Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2013 - Tablety wprowadzane powszechnie w zborach  (Przeczytany 3854 razy)

Offline Roszada

2013 - Tablety wprowadzane powszechnie w zborach
« dnia: 06 Czerwiec, 2016, 20:53 »
W roku 2011 jeszcze krytykowano tablety, gdy je przesadnie eksponowano czy używano, ale w roku 2013 nastąpił zwrot.
Ukazano to w listach do starszych, dostępnych na skanach tu:

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2772.msg36239#msg36239


Offline Roszada

Odp: 2013 - Tablety wprowadzane powszechnie w zborach
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Czerwiec, 2016, 20:55 »
Oto 'reklamy' używania tabletów:

*** km 4/13 s. 4 Słuchaj i się ucz ***
Jeżeli korzystasz z tabletu, staraj się nie rozpraszać innych.

*** g 4/13 s. 16 Na naszą stronę dostaniesz się teraz szybciej! ***
Począwszy od tego wydania, Przebudźcie się! będzie zawierać kody QR. Co to takiego? Specjalne kody matrycowe, które ułatwią dostęp do naszej strony internetowej. Korzystać z nich mogą właściciele smartfonów albo tabletów z aparatem i dostępem do Internetu.

*** yb14 s. 18 ***
Dnia 28 czerwca 2013 roku w serwisie jw.org pojawiła się informacja, że BIBLIOTEKA INTERNETOWA Strażnicy jest już dostępna w 100 językach. Narzędzie to umożliwia przeszukiwanie publikacji, podobnie jak program Watchtower Library dostępny na płycie CD. BIBLIOTEKI INTERNETOWEJ Strażnicy można używać na większości urządzeń mających dostęp do Internetu, takich jak komputery stacjonarne i przenośne, tablety czy smartfony

*** kr rozdz. 7 s. 74 Metody głoszenia — docieranie do ludzi najróżniejszymi drogami ***
Przez Internet. W roku 2013 dostęp do Internetu miało ponad 2,7 miliarda osób, co stanowi prawie 40 procent ludności świata. Niektórzy oceniają, że jakieś dwa miliardy korzysta z Internetu za pomocą urządzeń przenośnych, takich jak smartfony i tablety.
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwiec, 2016, 21:01 wysłana przez Roszada »


Offline Cielec Kierowniczy

Odp: 2013 - Tablety wprowadzane powszechnie w zborach
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Czerwiec, 2016, 21:20 »
Nic nie dzieje się przez przypadek.
Tak duży nacisk kładziony na używanie elektronicznych gadżetów na zebraniach na pewno ma jakiś ukryty cel.
Prawdopodobnie chodzi o obniżanie IQ uczestników.
Smutne to ale niemyślącą masą łatwo sterować.


Offline Technolog

Odp: 2013 - Tablety wprowadzane powszechnie w zborach
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Czerwiec, 2016, 19:58 »
Można dodać, że większość zadań w majowym ChŻiS była oparta na tabletach i smartfonach.


Offline Roszada

Odp: 2013 - Tablety wprowadzane powszechnie w zborach
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Grudzień, 2016, 19:03 »
Jak to jest z podkreślaniem tekstów w Strażnicach, które się kiedyś praktykowało w papierowych?
Podobno starsi patrzyli czy masz popodkreślane, co oznaczało, że pracowałeś nad tekstem. Jak to jest w przypadku tabletów? :-\


Tusia

  • Gość
Odp: 2013 - Tablety wprowadzane powszechnie w zborach
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Grudzień, 2016, 19:18 »
Jak to jest z podkreślaniem tekstów w Strażnicach, które się kiedyś praktykowało w papierowych?
Podobno starsi patrzyli czy masz popodkreślane, co oznaczało, że pracowałeś nad tekstem. Jak to jest w przypadku tabletów? :-\

Będą patrzeć na ekran, czy jest popalcowany  ;D


Offline Estera

Odp: 2013 - Tablety wprowadzane powszechnie w zborach
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Grudzień, 2016, 19:25 »
Nic nie dzieje się przez przypadek.
Tak duży nacisk kładziony na używanie elektronicznych gadżetów na zebraniach na pewno ma jakiś ukryty cel.
Prawdopodobnie chodzi o obniżanie IQ uczestników.
Smutne to ale niemyślącą masą łatwo sterować.
  ... "Smutne to ale niemyślącą masą łatwo sterować" ...
  Cielcu Kierowniczy, to prawda stara jak świat, odkąd istnieje polityka, religia i handel.
  A wprowadzanie tych elektronicznych gadżetów, jestem więcej, niż przekonana, że ma swoje drugie dno.
  Kto wie, czy WTS, jako korporacja, nie pozawierała jakichś umów handlowych z firmami produkującymi tego rodzaju rekwizyty.
  I zapędza swoje "owieczki" do kupowania tego, by wzrastał popyt na tego typu sprzęt.
  Toż to masa ponad 8,5 miliona ludzi, potencjalnych nabywców.
   :D :D :D :D :D
  TUSIA ... Ty to masz pomysły. A ja widziałam, że jest chyba taka opcja, żeby w tych tabletach tez zakreślać.
                I to na kolorowo. Zerknęłam przypadkiem, do tableta brata z boku i tak właśnie miał popodkreślane.
« Ostatnia zmiana: 28 Grudzień, 2016, 19:28 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline pies berneński

Odp: 2013 - Tablety wprowadzane powszechnie w zborach
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Grudzień, 2016, 20:23 »
Jak to jest z podkreślaniem tekstów w Strażnicach, które się kiedyś praktykowało w papierowych?
Podobno starsi patrzyli czy masz popodkreślane, co oznaczało, że pracowałeś nad tekstem. Jak to jest w przypadku tabletów? :-\
A,to pytanie,to na poważnie,czy dla jaj?
komputeryzacja,tak dominuje nasze życie,że niedługo nie będziemy się bez niej za przeproszeniem mogli  wys..ć.
« Ostatnia zmiana: 28 Grudzień, 2016, 20:27 wysłana przez pies berneński »
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Roszada

Odp: 2013 - Tablety wprowadzane powszechnie w zborach
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Grudzień, 2016, 20:25 »
A czemu dla jaj?
Mam całe roczniki Strażnic tak popodkreślane, że nie nadają się do skanowania, czy nie nadawały się do zamieszczenia w książce, jak wydawaliśmy Porównanie nauk ŚJ. Trzeba było szukać innych egzemplarzy.


Offline gorolik

Odp: 2013 - Tablety wprowadzane powszechnie w zborach
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Grudzień, 2016, 23:37 »
Tak, kiedyś się podkreślało ,to było coś w rodzaju rytuału i źle była widziana Strażnica bez linijek, ale , przynajmniej u mnie to się chyba kilkanaście lat temu zdewaluowało. Może to przez brak świeżego pokarmu. Wszystko zaczęło być do siebie podobne i płytkie.
Jeszcze zanim całkiem zwątpiłem w "niewolnika" to była już udręka dla mojej inteligencji.


Offline salvat

Odp: 2013 - Tablety wprowadzane powszechnie w zborach
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Grudzień, 2016, 23:48 »

  A wprowadzanie tych elektronicznych gadżetów, jestem więcej, niż przekonana, że ma swoje drugie dno.
  Kto wie, czy WTS, jako korporacja, nie pozawierała jakichś umów handlowych z firmami produkującymi tego rodzaju rekwizyty.
  I zapędza swoje "owieczki" do kupowania tego, by wzrastał popyt na tego typu sprzęt.
  Toż to masa ponad 8,5 miliona ludzi, potencjalnych nabywców.

A do tego jeszcze cała masa dzieci z Piotrusiem na tabletach więc ilość urządzeń rośnie
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline Estera

Odp: 2013 - Tablety wprowadzane powszechnie w zborach
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Grudzień, 2016, 00:22 »
A do tego jeszcze cała masa dzieci z Piotrusiem na tabletach więc ilość urządzeń rośnie
  Dokładnie tak ... i robią interes.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline pies berneński

Odp: 2013 - Tablety wprowadzane powszechnie w zborach
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Grudzień, 2016, 08:53 »
Moim zdaniem komputeryzacja jest tak promowana ze względu na syndrom czasów.
Dzisiaj pięciolatek lepiej śmiga  na urządzeniach elektronicznych niż osoba wieku dojrzałym.
Ogólnie społeczeństwo odchodzi od druku.
I chyba jeden z najważniejszych powodów,to kasa .Dzięki internetowi i elektronice wts ma więcej pieniędzy np na odszkodowania.
Ps Informatycy wts zadbali o to,że w tabletach można podkreślać na kolorowo.
« Ostatnia zmiana: 29 Grudzień, 2016, 08:57 wysłana przez pies berneński »
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Roszada

Odp: 2013 - Tablety wprowadzane powszechnie w zborach
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Grudzień, 2016, 09:02 »
W Polsce nie znam wyznania które podczas nabożeństw używa zamiast Biblii tabletów.
Owszem plansze duże, gdzie się pieśni puszcza na ekran, bo zwyczaj śpiewników się zatracił dano już temu. Tylko indywidualnie praktykowany. Tak ja sobie teraz nucę kolędy w domu ze śpiewnika. :)


Offline pies berneński

Odp: 2013 - Tablety wprowadzane powszechnie w zborach
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Grudzień, 2016, 09:24 »
W Polsce nie znam wyznania które podczas nabożeństw używa zamiast Biblii tabletów.
Jak będą się chcieli rozwijać,to zmienią sposób myślenia.
Chyba też jest inny problem.Wiele wyznań nie jest technicznie  przygotowanych na taką formę edukacji.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.