Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016  (Przeczytany 119510 razy)

Offline Agalloch

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #210 dnia: 04 Czerwiec, 2016, 08:39 »
A propos propagandy sukcesu. Jako sukces zawsze uważało się przyrost liczby nowych wiernych. Obawiam się, że obecnie będzie to przyrost ujemny.
Ale może CK coś wykombinuje żeby poprawić statystyki? Jak myślicie?

Niestety zawsze mają wyjście awaryjne: "po ponownym wnikliwym przeanalizowaniu argumentów biblijnych skorygują swoje dotychczasowe zrozumienie", a konkretnie odkryją w Biblii werset, w którym Jezus nawoływał lewicę, by nie wiedziała, co czyni prawica (lub na odwrót). W konsekwencji przestaną zbierać "owoc" i w związku z tym w ogóle prowadzić statystyki dotyczące liczby aktywnych głosicieli. Tym prostym zabiegiem ze statystyk zupełnie wyeliminują "odpływ", natomiast nadal będą mogli bez przeszkód chwalić się "napływem", czyli liczbą ochrzczonych. A tych, ze względu na dzieci i chociażby Afrykę póki co nie zabraknie.

Poza tym już teraz można zaobserwować trend w poszukiwaniu nowych dziedzin do bicia kolejnych rekordów, w postaci np. liczby języków, liczby wejść na pewną stronę internetową, a nawet liczby "rydwanów" odpalonych "symultanicznie" w jednym miejscu (vide zlot żaglowców bodajże w Amsterdamie).

A może ktoś jest gotów założyć się o flaszeczkę wykwintnych spirytualiów, że na którymś z pokongresowych zebrań, a może jeszcze na samym zgromadzeniu, dumnie zostanie obwieszczone, że jeszcze nigdy na jednym zgromadzeniu nie zostało wyświetlonych aż tyle filmów?? A następnie nieodłączna w takich momentach konkluzja: "bez błogosławieństwa Jehowy, to nie byłoby możliwe" ;D


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #211 dnia: 04 Czerwiec, 2016, 11:47 »
musimy przejawiać ostrożność w przekazywaniu ŚJ informacji.

Prawda, od samego początku rozmów z zainteresowanym uczyło się żeby nie czytał odstępczych stron, nie czytał takich informacji, bo każde złe słowo na organizację to fałsz, a dobre to prawda. Dodatkowo twierdzenie 'u źródła najlepsza informacja, nikt nie powie o nas prawdy, tylko my', powoduje silny system obronny względem prób szykanowania organizacji, a ciągłe przypomnienia, tylko upewniają.

A może ktoś jest gotów założyć się o flaszeczkę wykwintnych spirytualiów, że na którymś z pokongresowych zebrań, a może jeszcze na samym zgromadzeniu, dumnie zostanie obwieszczone, że jeszcze nigdy na jednym zgromadzeniu nie zostało wyświetlonych aż tyle filmów?? A następnie nieodłączna w takich momentach konkluzja: "bez błogosławieństwa Jehowy, to nie byłoby możliwe" ;D

Zapomniałeś dodać 'spontaniczne' brawa.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Agalloch

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #212 dnia: 04 Czerwiec, 2016, 12:37 »
Zapomniałeś dodać 'spontaniczne' brawa.

Brawa rozumieją się same przez się  ;D

Jeśli ktoś jest zainteresowany (choć naprawdę nie ma czym) tutaj od 35:35 można zobaczyć i posłuchać, jak widownia nagradza brawami nasz "ulubiony" film na dwóch już odbytych zgromadzeniach: https://www.youtube.com/watch?v=WK7GPoGkWw4

A a propos tej "spontaniczności": rzeczywiście najczęściej działa to tak, że inni klaszczą, to ja też. Można by to wykorzystać do małego psikusa: grupą przynajmniej kilkunastu osób rozsiąść się po całej sali i w umówionym, newralgicznym momencie jeszcze w trakcie filmu zacząć bić brawa. Np. w chwili, gdy mama decyduje się nie odebrać telefonu od córki. Przy dostatecznie dużej ilości "ognisk zapalnych" myślę, że całkiem realnym byłoby rozklaskanie całej widowni ;)

O, i coś takiego nagrać, to dopiero by był hicior  ;D Choć moim zdaniem i tak zdecydowanie ciekawsze byłyby miny tych, którzy bezmyślnie przyłączyli się do braw, a którzy przecież w końcu musieliby skapować, że coś jest "nie halo"  ;D


Offline PoProstuJa

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #213 dnia: 04 Czerwiec, 2016, 19:45 »
Przez chwilkę dzisiaj pisałem z oddaną organizacji wyznawczynią.Dla niej jest wszystko super.To,że jest spadek,tzn.,że szatan przesiewa lud Boży.To,że buduje się mniej sal,to dlatego,że Armagedon tuż,tuż.

Wcale mnie to nie dziwi. Ja też miałam takie poglądy.

Żeby ktoś zaczął widzieć, że coś jest "nie halo" w organizacji, to musi go spotkać taka sytuacja, która jemu osobiście wyda się szokująca.

Pamiętam jak jeden brat bardzo się denerwował i emocjonował, że obwodowi będą nowymi autami z naszych składek jeździć i mi to przekazywał jako oburzające posunięcie w organizacji. A ja na to zero reakcji - mnie to w ogóle nie oburzało (zwłaszcza, że w zborze nam powiedzieli, że to posunięcie przyniesie duże oszczędności finansowe, bo nie trzeba będzie płacić za naprawę starych aut obwodowych).

Inny brat - budowlaniec z kolei bardzo się wkurzał budowami sal królestwa, bo słyszał, że niektórzy bracia mają firmy i na tych budowach zarabiają. Znów mną to nie wzruszyło, bo pomyślałam, że ów brat pewnie tak psioczy, bo jest zwyczajnie zazdrosny.

Kilkanaście lat temu - jeszcze jako zainteresowana - czytałam krytyczną książkę na temat Świadków. Ale nie zrobiła ona na mnie wrażenia, bo padały w niej zarzuty typu: Świadkowie jedzą kanapki podczas chrztu "prozelitów"; Świadkowie każą chodzić kobietom na zebrania w spódnicach. Nie przekonały mnie te argumenty, że ŚJ to zła religia.

A więc w ciągu swego życia czasem spotykałam się z jakimiś antyświadkowymi opiniami, ale żadne z nich nie robiły na mnie wrażenia. To co dopiero zrobiło na mnie wrażenie i przewróciło mój światopogląd do góry nogami, to słynna już afera pedofilska, o której pisałam już ze sto razy co najmniej. Dopiero to mnie wzruszyło i oburzyło.

I myślę, że każdy Świadek potrzebuje takiej jednej rzeczy, która JEGO OSOBIŚCIE zaskoczy, zdenerwuje, zszokuje. I dopiero wtedy można z takim rozmawiać o przekrętach CK, bo będzie w stanie wysłuchać tych informacji.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #214 dnia: 04 Czerwiec, 2016, 20:07 »
A więc w ciągu swego życia czasem spotykałam się z jakimiś antyświadkowymi opiniami, ale żadne z nich nie robiły na mnie wrażenia. To co dopiero zrobiło na mnie wrażenie i przewróciło mój światopogląd do góry nogami, to słynna już afera pedofilska, o której pisałam już ze sto razy co najmniej. Dopiero to mnie wzruszyło i oburzyło.

I myślę, że każdy Świadek potrzebuje takiej jednej rzeczy, która JEGO OSOBIŚCIE zaskoczy, zdenerwuje, zszokuje. I dopiero wtedy można z takim rozmawiać o przekrętach CK, bo będzie w stanie wysłuchać tych informacji.

Mnie też afera pedofilska popchnęła do tego by zbadać co to za organizacja.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline pabik

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #215 dnia: 05 Czerwiec, 2016, 23:02 »
A mnie naszła taka refleksja.W 50 sekundzie jest odpowiedź na pytanie jak inni się trzymają.Starają się przyzwyczaić.Do czego ? Do armagedonu? Tym bardziej ,że niektórzy pierwszy raz... .I znowu pytanie pierwszy raz co ? Przeżywają armagedon ? To ma być więcej armagedonów ?
Forum pomaga.Forum radzi.Forum nigdy Cię nie zdradzi.
----------------------------------------------------
Zabierzcie ode mnie wszystkich przyjaciół.Z wrogami sam sobie poradzę.


Offline M

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #216 dnia: 05 Czerwiec, 2016, 23:15 »
A mnie naszła taka refleksja.W 50 sekundzie jest odpowiedź na pytanie jak inni się trzymają.Starają się przyzwyczaić.Do czego ? Do armagedonu? Tym bardziej ,że niektórzy pierwszy raz... .I znowu pytanie pierwszy raz co ? Przeżywają armagedon ? To ma być więcej armagedonów ?

To "niektórzy pierwszy raz" to trochę niefortunne, zbyt dosłowne tłumaczenie. Zapewne chodzi o to, że wśród zebranych są zainteresowani (kamera ich pokazuje przez moment), którzy nigdy nie przechodzili prześladowań.


Offline M

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #217 dnia: 06 Czerwiec, 2016, 10:28 »
Zrobiłem wczoraj takie małe podliczenie:

- czas trwania całego programu kongresu: 17 godzin 40 minut.
- długość wszystkich filmów i materiałów audio/wideo puszczanych podczas kongresu: niecałe 5 godzin (w tym: 1:40h "pełnometrażowych filmów", ponad 2 godziny krótkich filmików puszczanych podczas punktu i 1 godzina "filmowego programu muzycznego").

Ponad 1/4 całego kongresu to filmy lub słuchowiska. Dla porównania jeszcze 3 lata temu ilość materiałów audio/wideo wynosiła 0%. Ekstrapolując dane na przyszłe lata wychodzi, że za 8 lat cały kongres będzie leciał z telebimów ;D. A w zasadzie to wtedy będzie się pewnie odbywał na Salach Królestwa, bo po co wynajmować wielki stadion w tym celu.
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwiec, 2016, 10:31 wysłana przez M »


Offline Deborah

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #218 dnia: 06 Czerwiec, 2016, 11:57 »
No rewelacja ;)
Tak właśnie szacowaliśmy z mężem na oko ten czas na 1/3 całego programu. Stwierdziłam, że gdybym chciała być na kongresie i wychodzić w momencie emitowania kolejnego materiału video, żeby "nie patrzeć na to, co nic nie warte" to chyba bym musiała stać przy drzwiach.;)


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #219 dnia: 06 Czerwiec, 2016, 12:18 »
Ależ ten rydwan gna, nie jestem w stanie nadążyć.

Dobra wypadła, podrzuci ktoś?
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #220 dnia: 06 Czerwiec, 2016, 13:44 »
A w zasadzie to wtedy będzie się pewnie odbywał na Salach Królestwa, bo po co wynajmować wielki stadion w tym celu.

M, ja myślę, że z tego nie zrezygnują. Trzeba ludzi wyciągać, kazać im dojeżdżać itd., aby, będąc tam na miejscu przemęczonymi, nie widzieli tych absurdów, których masa na kongresach:P


Offline M

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #221 dnia: 06 Czerwiec, 2016, 14:10 »
M, ja myślę, że z tego nie zrezygnują. Trzeba ludzi wyciągać, kazać im dojeżdżać itd., aby, będąc tam na miejscu przemęczonymi, nie widzieli tych absurdów, których masa na kongresach:P

To fakt, takie spędy mają swoją rolę w indoktrynacji. Ale nadal zdanie podtrzymuje, ze w ciagu najbliższych 8-10 lat cały lub niemal cały program kongresu będzie nazwany z Warwick ;)


Offline Agalloch

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #222 dnia: 06 Czerwiec, 2016, 14:22 »
Zrobiłem wczoraj takie małe podliczenie:

- czas trwania całego programu kongresu: 17 godzin 40 minut.
- długość wszystkich filmów i materiałów audio/wideo puszczanych podczas kongresu: niecałe 5 godzin (w tym: 1:40h "pełnometrażowych filmów", ponad 2 godziny krótkich filmików puszczanych podczas punktu i 1 godzina "filmowego programu muzycznego").

Ponad 1/4 całego kongresu to filmy lub słuchowiska.

Moim skromnym zdaniem (z którym oczywiście macie prawo się nie zgodzić): to bardzo humanitarne posunięcie z ich strony i chwała im za to!

Mam trochę tych kongresów na karku i doskonale pamiętam, jak nawet w czasach pełnej indoktrynacji w trackie któregoś w danym dniu kazania coraz niecierpliwiej spoglądałem na zegarek odliczając czas do przerwy/końca programu, zastanawiając się, czy wytrzymam, tj. czy "po drodze" nie umrę z nudów. Mimo że zgadzałem się z wypowiadanymi tezami poziom znudzenia osiągał tak nieludzki poziom, że jako haust ożywczego, podtrzymującego przy życiu powietrza odbierałem nie tylko np. doświadczenia i wywiady, ale nawet pozdrowienia z innych miast kongresowych ;) A jakim urozmaiceniem była wyprawa do toalety...

Nie licząc niedzielnego dramatu, o takim słuchowisku czy filmie można było jedynie pomarzyć. Bez względu na ich jakość, bez względu na ich wartość, bez względu na ich treść i wybitnie propagandowy charakter, powiem szczerze, że stawiając się w roli uczestnika zgromadzenia (na szczęście obecnie jedynie już tylko potencjalnego), wolałbym obejrzeć godzinny film niż wysłuchać 20-minutowego przemówienia.

Z tym że żeby była jasność: absolutnie mam świadomość tego, że podstawową intencją organizatorów nie było zapewne w tym przypadku dostarczenie odbiorcom rozrywki :)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #223 dnia: 06 Czerwiec, 2016, 15:19 »
To fakt, takie spędy mają swoją rolę w indoktrynacji. Ale nadal zdanie podtrzymuje, ze w ciagu najbliższych 8-10 lat cały lub niemal cały program kongresu będzie nazwany z Warwick ;)

A z tym się zgadzam. Myślę nawet, że za tyle lat nie tylko studium Strażnicy będzie takie samo na całym świecie, ale i wykład będzie jeden puszczany z "Centrali" dla wszystkich i mówców nie będzie trzeba (to też ma swój cel w indoktrynacji, bo czasem mówca może gadać przez jakiś czas "odstępcze rzeczy" (zanim go wykluczą), a oni nie są w stanie kontrolować wszystkich takich mówców.


Offline Szyszka

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #224 dnia: 06 Czerwiec, 2016, 16:27 »
moim zdaniem nie zrezygnują z dojazdowych kongresów.. dlaczego? kassssssa
Czy kiedykolwiek podano ile tak naprawdę kosztuje wynajęcie hali na jeden dzień i ile pieniędzy  w sumie uzbierali? czy kiedykolwiek podano, że pieniędzy zostało? oj nie... mało tego zrezygnowali już z książek i broszur( cięcia finansowe) jak widać, wiec nie idzie na papier..
 w miastach gdzie organizowane są Kongresy Miedzynarodowe wyznaczone są konkretne hotele z których można korzystać, więc myślę, że też moga mieć jakieś benefity z tego tytułu.