp, na małego Kamilka czy na browara. Jest to zbiórka od dobrowolnych dawców.
 Niedobrowolny datek to dla mnie ZUS, podatek,itp coś czego niestety nie unikniesz ;) ;)
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline M

Odp: Nowe ogłoszenie dotyczące datków na kongresie
« Odpowiedź #103 dnia: 04 Lipiec, 2016, 13:09 »
W większości Polskich miast funkcjonuje zbiórka odzieży używanej - poustawiane są kontenery, do których każdy dobrowolnie może podejść i wrzucić swoje stare ciuchy. Dobrowolne? Oczywiście. Zbiórka? Bez dwóch zdań.

zebrać — zbierać
1. «w jakimś miejscu zgromadzić jakieś rzeczy, przedmioty»

Co innego gdy było to na takiej zasadzie o jakiej mówił Russell - że ludzie sami, bez żadnych zachęt, nagabywań czy skrzynek wysyłali mu pieniądze. Tylko wtedy można powiedzieć o całkowicie dobrowolnych datkach i nie urządzaniu zbiórek pieniędzy.


Offline bene

Odp: Nowe ogłoszenie dotyczące datków na kongresie
« Odpowiedź #104 dnia: 04 Lipiec, 2016, 16:56 »
ja nie wiem czy my "Polacy" mamy naprawdę problem czytania ze zrozumieniem? (..........) Przykład: Jak zbieram na coś pieniądze to chodzę z np. tacką, skrzynką, puszką itd. i podchodzę do każdej osoby aby coś wrzuciła.
Ja jak zbieram na coś pieniądze to moje zaskórniaki wkładam do skarpetki i raczej z nią nie paraduje gdzie tylko mogę. Jest ona w jednym mi tylko znanym miejscu.
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy