Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!  (Przeczytany 27756 razy)

Offline PoProstuJa

Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #75 dnia: 29 Maj, 2016, 23:49 »
Właśnie teraz wyobraziłam sobie taką sytuację.

Brat brodacz z rejonu świata tolerancyjnego dla brody, przyjeżdża wygłosić wykład do zboru, w którym wszyscy są gładko ogoleni. I co wtedy? Miejscowi każą się temu bratu ogolić przed zebraniem, żeby nie gorszył słuchaczy swoim wyglądem? A może odwołają wykład? Albo wprowadzą dla zboru pogadankę, że broda jest jednak ok?

Najlepsze jest to, że zarówno brat brodacz - wykładowca jak i członkowie "zacofanego" zboru będą mieli uzasadnienie dla noszenia/nienoszenia brody powołując się dokładnie na tę samą Strażnicę!  ;D


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #76 dnia: 30 Maj, 2016, 10:11 »
Właśnie teraz wyobraziłam sobie taką sytuację.

Brat brodacz z rejonu świata tolerancyjnego dla brody, przyjeżdża wygłosić wykład do zboru, w którym wszyscy są gładko ogoleni. I co wtedy? Miejscowi każą się temu bratu ogolić przed zebraniem, żeby nie gorszył słuchaczy swoim wyglądem? A może odwołają wykład? Albo wprowadzą dla zboru pogadankę, że broda jest jednak ok?

Najlepsze jest to, że zarówno brat brodacz - wykładowca jak i członkowie "zacofanego" zboru będą mieli uzasadnienie dla noszenia/nienoszenia brody powołując się dokładnie na tę samą Strażnicę!  ;D

Daleko szukać nie trzeba - w europie są bracia z PL z brodami, na przywilejach. Niech przyjedzie taki do Polski to się dopiero będzie działo :)


Offline Roszada

Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #77 dnia: 30 Maj, 2016, 10:11 »
Sam widziałem na granicy kiedyś golących się facetów bo w paszporcie mieli zdjęcie bez brody. ;D

Tak może być ze starszym obwodowych, byłem gołobrodym, którego nie poznają z brodą. :)


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #78 dnia: 30 Maj, 2016, 13:31 »
Daleko szukać nie trzeba - w europie są bracia z PL z brodami, na przywilejach. Niech przyjedzie taki do Polski to się dopiero będzie działo :)

Na takie zebranie warto będzie się wybrać, cyrk za free.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Polinux

Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #79 dnia: 02 Czerwiec, 2016, 16:47 »
Daleko szukać nie trzeba - w europie są bracia z PL z brodami, na przywilejach. Niech przyjedzie taki do Polski to się dopiero będzie działo :)

Haha... to mi sie przypomnialo teraz. Mieszkam juz poza granicami PL od dluzeszego czasu i odstepczuchem jestem tez juz dobrych kilka lat. Ale jak w zeszlym roku bylem z szanowna malzonka odwiedzic jej miejsce urodzenia to sila rzeczy spotkalismy kilku lokalnych "profesjonalnych testerow drzwi". Jedna siterka (starsza juz pewnie kolo 80-ki) mowi do mojej lepszej polowy - "Aly powiedz temu Twojemu mezowi zeby zgolil ta brode bo nie bede go kochac". :D do dzisiaj smiejemy sie z tego.

PS. Brode tez juz mam kilak ladnych lat ;)
Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii. (Steven Weinberg)


Offline M

Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #80 dnia: 02 Czerwiec, 2016, 20:11 »
Ale jak w zeszlym roku bylem z szanowna malzonka odwiedzic jej miejsce urodzenia to sila rzeczy spotkalismy kilku lokalnych "profesjonalnych testerow drzwi".

Tego określenia jeszcze nie słyszałem. Leżę i kwiczę ze śmiechu! ;D


Offline Roszada

Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #81 dnia: 02 Czerwiec, 2016, 20:24 »
Tego określenia jeszcze nie słyszałem. Leżę i kwiczę ze śmiechu! ;D
A pomyśleć, że sam ten fach miałeś. ;D
Nawet nie wiedziałeś? :)

testerów ... "i domofonów"... ;)


Offline M

Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #82 dnia: 02 Czerwiec, 2016, 20:57 »
A pomyśleć, że sam ten fach miałeś. ;D
Nawet nie wiedziałeś? :)

testerów ... "i domofonów"... ;)

Wiem, że miałem, ale tego konkretnego określenia nie słyszałem ;). Ludzie "ze świata" sami swego czasu wymyślili podobny żart:





Offline rzeski

Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #83 dnia: 10 Czerwiec, 2016, 13:52 »
17 A czy jest stosowne, żeby brat nosił brodę?
Brat tak, siostra zdecydowanie nie!


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #84 dnia: 10 Czerwiec, 2016, 17:58 »
Sprawa brody wyjaśniona, chyba można zamknąć wątek ;D ;D ;D

Najpierw jako młody ochrzczony chłopak  30:50 minuta nie ma brody,  :-[
Następnie jako muzyk z gitarą który odszedł na manowce ma brodę 31:20 :)
a następnie wraca do Jehowy bez brody 33:13 minuta >:(

Audycja miesięczna czerwiec 2016

https://tv.jw.org/#en/video/VODStudio/pub-jwb_201606_1_VIDEO

« Ostatnia zmiana: 10 Czerwiec, 2016, 18:05 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Roszada

Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #85 dnia: 10 Czerwiec, 2016, 18:03 »
Sprawa brody dopiero rozgorzeje, jak będą studiować ten artykuł. ;)
Zaczną się budzić śpiący rycerze. :)

TYDZIEŃ OD 7 DO 13 LISTOPADA
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwiec, 2016, 18:06 wysłana przez Roszada »


Offline M

Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #86 dnia: 10 Czerwiec, 2016, 19:12 »
Sprawa brody wyjaśniona, chyba można zamknąć wątek ;D ;D ;D

Najpierw jako młody ochrzczony chłopak  30:50 minuta nie ma brody,  :-[
Następnie jako muzyk z gitarą który odszedł na manowce ma brodę 31:20 :)
a następnie wraca do Jehowy bez brody 33:13 minuta >:(

To jest typowy przykład rozdwojenia jaźni i podwójnych standardów. Z jednej strony dają artykuł w którym delikatnie luzują dotychczasowe zalecenia, ale z drugiej strony pokazują "na przykładzie", że jednak bez brody lepiej ;).


Offline Ślepy

Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #87 dnia: 17 Listopad, 2017, 11:27 »
Sprawa brody w  zborach ŚJ zawsze bedzie 'kontrowersyjna' ;)
Napiszę coś z własnego doświadczenia.

Należe do osób, które lubią nosić zarost, brodę, bródkę  ;D co oczywiście nie jest dobrze widziane w moim zborze (nic nowego-wiem).
Niejednokrótnie słyszałem teksty typu:
-'ej no byś się ogolił w końcu'
-'no...a brat taki i taki bardzo ładnie dzisiaj ogolony(słowa starszego)'
-'co ty masz na twarzy? żartujesz sobie z tą brodą co nie?weź to zgol...'
-'to już nie są te czasy starożytne gdy się nosiło brody'
-'ja uważam, że to do do garnituru nie pasuje'
??? :o :-[ :-X :-\ :'(
W sumie gdybym miał zarost wyglądający jak kilka zapałek włożonych w g...o to może też by mi żal pupe ściskał ???
 

Śmieszne jest to, że w dzisiejszych czasach co chwilę widać kogoś na ulicy z brodą, ale jakoś im to nie przeszkadza(nie spluwają gdy przechodza obok takiej osoby i nie rozdzierają szat wierzchnich...o dziwo! :o)
W kraju, w którym mieszkam (UK) jest to coś NORMALNEGO i nikogo to nie szokuje. Nawet w 'JUKEJOWSKICH' zborach zdarzają się starsi z brodami(Wow!).
Zatem za każdym razem zastanawiam się dlaczego zwłaszcza ci zwykli szeregowi głosiciele zwracają na to tak wielką uwagę powtarzając nie własne zdanie, ale narzucone przez starszych zboru..?A im częściej to robią ja coraz rzadziej się golę(zdarza mi się).
Dwa tygodnie temu był studiowany artykuł pt. 'Naśladuj współczucie Jehowy' ze Strażnicy Wrzesień 2017.
Na ekranach pojawił się obraz, na którym Jezus uzdrawia chorego w sabat, a w tle widać faryzeuszy. Nikt! Przysięgam, że o dziwo nikt nie wybiegł z sali, nie wymiotował, nie krzyczał, nie zemdlałi nie rzucił zgniłym pomidorem w ekran widząc Jezusa oraz całą resztę z brodą.... Śmiałem się, a zarazem było mi żal tych wszystkich, którzy powtarzają antybrodową mantrę CK i starszych bo na tym zdjęciu można było( trzeba było tylko otworzyć zwoje mózgowe) ujrzeć ciekawy przekaz w kwestii noszenia brody.
Jaki? Jezus i ten chory mają pikne i zadbane brody(uosobienie dobra), a faryzeusze takie długie potargane, że fuj(zło wcielone).
Ale czy ktoś to skomentował? Nie bo to było daaawno temu i musieli te brody nosić :-\ :'(

Znowu mimo, że jakiś czas temu w Strażnicy do studium 1 czy 2 akapity omawiały kwestie brody(bo członkowie Org. sami przecież nie mogą podjąć decyzji czy golić się czy nie-bo nie chcą urazić CK) i jasno mówiono że jest to zależne od kultury to w zborach bardzo łatwo odczuć, że sorry ale my się z tobą nie kolegujemy jeśli nie masz gładkich policzków :-[
Zarazem nie widziałem, nie czytałem,nie słyszałem itd aby podejmowano omawianie kwestii noszenia krótkich włosów przez kobiety(a takie mamy w moim zborze),afiszowania się latem z tatuażami zrobionymi przed wejsciem do Org.(także tacy są) czy też
 mody golenia  sobie głowy na łyso, a z tego co mi wiadomo taki trend nie był dozwolony jakiś czas temu choćby w Polsce.

Czy ten ich narzucany pogląd na noszenie brody,zarostu itp. kiedyś się zmieni?
Wątpie bo uwagę zmanipulowanych członków zboru od brudów WTSu trzeba gdzieś odwrócić.

Zatem widzą tylko to co chcą widzieć i ja się tak już nie bawię! >:(
Basta! 8-)


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #88 dnia: 17 Listopad, 2017, 18:51 »
sorry ale my się z tobą nie kolegujemy jeśli nie masz gładkich policzków :-[

 nie czytałem,nie słyszałem itd aby podejmowano omawianie kwestii noszenia krótkich włosów przez kobiety


  Nie smuć się, ja się z Tobą będę kolegować za kosmate policzki, a Ty ze mną się koleguj za krótkie włosy. :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Dianne

Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #89 dnia: 17 Listopad, 2017, 19:31 »
To trzeba inny atrybut odstępcy znaleźć
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.