Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016  (Przeczytany 119546 razy)

Offline Agalloch

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #195 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 20:11 »
film 12 - 1 od 60-tej sekundy "ulotki poszły w teren"
W tym filmie nie chodzi o ratowanie wątpiących.
To jest film o tym jak WTS idzie na wojnę.
Zwyczajne wytaczanie dział przeciwko problemowi ulotek odstępców, który w Polsce też istnieje.
Wiem, że bez tego filmu wielu do ręki nie weźmie nic co nie jest firmowane prze CK.
Teraz będą jeszcze bardziej wyczuleni. Chociaż z drugiej strony znajdą się tacy, których ciekawość będzie silniejsza.

Jestem całkiem odmiennego zdania, a nawet się zgadzam - parafrazując pewne słynne słowa :)
A konkretnie: uważam, że w niejednym przypadku ten filmik okaże się klasycznym "strzałem w stopę".

Czy potraficie cofnąć się pamięcią do czasów pełnej indoktrynacji? Jaki wtedy mieliście pogląd na odstępcze materiały doprowadzające do "upadku wiary"? Ja wyobrażałem sobie to tak: skoro moje obecne wierzenia są wynikiem "przestudiowania" nie setek, ale tysięcy stron rozmaitych książek, broszur, czasopism itd., to do obalenia tych wierzeń konieczne jest przeczytanie kolejnych tysięcy stron, które wchodziłyby w szczegółową polemikę z tymi pierwszymi.

Innymi słowy uważałem, że "wysłuchanie drugiej strony" wymagałoby gigantycznego wysiłku, przekopania mnóstwa materiału, wszędzie najeżonego zastawionymi przez diabła pułapkami (w postaci kłamstw, półprawd, nieudowodnionych twierdzeń naukowych itd.). Ostatecznie dochodziłem więc do wniosku, że ze względu na powyższe "Niewolnik" ma absolutną rację: NIE MA SENSU W OGÓLE TAM ZAGLĄDAĆ! Bo pobieżne zerknięcie i tak nie pozwoli na ustalenie prawdy, natomiast podczas wnikliwych, długotrwałych studiów mógłbym gdzieś dać wyprowadzić się "arcyzwodzicielowi" w pole, więc wyniku tych studiów i tak nie mógłbym uznać za w pełni wiarygodny. Brzmi szalenie? Wierzcie lub nie, ale to właśnie ten schemat myślowy przez wiele, wiele lat powstrzymywał mnie od wszelkich prób weryfikacji "prawdy".

Co natomiast pokazuje ten film? Otóż to, że według samego CK wiara zbudowana w oparciu o tysiące stron "pokarmu duchowego" może zostać poddana drastycznej weryfikacji przy pomocy... jednej ulotki!!! Mnie to natychmiast rzuciło się w oczy. Nie zobaczyliśmy człowieka obłożonego opasłymi tomiskami słowników biblijnych i egzemplarzami Biblii w językach oryginalnych, ale wieloletniego ŚJ, który porzucił swe wierzenia po... zapoznaniu się z ulotką...

Podsumowując ten przydługi (przepraszam, nie potrafiłem krócej wyjaśnić, o co dokładnie mi chodzi) post: gdyby ktoś pokazał mi taki filmik kilkanaście lat temu (kiedy jeszcze byłem w pełni przekonany o prawdziwości "prawdy"), treść tej ulotki stałaby się dla mnie najbardziej intrygującym fragmentem tekstu we wszechświecie :)

Oczywiście mam świadomość, że jesteśmy różni, nie wszyscy myślą tak, jak ja, nie wszyscy "wyznawcy" rzucą się natychmiast do Gedeona i wyczerpią cały nakład ;) Ale WSZYSCY, nawet "najtwardszy beton", który po obejrzeniu filmu będzie jeszcze bardziej zdecydowany wystrzegać się wszelkich odstępczych materiałów, WSZYSCY otrzymają od Niewolnika jasny (choć zupełnie nie zamierzony) przekaz: ich wiarę można zburzyć jedną ulotką! To przynajmniej niektórym musi dać do myślenia. Ufam, że ziarno niepewności (zasiane przez samo CK  ;D) wcześniej, czy później wyda swój plon  :D



Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #196 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 20:24 »
Agalloch, masz ty chłopie talent do prostego tłumaczenia w wielkim skrócie :)


Offline Agalloch

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #197 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 20:29 »
Agalloch, masz ty chłopie talent do prostego tłumaczenia w wielkim skrócie :)

Tiaaa... dobrze to ująłeś, zwięzłość wypowiedzi to mój znak rozpoznawczy ;)


Blizna

  • Gość
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #198 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 21:53 »
WSZYSCY otrzymają od Niewolnika jasny (choć zupełnie nie zamierzony) przekaz: ich wiarę można zburzyć jedną ulotką! To przynajmniej niektórym musi dać do myślenia. Ufam, że ziarno niepewności (zasiane przez samo CK  ;D) wcześniej, czy później wyda swój plon  :D

Powiem więcej, to będzie przekaz podprogowy ;)
Ma szansę zadziałać ;)


Offline PoProstuJa

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #199 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 22:28 »
Nie zobaczyliśmy człowieka obłożonego opasłymi tomiskami słowników biblijnych i egzemplarzami Biblii w językach oryginalnych, ale wieloletniego ŚJ, który porzucił swe wierzenia po... zapoznaniu się z ulotką...

gdyby ktoś pokazał mi taki filmik kilkanaście lat temu (kiedy jeszcze byłem w pełni przekonany o prawdziwości "prawdy"), treść tej ulotki stałaby się dla mnie najbardziej intrygującym fragmentem tekstu we wszechświecie :)

WSZYSCY otrzymają od Niewolnika jasny (choć zupełnie nie zamierzony) przekaz: ich wiarę można zburzyć jedną ulotką! To przynajmniej niektórym musi dać do myślenia.

Pamiętam jak wchodził do kin film "Kod Leonarda da Vinci" i wzbudzał on wiele kontrowersji (bo był w nim np. motyw, że Jezus miał żonę), a księża radzili żeby tego filmu nie oglądać, bo może zburzyć wiarę.
Pomyślałam wtedy, że trzeba być mało wyedukowanym biblijnie i mieć naprawdę małą wiarę, jeśli jeden film potrafiłby zburzyć czyjś dotychczasowy światopogląd i jego wierzenia.

I cóż się okazało... że ja też małej wiary byłam, skoro jeden filmik - przesłuchanie Jacksona - potrafiło zburzyć mój światopogląd!  ;D

A z tą ulotką, to pewnie na Zgromadzeniu nie będzie Świadka, który by się nie zastanawiał co było w niej napisane!  ;D Pewnie pomyślą odruchowo: cóż za brat małej wiary! Ale może w drugim odruchu najdą ich jakieś inne przemyślenia?

Coś musi być w ostatnim czasie na rzeczy z tymi odstępcami, bo CK widać coraz bardziej się ich boi. A odkąd tak rozreklamowali tablety, to ryzykują, że niestety prawie każdy Świadek będzie miał dostęp do internetu i kiedyś może natknąć się na różne materiały anty-organizacyjne.
Robi więc CK te wszystkie filmiki propagandowe, by zawczasu dmuchać na zimne!
Moim zdaniem cel filmików jest taki, że chcą wzbudzać POCZUCIE WINY  w każdym wyznawcy, który ośmieli się wejść na inną stronę w Internecie niż JW.ORG!

Dzieeeje się....!

P.S. Podziwiam Was, że tyle tych filmików oglądacie! Ja czekam na wersję polską. A nawet jak wejdzie polska, to jest duża szansa, że i tak nie będzie mi się chciało ich obejrzeć!  ;D Wiecie - ja jestem z kategorii tych słabych duchowo, co już na pokarm "duchowy" niewolnika patrzeć nie mogą  ;D


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #200 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 22:35 »
Wiecie - ja jestem z kategorii tych słabych duchowo, co już na pokarm "duchowy" niewolnika patrzeć nie mogą  ;D
Przejadło Ci się? Mi też...już lata temu ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #201 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 22:41 »
P.S. Podziwiam Was, że tyle tych filmików oglądacie! Ja czekam na wersję polską. A nawet jak wejdzie polska, to jest duża szansa, że i tak nie będzie mi się chciało ich obejrzeć!  ;D Wiecie - ja jestem z kategorii tych słabych duchowo, co już na pokarm "duchowy" niewolnika patrzeć nie mogą  ;D

Ja podobnie, to co obejrzałam to aż nadto, nie jestem w stanie się zmusić żeby coś więcej obejrzeć, od razu dostaję skrętu żołądka.

Przejadło Ci się? Mi też...już lata temu ;D

Ja już dostaję niestrawności.

Ciekawe czy po braku dopływu tego pokarmu da się schudnąć, w końcu to zbędne kalorie, które tylko się odkładają w postaci fałdek...
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #202 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 22:56 »
Ciekawe czy po braku dopływu tego pokarmu da się schudnąć, w końcu to zbędne kalorie, które tylko się odkładają w postaci fałdek...
Ja przytyłem ;D Jałowy, pozbawiony jakichkolwiek wartości odżywczych pokarm "Made in WTS", zastąpiłem wielokrotnie bardziej treściwym "Made in World" A jem tyle samo :(
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec, 2016, 23:00 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #203 dnia: 04 Czerwiec, 2016, 00:17 »

uważam, że w niejednym przypadku ten filmik okaże się klasycznym "strzałem w stopę".

Jeśli na filmikach na zgromadzenia okręgowe pokazany
jest wątek nawiązujący do przyjęcia odstępczego traktatu,
to pomyślcie, jakie informacje muszą docierać z różnych części świata.
A z tego wynikałoby, że jest bardzo źle (tzn. w sumie dobrze :) )
Organizacja zawsze starała się odwrócić uwagę od negatywów,
za pomocą propagandy sukcesu. Jeśli już więc zdecydowano się
na takie filmy, to pomyślcie jak masową skalę muszą przybierać
ruchy wybudzeniowe.


Offline PoProstuJa

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #204 dnia: 04 Czerwiec, 2016, 00:28 »

Organizacja zawsze starała się odwrócić uwagę od negatywów,
za pomocą propagandy sukcesu. Jeśli już więc zdecydowano się
na takie filmy, to pomyślcie jak masową skalę muszą przybierać
ruchy wybudzeniowe.

A propos propagandy sukcesu. Jako sukces zawsze uważało się przyrost liczby nowych wiernych. Obawiam się, że obecnie będzie to przyrost ujemny.
Ale może CK coś wykombinuje żeby poprawić statystyki? Jak myślicie?
Czy da się zafałszować liczby w statystykach, tak żeby nikt się nie połapał?
(a może oni już to robią od lat? )


Offline bartek212701

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #205 dnia: 04 Czerwiec, 2016, 00:37 »
Ja przytyłem ;D Jałowy, pozbawiony jakichkolwiek wartości odżywczych pokarm "Made in WTS", zastąpiłem wielokrotnie bardziej treściwym "Made in World" A jem tyle samo :(
Bo już nie głosisz, nie chadzasz po domach i stąd utycie :P haha
Pozdrawiam


Offline M

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #206 dnia: 04 Czerwiec, 2016, 00:46 »
A propos propagandy sukcesu. Jako sukces zawsze uważało się przyrost liczby nowych wiernych. Obawiam się, że obecnie będzie to przyrost ujemny.
Ale może CK coś wykombinuje żeby poprawić statystyki? Jak myślicie?
Czy da się zafałszować liczby w statystykach, tak żeby nikt się nie połapał?
(a może oni już to robią od lat? )

Jestem prawie pewny, że coś wykombinują. Nawet wiem co. W zeszłym roku przetestowali pilotażowo taką machlojkę w Ekwadorze - był na ten temat list do starszych. Wcale się nie zdziwię, jeśli w tym roku spróbują zrobić to na całym świecie. Co konkretnie? W skrócie - chodzi o zebranie wszystkich, którzy potencjalnie "zapomnieli" złożyć sprawozdania w ciągu roku i "zachęcić ich", żeby złożyli te zaległe sprawozdania zbiorczo w miesiącu sierpniu. Wytyczne co do składania i podliczania sprawozdań mówią, że jeśli składasz zaległe sprawozdanie za kogoś, to liczysz tę osobę w danym miesiącu podwójnie (lub więcej razy jeśli składasz sprawozdanie za kilka miesięcy), żeby średnia głosicieli w danym roku się zgadzała. Jednak taki zabieg ma efekt uboczny - sprawozdanie z sierpnia jest mocno zawyżone i to właśnie ta liczba głosicieli trafia do tzw. "najwyższej liczby głosicieli" którą raportuje się w Roczniku. A to właśnie ową "najwyższą" liczbą chwalą się potem wszędzie, np. na swojej stronie internetowej. Genialne, prawda? :)
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwiec, 2016, 01:02 wysłana przez M »


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #207 dnia: 04 Czerwiec, 2016, 00:53 »
Do tego, co M napisał powyżej:
Znane są w korporacjach praktyki, które służą
"poprawianiu" statystyk. W dużych korporacjach,
jawne oszustwo polegające na skreśleniu niewygodnych
danych, albo jawne fałszerstwo na liczbach jest trudne do
przeprowadzenia, ponieważ opracowują je całe sztaby ludzi.
Zawsze jednak można na przykład zmienić algorytmy,
zakreślić szersze marginesy tolerancji (na przykład wliczyć
dane, które w czasie dobrobytu były pomijane, a teraz
mogą korzystnie podnieść statystykę i przynajmniej
częściowo zamaskować dziurę). Tak właśnie się robi
w wielu firmach. Pracownicy otrzymują prawdziwe
wyniki, a owszem, ale nie są informowani, że zostały
wyliczone nową, korzystną dla wizażu firmy algorytmiką.

Więc statystyki mogą nawet iść sztucznie w górę,
a firma plajtuje. Ale do końca jest mobbing,
a na meetingach jest rozgrzewka motywacyjna,
jak gdyby było wszystko super.

Ten list który M podał w powyższym poście jest
typową właśnie taką zagrywką. Średnie leciały w dół,
więc poproszono o zweryfikowanie danych,
które mogły nie wpłynąć ZA KILKA MIESIĘCY WSTECZ.

« Ostatnia zmiana: 04 Czerwiec, 2016, 01:03 wysłana przez Abba »


Offline Fantom

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #208 dnia: 04 Czerwiec, 2016, 00:57 »
 Przez chwilkę dzisiaj pisałem z oddaną organizacji wyznawczynią.Dla niej jest wszystko super.To,że jest spadek,tzn.,że szatan przesiewa lud Boży.To,że buduje się mniej sal,to dlatego,że Armagedon tuż,tuż.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline parasin

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #209 dnia: 04 Czerwiec, 2016, 06:39 »
Co do ulotki to kiedyś jak byłem totalnie jeszcze wkręcony dostałem taką broszurkę, którą można by postawić za przykład jak nie robić ulotek. Otóż było tam zdanie mniej więcej takie: ŚJ nie wolno czytać całej Biblii, tylko fragmenty i to tylko z ich własnego przekładu
To było w czasie kiedy po polsku nie było jeszcze bi7, a ja miałem już przeczytaną w połowie Biblię Tysiąclecia. To utwierdziło mnie w przekonaniu, że organizacja słusznie ostrzega przed odstępcami, bo ci tylko kłamią i manipulują. I ostatecznie to przekonanie trzymało mnie z dala od tego typu materiałów. Zmieniło się dopiero po wielu wielu latach, jak zobaczyłem ile odstępców jest w necie i postanowiłem z nimi się rozprawić :D. Aby to robić musiałem dokładnie poznać ich poglądy.  No i sami wiecie jak się to kończy...
To jednak pokazuje jaką musimy przejawiać ostrożność w przekazywaniu ŚJ informacji.
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwiec, 2016, 06:41 wysłana przez parasin »