Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Atakują alkaide ?  (Przeczytany 3540 razy)

Offline gangas

Atakują alkaide ?
« dnia: 26 Maj, 2016, 08:40 »
 Czy widział to ktoś?  Cały wózek wyłożony literaturą w języku chyba arabskim. W  każdym razie same szlaczki. Gdyby nie boskie niebieskie logo nie skojarzył bym. Niedzielne popołudnie pl. zamkowy W-wa.
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Roszada

Odp: Atakują alkaide ?
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Maj, 2016, 09:02 »
Czy widział to ktoś?  Cały wózek wyłożony literaturą w języku chyba arabskim. W  każdym razie same szlaczki. Gdyby nie boskie niebieskie logo nie skojarzył bym. Niedzielne popołudnie pl. zamkowy W-wa.
Może tam w pobliżu meczet? ;)
Albo jakiś kongres arabistów? :)

W Polsce ŚJ się nie boją muzułmanów. ;)
Nasi Tatarzy polscy pokojowi muzułmanie. :)


Offline gangas

Odp: Atakują alkaide ?
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Maj, 2016, 09:16 »
 Nic z tych rzeczy. Myślę, że skoro biała luda nie wykazuje oczekiwanego zainteresowania uderzamy z innej mańki. Na fali emigracji warto wykorzystać moment. W stolycy jest ich naprawdę dużo. Tak sobie tylko myślę :o
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Roszada

Odp: Atakują alkaide ?
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Maj, 2016, 09:24 »
Nic z tych rzeczy. Myślę, że skoro biała luda nie wykazuje oczekiwanego zainteresowania uderzamy z innej mańki. Na fali emigracji warto wykorzystać moment. W stolycy jest ich naprawdę dużo. Tak sobie tylko myślę :o
Bo w Warszawie zdaje się są dwa meczety.

U mnie w Gdańsku jeden, ale to w większości są Tatarzy polscy z Kresów po wojnie przybyli i ich dzieci oraz wnuki.

W stolicy zaś biznesmeni i studenci pewnie. No i turyści.

Moja siostrzenica przewodniczka po Trójmieście od kilku lat nigdy jeszcze nie oprowadzała u nas muzułmanów czy Turków, Arabów, choć ma uprawnienia w niemieckim, angielskim i polskim języku. ;)
Mało ich nad morzem. Więcej zdaje się w stolicy.


Offline gangas

Odp: Atakują alkaide ?
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Maj, 2016, 10:33 »
 Są dwa na pewno i jakieś tam kolejne szykują ale nie interesowałem się tym. Nie mniej jest w Wawie zatrzęsienie Arabów, Turków itp. Niektórzy twierdzą, że w większości tylko turystycznie ale wszelkie kanapkowe subwaye, kebaby obstawione przez nich.
 Niedługo sobie zaśpiewamy z Big Cycem:  Za każdym rogiem czai się Turek. Sprzedasz mu wszystko tylko nie skórę. ;D ;D ;D
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Klara

Odp: Atakują alkaide ?
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Maj, 2016, 11:32 »
W Warszawie conajmniej od dwóch lat istnieje grupa arabska, która stoi ze stojakiem w wolne dni od pracy przez kilka godzin na Starówce. Od samego początku istnienia grupy nie było tam żadnego Araba, a zazdrosne inne gorliwe pionierki, które musiały ciężko w polskich zborach wypracowywać godziny mówiły, że te z grupy arabskiej mogłyby się wziąć do roboty a nie łazić i robić głupie minki, bo kobiety nie mogą się odzywać. Z tego co wiem to do dnia dzisiejszego nie ma w tej grupie żadnego Araba tylko sami Polacy - sztuka dla sztuki.🤓


Offline TomBombadil

Odp: Atakują alkaide ?
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Maj, 2016, 11:42 »
Ale to prawda,że w stolicy muzułmanów przybywa. Na osiedlach widać to po kobietach w chustach spacerujących z dziećmi. W szkołach są klasy złożone w większości z dzieci pochodzenia azjatyckiego (pewnie wietnamskie)i arabskiego. Mówią biegle po polsku. Między sobą wolą też rozmawiać po polsku.
Czy są religijni? Raczej umiarkowanie. W każdym razie kobiety są zadbane. Początkowo zachowywały się jak rasa panująca,ale teraz znormalniały. A co do głoszenia,to widać aktywną grupę wietnamską,biegają po adresach. Widać z nimi wietnamczyka.  Z grupy arabskiej to chyba tylko ten stojak.
Ale arabowie z kobietami nie chcą rozmawiać. A jak patrzą w oczy ,znaczy,że chętna .


Offline gangas

Odp: Atakują alkaide ?
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Maj, 2016, 11:52 »
 Na arabskim stojaku dwóch młodych mężczyzn ale na Arabów mi nie wyglądali. A tak w ogóle to stanie na stojaku, to jakiś zaszczyt. Klara pisze, że pionierki zazdrosne o to stanie na stojaku? Czy czegoś nie skumałem. :-\
« Ostatnia zmiana: 26 Maj, 2016, 11:56 wysłana przez gangas »
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline gangas

Odp: Atakują alkaide ?
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Maj, 2016, 11:56 »
Sorka wielka niechcący żem kilknął.
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Klara

Odp: Atakują alkaide ?
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Maj, 2016, 12:14 »
Gangas, przeważnie na stojaku stoją pionierki, czasami też mężczyźni, akurat tym razem widziałeś płeć "brzydką", siostry wraz z braćmi chodzą po adresach i się nie odzywają, bo Arabowie nie będą słuchać kobiet.


Offline TomBombadil

Odp: Atakują alkaide ?
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Maj, 2016, 14:04 »
Było takie zdarzenie,że pionierka głosiła Arabowi,była u niego na odwiedzinach i potem on przyszedł na salę i wobec niej zachowywał się mocno frywolnie ,twierdząc,że ma do niej prawo.
Siostra była samotna i miała problem,bo bracia to nie bardzo umieli się odnaleźć w sytuacji.
Arab tłumaczył,że moralność biblijna to Hagar, Bilha,Zilpa. A ona patrzyła mu w oczy co ponoć jest jednoznaczne,że daje mu to prawo do korzystania z tej kobiety.
Sprawę opowiedziała owa siostra ku przestrodze.


Offline PoProstuJa

Odp: Atakują alkaide ?
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Maj, 2016, 20:31 »
Jeżeli Świadkowie chcą nawracać muzułmanów, to życzę powodzenia!
Równie dobrze można chcieć nauczyć kota szczekać, a psa miauczeć - może da się?  ;D

Kiedyś przeczytałam sporo książek na tematy dotyczące ludzi z tej kultury i niestety stwierdzam, że są to osoby raczej niereformowalne (zwłaszcza jeżeli nie urodzili się w Europie). Potrafią żyć latami w Ameryce czy Europie i niby są zasymilowani, a jak przyjdzie co do czego, to pokazują swoją prawdziwą, brutalną, naturę.
Oczywiście generalizowanie jest niesprawiedliwe, ale wydarzenia w Europie z emigrantami pokazują, że coraz mniej jest tych pozytywnych "wyjątków od reguły".

Wcale nie jestem taka pewna, czy pojawienie się w zborze muzułmanina, który całe życie był uczony pogardy dla kobiet, byłoby dla innych takim szczęściem i błogosławieństwem...


Offline gangas

Odp: Atakują alkaide ?
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Maj, 2016, 21:11 »
Gangas, przeważnie na stojaku stoją pionierki, czasami też mężczyźni, akurat tym razem widziałeś płeć "brzydką", siostry wraz z braćmi chodzą po adresach i się nie odzywają, bo Arabowie nie będą słuchać kobiet.

 Nie nie bardzo często widzę facetów albo pary. Nie wiem też co to znaczy chodzić po adresach. Dostają spis adresów do obskoczenia? ???
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Atakują alkaide ?
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Maj, 2016, 21:46 »
Nie wiem też co to znaczy chodzić po adresach. Dostają spis adresów do obskoczenia? ???

W pewnym sensie. Głosiciele jak zastaną na terenie osobę innej narodowości wypełniają odpowiedni formularz (zapomniałam nazwy, może M wstawi jaki dokładnie), podają adres i osoby władające, bądź tej samej narodowości ze zboru idą na odwiedziny, albo głoszą. Swego czasu było w NSK o tym, bodajże w lipcowej 2012 (niestety już nie posiadam).
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline gangas

Odp: Atakują alkaide ?
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Maj, 2016, 23:54 »
 Dziękuję nie wiedziałem.  ;) ;)
Jutro to dziś tyle że jutro.