Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kto kieruje Centralą ŚJ ?  (Przeczytany 23808 razy)

Offline M

Odp: Kto kieruje Centralą ŚJ ?
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Maj, 2016, 09:48 »
To Don Adams już nie jest Prezesem, to ci heca, tego nie wiedziałem.

Ja też nie wiedziałem, ale całkiem niedawno na jw.org pojawił się taki artykuł:

https://www.jw.org/pl/wiadomości/sytuacja-prawna/regiony/rosja/jw-wolnosc-religii-zagrozona/

A w nim czytamy:

Cytuj
„Świadkowie Jehowy rozpowszechniają swoją literaturę religijną na całym świecie. Jest ona apolityczna, ma na celu edukację biblijną i nawołuje do pokoju. Wśród publikacji, które rosyjskie sądy uznały za ekstremistyczne, znajduje się książka dla dzieci Mój zbiór opowieści biblijnych oraz Czego naprawdę uczy Biblia?, wydrukowana w przeszło 200 milionach egzemplarzy i dostępna w ponad 250 językach” (Robert Ciranko, prezes Pensylwańskiego Towarzystwa Biblijnego i Traktatowego — Strażnica *)


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Kto kieruje Centralą ŚJ ?
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Maj, 2016, 10:25 »
Zapowiada się niezły temat i myślę że bardzo ważny z punktu widzenia tzw. układów, moralności biznesowej (która tutaj powinna istnieć)  korporacji która niestety wykorzystuje  religię i jej członków w tej chwili do zarabiania pieniędzy. "To widać, słychać i czuć." CK to tylko starsi panowie od doktryn, którym mówi się : bracie Lett dzisiaj proszę przycisnąć klientów o kasę, płatności się zbliżają, i kilka inwestycji jest do zrobienia."Od czasów Franza i Anderson trochę się zmieniło. Znalazłem dużo info odkąd siedzę nad tym parę miesięcy. Nie zdawałem sobie sprawy jak bardzo ci ludzie są powiązani, jakie układy tam panują. Są lekarze, nie muszę mówić że po studiach :), prawnicy chyba też po studiach ;), namierzyłem jednego profesora pewnie też po studiach ;).A co ciekawe jeden z nich prowadzi nawet dużą klinikę medyczną, inny zajmuje się transportem międzynarodowym, jeszcze inny ma wielką kancelarię prawniczą. Często są oni powiązani z kilkunastoma firmami. Większość z tych firm to organizacje non profit. Co ciekawe w stanach żeby utrzymać ten status należy pewną część dochodów przeznaczać na cele charytatywne bądż edukacyjne i wystarczy przekazać tą część innej organizacji non profit co pozwala pozostać ORGANIZACJĄ NON profit. Pieniążki przepływają a my nadal mamy wszystkie w kieszeni tylko w innej "skrytce". Oczywiście kiedy pieniądze przepływają część z nich można wykorzystać do prywatnych celów pod przykrywką wydatków reprezentacyjnych, zarządzanie biurem,delegacji i oczywiście dobrych pensji  bo nawet w organizacjach non profit takie się otrzymuje, podobnie jak w polityce.
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Roszada

Odp: Kto kieruje Centralą ŚJ ?
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Maj, 2016, 10:27 »
Szok dla mnie.
Nie było gdzieś przypadkiem info, że Adams zmarł?
Wszak ur. się w 1925 więc miałby 91 lat.

A może złapał go jakiś parkinson czy inny 'aldschaimer' i nie mógł pełnić funkcji?


Offline M

Odp: Kto kieruje Centralą ŚJ ?
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Maj, 2016, 10:44 »
Szok dla mnie.
Nie było gdzieś przypadkiem info, że Adams zmarł?
Wszak ur. się w 1925 więc miałby 91 lat.

A może złapał go jakiś parkinson czy inny 'aldschaimer' i nie mógł pełnić funkcji?

No właśnie nigdzie takiej informacji na razie nie widziałem.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Kto kieruje Centralą ŚJ ?
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Maj, 2016, 10:46 »
Zapowiada się niezły temat i myślę że bardzo ważny z punktu widzenia tzw. układów, moralności biznesowej (która tutaj powinna istnieć)  korporacji która niestety wykorzystuje  religię i jej członków w tej chwili do zarabiania pieniędzy. "To widać, słychać i czuć." CK to tylko starsi panowie od doktryn, którym mówi się : bracie Lett dzisiaj proszę przycisnąć klientów o kasę, płatności się zbliżają, i kilka inwestycji jest do zrobienia."Od czasów Franza i Anderson trochę się zmieniło. Znalazłem dużo info odkąd siedzę nad tym parę miesięcy. Nie zdawałem sobie sprawy jak bardzo ci ludzie są powiązani, jakie układy tam panują. Są lekarze, nie muszę mówić że po studiach :), prawnicy chyba też po studiach ;), namierzyłem jednego profesora pewnie też po studiach ;).A co ciekawe jeden z nich prowadzi nawet dużą klinikę medyczną, inny zajmuje się transportem międzynarodowym, jeszcze inny ma wielką kancelarię prawniczą. Często są oni powiązani z kilkunastoma firmami. Większość z tych firm to organizacje non profit. Co ciekawe w stanach żeby utrzymać ten status należy pewną część dochodów przeznaczać na cele charytatywne bądż edukacyjne i wystarczy przekazać tą część innej organizacji non profit co pozwala pozostać ORGANIZACJĄ NON profit. Pieniążki przepływają a my nadal mamy wszystkie w kieszeni tylko w innej "skrytce". Oczywiście kiedy pieniądze przepływają część z nich można wykorzystać do prywatnych celów pod przykrywką wydatków reprezentacyjnych, zarządzanie biurem,delegacji i oczywiście dobrych pensji  bo nawet w organizacjach non profit takie się otrzymuje, podobnie jak w polityce.

Brzmi to trochę abstrakcyjnie, aczkolwiek nie nieprawdopodobnie. Trzeba przyznać pomysłowe.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Lila

Odp: Kto kieruje Centralą ŚJ ?
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Maj, 2016, 10:50 »
Jestem w szoku jak to czytam.
Baran, jak będziesz mógł i miał czas, podzielisz się swoimi odkryciami? Zawsze musiałam gasić swoje podejrzenia i ciągoty do teorii spiskowych, a tu się okazuje, że niesłusznie i że kolejny raz intuicja miała rację.


Offline gedeon

Odp: Kto kieruje Centralą ŚJ ?
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Maj, 2016, 12:23 »
Z wypiekami na twarzy czekam na ciąg dalszy w tym co ustala Baran.
 Dziękuje za Twoje wnikliwe i bardzo merytoryczne podejście do problemu, dużo czytałem na ten temat ale twoja ścieżka jest bardzo bliska prawdy.
Członkowie maja prawo wiedzieć jak są wydawane ich pieniądze.


Offline Brat Kardyga

Odp: Kto kieruje Centralą ŚJ ?
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Maj, 2016, 12:30 »
Mnie zastanawiało słownictwo, symbolika i podobieństwa masonerii ze ŚJ np. Przekład Nowego Świata (NWO) , organizacja a nie religia, stopnie wtajemniczenia : parkingowy, mikrofonowy, sługa pom. starszy, nadzorca itd..
No i ta błękitna kolorystyka przypominająca JW coś tam... ;D

 http://www.kosciuszkomason.com/pages/images/ChrisWinnicki.jpg

http://orig03.deviantart.net/e810/f/2013/030/9/c/commander_anders_behring_breivik_by_werewolfme2-d4tp8jt.jpg
« Ostatnia zmiana: 21 Maj, 2016, 13:03 wysłana przez Brat Kardyga »


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Kto kieruje Centralą ŚJ ?
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Maj, 2016, 00:07 »
Zapowiada się niezły temat i myślę że bardzo ważny z punktu widzenia tzw. układów, moralności biznesowej (która tutaj powinna istnieć)  korporacji która niestety wykorzystuje  religię i jej członków w tej chwili do zarabiania pieniędzy. "To widać, słychać i czuć." CK to tylko starsi panowie od doktryn, którym mówi się : bracie Lett dzisiaj proszę przycisnąć klientów o kasę, płatności się zbliżają, i kilka inwestycji jest do zrobienia."Od czasów Franza i Anderson trochę się zmieniło. Znalazłem dużo info odkąd siedzę nad tym parę miesięcy. Nie zdawałem sobie sprawy jak bardzo ci ludzie są powiązani, jakie układy tam panują. Są lekarze, nie muszę mówić że po studiach :), prawnicy chyba też po studiach ;), namierzyłem jednego profesora pewnie też po studiach ;).A co ciekawe jeden z nich prowadzi nawet dużą klinikę medyczną, inny zajmuje się transportem międzynarodowym, jeszcze inny ma wielką kancelarię prawniczą. Często są oni powiązani z kilkunastoma firmami. Większość z tych firm to organizacje non profit. Co ciekawe w stanach żeby utrzymać ten status należy pewną część dochodów przeznaczać na cele charytatywne bądż edukacyjne i wystarczy przekazać tą część innej organizacji non profit co pozwala pozostać ORGANIZACJĄ NON profit. Pieniążki przepływają a my nadal mamy wszystkie w kieszeni tylko w innej "skrytce". Oczywiście kiedy pieniądze przepływają część z nich można wykorzystać do prywatnych celów pod przykrywką wydatków reprezentacyjnych, zarządzanie biurem,delegacji i oczywiście dobrych pensji  bo nawet w organizacjach non profit takie się otrzymuje, podobnie jak w polityce.


No, tworzy się ciekawy wątek.
Baran, respect!
Jesteś takim Hansem Klossem w organizacji :)
Mam nadzieję, że nie dasz się temu świni, Brunerowi :)

Każda organizacja, która ma strukturę korporacji - a taką jest WTS
- zawdzięcza swoją pozycję i jakość, poparciu członków.
Na oko jednak widać, że wszelkie inwestycje, które
umożliwiły zaistnienie całego szeroko rozumianego procesu
produkcyjnego WTS-u, raczej nie powstały wyłącznie z dobrowolnych datków.
Musieli to raczej być znaczący sponsorzy.

Ostatnie cięcia, przy całym posiadanym kapitale, wskazują moim zdaniem,
że albo ktoś (kto?) obecnie wyprowadza pieniądze z org, albo nastąpiła radykalna
zmiana celów. Być może jedno i drugie, przy czym, jeśli drugie wynika z pierwszego,
to raczej patowa sytuacja.

Kiedyś były książki w twardych
okładkach z wytłoczeniami, czasopisma - dwutygodniki,
budowa za budową np. w Polsce, Sale kongresowe, och i ach.
i rozdawano te masywne publikacje niemal na lewo  i prawo...
A paradoksalnie właśnie teraz,
kiedy org wspiera więcej niż wówczas - gdy był taki szczytowy
rozwój i dobrobyt - bogatszych rozwiniętych krajów,
i niby też jest obecnie takie cudowne wsparcie datkami (jak wynika z TV broadcasting),
właśnie teraz wszystko jest obcinane, skracane (tylko TV dołożyli - ale widać że to
chyba jako deska ratunkowa  propagandy  do  popierania org =datki).
Coś tu nie gra...

I nie sądzę, że  wpływ mają na to wypłaty odszkodowań dla ofiar pedofilii,
jak czasem słyszę na ten temat.
 Przykładowe 2800 dolarów dla Candace Conti,
to pryszcz przy inwestycjach i dobrach trwałych WTS - nawet gdyby
było dziesięć podobnych wyroków.

No więc, coś tu nie gra.
« Ostatnia zmiana: 22 Maj, 2016, 00:16 wysłana przez Abba »


Offline M

Odp: Kto kieruje Centralą ŚJ ?
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Maj, 2016, 01:36 »
Na Reddicie ktoś napisał, że w jego macierzystym zborze był brat Dona Adamsa - Karl Adams i słyszał jakiś czas temu, że Don Adams nie żyje. Jeśli to prawda to dziwne, że jeszcze nie zdjęli go z listy na jw.org.


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Kto kieruje Centralą ŚJ ?
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Maj, 2016, 07:37 »
Ja tylko jeszcze sprostuję, że te 2800 dolarów które wspomniałem w sprawie Candace Conti to oczywiście w milionach. 2,8 mln USD.

M, ciekawa informacja, to co napisałeś o Adamsie.
Ale ja wiem gdzie on jest! Przeniósł się do nas na forum: donadams
:) :P


Offline M

Odp: Kto kieruje Centralą ŚJ ?
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Maj, 2016, 08:45 »
Poprawka, ten gość z Reddita jednak powiedział, że to właśnie brat Dona Adamsa zmarł. Co z samym Donem - nie wiadomo.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Kto kieruje Centralą ŚJ ?
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Maj, 2016, 08:50 »
Adams family


Offline alojzy pompka

Odp: Kto kieruje Centralą ŚJ ?
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Maj, 2016, 09:08 »
Czytam i gotuje się we mnie!
W latach 80 przyłączyłam się do religii prawdziwej
a teraz wychodzi na to że to organizacja przestępcza,
kierowana przez ludzi bezwzględnych i podłych,
pod przykrywką religii zniewolili miliony!

Czy kiedyś uda się całkowicie ich zdemaskować?


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Kto kieruje Centralą ŚJ ?
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Maj, 2016, 10:13 »
Czytam i gotuje się we mnie!
W latach 80 przyłączyłam się do religii prawdziwej
a teraz wychodzi na to że to organizacja przestępcza,
kierowana przez ludzi bezwzględnych i podłych,
pod przykrywką religii zniewolili miliony!

Czy kiedyś uda się całkowicie ich zdemaskować?

Jeżeli to iluminaci ,  NWO  to na pewno nie , dlatego , że plany mają baaaardzo podobne i z pewnością idą jedną drogą .A że NWO- czyli Nowy porządek świata też mówi o klasie rządzących i klasie poddanych to i interesy wspólne . Pewnie większość z Was to czytała

http://nwonews.pl/artykul,2773,swiadkowie-jehowy-a-nwo
Dziś wiem więcej niż wczoraj