Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Publikacje z kongresów 2016 - filmy pełnometrażowe  (Przeczytany 31909 razy)

Offline Lila

Odp: Filmy z kongresów 2016 - pełnometrażowe
« Odpowiedź #60 dnia: 23 Maj, 2016, 20:52 »
Stare porzekadło głosi: "diabeł wie wszystko, nie wie tylko gdzie kobiety ostrzą swoje noże".

Nie wspominając o tych co się odłączyli i co ich wykluczyli, miejsc na salach by zaczęło brakować i zamiast sprzedawać zaczęli by budować.

Lila dlaczego ta rozmowa tak Ci się kojarzy?

Słowo "pasterska" jakoś mi się kojarzy raczej z pastereczką, a nie tak:




A reszta to już kwestia mojego odstępczego poczucia humoru :)


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Filmy z kongresów 2016 - pełnometrażowe
« Odpowiedź #61 dnia: 23 Maj, 2016, 21:18 »
Słowo "pasterska" jakoś mi się kojarzy raczej z pastereczką, a nie tak:




A reszta to już kwestia mojego odstępczego poczucia humoru :)

uffff... ja myślałam o "a reszta (...) odstępczego humoru", piona nie jestem sama
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Filmy z kongresów 2016 - pełnometrażowe
« Odpowiedź #62 dnia: 23 Maj, 2016, 21:39 »
Słowo "pasterska" jakoś mi się kojarzy raczej z pastereczką, a nie tak:




Rumunia?:)


Offline PoProstuJa

Odp: Filmy z kongresów 2016 - pełnometrażowe
« Odpowiedź #63 dnia: 24 Maj, 2016, 00:32 »
Czy na taki kongres trzeba mieć osobę wprowadzającą?
Czy przy wejściu trzeba okazać zaproszenie?
Czy można wyjść przed końcem (czy nie będą krzywo patrzeć?)
Czy trzeba mieć garnitur?
.

Tadeuszu odpowiedzi na te pytania mogą być różne w zależności od tego jak chcesz być traktowany na Zgromadzeniu :)

Jeżeli ubierzesz się w garnitur, to wtopisz się w tłum i nikt Cię teoretycznie nie zauważy (no chyba, że ktoś zobaczy, że nie masz plakietki - ale chyba da się taką wydrukować, hę? Da się - jest wzór w internecie?). Możesz sobie wchodzić na salę i wychodzić ile chcesz razy, bo nikt tego nie pilnuje. Ludzie w trakcie programu chodzą do wc i nikt ich nie śledzi. Jak całkiem wyjdziesz z budynku przed czasem, to też nikt nie będzie biegł za Tobą :) Na kongresie jest kilka tysięcy ludzi - na razie nie ma możliwości żeby monitorować każdego z osobna  ;D

Jeśli natomiast chcesz być traktowany jak zainteresowany, to weź zaproszenie ze sobą i ubierz się w jeansy. Będziesz się wyróżniał od innych i pewnie od razu ktoś będzie próbował z Tobą pogadać, zachęcić do studium Biblii itd. itp. No i może miejsce też Ci jakieś załatwią lepsze?!  ;D
Bo z tymi miejscami to jest tak, że wszyscy się na nie rzucają już o 8.00 rano i później trudno znaleźć coś wolnego. Jedna osoba w sumie nie powinna się martwić, bo pojedyncze miejsca zawsze się znajdą. Najgorzej mają rodziny np. 3-osobowe - jak przyjdą tuż przed rozpoczęciem, to mają problem żeby znaleźć takie miejsce żeby siedzieć razem (nie wiem jak to wygląda w różnych rejonach Polski, w moim to zawsze jest wariactwo w tym temacie  :D )

No i weź jakąś kanapkę, termos (około godz. 12.00 zaczyna się 1,5 godzinna przerwa) i oddaj się przyjemności bycia na Zgromadzeniu. Zapewniam, że nigdzie indziej nie uda Ci się zobaczyć za darmo 49 filmików!  ;D



Offline PoProstuJa

Odp: Filmy z kongresów 2016 - pełnometrażowe
« Odpowiedź #64 dnia: 24 Maj, 2016, 00:34 »
Panie i Panowie, wydarzyła się rzecz bez precedensu.

Po raz pierwszy od ok. 90 lat na kongresach nie wydano żadnej drukowanej publikacji!

W tym roku jedyne "publikacje" kongresowe to dwa filmy pełnometrażowe z tego wątku. Czy zatem biorąc pod uwagę powyższe i fakt, że WTS produkuje dziesiątki materiałów filmowych rocznie, niedługo doczekamy się zmiany nazwy ich korporacji na: Watch Tower — Towarzystwo Wideo i Budowlane? ;D

PS. Dla porządku warto dodać, że pare tygodni temu na łamach audycji JW Broadcasting ogłoszono wydanie broszury "10 Pytań". Jednak po pierwsze broszura ta to kompilacja treści z poprzednich publikacji dla młodych, jedynie podana w krótszej "przystępniejszej" formie, a po drugie nie zmienia to faktu, że podczas kongresu obecni nie dostali żadnego "prezentu" do ręki. Święty Mikołaj w tym roku dał ciała  :-\

Ale jak to???? Ja cały czas miałam nadzieje, że właśnie na tym kongresie będą dawać nową Biblię ze srebrnymi kartkami!...  :-\


Offline M

Odp: Filmy z kongresów 2016 - pełnometrażowe
« Odpowiedź #65 dnia: 24 Maj, 2016, 01:41 »
Ale jak to???? Ja cały czas miałam nadzieje, że właśnie na tym kongresie będą dawać nową Biblię ze srebrnymi kartkami!...  :-\

A to jest nadal możliwe. Wiemy już że nie będzie żadnych publikacji o zasięgu ogólnoświatowym, ale na lokalnych kongresach w danych krajach mogą się pojawić właśnie nowe Biblie. To się jednak dopiero okaże za miesiąc.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Filmy z kongresów 2016 - pełnometrażowe
« Odpowiedź #66 dnia: 24 Maj, 2016, 08:26 »


Jeśli natomiast chcesz być traktowany jak zainteresowany, to weź zaproszenie ze sobą i ubierz się w jeansy. Będziesz się wyróżniał od innych i pewnie od razu ktoś będzie próbował z Tobą pogadać, zachęcić do studium Biblii itd. itp. No i może miejsce też Ci jakieś załatwią lepsze?!  ;D
Bo z tymi miejscami to jest tak, że wszyscy się na nie rzucają już o 8.00 rano i później trudno znaleźć coś wolnego. Jedna osoba w sumie nie powinna się martwić, bo pojedyncze miejsca zawsze się znajdą. Najgorzej mają rodziny np. 3-osobowe - jak przyjdą tuż przed rozpoczęciem, to mają problem żeby znaleźć takie miejsce żeby siedzieć razem (nie wiem jak to wygląda w różnych rejonach Polski, w moim to zawsze jest wariactwo w tym temacie  :D )

No i weź jakąś kanapkę, termos (około godz. 12.00 zaczyna się 1,5 godzinna przerwa) i oddaj się przyjemności bycia na Zgromadzeniu. Zapewniam, że nigdzie indziej nie uda Ci się zobaczyć za darmo 49 filmików!  ;D


Miejsca będą, stadiony raczej nie są pełne. Zapewne mówiąc "nie ma miejsc" miałaś na myśli "nie ma dobrych miejsc", czyli pod dachem, w cieniu itp.
A SJ tak mają, że religia miłości musi im co roku (bezskutecznie) przypominać, by okazać trochę szacunku starszym i że zajmowanie miejsc to nie wyścigi.

Dla mnie osobiście konieczność puszczania każdego roku filmów w tym stylu:
http://tv.jw.org/#pl/video/VODMinistry/pub-jwbkm_201504_1_VIDEO
jest żenująca.


Offline Lila

Odp: Filmy z kongresów 2016 - pełnometrażowe
« Odpowiedź #67 dnia: 24 Maj, 2016, 10:08 »
Jeżeli ubierzesz się w garnitur, to wtopisz się w tłum i nikt Cię teoretycznie nie zauważy (no chyba, że ktoś zobaczy, że nie masz plakietki - ale chyba da się taką wydrukować, hę? Da się - jest wzór w internecie?). Możesz sobie wchodzić na salę i wychodzić ile chcesz razy, bo nikt tego nie pilnuje. Ludzie w trakcie programu chodzą do wc i nikt ich nie śledzi. Jak całkiem wyjdziesz z budynku przed czasem, to też nikt nie będzie biegł za Tobą :) Na kongresie jest kilka tysięcy ludzi - na razie nie ma możliwości żeby monitorować każdego z osobna  ;D

Jeśli natomiast chcesz być traktowany jak zainteresowany, to weź zaproszenie ze sobą i ubierz się w jeansy. Będziesz się wyróżniał od innych i pewnie od razu ktoś będzie próbował z Tobą pogadać, zachęcić do studium Biblii itd. itp. No i może miejsce też Ci jakieś załatwią lepsze?!  ;D
Bo z tymi miejscami to jest tak, że wszyscy się na nie rzucają już o 8.00 rano i później trudno znaleźć coś wolnego. Jedna osoba w sumie nie powinna się martwić, bo pojedyncze miejsca zawsze się znajdą. Najgorzej mają rodziny np. 3-osobowe - jak przyjdą tuż przed rozpoczęciem, to mają problem żeby znaleźć takie miejsce żeby siedzieć razem (nie wiem jak to wygląda w różnych rejonach Polski, w moim to zawsze jest wariactwo w tym temacie  :D )

No i weź jakąś kanapkę, termos (około godz. 12.00 zaczyna się 1,5 godzinna przerwa) i oddaj się przyjemności bycia na Zgromadzeniu. Zapewniam, że nigdzie indziej nie uda Ci się zobaczyć za darmo 49 filmików!  ;D


Zgadza się, jeansy zwiększają szanse na zainteresowanie i opiekę świadka oraz na miejsce z dobrym widokiem na scenę.
W Sosnowcu dobre miejsca były zajęte jeszcze przed otwarciem bram, bo bracia porządkowi rozszerzali się w miłości i zajmowali całym zastępom braci, a jak wiadomo są ich całe miriady :)
Z drugiej strony, bardziej świadkowski strój (gatki i koszula) dadzą możliwość popatrzeć na wszystko po cichu i jak to naprawdę wygląda, bez specjalnej atencji ochroniarza.




Zaś co do darmowych filmików, to jest jedno miejsce, gdzie można je obejrzeć za darmo, w domowym zaciszu i w dodatku z opcją swobodnego wyrażania wqu... negatywnego podekscytowania - to forum :)
Nie trzeba brać kocyka, żeby tyłek nie bolał. Jak chcesz, to możesz oglądać leżąc w piżamie lub bez i nikt Ci nie będzie fikał, że nie masz plakietki, albo, że za głośno chrapiesz.


Offline Lila

Odp: Filmy z kongresów 2016 - pełnometrażowe
« Odpowiedź #68 dnia: 24 Maj, 2016, 10:09 »
Ale jak to???? Ja cały czas miałam nadzieje, że właśnie na tym kongresie będą dawać nową Biblię ze srebrnymi kartkami!...  :-\


Prędzej dadzą Ci gliniane tabliczki, żebyś sobie wyryła :)


Offline Lila

Odp: Filmy z kongresów 2016 - pełnometrażowe
« Odpowiedź #69 dnia: 24 Maj, 2016, 10:12 »
A to jest nadal możliwe. Wiemy już że nie będzie żadnych publikacji o zasięgu ogólnoświatowym, ale na lokalnych kongresach w danych krajach mogą się pojawić właśnie nowe Biblie. To się jednak dopiero okaże za miesiąc.

Publikacje na kongresach coraz częściej są niskobudżetowe, tzn. małe, chude. Nie wiadomo, ile będzie obecnych, brak kontroli ile kto bierze.
Obstawiam, że najwyżej mogą ogłosić wydanie i powiedzieć, kiedy trafi do zborów, ale nie będą jej rozdawać publicznie.
No a w zborach, wiadomo - będzie list o tym, że Bóg miłuje dawcę ochoczego i gdzie są skrzynki. Oczywiście pewno będzie aktualizacja listu z kosztami publikacji :)


Offline TomBombadil

Odp: Filmy z kongresów 2016 - pełnometrażowe
« Odpowiedź #70 dnia: 24 Maj, 2016, 10:58 »
Lila,bardzo mnie zmartwiłaś,bo to znaczy ,że mam małe szanse na nową Bible. A taka ładna,hamerykańska.


Offline Lila

Odp: Filmy z kongresów 2016 - pełnometrażowe
« Odpowiedź #71 dnia: 24 Maj, 2016, 11:48 »
Lila,bardzo mnie zmartwiłaś,bo to znaczy ,że mam małe szanse na nową Bible. A taka ładna,hamerykańska.
Przykro mi ;(
Ja tylko prorokuję.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Filmy z kongresów 2016 - pełnometrażowe
« Odpowiedź #72 dnia: 24 Maj, 2016, 12:08 »

Zgadza się, jeansy zwiększają szanse na zainteresowanie i opiekę świadka oraz na miejsce z dobrym widokiem na scenę.
W Sosnowcu dobre miejsca były zajęte jeszcze przed otwarciem bram, bo bracia porządkowi rozszerzali się w miłości i zajmowali całym zastępom braci, a jak wiadomo są ich całe miriady :)
Z drugiej strony, bardziej świadkowski strój (gatki i koszula) dadzą możliwość popatrzeć na wszystko po cichu i jak to naprawdę wygląda, bez specjalnej atencji ochroniarza.

Wtopienie się w tłum to chyba najlepszy pomysł, by obserwować wszystko po partyzancku i jakie emocje panują. Bardziej z 'wnętrza' organizacji.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline PoProstuJa

Odp: Filmy z kongresów 2016 - pełnometrażowe
« Odpowiedź #73 dnia: 24 Maj, 2016, 23:49 »
Miejsca będą, stadiony raczej nie są pełne. Zapewne mówiąc "nie ma miejsc" miałaś na myśli "nie ma dobrych miejsc", czyli pod dachem, w cieniu itp.
A SJ tak mają, że religia miłości musi im co roku (bezskutecznie) przypominać, by okazać trochę szacunku starszym i że zajmowanie miejsc to nie wyścigi.

No wiesz KaiserSoze... wszystko zależy od tego na jakim obiekcie odbywa się Zgromadzenie.
Jak na stadionie, to teoretycznie miejsce zawsze się znajdzie - byle gdzie, ale może się znaleźć.
Ale jeśli jest to sala zgromadzeń, to różnie z tym może być...

Zdarzyło mi się być na takim Kongresie, na którym spotkały się zbory z kilku miast, ale w nowym układzie. I niestety ten geniusz, co ten nowy układ wymyślił, to dał ciała na całego, bo źle zostało oszacowane to ile osób przybędzie. W efekcie było tak duże przepełnienie, że znalezienie JEDNEGO miejsca na sali graniczyło z cudem (i to niedługo po godzinie 8.00). Bracia porządkowi widząc co się dzieje, zaczęli kombinować co tu zrobić żeby stworzyć kolejne miejsca siedzące. Więc zaczęli znosić krzesła z różnych pomieszczeń i ustawiać je w hallu. Ogólnie rozgardiasz był niezły. To był istny zgromadzeniowy Armagedon  ;D
Jeszcze nigdy w życiu nie zdarzyło mi się martwić o to czy w ogóle będę miała na czym siedzieć na Zgromadzeniu - a wtedy martwiłam się o to przez całe 3 dni!

Ale bądźmy optymistami, że w kolejnych latach już takie błędy nie będą popełniane.
Największy wybór miejsc jest w piątek - bo wtedy nie ma wszystkich braci, gdyż część z nich zarabia mamonę w pracy zawodowej  ;D Najgorzej jest w niedzielę, bo wtedy jest najwięcej osób.

I fakt faktem, że co sprytniejsi porządkowi - którzy są wcześniej na obiekcie - zaradnie rezerwują najlepsze miejsca rodzinie, znajomym i połowie zboru. Zawsze mnie to wkurzało niesamowicie, gdy ktoś zajmuje cały rząd krzeseł. A na końcu się okazuje, że połowa z tych krzeseł na początku programu jest pusta, bo albo ktoś nie dojechał albo usiadł w innym miejscu. A są tacy, którzy obowiązkowo zajmują dwa miejsca - jedno dla siebie, a drugie na Biblię (a obecnie to na tablet  ;D ). I to wszystko w imię braterskiej miłości!  ;D


Offline zaocznie wywalony

Odp: Filmy z kongresów 2016 - pełnometrażowe
« Odpowiedź #74 dnia: 25 Maj, 2016, 00:08 »
No wiesz KaiserSoze... wszystko zależy od tego na jakim obiekcie odbywa się Zgromadzenie.

Ale bądźmy optymistami, że w kolejnych latach już takie błędy nie będą popełniane.

To jest przemyślane i celowe działanie - łączenie zborów i zmiana zakresu zgromadzeń powoduje pozory rozrostu i rozwoju org (właśnie brakuje miejsc) ograniczając koszty (mniej sal i dni zgromadzeń).
Ale biorąc pod uwagę ujemny "wzrost" na większości terenów - to działanie na krótką metę.
Pewnie to samo się naprawi - ubędzie uczestników 8-)
« Ostatnia zmiana: 25 Maj, 2016, 00:10 wysłana przez zaocznie wywalony »