Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List do starszych - dot. datków na ogólnoświatową działalność przez jw.org  (Przeczytany 31659 razy)

Offline Czuwający

To trzeba jakoś uczcić!  ;D
Ostatnio byłam pionierką parę lat temu, ale przykładałam do tego trochę mniej serca niż obecnie do pisania na forum  ;D

Przy okazji mam pytanie czy na forum można zostać kobietą - starszą zboru?  ;D Bo jeśli tak, to postaram się robić kolejne postępy duchowe! :)

możesz ale musisz mieć nakryta głowę ;D ;D


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Wydaje mi się, że zgodnie z porządkiem teokratycznym najpierw powinnaś ubiegać się o przywilej służebnicy pomocniczej   ;D ;D ;D

A swoją drogą podrzuciłaś niezły pomysł dla administracji forum - przywileje dla userek. Zasługujecie na to!

Fajnie wizyty pasterskie by wyglądały. Słuchaj siostro piękną masz tą nową fryzurę, nie podkreśla tak twojego owalu twarzy. proponuję zakręcić końce. Swoją drogą widziałaś jaką kiecke na **********, prawdziwa bomba.........
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline gangas

Fajnie wizyty pasterskie by wyglądały. Słuchaj siostro piękną masz tą nową fryzurę, nie podkreśla tak twojego owalu twarzy. proponuję zakręcić końce. Swoją drogą widziałaś jaką kiecke na **********, prawdziwa bomba.........

na.............?   waloną?   chalną?  kolanach?  baną? ???
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
na.............?   waloną?   chalną?  kolanach?  baną? ???

t9 wszystko mi zmienia nawet nie wiem kiedy. miało być 'ma'
« Ostatnia zmiana: 01 Czerwiec, 2016, 12:59 wysłana przez NiepokornaHadra »
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
na.............?   waloną?   chalną?  kolanach?  baną? ???

A pod gwiazdkami imię jakieś
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline gangas

 Rozumieć.
 Stojaki rozstawiały by w Rossmanie, H&M, Rezerwacie, CCC itd...
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Rozumieć.
 Stojaki rozstawiały by w Rossmanie, H&M, Rezerwacie, CCC itd...


Jakby rozdawali informacje na tematy pielęgnacyjne to by więcej osób je brało.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Blizna

  • Gość
Oj, ale seksizmem zaleciało :P
Ja myślę że siostry starsze byłyby jeszcze gorsze niż bracia starsi.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Oj, ale seksizmem zaleciało :P
Ja myślę że siostry starsze byłyby jeszcze gorsze niż bracia starsi.

Można na forum przeczytać o siostrach starszych, tylko nie są oficjalnie zamianowane.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline M

W serwisie można też poprosić o przesłanie więcej informacji na temat składania datków. No to żem poprosił ;D



Jak myślicie, odpiszą? :)

Odpisali ;D.

Od: jwdonations@jw.org
Do: wtsarchive@gmail.com
Re: Request for Information on How to Donate – English - POL-JWDonations [Task #7048]

Cytuj
Dziękujemy za wyrażenie zainteresowania możliwością wsparcia biblijnej działalności edukacyjnej Świadków Jehowy. Z całą pewnością Jehowa bardzo docenia szczodrość oraz ochoczego ducha swoich sług (2 Kor. 9:7). W odpowiedzi na przesłaną prośbę, poniżej przedstawiamy dodatkowe informacje.

Elektroniczny przelew środków

Możesz wykonać przelew bezpośrednio z Twojego rachunku bankowego na rachunek, którego właścicielem jest związek wyznaniowy Świadkowie Jehowy w Polsce. W tym celu, dokonując przelewu, użyj podanych tutaj danych.

ŚWIADKOWIE JEHOWY W POLSCE
ul. Warszawska 14
05-830 Nadarzyn

Ogólnoświatowa działalność:
Nr konta: 06 1240 2092 9799 1111 0001 1010

Ogólnoświatowa Budowa Sal Królestwa i Sal Zgromadzeń:
Nr konta: 41 1240 2092 9799 1111 0002 2020

Tytułem: DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO

Inne formy wsparcia finansowego

Poniżej przedstawiamy dodatkowe informacje o metodach dostępnych w Polsce. Sposoby wspierania naszej ogólnoświatowej działalności religijnej oraz dobroczynnej zazwyczaj trzeba odpowiednio wcześniej dokładnie przemyśleć, niemniej jednak wiele osób z powodzeniem z nich korzysta. Ponieważ w zależności od osobistych warunków ofiarodawcy zastosowanie mogą znaleźć w różne wymogi prawne i przepisy podatkowe, kwestie te należy omówić z kompetentnymi doradcami prawnymi oraz podatkowymi, zanim wybierze się najlepszy sposób przekazania środków materialnych.

Ubezpieczenia: Ofiarodawca może upoważnić osobę prawną, którą posługują się Świadkowie Jehowy, do odbioru sumy ubezpieczenia na życie lub kapitału zgromadzonego w ramach programu emerytalnego. Rachunki bankowe: Środki zgromadzone na rachunkach bankowych lub indywidualnym koncie emerytalnym można zapisać w testamencie osobie prawnej, którą posługują się Świadkowie Jehowy.

Akcje i obligacje: Akcje i obligacje można przekazać osobie prawnej, którą posługują się Świadkowie Jehowy, ze skutkiem natychmiastowym lub za pomocą umowy, w ramach której ich przekazanie nastąpi wraz ze śmiercią ofiarodawcy.

Nieruchomości: Nieruchomość nadającą się do sprzedaży można przekazać osobie prawnej, którą posługują się Świadkowie Jehowy.

Testamenty i powiernictwa: Osobie prawnej, którą posługują się Świadkowie Jehowy, można zapisać w testamencie nieruchomości lub pieniądze. W niektórych krajach taka darowizna stanowi podstawę do ubiegania się o ulgi podatkowe.

Przy tej okazji chcielibyśmy wyrazić nasze szczere docenianie dla Twojego pragnienia wspierania biblijnej działalności edukacyjnej Świadków Jehowy. Jeśli powyższe informacje nie zawierają odpowiedzi na Twoje pytania, odpowiadając na tę wiadomość, możesz poprosić o dodatkowe szczegóły. W temacie odpowiedzi prosimy podać numer referencyjny, który znajduje się także w temacie niniejszej korespondencji. Możesz też skontaktować się z nami telefonicznie pod numerem: (22) 739-16-30.

Z wyrazami szacunku,
Świadkowie Jehowy w Polsce

W sumie nic nowego, ale to aż dziwne że odpisali "odstępcy" na adres "wtsarchive@gmail.com" ;). Chyba jednak nie jestem jeszcze dostatecznie znany :(.
« Ostatnia zmiana: 09 Czerwiec, 2016, 15:52 wysłana przez M »


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
W sumie nic nowego, ale to aż dziwne że odpisali "odstępcy" na adres "wtsarchive@gmail.com" ;). Chyba jednak nie jestem jeszcze dostatecznie znany :(.

Nie smutkuj, da się nadrobić.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Czuwający

albo polecieli z automatu


Offline M

albo polecieli z automatu

Czekałem na tę odpowiedź ponad 2 tygodnie, więc to chyba nie był automat tak do końca. Poza tym tytuł maila sugeruje, że ktoś to przynajmniej przegląda (jest tzw. numer ticketa w systemie, który obsługuje im zgłoszenia), a potem wysyła już gotowe szablony.


Offline Czuwający

a może akurat trafiłeś na sympatyka jakiegoś :):)


Offline PoProstuJa

a może akurat trafiłeś na sympatyka jakiegoś :):)

Może to był sympatyk, co chciał jeszcze dopisać "cześć brachu M, śledzę wszystkie Twoje wpisy", ale w porę się powstrzymał, bo wiedział, że jego mail trafi na forum!  ;D