Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!  (Przeczytany 27676 razy)

Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #90 dnia: 17 Listopad, 2017, 21:30 »
W latach 70 w Polsce brody były na topie. Czy ktoś protestował? Fryzury jeszcze bardziej bujne niż moją strzecha na awatarze. :)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #91 dnia: 17 Listopad, 2017, 21:43 »
W latach 70 w Polsce brody były na topie. Czy ktoś protestował? Fryzury jeszcze bardziej bujne niż moją strzecha na awatarze. :)

  Tomek , a gdzie masz pekaesy?  ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Ślepy

Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #92 dnia: 17 Listopad, 2017, 22:58 »
  Nie smuć się, ja się z Tobą będę kolegować za kosmate policzki, a Ty ze mną się koleguj za krótkie włosy. :D
no nie wiem Tazła bo z tego co czytałem to przed Tobą wszyscy ŚJ uciekają...nie wiem czy to przez te krótkie włosy czy może  na szyji nosisz czosnek by odpędzić 'wampiery'   ;D

W latach 70 w Polsce brody były na topie. Czy ktoś protestował? Fryzury jeszcze bardziej bujne niż moją strzecha na awatarze. :)
to co ci ŚJ tacy naburmuszeni na ten zarost? :o
ja nie ogarniam bo ja z lat 90tych 8-)


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #93 dnia: 17 Listopad, 2017, 23:05 »
no nie wiem Tazła bo z tego co czytałem to przed Tobą wszyscy ŚJ uciekają...nie wiem czy to przez te krótkie włosy czy może  na szyji nosisz czosnek by odpędzić 'wampiery'   ;D


Na nich czosnek nie działa. To musi być cebula, cebula światłoczuła. ;D
A tak w ogóle to ja jestem milusia, grzeczniusia  ::)
Póki mi się na odcisk nie nadepnie. ;D
« Ostatnia zmiana: 17 Listopad, 2017, 23:19 wysłana przez Tazła »
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline gangas

Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #94 dnia: 17 Listopad, 2017, 23:19 »
W latach 70 w Polsce brody były na topie. Czy ktoś protestował? Fryzury jeszcze bardziej bujne niż moją strzecha na awatarze. :)

I dla tego była w Polsce zabraniana po cichu. Kojarzyła się ze środowiskiem studenckim i opozycją a to wśród śj nie bylo mile widziane.
« Ostatnia zmiana: 17 Listopad, 2017, 23:22 wysłana przez gangas »
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Ślepy

Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #95 dnia: 17 Listopad, 2017, 23:23 »
przecież to jest męski make up! >:(
jak można zabraniać takich pięknych rzeczy... :'(


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #96 dnia: 17 Listopad, 2017, 23:26 »
Na nich czosnek nie działa. To musi być cebula, cebula światłoczuła. ;D

albo cebula siedmiolatka
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Michał chlu

  • Gość
Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #97 dnia: 18 Listopad, 2017, 11:55 »
Całe szczęście moja żona nie lubi mnie z broda Wiec nie mam takiego problemu hehe :D

W naszym zborze starsi walczyli z tym żeby Ci z broda nie nosili mikrofonu itp. Oczywiście obrywało mi się od NO ze uważałem ze to nie Biblijne :) No cóż, wola ludzkie tradycje niż nakazy Boże :)


Offline Dianne

Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #98 dnia: 18 Listopad, 2017, 17:46 »
Jezus miał brodę. Naśladujmy Jezusa.
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #99 dnia: 18 Listopad, 2017, 21:43 »
Całe szczęście moja żona nie lubi mnie z broda Wiec nie mam takiego problemu hehe :D

W naszym zborze starsi walczyli z tym żeby Ci z broda nie nosili mikrofonu itp.

Obawa była, że sie broda w kable wkręci?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Michał chlu

  • Gość
Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #100 dnia: 18 Listopad, 2017, 22:27 »
Obawa była, że sie broda w kable wkręci?

Haha bardziej się bali chyba ze wiesz, broda to atrybut Żydów a skoro tak to mogą im w zborze władze przejąć :) No ale teraz gdy myśle o tych wszystkich spotkaniach starszych to żal.

PS dziś z żona na miesiąc po wykluczeniu spotkaliśmy się z 14 osobami pozostającymi w sekcie ŚJ. Byliśmy w 3 domach obecnych SJ. Wszyscy utrzymują z nami kontakt i powiedzieli ze to się nie zmieni. Sami tez chcą odejść :) mam tez ogromna radość ponieważ dwóch moich kuzynów którzy nie byli nigdy ŚJ chciało się spotkać. Mieli problemy z narkotykami itp. Udało się ich zachęcić do czytania Biblii. Udany dzień na maksa. Pozdrawiamy z centralnej polski.


Offline dziewiatka

Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #101 dnia: 19 Listopad, 2017, 03:06 »
Niestety moja broda menelka w dalszym ciągu nielegalna


Offline pies berneński

Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #102 dnia: 19 Listopad, 2017, 04:34 »
to co ci ŚJ tacy naburmuszeni na ten zarost? :o
ja nie ogarniam bo ja z lat 90tych 8-)
Nie ogarniamy tego gdyż wszystko zaczęło się gdy władzę objął Józek-Flaszka Ruterford i z jakiegoś powodu wprowadził fryzjerskie rewolucje.

Niestety moja broda menelka w dalszym ciągu nielegalna
Jaka to jest broda menela? Czy to znaczy,że zaniedbana ? Chyba nie chodzi o coś takiego jak pniżej?


A poza tym  gdyby Bóg chciał żeby mężczyźni nie mieli brody to by ich stworzył kobietami.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Grześzajęty

Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #103 dnia: 19 Listopad, 2017, 07:05 »
http://www.beardrust.pl/broda-a-praca-w-czym-tkwi-problem/

"Jak mówią psychologowie to nie zmieniło się do dziś. Ogolony mężczyzna to taki, który nie ma nic do ukrycia, i który łatwiej podporządkuje się normom społecznym."



Offline DonnieDarkoJG

Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #104 dnia: 19 Listopad, 2017, 12:27 »
Nie ogarniamy tego gdyż wszystko zaczęło się gdy władzę objął Józek-Flaszka Ruterford i z jakiegoś powodu wprowadził fryzjerskie rewolucje.
Jaka to jest broda menela? Czy to znaczy,że zaniedbana ? Chyba nie chodzi o coś takiego jak pniżej?


A poza tym  gdyby Bóg chciał żeby mężczyźni nie mieli brody to by ich stworzył kobietami.

1.To nie broda tylko 2 tygodniowy zarost.
2.To nie broda tylko Jack Gyllenhaal ;)