Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Przywitanie  (Przeczytany 7356 razy)

Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Przywitanie
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Maj, 2016, 12:35 »
 Sorry, ale nie nam oceniç czy ktoś porządny czy nie.  :P
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Lila

Odp: Przywitanie
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Maj, 2016, 13:25 »
Sorry, ale nie nam oceniç czy ktoś porządny czy nie.  :P

Jak to! Przecież świadkowie uczą się cały czas jak osądzać nie osądzając :)
Byłam kiedyś porządną świadkówną i wiem, że nie można zadawać się z chłopakami ze świata. Jak zaproszą na dyskotekę, albo chcą iść do kina, to należy powiedzieć, żeby sobie poszli, bo Jehowie się nie podobają, a potem opowiedzieć to na kongresie, żeby wszyscy się zbudowali takim doświadczeniem i spontanicznie klaskali ;)
Potem się zepsułam ;P


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Przywitanie
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Maj, 2016, 13:56 »
Lila dlatego już nie jestem świadkiem. Nie kręciły mnie te pozory, zachwyty i w ogóle ,,cnotliwe''życie.  Ja zwyczjnie po ludzku lubię męskie towarzystwo.  :-[ ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Blizna

  • Gość
Odp: Przywitanie
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Maj, 2016, 14:07 »
Witam serdecznie. Cieszę się, że tu jestem, do czego zachęciła mnie koleżanka. Jestem w relacji z kobietą, która jest świadkiem Jehowy i jej wiara sprawia, że ciągle podaje w wątpliwość sensowność naszej relacji. Obawiam się, że w końcu odejdzie ze względu na dzielące nas różnice (jestem ateistą) czego nie chcę, bo bardzo mi na niej zależy. Wiem jednak, że ze względu na jej więź z Jehową wszyscy w zborze i cała jej rodzina odradzają jej wiązanie się ze mną. Mam więc ciągłą huśtawkę nastrojów, od jej przekonania, że chce być ze mną na przekór wszystkiemu, po żegnanie mnie, bo nie może być z kimś kto umrze w Armageddonie i nie będzie dbał o duchowe potrzeby rodziny. Jest mi już bardzo ciężko i nie wiem co robić. Pomożecie?

Ty jesteś z nią w relacji?
A ona o tym wie?
To biała relacja?


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Przywitanie
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Maj, 2016, 15:47 »
Spróbuj utworzyć sobie bezpieczny grunt. Dowiedz się na jakie tematy jak reaguje/podchodzi do nich (nie pytaj wprost, musisz wywnioskować z rozmowy, jak z kimś rozmawia, jak komentuje różne zachowania, czw w prywatnych rozmowach o niczym), w tych tematach do których podchodzi najbardziej liberalnie możesz mieć pole do popisu, przyjmij do serca kropla drąży skałę, jak wcześniej pisałam i też było wspominane nie naciskaj, nic wprost. Pilnuj się żeby nie dowiedziała się skąd masz te informacje
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Rob Roy

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 111
  • Polubień: 265
  • JakPowiemyIm Prawdę DamyWolność ToKto Nas Utrzyma?
Odp: Przywitanie
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Maj, 2016, 20:45 »
Witaj. :)


Offline TomBombadil

Odp: Przywitanie
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Maj, 2016, 07:29 »
Nawet jeśli dziewczyna wie o Organizacji jak to działa,może mieć potrzebę wspólnego wielbienia Boga.
Ja miałam taką sytuację, ale pragnienie serca to wspólne rozmowy o rzeczach bliskich sercu,a chłopak ateista słyszy,ale nie rozumie.Z czasem ,gdy uczucia opadają zaczyna się naśmiewanie z naiwności wybranki. Nawet jeśli uda się wam dogadać i pobrać,może to być emocjonalny rozjazd. Poznajcie się lepiej.Na biało.
Ja wycofałam się ze znajomości z chłopakiem o innym światopoglądzie,popłakałam w poduszkę,a potem spotkałam zwyczajnego , mądrego, wrażliwego,seksownego(ach) , zaradnego, przystojneo, wierzącego, myślącego.........Jak ja za nim szaleję!


Offline gedeon

Odp: Przywitanie
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Maj, 2016, 07:38 »
Witaj na forum.


Offline PoProstuJa

Odp: Przywitanie
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Maj, 2016, 23:16 »
A ja mam iście szatański pomysł  ;D

Jeżeli MAN naprawdę zależy Ci na dziewczynie, to proponuję "mały" fortel.
Otóż zgódź się na to, żeby odbywało się z Tobą studium Biblii.  :D
Będą z tego same korzyści. Dziewczyna nabierze nadziei, że może zostaniesz Świadkiem. W efekcie nie będzie już taka skora żeby z Tobą zerwać. A ty MAN przynajmniej poznasz religię swojej wybranki. Dodatkowo poznasz osoby z jej otoczenia i ocenisz czy to fajne towarzystwo, w którym chcesz przebywać. Dodatkowo dowiesz się ciekawych rzeczy o Bogu oraz pochodzeniu różnych zwyczajów religijnych.

I teraz druga część planu. Powiesz, że spodobało Ci się to studium i zacząłeś sam wertować internet w poszukiwaniu dodatkowych materiałów. I że wtedy natknąłeś się na jakiś artykuł w prasie lub filmik na youtube na przykład na temat pedofilii. I zapytasz czy to prawda i czy coś o tym słyszała. Ona pewnie będzie zszokowana i kto wie co będzie dalej... albo uparcie będzie trwała przy swoim, albo powoli zacznie odchodzić od zboru...

Ogólnie jeśli ta dziewczyna jest bardzo ortodoksyjna w swoich wierzeniach, to może rzeczywiście dojść do rozstania. Ale może lepiej rozstać się teraz niż przez resztę życia być w trudnym związku podzielonym religijnie...


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Przywitanie
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Maj, 2016, 23:22 »
A ja mam iście szatański pomysł  ;D

Jeżeli MAN naprawdę zależy Ci na dziewczynie, to proponuję "mały" fortel.
Otóż zgódź się na to, żeby odbywało się z Tobą studium Biblii.  :D
Będą z tego same korzyści. Dziewczyna nabierze nadziei, że może zostaniesz Świadkiem. W efekcie nie będzie już taka skora żeby z Tobą zerwać. A ty MAN przynajmniej poznasz religię swojej wybranki. Dodatkowo poznasz osoby z jej otoczenia i ocenisz czy to fajne towarzystwo, w którym chcesz przebywać. Dodatkowo dowiesz się ciekawych rzeczy o Bogu oraz pochodzeniu różnych zwyczajów religijnych.

I teraz druga część planu. Powiesz, że spodobało Ci się to studium i zacząłeś sam wertować internet w poszukiwaniu dodatkowych materiałów. I że wtedy natknąłeś się na jakiś artykuł w prasie lub filmik na youtube na przykład na temat pedofilii. I zapytasz czy to prawda i czy coś o tym słyszała. Ona pewnie będzie zszokowana i kto wie co będzie dalej... albo uparcie będzie trwała przy swoim, albo powoli zacznie odchodzić od zboru...

Ogólnie jeśli ta dziewczyna jest bardzo ortodoksyjna w swoich wierzeniach, to może rzeczywiście dojść do rozstania. Ale może lepiej rozstać się teraz niż przez resztę życia być w trudnym związku podzielonym religijnie...

Chłopak zakochany a Ty mu z sabotażem wyjeżdzasz ;) Czy on to spamięta? ;)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Przywitanie
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Maj, 2016, 07:26 »
A ja mam iście szatański pomysł  ;D
Jeżeli MAN naprawdę zależy Ci na dziewczynie, to proponuję "mały" fortel.
Otóż zgódź się na to, żeby odbywało się z Tobą studium Biblii.  :D

Normalnie jak Konrad Wallenrod  ;D
Albo J-23 nie przymierzając  ;D
To jest metoda, aby choć w małym stopniu od środka rozsadzać po kawałku WTS  :)
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Przywitanie
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Maj, 2016, 07:34 »
Ale tak właśnie zrobił  Winston , który opisała swoją historię na sąsiednim forum :)
To wątek podany przez Lilę   
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline gangas

Odp: Przywitanie
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Maj, 2016, 21:55 »
  Cyt. PoProstuJa

A ja mam iście szatański pomysł.........  teraz druga część planu. Powiesz, że spodobało Ci się to studium i zacząłeś sam wertować internet w poszukiwaniu dodatkowych materiałów. I że wtedy natknąłeś się na jakiś artykuł w prasie lub filmik na youtube na przykład na temat pedofilii. I zapytasz czy to prawda i czy coś o tym słyszała. Ona pewnie będzie zszokowana i kto wie co będzie dalej... albo uparcie będzie trwała przy swoim, albo powoli zacznie odchodzić od zboru...
 
 Tak czytam te Twoje wpisy i nie wiem, czy ta pedofilia tak Cię rajcuje, że za każdym razem tylko to podkreślasz? PoProstuDoZnudzenia.
 Są setki błędów i wpadek WTS-u a Ty cięgle z tą pedofilią jak Kargul z kołem od rowera, czy kwintalem pszenicy. Gdyby wyseparować słowo pedofilia z Twoich postów, to było by ich więcej niż imienia Jehowa w NT w przekładzie NW.  ;D

 Nie to żebym się czepiał.. :D ;)
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline PoProstuJa

Odp: Przywitanie
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Maj, 2016, 22:20 »
Tak czytam te Twoje wpisy i nie wiem, czy ta pedofilia tak Cię rajcuje, że za każdym razem tylko to podkreślasz? PoProstuDoZnudzenia.
 Są setki błędów i wpadek WTS-u a Ty cięgle z tą pedofilią jak Kargul z kołem od rowera, czy kwintalem pszenicy. Gdyby wyseparować słowo pedofilia z Twoich postów, to było by ich więcej niż imienia Jehowa w NT w przekładzie NW.  ;D

 Nie to żebym się czepiał.. :D ;)

Tak, bardzo mnie rajcuje ten temat!  ;D Bo to od afery pedofilskiej zaczęła się moja "przygoda" z poznawaniem prawdy o WTS oraz zaczęłam pisać na tym forum.

Innych rajcują różne dogmaty i też piszą o tym w kółko. Każdy ma jakiegoś "konika"  ;D

A zaproponowany przeze mnie temat dla MANa wydaje mi się najbardziej logiczny w całej tej sytuacji. Bo co innego szokującego i kontrowersyjnego na temat Świadków miałby pokazać swojej dziewczynie? Media mówią wyłącznie o pedofilii i to są informacje ogólnodostępne na różnych witrynach. Czy sugerujesz, że powinien on zacząć na dzień dobry poruszać z nią tematy doktrynalne? I powie jej, że gdzie to wyczytał? Może na forum odstępców?!  ;D  ;D
To by se nabił wtedy punktów u dziewczyny... że ho ho!  ;D


Offline Lila

Odp: Przywitanie
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Maj, 2016, 22:30 »
Też myślę, że tematy ogólnoludzkie, społeczne są najlepszym pretekstem do "niewinnego" zagajenia.
Ja MAN wyjedzie z niespełnionymi proroctwami, albo innym Meksykiem, to dziewczyna od razu się zamknie, bo będzie wiedzieć, że ma niecne źródła wiadomości :)
Osobiście uważam, że niezłym sposobem jest coś w stylu:
Wiesz, rozmawiałem z kumplami/kolegą z pracy o świadkach, że np. to tacy porządni ludzie, a oni mi wyjechali z takimi historiami, że mi skóra ścierpła! Słuchaj, oni mówią, że jest jakaś afera pedofilska, że ten zarząd w Stanach ma listy pedofilów, ale ich ukrywa, że nie zgłasza tego na policję! Aż sam muszę poczytać o tym, bo normalnie nie wierzę! Podobno były artykuły w gazetach i reportaże w necie.

Wtedy to niezidentyfikowani kumple są ci źli, a ona nie obwinia MANa o złe intencje. Zresztą intencje są dobre, tylko ona jeszcze o tym nie wie :)