Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Mój "mały" problem  (Przeczytany 10242 razy)

Offline TomBombadil

Odp: Mój "mały" problem
« Odpowiedź #30 dnia: 26 Maj, 2016, 01:04 »
Dziękuje wam za pomoc, ale nadal nie wiem co z tym zrobić. Mój mały problem nadal istnieje (hehe). Nie pójdę z moim problemem do nauczyciela bo u mnie w klasie jest taki Marek który bije konfidentów. Boje się, że mnie też pobije :( Czy da sie inaczej rozwiązać ten problem, bez interwencji policji i nauczycieli ?


Mojemu dziecku nakładano kosz od śmieci na głowę,pluto ,wyzywano bardzo brzydko. Bo miał najlepsze oceny. Religia jakby mniej miała znaczenie.
Zgłosiliśmy sprawę najpierw na policji ,w wydziale fo spraw dla nieletnich, potem wychowawcy i dyrekcji. Zrobiliśmy też badania w poradni pedagogiczno-wycowawczej.Szkoła próbował zrobić z nas oszołomów.Ale mieliśmy orzeczenie z poradni 1.o zdolnościach.2.o  szkodach psychicznych.Do szkoły wpadł pattol i prewencja . Wszystko w bardzo krótkim czasie. Dręczyciele wraz z rodzicami mieli w 1 den dzień takie problemy, że nikt nawet nie pisnął. Dziecko przeniosłam do innej klasy,potem szkoły. Klasa była pod obserwacją przez 2 lata,a nauczyciele przymusowe szkolenia z przeciwdziałania pprzemocy.
Warto walczyć o godność. 


Offline ExSJMario

Odp: Mój "mały" problem
« Odpowiedź #31 dnia: 26 Maj, 2016, 03:05 »
Piszesz, że Jehowa była by niezadowolona? To ciekawe tym bardziej na kogoś, kto od dziecka wychowany był w prawdzie. Troll jak nic.
Ja też będąc ŚJ miałem skojarzenia, że Jehowa to imię żeńskie  :P
Pamiętam jak walczyłem z tą myślą, żeby nie obrażać Boga... Ale tak mi się kojarzyło po prostu...
Dlatego nie dziwi mnie ta forma, że "Jehowa była by niezadowolona".
Teraz wzbudza to we mnie śmiech  ;D
Ale po postach intelektualnie odbiegasz dużo od 13 latka.
Sam jestem ciekaw kim żeś???
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Offline TomBombadil

Odp: Mój "mały" problem
« Odpowiedź #32 dnia: 26 Maj, 2016, 11:32 »
Nawet jeśli nasz Miki jest starszy,to na forum wchodzą inni 13/14latkowie z podobnymi problemami.
Może muszą być incognito,a nasze doświadczenie okaże się pomocne. Forum jest od wspierania się.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Mój "mały" problem
« Odpowiedź #33 dnia: 26 Maj, 2016, 12:35 »


Zgłosiliśmy sprawę najpierw na policji ,

Tej policji w której służba jest niemile widziana a wręcz zabroniona? Tej, która używa przemocy? ;)

Jak trwoga to ..... na policje.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Mój "mały" problem
« Odpowiedź #34 dnia: 26 Maj, 2016, 14:42 »
Dla ŚJ policja jest be, nie wolno w niej służyć... chyba że coś pomyliłem.

Czyż nie jest hipokryzją korzystanie z "usług" policji?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Rob Roy

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 111
  • Polubień: 265
  • JakPowiemyIm Prawdę DamyWolność ToKto Nas Utrzyma?
Odp: Mój "mały" problem
« Odpowiedź #35 dnia: 26 Maj, 2016, 14:52 »
Dla ŚJ policja jest be, nie wolno w niej służyć... chyba że coś pomyliłem.

Czyż nie jest hipokryzją korzystanie z "usług" policji?

Nie jeżeli płacisz podatki.


Offline Rob Roy

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 111
  • Polubień: 265
  • JakPowiemyIm Prawdę DamyWolność ToKto Nas Utrzyma?
Odp: Mój "mały" problem
« Odpowiedź #36 dnia: 26 Maj, 2016, 15:39 »
A jesli głosiciel tylko pionieruje i nigdy nie płacił podatków?
Ksiądz, katecheta itd. też nie pracuje i nie płaci podatków, a starszy tak.

A tak naprawdę to nie ma ludzi, którzy nie płacą podatków.
Nawet pijak jak kupuje alkohol płaci podatki i to te największe.



Offline M

Odp: Mój "mały" problem
« Odpowiedź #37 dnia: 27 Maj, 2016, 11:06 »
Wyczyściłem temat z pogardliwych postów Tomka i odpowiedzi do niego. Tomek otrzymał moderację. Prosimy o powrót do głównego tematu :).


Offline Ana Rose

Odp: Mój "mały" problem
« Odpowiedź #38 dnia: 27 Maj, 2016, 12:07 »
Witajcie kochani forumowicze :) nie myślcie sobie, że dawno mnie TU mnie nie było...jestem na forum codziennie, czytam wszystko na bieżąco. Mój mąż nie ŚJ  nie wie ,że jestem już WASZA :) , często widzi jak czytam i mu to nie przeszkadza .....ale nie chcę by wiedział, że czasami coś TUTAJ napiszę :)

A więc do rzeczy :
czytając "mały " problem.....ehhh......zrobiło mi się przykro, bardzo przykro, ponieważ UWAŻAM ŻE KTOŚ SOBIE Z NAS TU NA FORUM DRWI... I to w jawny sposób. To nie żaden 13-latek tylko osoba która poprzez taki wątek chciała wcisnąć parę obraźliwych słów w naszym kierunku. Po pierwsze styl pisania, po drugie wszyscy wiemy jak ludzie czy też dzieci potrafią prześladować ŚJ. Najbardziej obrywają gorliwi świadkowie którzy próbują głosić, wyjaśniać swoje wierzenia na terenie szkoły. Wybaczcie ale wątpię by robił to założyciel wątku.....ON nawet nie wie kim jest JEHOWA( i to w wieku 13lat)!!!!  NAPISAŁ : "mój brat jest CHRZESCIJANINEM" ....A ON TO NIBY KIM JEST? Dziecko świadków Jehowy nie wie , że świadkowie to też chrześcijanie???? WOLNE ŻARTY :(((
« Ostatnia zmiana: 27 Maj, 2016, 12:09 wysłana przez Ana Rose »


Offline M

Odp: Mój "mały" problem
« Odpowiedź #39 dnia: 27 Maj, 2016, 12:22 »
Droga Ano Rose (zwracam się do Ciebie ale nie bierz tego proszę do siebie osobiście - piszę do wszystkich, którzy zareagowali podobnie jak Ty) - proszę Was o zaprzestanie podejrzewania piszących na forum o złe pobudki i trollowanie. Nawet JEŚLI jest tak jak piszecie (w co osobiście wątpię, choć przyznam się bez bicia że jestem z reguły ufny ludziom i mogę się mylić) to co z tego? Czy przyniesie nam to jakąkolwiek ujmę jeśli byśmy połknęli taki haczyk? Nie. Co najwyżej w końcu dana osoba powie "haha, daliście się strollować", temat zostanie usunięty i pójdzie w zapomnienie.

Ale czy pomyśleliście chociaż przez chwilę co będzie, jeśli ten post jest autentyczny, jeśli faktycznie po drugiej stronie klawiatury jest wystraszona osoba, która nie wie do kogo się zwrócić i odważyła się opisać swoją sytuację w Internecie? W takim wypadku takim pisaniem możecie wyrządzić jej wiele szkody.

Osobiście zetknąłem się z młodymi osobami, które będąc w zborze miały taki styl mówienia i pisania jak szybkimiki. Kwestia wychowania, otoczenia, braku zaangażowania rodziców (niepotrzebne skreślić). To, że komuś nie mieści się w głowie, że ktoś może autentycznie pisać "ta Jehowa" czy w inny sposób wcale nie oznacza, że ta sytuacja nie mogła mieć miejsca. Trochę więcej pokory, pamiętajmy że nie jesteśmy nieomylni w swoich ocenach.

Dlatego też z góry uprzedzam, że dalsze dywagacje nad tym czy ktoś jest trollem czy też nie będą usuwane, bo nie wnoszą absolutnie nic merytorycznie do tematu, a mogą się wręcz okazać szkodliwe.
« Ostatnia zmiana: 27 Maj, 2016, 12:45 wysłana przez M »


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Mój "mały" problem
« Odpowiedź #40 dnia: 27 Maj, 2016, 12:53 »
Już zostało to wcześniej powiedziane, jeszcze raz powtórzę.
Na forum zaglądają różne osoby, w różnym wieku. Jeśli to jest troll jak piszecie, to mu nie pomorze, ale może pomóc innym którzy tylko czytają forum, są w podobnej sytuacji. Zobaczmy na temat z szerszej perspektywy.
Szybkimiki obecnie nic nie pisze i to mnie martwi.Sama pamiętam miałczenie za mną w podstawówce (w późniejszych szkołach nie było źle), różne wyzwiska, uprzykrzanie życia na każdym kroku. Jeśli faktycznie tak jest jak pisze (Ku czemu się skłaniam, że to prawda), poproszenie o pomoc i to obcych ludzi świadczy o desperacji, jak bardzo jest osamotniony w swoim nieszczęściu.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Mój "mały" problem
« Odpowiedź #41 dnia: 27 Maj, 2016, 13:01 »
Już zostało to wcześniej powiedziane, jeszcze raz powtórzę.
Na forum zaglądają różne osoby, w różnym wieku. Jeśli to jest troll jak piszecie, to mu nie pomorze, ale może pomóc innym którzy tylko czytają forum, są w podobnej sytuacji. Zobaczmy na temat z szerszej perspektywy.
Szybkimiki obecnie nic nie pisze i to mnie martwi.Sama pamiętam miałczenie za mną w podstawówce (w późniejszych szkołach nie było źle), różne wyzwiska, uprzykrzanie życia na każdym kroku. Jeśli faktycznie tak jest jak pisze (Ku czemu się skłaniam, że to prawda), poproszenie o pomoc i to obcych ludzi świadczy o desperacji, jak bardzo jest osamotniony w swoim nieszczęściu.

Możesz mu napisać prywatną wiadomość.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Mój "mały" problem
« Odpowiedź #42 dnia: 27 Maj, 2016, 13:11 »
Możesz mu napisać prywatną wiadomość.

Dziękuję, wysłałam.
Chodziło mi bardziej o odpowiedź co do teorii trollingu, napisać czy komuś rady mogą pomóc.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline szybkimiki202

Odp: Mój "mały" problem
« Odpowiedź #43 dnia: 30 Maj, 2016, 12:28 »
Witajcie Przyjaciele! Przepraszam, że tak długo nic nie pisałem, ale po rozmowie z rodzicami dostałem karę na komputer. Rodzice twierdzą, że obrażam Jehowię jak nie chce chodzić na Wielbienia. Sprawa w szkole trafiła do pedagoga. Nie wiem jak to się potoczy. Jest mi bardzo przykro i smutno.  Postaram się odpowiedzieć na wszystkie wiadomości prywatne. Aby oderwać się od rzeczywistości postanowiłem czytać książki. Najbardziej podoba mi się mitologia grecka, którą czytamy też w szkole. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam!


Offline Hippopotamus

Odp: Mój "mały" problem
« Odpowiedź #44 dnia: 30 Maj, 2016, 13:10 »
Witaj szybkimiki202 ! Ja, w Twoim wieku, byłem już nieochrzczonym głosicielem i jedynym ŚJ w całej szkole (ok. 300 dzieci). To było w latach 90. Nie było neta, a ludzie powszechnie gadali, że Świadkowie to "kociarze", mieszają krew i tym podobne bzdury. Dzieci chodziły za mną i wołały: "proroku, prorokuj nam". Nigdy się tym nie przejmowałem i Ty też się nie przejmuj. Ci, co Cię obrażają, to głupcy, poniżej Twojego poziomu.
Chodzenie na zebrania, w Twoim przypadku może mieć plusy. Bądź aktywny. Udzielając odpowiedzi na pytania, staraj się mówić własnymi słowami. Regularne konwersacje z dorosłymi sprawią, że nabędziesz pewności siebie. Z czasem nauczysz się publicznego przemawiania, logicznego argumentowania, przedstawiania swoich racji. Te umiejętności przydadzą Ci się przez całe życie. Na każdym etapie edukacji - teraz, w szkole średniej, czy na studiach - będziesz miał przewagę nad rówieśnikami. Przygotowując prezentację czy referat, oni będą dukać i się jąkać, a Ty będziesz płynnie i samodzielnie przemawiał. Nauczyciele będą patrzeć na Ciebie z szacunkiem, a koledzy i koleżanki zazdrościć Ci umiejętności. Życzę powodzenia i nie zważaj na przeciwności, a wyjdziesz z tego silniejszy.