Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List do starszych - dot. datków na ogólnoświatową działalność przez jw.org  (Przeczytany 31651 razy)

Offline Lila

Moja mama sama mi przypomniała, że kiedyś mówiono oficjalnie "korporacja Strażnica". W takim przypadku wszystko się zgadza ;)


Offline Brat Kardyga

Mnie natomiast śmieszą zaproszenia na kongresy gdzie jest napisane "żadnych zbiórek pieniędzy"... a przed wejściem na każdy sektor wielkie pudło z napisem DOBROWOLNE DATKI i przy nim "ochroniarz" z plakietką porządkowy  ;)


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Mnie natomiast śmieszą zaproszenia na kongresy gdzie jest napisane "żadnych zbiórek pieniędzy"...

Ten tekst nie jest przypadkowy. To informacja dla kandydatów na ŚJ, którzy są katolikami.

W reklamie nic nie dzieje się przypadkowo.

Na pamiątce też jest to jeden z ważniejszych elementów o którym trzeba informować.

Serdecznie zapraszamy, byś razem z nami wziął udział w tym wyjątkowym święcie. Uroczystość ta, podobnie jak wszystkie inne nasze spotkania, ma charakter otwarty. Wstęp jest wolny i nie trzeba składać żadnych datków.


Jakby napisali: wstęp gratis, to też by było OK. ;) Katolik obrażony na kler pomyśli: "fajnie, u nich nie będzie kościelnego z tacką, fajnie mają ci świadkowie."

Mniej wiecej takie myślenie jak na pokazach garnków... i jeszcze fanty rozdają.

Człowiek lubi jak cos dostaje za darmo :)
« Ostatnia zmiana: 18 Maj, 2016, 09:10 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
  To dokładnie jak w handlu, ludzie się łapią na tekst....promocja, wyprzedaż , drugi produkt gratis.

I idą ludzie na taką darmową imprezę z wolnym wejściem, podziwiają mnóstwo ludzi, tłok, życzliwość uśmiechy i robią łał...oni na pewno dostają dolary, kogo stać na takie imprezy darmowe?
Jednak w czasie wykładów, pogadanek bardzo zgrabnie przemyka temat organizacji, ile to wkładu, ile to kosztuje itd itp.
I ludzie nawet się nie zorientują jak stoją pod puchą i pchają do niej banknoty.

To taka sama taktyka jak w czasie darmowych wycieczek - poczęstunków z pokazem garnków - pościeli. Nawet się człowiek nie zorientuje jak ląduje w domu z niepotrzebnym mu do niczego tobołem.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


KaiserSoze

  • Gość
Za to w kilku miejscach (podczas spotkań RKB i na jednym z filmów o budowach Sal Królestwa) używają zarówno po angielsku jak i po polsku słowa "inwestycja" mówiąc o budowie nowej Sali Królestwa bądź zgromadzeń. A w jednym z ostatnich broadcastingów nazwali Biblię "produktem" ducha św. ;D.

Budowy są nazywane najczęściej "project".


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
A w jednym z ostatnich broadcastingów nazwali Biblię "produktem" ducha św. ;D.

Coraz śmielej sobie poczynają, w czasie mojej ostatniej rozmowy ze starszymi jeden z nich powiedział "całą organizację niewolnika wiernego i roztropnego..." (mógł źle zdanie skonstruować, zabrzmiało bardzo kontrowersyjnie, jak dla mnie).

Budowy są nazywane najczęściej "project".

Coraz częściej używają korporacyjnego słownictwa, ciekawa jestem jakie nowe twory wystrugają...
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Ingrid

Spytam znowu jako zielona: czy ktoś wie, jakie są konkretne przyczyny takich desperackich kroków oszczędnościowych i apeli o datki?

Filmiki dla dzieci o tym, żeby nie kupić sobie loda, tylko wrzucić do skarbonki (z kolorowanką - labiryntem do skarbonki...). Dosyć natrętny i jednoznaczny w przesłaniu film z kongresu w tym roku (wspomnienia w piwnicy o "wygodnym zyciu"), przestawienie z publikacji drukowanych na elektroniczne (za pieniądze szarych Świadków, no bo przecież bez tableta i smartfona teraz powoli ani rusz), zmiana głównej siedziby na tańszą w utrzymaniu i sprzedaż tej w centrum. Nowy system do wpłacania datków i powszechne instrukcje jego obsługi.

To że dużo tego, rzuca się w oczy nawet osobie z zewnątrz.
Czy liczba ŚJ tak drastycznie spada?
Czy liczba datków tak drastycznie spada?
Czy mają za dużo postępowań sądowych w toku i robią rezerwę na odszkodowania?
Czy coś jeszcze innego?


Offline TomBombadil

Myślę,że mają jakąś blokadę na konto.Tak było przy sprawie z Conti.Nie mogli dysponować swobodnie pieniędzmi, aż do końca sprawy.Teraz też mogą mieć szlaban, ale się nie przyznają.
Może niedługo coś wycieknie,to się dowiemy.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Spytam znowu jako zielona: czy ktoś wie, jakie są konkretne przyczyny takich desperackich kroków oszczędnościowych i apeli o datki?




  Zwyczajnie, apetyt rośnie w miarę jedzenie. :D
A poza tym ludzie się coraz bardziej (że tak to ujmę) oświeceni i zaczynają mówić głośno o krzywdach jakie ich spotkały. A więc...albo trzeba im dać na tyle dużo aby zamilkli i nie ,, szkalowali dobrej opinii organizacji" albo płacić odszkodowania.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline PoProstuJa

Spytam znowu jako zielona: czy ktoś wie, jakie są konkretne przyczyny takich desperackich kroków oszczędnościowych i apeli o datki?

Filmiki dla dzieci o tym, żeby nie kupić sobie loda, tylko wrzucić do skarbonki (z kolorowanką - labiryntem do skarbonki...). Dosyć natrętny i jednoznaczny w przesłaniu film z kongresu w tym roku (wspomnienia w piwnicy o "wygodnym zyciu"), przestawienie z publikacji drukowanych na elektroniczne (za pieniądze szarych Świadków, no bo przecież bez tableta i smartfona teraz powoli ani rusz), zmiana głównej siedziby na tańszą w utrzymaniu i sprzedaż tej w centrum. Nowy system do wpłacania datków i powszechne instrukcje jego obsługi.

To że dużo tego, rzuca się w oczy nawet osobie z zewnątrz.
Czy liczba ŚJ tak drastycznie spada?
Czy liczba datków tak drastycznie spada?
Czy mają za dużo postępowań sądowych w toku i robią rezerwę na odszkodowania?
Czy coś jeszcze innego?

Ja bym obstawiała po pierwsze kasę potrzebną na odszkodowania dla ofiar pedofilów. Dotychczas takie sprawy nie były nagłaśniane aż tak bardzo przez media właśnie dlatego, że ugoda była zawierana z ofiarami po cichu (ugoda, czyli spore odszkodowanie).

Po drugie - jak to stwierdził jeden z siedmiu wspaniałych w audycji na Broadcastingu - rzekomo zaczęła spadać liczba datków, odkąd bracia na całym świecie dowiedzieli się o sprzedaży Betel w Nowym Jorku.
Ale ja słyszałam, że ludzie przestają dawać datki, bo się wkurzyli gdy weszła inicjatywa zakupu aut dla nadzorców obwodu. Na pewno duża część wkurzyła się aferą pedofilską i przestali dawać. A inni mogli się zdenerwować, że sale wybudowane ich rękami przestały należeć do braci, a wszystko jest teraz własnością WTS.

Po trzecie - Ciało Kierownicze pewnie wywinie jakiś numer, o którym się ani braciom ani filozofom nie śniło!  ;D I do tego celu pieniądze też im się pewnie przydadzą!  ;D


Offline gedeon

Ja bym obstawiała po pierwsze kasę potrzebną na odszkodowania dla ofiar pedofilów. Dotychczas takie sprawy nie były nagłaśniane aż tak bardzo przez media właśnie dlatego, że ugoda była zawierana z ofiarami po cichu (ugoda, czyli spore odszkodowanie).

Po drugie - jak to stwierdził jeden z siedmiu wspaniałych w audycji na Broadcastingu - rzekomo zaczęła spadać liczba datków, odkąd bracia na całym świecie dowiedzieli się o sprzedaży Betel w Nowym Jorku.
Ale ja słyszałam, że ludzie przestają dawać datki, bo się wkurzyli gdy weszła inicjatywa zakupu aut dla nadzorców obwodu. Na pewno duża część wkurzyła się aferą pedofilską i przestali dawać. A inni mogli się zdenerwować, że sale wybudowane ich rękami przestały należeć do braci, a wszystko jest teraz własnością WTS.

Po trzecie - Ciało Kierownicze pewnie wywinie jakiś numer, o którym się ani braciom ani filozofom nie śniło!  ;D I do tego celu pieniądze też im się pewnie przydadzą!  ;D

Za ten post masz sto lubików..... ;D ;D ;D


Offline Lila

A inni mogli się zdenerwować, że sale wybudowane ich rękami przestały należeć do braci, a wszystko jest teraz własnością WTS.

Ja bym to rozwinęła, bo znam zbory, w których zbierali się na budowę sali. Budowali ją. Sala stała się własnością wts, który ją sprzedał i kazał budować inną, nową salę.


Offline gangas

  Nie wiem, więc się wypowiem.
 Sylwek faktycznie jeszcze zachłyśnięty miłością i bezinteresownością świadków. Z drugiej strony ten list to obciach nad obciachy. ( mówię o liście w temacie wątku podanym przez WTS)
 Fakt w kościele są zbierane datki ale org chce tego samego co np. O. Prawdziwek. Czyli ci co uprościli życie to ok. Oni już oddali wszystko, natomiast inni co zostawili szatańskie karty, niech wspierają nimi samego Jehowę. Mało tego, z treści wynika, że datek można zrobić zleceniem stałym. Jak za prąd, czy coś innego. Nie ma dysonansu przecież każdy wspiera sprawy królestwa. Nie cytuję ale większość postów jasno tłumaczy tę dwulicowość i obłudę.
Jutro to dziś tyle że jutro.


KaiserSoze

  • Gość
Po trzecie - Ciało Kierownicze pewnie wywinie jakiś numer, o którym się ani braciom ani filozofom nie śniło!  ;D I do tego celu pieniądze też im się pewnie przydadzą!  ;D

Ja nawet wiem co to będzie!
To będzie aplikacja JW guard, instalowana na każdym systemie (iOS, Android, Windows, Linux), chroniąca przed odstępcami. Lista odstępczych stron będzie aktualizowana wprost z serwera jw.org. Przy próbie wejścia na stronę zakwalifikowaną jako odstępcza pojawi się komunikat
"martwimy się o twoje zdrowie duchowe, bracie/siostro"
Jednocześnie kamerka w laptopie będzie wykonywała zdjęcie i wysyłała wprost do centrali, a użytkownik będzie przekierowywany na "złóż datek online". W przypadku pomyślnej autoryzacji karty zdjęcie będzie oznaczane tagiem #okazałskruchę i wysyłane na Instagram. Brak autoryzacji to #odstępczuch i ten sam Instagram.

Dodam, że każdy kto nie zainstaluje aplikacji będzie uznawany za naznaczonego. Starsi podczas wizyt będą sprawdzać pod tym kątem komputery i telefony. Po kilkukrotnych ostrzeżeniach niepokornym będzie groził komitet sądowniczy za rozpasanie.

Szaraki nawet nie spróbują wejść na odstępcze strony.
« Ostatnia zmiana: 19 Maj, 2016, 08:32 wysłana przez KaiserSoze »


Offline gangas

 Masz Kaiser fantazje. Chociaż kto wie? Bo jak tu chronić przed internetem w dobie internetu. Nawet jeśli tak będzie, to owieczki to łykną. Te oczywiście zdrowe duchowo.
Jutro to dziś tyle że jutro.