Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List do starszych - dot. datków na ogólnoświatową działalność przez jw.org  (Przeczytany 31473 razy)

Offline TomBombadil

Ja to bardziej na bieżąco,niż ci co na salę hasają. Ale kasy im nie dam >:(


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
O zgrozo!!! Fragment dotyczacy kart debetowych i kredytowych powalil mnie na lopatki....

Przypomniał mi się filmik o uproszczeniu życia, jak z każdą zniszczoną kartą byli bardziej szczęśliwi, prosta sugestia "jak zniszczysz karty radośnie będziesz służyć Jehowie", a teraz wspominają o posiadaniu kart. Liczą na to że nie wszyscy je poniszczyli i uprościli życie?
Wiem, czepiam się
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline M

Przypomniał mi się filmik o uproszczeniu życia, jak z każdą zniszczoną kartą byli bardziej szczęśliwi, prosta sugestia "jak zniszczysz karty radośnie będziesz służyć Jehowie", a teraz wspominają o posiadaniu kart. Liczą na to że nie wszyscy je poniszczyli i uprościli życie?
Wiem, czepiam się

Ten dysonans jest widoczny w wielu miejscach. Z jednej strony każą prowadzić proste życie, ale z drugiej oczekują, że człowiek będzie dawał co miesiąc datki, przepisywał na nich posiadłości, jeździł na budowy Sal Królestwa, usługiwał w zborze, pracował 70 godzin w miesiącu jako pionier, najlepiej na terenach oddalonych gdzie trzeba robić setki jeśli nie tysiące kilometrów miesięcznie, a wszystko to pracując na pół etatu za najniższą krajową.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Ten dysonans jest widoczny w wielu miejscach. Z jednej strony każą prowadzić proste życie, ale z drugiej oczekują, że człowiek będzie dawał co miesiąc datki, przepisywał na nich posiadłości, jeździł na budowy Sal Królestwa, usługiwał w zborze, pracował 70 godzin w miesiącu jako pionier, najlepiej na terenach oddalonych gdzie trzeba robić setki jeśli nie tysiące kilometrów miesięcznie, a wszystko to pracując na pół etatu za najniższą krajową.

To jest niezwykłe, jedyna znana mi korporacja, gzie pracownicy płacą za możliwość pracy
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Blizna

  • Gość
A wszystko w Imię Boże.
Czasem bym chciała, by tupnął boską nogą i powiedział "dość, wszystko zepsuliście".
Oczywiście to się tyczy wszystkich wyznań. Wszystkich!!!


Offline Sylwek

Wszyscy razem rejestrujemy się na jw.org by mieć dostęp do historii składanych datków!


Ty tak na poważnie czy już kompletnie naród zwariował? Przecież pisze wyraźnie że będziesz miał dostęp do historii po zalogowaniu i nie myśl jednoznacznie że będziesz widział historię wszystkich wpłat tylko SWOICH wpłat!!!! A tak nawiasem mówiąc to od kiedy datki są nielegalne że się tak burzycie - a może w kościele nie zbierają datków? Na sali przynajmniej nikt nie widzi ile wrzucam a w kościele wrzucając na tacę wszyscy wkoło widzą i patrzą wstrętnym wzrokiem że tak mało daję - i to wiem bo byłem katolikiem i niestety się tego wstydzę patrząc co potrafi zrobić katolik katolikowi ile w nich nienawiści aż rzygać się chce. Przepraszam bardzo jak kogoś uraziłem ale tyle złego mnie spotkało ze strony niby "współbraci katolickiej" że nikomu tego nie życzę


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...

Ty tak na poważnie czy już kompletnie naród zwariował? Przecież pisze wyraźnie że będziesz miał dostęp do historii po zalogowaniu i nie myśl jednoznacznie że będziesz widział historię wszystkich wpłat tylko SWOICH wpłat!!!! A tak nawiasem mówiąc to od kiedy datki są nielegalne że się tak burzycie - a może w kościele nie zbierają datków? Na sali przynajmniej nikt nie widzi ile wrzucam a w kościele wrzucając na tacę wszyscy wkoło widzą i patrzą wstrętnym wzrokiem że tak mało daję - i to wiem bo byłem katolikiem i niestety się tego wstydzę patrząc co potrafi zrobić katolik katolikowi ile w nich nienawiści aż rzygać się chce. Przepraszam bardzo jak kogoś uraziłem ale tyle złego mnie spotkało ze strony niby "współbraci katolickiej" że nikomu tego nie życzę

Sylwek masz rację w dużej części. Ale nie wziąłeś chyba pod uwagę, że WTS wciąż uparcie twierdzi, że odróżnia się - także w kwestii zbiórek pieniędzy - od reszty wyznań  :(
A tu masz ci los...nie tylko się upodabniają ale wręcz prześcigają  ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline M

A tak nawiasem mówiąc to od kiedy datki są nielegalne że się tak burzycie - a może w kościele nie zbierają datków?

Przebudźcie się z 22 marca 1981 roku (tylko po angielsku) i tyle w tym temacie.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)

Ty tak na poważnie czy już kompletnie naród zwariował? Przecież pisze wyraźnie że będziesz miał dostęp do historii po zalogowaniu i nie myśl jednoznacznie że będziesz widział historię wszystkich wpłat tylko SWOICH wpłat!!!! A tak nawiasem mówiąc to od kiedy datki są nielegalne że się tak burzycie - a może w kościele nie zbierają datków? Na sali przynajmniej nikt nie widzi ile wrzucam a w kościele wrzucając na tacę wszyscy wkoło widzą i patrzą wstrętnym wzrokiem że tak mało daję - i to wiem bo byłem katolikiem i niestety się tego wstydzę patrząc co potrafi zrobić katolik katolikowi ile w nich nienawiści aż rzygać się chce. Przepraszam bardzo jak kogoś uraziłem ale tyle złego mnie spotkało ze strony niby "współbraci katolickiej" że nikomu tego nie życzę

Na forum zajmujemy się trym co dzieje się w szeregach Świadków Jehowy, a nie Katolików. Proszę nie myl pojęć, takie rozprawianie do niczego konstruktywnego nie doprowadzi, zajmujemy się tym co jest nam bardziej znane. Jeśli jesteś/byłeś świadkiem, powinieneś wiedzieć ze ostatnim czasem coraz więcej i częściej wspominają o datkach, przy każdej możliwej okazji.

P.S. Tez wiele lat chodziłam do kościoła i wiem jak tam to wszystko się odbywa bardzo dobrze, tyle że w KK nigdy nie słyszałam o rzucaniu na tacę z taka częstotliwością, przy każdej okazji i temacie. Zwyczajnie kościelny czy kto jest wyznaczony przejdzie z tacą.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Sylwek

Ten dysonans jest widoczny w wielu miejscach. Z jednej strony każą prowadzić proste życie, ale z drugiej oczekują, że człowiek będzie dawał co miesiąc datki, przepisywał na nich posiadłości, jeździł na budowy Sal Królestwa, usługiwał w zborze, pracował 70 godzin w miesiącu jako pionier, najlepiej na terenach oddalonych gdzie trzeba robić setki jeśli nie tysiące kilometrów miesięcznie, a wszystko to pracując na pół etatu za najniższą krajową.

Ludzie ile w was jadu. cyt:  "Z jednej strony każą prowadzić proste życie" nigdzie nie słyszałem żeby mi ktoś kazał mówienie o tym a kazanie to zasadnicza różnica. nie jestem świadkiem (jeszcze) ale jak widzę ile nienawiści jest w ludziach - nawet należących do jednej religii. Co wam w nich przeszkadza że nie chodzą do wojska, nie zabijają ludzi, nie kradną, starają się żyć zgodnie z biblią - to są tylko ludzie i też popełniają błędy. A my katolicy to co święci - popatrz wkoło w Polsce jest podobno 80% katolików - i zobacz ile przemocy jest. Po co zamykasz mieszkanie skoro się nie boisz, czemu współwyznawcy nie pożyczysz samochodu skoro powinieneś mu ufać, dlaczego w rządzie i w pracy żer się katolik z katolikiem skoro biorą przykład z Jezusa a potem idzie do kościoła w niedzielę i się modli. Ludzie zacznijcie analizować bo jak tak dalej pójdzie to sie pozabijamy nawzajem. I tyle w nas jest miłości. aż przykro patrzeć. Uwierzcie mi na miejscu Boga już dawno bym zlikwidował tego potwora którego stworzył - człowieka


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Co wam w nich przeszkadza że nie chodzą do wojska, nie zabijają ludzi, nie kradną, starają się żyć zgodnie z biblią - to są tylko ludzie i też popełniają błędy.

Kiedy emocje opadną i poczytasz z pewnym dystansem zrozumiesz, że nikomu tu nie przeszkadzają szeregowi ŚJ.
Większości z nich krzywdę zrobili funkcjonariusze tej organizacji!!!
A także ukazują kłamliwość wielu doktryn oraz dwulicowość postępowania w wielu sprawach.
A Ty uważasz, że WTS jest bez skazy?
A członkowie CK doskonali?
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Sylwek

Kiedy emocje opadną i poczytasz z pewnym dystansem zrozumiesz, że nikomu tu nie przeszkadzają szeregowi ŚJ.
Większości z nich krzywdę zrobili funkcjonariusze tej organizacji!!!
A także ukazują kłamliwość wielu doktryn oraz dwulicowość postępowania w wielu sprawach.
A Ty uważasz, że WTS jest bez skazy?
A członkowie CK doskonali?


Uważam że jesteśmy luźmi i możemy się mylić, możemy popełniać błędy - ale uczmy się na nich. I KAŻDY MA SKAZĘ nigdzie nie napisałem że WTS jest bez skazy, że członkowie CK są doskonali - i nie wiem skąd taki wniosek wyciąłeś. przeczytaj jeszcze raz to co napisałem i pokaż mi gdzie użyłem twoich słów a nie wciskaj mi ich na siłę

kończe temat bo odbiegłem od tematu wątku w którym jesteśmy. Macie rację to jest forum o ŚJ więc piszmy o nich ...


jeszcze info dla tych co już mnie nie lubią :D       ŚJ nie są święci i też mi sie nie podobają pewne kwestie - nie będę o nich tu pisał - po prostu wkurza mnie to że mają więcej miłości do drugiej osoby niż ja będąc katolikiem
« Ostatnia zmiana: 17 Maj, 2016, 19:07 wysłana przez Sylwek »


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Kiedy emocje opadną i poczytasz z pewnym dystansem zrozumiesz, że nikomu tu nie przeszkadzają szeregowi ŚJ.
Większości z nich krzywdę zrobili funkcjonariusze tej organizacji!!!
A także ukazują kłamliwość wielu doktryn oraz dwulicowość postępowania w wielu sprawach.
A Ty uważasz, że WTS jest bez skazy?
A członkowie CK doskonali?

Dokładnie.
Rozpatrując wszystko w sposób przedstawiony przez pana Sylwka, można szybko dostać paranoi. Na każdy zarzut łatwo wyskrobać kilka kontr, tylko po co? do czego taka rozmowa miałaby prowadzić?
Panie Sylwku, proszę jeszcze raz na spokojnie przeczytać o czym i w jakim kontekście my piszemy. Miłego wieczoru
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


od-nowa

  • Gość
Co wam w nich przeszkadza że nie chodzą do wojska, nie zabijają ludzi, nie kradną, starają się żyć zgodnie z biblią
Nie jestem śJ, nie zabijam, nie kradnę etc.

 




Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Nie jestem śJ, nie zabijam, nie kradnę etc.

Zauważyłem już, że czynni ŚJ w wyzywający sposób przypisują wyłącznie sobie te cechy i postawy. Jakby w domyśle: "A wszyscy inni to wręcz przeciwnie"
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.