Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016  (Przeczytany 119529 razy)

Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #405 dnia: 08 Lipiec, 2016, 15:49 »
Mnie się wydaje że psu nie spodobał się plan właścicieli i uciekł od nich.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Deborah

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #406 dnia: 08 Lipiec, 2016, 15:51 »
Tak mnie zachęciliście do obejrzenia jeszcze raz tego filmu o prowadzeniu prostego życia, że się skusiłam. ;)
Mieli z czego upraszczać to sobie uprościli. W zasadzie nie wiemy, gdzie zamieszkali później. Może dom z wielkim garażem zamienili na fajne mieszkanko z ogródkiem i piwniczką? ;)
A z tych kart może jedną zostawili? Mi w zasadzie jedna starczy na co dzień. Myślę, że chociaż jedną zostawili, żeby datki szły on-line jako stałe zlecenie. ;)
Co do pracy - to wydaje mi się, że pracę w korpo zamienili na własny biznes i założyli firmę sprzątającą.
Też można nieźle zarobić, a czas pracy elastyczny. Same korzyści. Nie nazwałabym tego uproszczeniem.
Niejeden w Polsce chciałby takie "proste" życie prowadzić.


Offline Woland

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #407 dnia: 08 Lipiec, 2016, 16:20 »
Mnie się wydaje że psu nie spodobał się plan właścicieli i uciekł od nich.
Odłączył się? Ale przez list czy publiczne oświadczenie? 


Offline Agalloch

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #408 dnia: 08 Lipiec, 2016, 16:50 »
ty mnie chyba chcesz zdenerwować >:( jednak

Ja ?? ?? ?? Ja w konsumpcji żadnych kudłatych bynajmniej nie gustuję. Ale poczytaj sobie o delikwencie zwącym się Gordon Shumway. Ten to dopiero musiał napsuć Ci krwi...


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #409 dnia: 09 Lipiec, 2016, 11:44 »
Odłączył się? Ale przez list czy publiczne oświadczenie?

Napisałam uciekł, starsi w trosce o dobro duchowe zboru, kierowani miłością i duchem świętym postanowili wykluczyć psa zaocznie. Sam rozumiesz, ucieczką nie poparł zmian więc ne był godny...
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Jaaqob

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #410 dnia: 17 Lipiec, 2016, 23:34 »
A zwróciliście uwagę na znikające Biblie?

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/tv/co16_e/CO16_E_71_No45-1

3:14-15 - srebrny miecz leży otwarty na tym pufie czy poduszcze
3:17 - srebrny miecz zniknął. Co ciekawe, wygląda na to, że ta Biblia jakimś cudem spadła i stoi (?!) pomiędzy tym wiklinowym "stolikiem" a poduszką...

To wydanie wielkouciskowe zamawiane do piwnic będzie miało takie właściwości? Pojawia się i znika? Teleportuje?


« Ostatnia zmiana: 17 Lipiec, 2016, 23:38 wysłana przez Jaaqob »


Offline Czuwający

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #411 dnia: 18 Lipiec, 2016, 08:13 »
mnie i tak najbardziej fascynuje ten wzrok starszego z 3:23, to spojrzenie mówi wszystko, normalnie jak by mógł to ogień z nieba by sprowadził natychmiast i spalił wszystkich niewiernych


Offline Woland

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #412 dnia: 24 Lipiec, 2016, 16:29 »
muszę przyznać, że jak szturmowcy imperium zrobili nalot na "duchową piwnicę" parsknąłem jak el kopyto i kierpce mi spadły z wrażenia


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #413 dnia: 26 Lipiec, 2016, 00:12 »
Witam wszystkich bardzo serdecznie :D
Już od dawna nosiłam się z zamiarem uaktywnienia na forum, bo czytam Was od samego początku powstania :D i właśnie ten film, na który Agalloch zwrócił uwagę tak mną wczoraj wstrząsnął, że również postanowiłam się wypowiedzieć. Oczywiście zwróciłam uwagę na ten gest i uważam to raczej za celową prowokację i bezczelność niż niegroźny żart. Co mną jeszcze bardziej wstrząsnęło to muzyka do tego filmu. Z forum w USA dowiedziałam się, że to utwór Audiomachine "Etarnal Flame" ("Wieczny płomień" - czy kojarzy się to z "rajem"? :o) z albumu "EPICA", którego okładka wygląda tak, jak przedstawiono na tej stronie:
https://www.musixmatch.com/album/Audiomachine/Epica
Okładki innych albumów wyglądają równie "ciekawie". Więcej o firmie Audiomachine: https://pl.wikipedia.org/wiki/Audiomachine i wspomniany utwór:

Ja, mój mąż (oboje jesteśmy "przebudzeni", choć nadal jeszcze w zborze), a nawet syn nastolatek jesteśmy oburzeni i wstrząśnięci, jakimi narzędziami posługuje się CK, żeby grać na ludzkich emocjach i produkować te żałosne "wyciskacze łez".

Drodzy, odgrzewam temat muzyki na zgromadzeniu 2016 zakupionej przez Watchtower, bo przed chwilą wpadłem na jeden inny utwór Audiomachine, no i po prostu szczęka mi opadła. Utwór ma wymowny tytuł "Illuminati". Zdziwieni? Ciekawe jest jednak to, że niejaka grupka EpicmusicVN zrobiła podkład obrazkowy do tego nagrania. Z kolei na tym nagraniu (uprzedzam że jest drastyczne!!!), pojawiają się niesamowicie sugestywne obrazy, które dziwnym trafem bardzo kojarzą się z armagedonowymi obrazkami ze Strażnic (w 1min 3sek teledysku - 1:03).

No więc po kolei:
Teledysk rozpoczyna się od niezmąconego, pięknego obrazka natury, z sugestywnym napisem:
"Czy jesteś przygotowany na przyszłość?"
Jak się jednak okazuje, obrazek wisi w martwym pociągu, jakby kadr czasu zatrzymał się w momencie potężnego samozniszczenia.
Następnie widzimy serię czarnych obrazów z końca świata, wirus zabijający ludzi, /albo zamieniający ich w zombie??/.
Ale dalej, bardzo kolorystycznie i tematycznie obrazki przypominające armagedonowe straszaki Strażnicy (1:03)

https://www.youtube.com/watch?v=Ouwtng35j-M

Porównajcie podobieństwa.
Nie wklejam obrazków ze Strażnic, bo pokazał je i zrobił o nich jakiś czas temu artykuł Cedars. Popatrzcie, jakie to podobne klimaty:

http://jwsurvey.org/cedars-blog/great-balls-of-fire-more-doomsday-artwork-in-new-may-2015-watchtower

I teraz taka konkluzja.
Audiomachine tak sobie nagrała utwór pt. Illuminati (SIC!), do niego ktoś zrobił taki ładny teledysk, z ładnym pytankiem na początku "Are you prepared for the future?" - niczym pytanko na okładkę Strasznicy; potem są scenki jak ze Strasznicy.
W końcu, WTS kupuje sobie od naszej Audiomaszynki utworek pod jakże inspirującą nazwą "Eternal Flame", na święte, służące chwale Jehowy zgromadzenia!!!
Ja nic nie biorę, a nie mogę się oprzeć wrażeniu, że wszystko to zatacza jakieś takie błędne koła.
Chyba odpływam od realu...

Ps: Odnośnie filmu o raju, ze zgromadzenia, z rzeczoną zakupioną muzyką,
 - popatrzcie, przecież Biblia mówi, że ludzie będą mówić, że wybawienie zawdzięczają Barankowi; przecież można by to uwypuklić, aż by się prosiło.
Tymczasem w filmie "0" Boga. Słownie: ZERO. Nawet w obecnej tam migawce o zmartwychwstaniu, można było pokazać wdzięczność tych ludzi dla Boga. A tu nic :( Tylko wizja konsumpcji i spełnienia. Czy to jest sednem zbawienia?
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec, 2016, 00:32 wysłana przez Abba »


Offline PoProstuJa

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #414 dnia: 26 Lipiec, 2016, 00:33 »
Ja nic nie biorę, a nie mogę się oprzeć wrażeniu, że wszystko to zatacza jakieś takie błędne koła.
Chyba odpływam od realu...

Ja też nic nie biorę  ;D ... ale motyw illuminatów/masonów nie daje mi spokoju od wielu miesięcy, czyli od momentu, gdy odkryłam jak wygląda grób Russella, jak wyglądała jego śmierć - rzymska toga, itd. itp.

Żeby było śmieszniej, to jakieś 2 dni po moim odkryciu w TV leciał program na temat słynnych masonów w USA. I była mowa o tym, że oni też sobie obliczają datę "końca świata" na podstawie piramidki. I o ile pamiętam, to wyznaczyli rok 2022.
Świadkowie mówią o końcu świata i obliczali daty, masoni mówią o końcu świata... przypadek?
Nie sądzę!  ;D


Offline Salome

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #415 dnia: 26 Lipiec, 2016, 00:42 »
Utwór ma wymowny tytuł "Illuminati". Zdziwieni?

Drogi Abbo, naczytałam się tyle na amerykańskich stronach o Illuminati przez ostatni rok, że mi mózg paruje i nie wiem już co myśleć.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #416 dnia: 26 Lipiec, 2016, 00:49 »
Może nie tyle chodzi mi o temat Illuminati (i oby go w tym wątku było jak najmniej), tylko o sam fakt, jakie to wszystko podejrzane i dalekie od Boga jest, sztuczne, brzydkie, martwe i ... ubrane w ściskacz uczuć. A Świadkowie klaszczą, klaszczą, i ... unikają odstępców :(
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec, 2016, 00:54 wysłana przez Abba »


Offline Czuwający

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #417 dnia: 26 Lipiec, 2016, 09:45 »
na iluminatów , masonów to trzeba by chyba osobny wątek zrobić  ;D ;D ale faktycznie powiązania WTS z masoneria jest dosyc mocne zwłaszcza w czasach Russela, miejsca zgromadzeń w salach masońskich, wypowiedzi Russela, skrzydła Ammona Ra na okładce książek, piramida oj jest tego troche. Podobno nawet widniej gdzies spis wysokich masonów w stanach gdzi ejes CH T Russel


Offline Czyściciel padliny

Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #418 dnia: 28 Lipiec, 2016, 12:00 »
Mnie najbardziej uderzyło zdanie:

"Oboje byliśmy pionierami, ale nadal prowadziliśmy komfortowe życie..."

Strażnicy nie wystarczy, że oddajesz jej 70 godzin w miesiącu gdy mimo wszystko żyjesz sobie wygodnie.
Masz być pionierem i być umęczony i nieszczęśliwy. Wtedy będzie to ofiara godna boga jw.org.

to właśnie służba daje szczęście, komfortowe życie nie znaczy tylko i wyłącznie pięniedzy, które są zgubą


Offline gangas

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #419 dnia: 28 Lipiec, 2016, 12:11 »
to właśnie służba daje szczęście, komfortowe życie nie znaczy tylko i wyłącznie pięniedzy, które są zgubą

 No to mamy następnego modela naprawiacza czyściciela ???
Jacy ludzie na świecie są głupi. Zamiast w biednych krajach wprowadzić służbę pionierską obowiązkowo dla wszystkich, powadzą jakieś akcje humanitarne i nie pozwalają im żyć komfortowo. Podli ludzie ;D ;D
Jutro to dziś tyle że jutro.