Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ŚJ na fb.  (Przeczytany 47918 razy)

Offline Fantom

Odp: ŚJ na fb.
« Odpowiedź #120 dnia: 25 Lipiec, 2017, 08:01 »
 Ostracyzm u ŚJ to miecz obusieczny.Ciekawe o jakim bólu napisała(załącznik),czy o bólu,że dzieci wykluczone,a może,że musi ograniczyć kontakty?
 Inna osoba ma 3 wykluczone córki.Zakładam,że był nacisk na chrzest,zatem pretensje do siebie.
Drodzy rodzice Świadkowie Jehowy.Nie ulegajcie presji otoczenia.Nie naciskajcie na swoje dzieci z przyjęciem chrztu.Muszą same do tego dojrzeć.Naprawdę będziecie mieli tyle siły,aby nie utrzymywać kontaktu z dziećmi,które są najcenniejszym darem od Boga?Cały trud wychowania,troski,miłości,spacerów,wycieczek,wyjść do kina,na lody,wspólne zabawy możecie zaprzepaścić.To WY poniesiecie za to odpowiedzialność jeżeli Wasze dziecko zostanie wykluczone,bo przyjęło chrzest pod wpływem nacisków,mmanipulacji,a tak naprawde nie było na to gotowe.To  nie konkurs i nie wyscigi w zborze.Nie krzywdzcie swoich dzieci i siebie.
« Ostatnia zmiana: 25 Lipiec, 2017, 08:03 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: ŚJ na fb.
« Odpowiedź #121 dnia: 25 Lipiec, 2017, 08:32 »

Jest nie tylko nieokrzesana w obyciu ale i zwyczajnie tępa w swym żywiole.


Dobry tekst :)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Helleboris

Odp: ŚJ na fb.
« Odpowiedź #122 dnia: 25 Lipiec, 2017, 21:48 »
Taka oto rozmowa. Ja konta Sławomir Obrońca Religii Prawdziwej
"To repeat the same action and expect different results is madness."


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: ŚJ na fb.
« Odpowiedź #123 dnia: 25 Lipiec, 2017, 22:14 »
Jak sie nazywa ta grupa?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Helleboris

Odp: ŚJ na fb.
« Odpowiedź #124 dnia: 25 Lipiec, 2017, 22:22 »
"Świadkowie Jehowy"
"To repeat the same action and expect different results is madness."


Gorszyciel

  • Gość
Odp: ŚJ na fb.
« Odpowiedź #125 dnia: 26 Lipiec, 2017, 07:36 »
Świetna rozmowa, Helleboris!


Offline coma

Odp: ŚJ na fb.
« Odpowiedź #126 dnia: 26 Lipiec, 2017, 12:22 »
Brawo za ciepliwość do tego skur......a Sławeczka. Kiedy czytam jego posty od razu otwiera mi się nóż w kieszeni. Wypisalem się z tej grupy, bo nie mogłem czytać tego co ten bezwstydny manipulator  i jemu podobne siostry starsze wypisują.
Ich info, nawet zmyślone = prawdziwe fakty
Twoje info, potwierdzone źródłami = oszczerstwo
Beton, totalny beton.


Offline Iza

Odp: ŚJ na fb.
« Odpowiedź #127 dnia: 26 Lipiec, 2017, 16:49 »
"Świadkowie Jehowy"
Gratuluje wytrwałości. Ja nie mam sił na walenie głowa w beton.
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline MX

Odp: ŚJ na fb.
« Odpowiedź #128 dnia: 26 Lipiec, 2017, 17:58 »
"..."
Szkoda ze przy temacie, że nie powinni takich grup tworzyć nie zacytowałaś fragmentu o tym, że CK nie pochwała takich grup. Bo chyba takie coś pisali.


MX - koniec - MX


Offline M

Odp: ŚJ na fb.
« Odpowiedź #129 dnia: 26 Lipiec, 2017, 18:20 »
Szkoda ze przy temacie, że nie powinni takich grup tworzyć nie zacytowałaś fragmentu o tym, że CK nie pochwała takich grup. Bo chyba takie coś pisali.

Tak, pisali:

Nasza Służba Królestwa, wrzesień 2002:

Cytuj
Unikaj zajmowania się „rzeczami nic niewartymi”

6 Strony internetowe. Istnieje oficjalna strona internetowa, www.watchtower.org, stanowiąca odpowiednie źródło informacji przewidzianych dla ogółu odbiorców. Nie ma potrzeby, aby poszczególne osoby, komitety lub zbory zakładały dodatkowe strony o Świadkach Jehowy. Niektórzy zamieścili w takich miejscach treść naszych publikacji, wraz ze wszystkimi wersetami i dodatkowymi źródłami, a nawet proponują za dobrowolne datki kopie materiałów kongresowych. Bez względu na to, czy ktoś czerpie z tego jakieś zyski, kopiowanie i rozpowszechnianie wszelkich wydawnictw Świadków Jehowy w postaci elektronicznej jest pogwałceniem praw autorskich. Choć niektórzy mogą uważać, że w ten sposób wyświadczają braciom przysługę, jest to niedozwolone i należy tego zaprzestać.

Nasza Służba Królestwa, wrzesień 2007:

Cytuj
Czy „niewolnik wierny i roztropny” popiera tworzenie niezależnych grup Świadków Jehowy spotykających się w celu zgłębiania zagadnień biblijnych lub toczenia dyskusji na takie tematy? (Mat. 24:45, 47).

Nie, klasa „niewolnika” nie zachęca do tego typu działań. Mimo to w różnych częściach świata nieliczne osoby identyfikujące się z naszą organizacją tworzą grupki, które na własną rękę zajmują się roztrząsaniem zagadnień biblijnych. Jedni grupowo studiują hebrajszczyznę i grekę z myślą o analizie dokładności Przekładu Nowego Świata. Inni zgłębiają zagadnienia naukowe związane z Biblią. W celu wymiany poglądów i prowadzenia dyskusji osoby takie zakładają strony internetowe oraz czaty. Organizują też konferencje i wydają publikacje, w których przedstawiają rezultaty swoich badań, aby uzupełnić informacje przekazywane podczas chrześcijańskich zebrań i na łamach naszej literatury.

(...) Jesteśmy bardzo wdzięczni Jehowie za wszystko, co dla nas czyni w tych dniach ostatnich. Dlatego „niewolnik wierny i roztropny” nie popiera publikacji, spotkań czy stron internetowych, które nie są tworzone lub organizowane pod jego nadzorem.


Offline Iza

Odp: ŚJ na fb.
« Odpowiedź #130 dnia: 26 Lipiec, 2017, 18:33 »
Oj tam, wytyczne wytycznymi
Pan Sławomir ma powyższe najwidoczniej gdzieś. Czyli , jakby nie było ,pozwała sobie na samodzielne i samowolne - o zgrozo- myślenie i działanie.
Co nie przeszkadza mu z takim zapałem zwalczać inne przejawy samodzielnego myślenia. ???
Takie typowe dla SJotow rozdwojenie jażni...
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Dietrich

Odp: ŚJ na fb.
« Odpowiedź #131 dnia: 27 Lipiec, 2017, 09:02 »
Pan Sławomir wbrew pozorom wykonuje dobrą robotę. Ponieważ ta grupa jest otwarta i widać komentarze, wielu obserwatorów może wyrobić sobie zdanie czym jest dla ŚJ tzw. prawda.


Offline Fantom

Odp: ŚJ na fb.
« Odpowiedź #132 dnia: 30 Lipiec, 2017, 15:49 »
https://www.youtube.com/watch?v=MHHqL8vs9zs

Kim jesteśmy(odstępcy,wykluczeni) dla Świadków Jehowy na Facebooku? Komentarz do wpisów na jednej z grup na fb dla ŚJ.
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec, 2017, 15:52 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Estera

Odp: ŚJ na fb.
« Odpowiedź #133 dnia: 30 Lipiec, 2017, 21:23 »
https://www.youtube.com/watch?v=MHHqL8vs9zs
Kim jesteśmy(odstępcy,wykluczeni) dla Świadków Jehowy na Facebooku? Komentarz do wpisów na jednej z grup na fb dla ŚJ.
   Ładnie.
   To my wybudzeni, z otwartymi oczami na rzeczywistość jw.orga, to psy, rozpustnicy, kłamcy, zabójcy, guślarze, bałwochwalcy, itd., itp.
   Czyli jakby "dno i wodorosty", najgorsze menty społeczeństwa, sam margines.
   No niech żyją w tym swoim, iluzorycznym przeświadczeniu.

   Obrzucają błotem zdrowo myślących.
   Do bardzo wielu z poza zboru, ten obraz nijak nie przystaje.
   Do mnie również, nic z tego opisu nie pasuje.
   Choć rodzinie mojego męża, będącej w tej niby "prawdzie", bardzo by pasowało, żebym stoczyła się na dno.
   Kurcze, tak pomyślałam, że jeszcze śj, tu gdzie mieszkam, robię bardzo dobrą reklamę swoim życiem.
   A niech to, ale jeszcze muszę pozostać jakiś czas w ukryciu.
   :D :D :D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline M

Odp: ŚJ na fb.
« Odpowiedź #134 dnia: 15 Sierpień, 2017, 10:28 »
Taki obrazek wstawiono na grupę "Świadkowie Jehowy w Polsce":



Niektóre z komentarzy:

* Bardzo treściwie komentujesz chyba tylko uparty osiol tego nie pojmie świetnie dziękuję
* Niejestem świadkiem Jechowy ale uważam że są wiarygodni i nieplują do swojego gniazda a to.co piszą przeciwko nim fałszywie obczerniając to są kłamstwa obłudne
* super stwierdzenie...krótko węzłowato i na temat

Jednak jedna osoba włożyła kij w mrowisko i zapytała:

"Skoro wy Świadkowie Jehowy jesteście na tyle pokojowi, że uważasz, że nie potrzebne wam policja i sądy to jak skomentujesz aferę pedofilską w Australii, w którą byli zamieszani świadkowie?"

Jak odpowiedzieli ŚJ? Tak jak możnaby się spodziewać:

* Wszyscy jesteśmy niedoskonali i popełniany błędy niestety. Każdy poniesie swój własny ciężar. Nie można wszystkich oceniać po czynach jednostki
* A na czym polegała ta „afera” z naszym udziałem? Jak ona się zakończyła i jaką winą nas obarczono?
* Nigdy nie spotkałam się z tym żeby jakieś dzieci były molestowane choć ze względu na przeprowadzki byłam w kilku zborach sądzę że to są jakieś bzdury i celowe pomówienia tak jak w Rosji ekstremizm
* Uwazam że to molestowanie seksualne dzieci w organizacji to jakieś bzdury. Jestem Świadkiem Jehowy od szesnastego roku życia studiować pismo święte zaczęłam w wieku czternastu lat i nie spotkałam się z molestowaniem seksualnym dzieci
* Nawet jeżeli tak było, to z kilku lub kilkunastu przypadków zrobiono aferę światową. Gdzie inne środowiska religijno- społecznościowe mają większe z tym problemy

To już nawet nie jest śmieszne, że oni nadal nie mają zielonego pojęcia o tym co się dzieje w ich organizacji :o