Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016  (Przeczytany 119476 razy)

Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #90 dnia: 27 Maj, 2016, 15:36 »
Zastanawiam się czy nie zrobić  takiego filmiku z takim zakończeniem, grzech, wyrzucenie z domu, nie odebranie telefonu przez matkę, samobójstwo i tragedia rodziców. Oczywiście ku przestrodze.....

 
« Ostatnia zmiana: 27 Maj, 2016, 15:38 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #91 dnia: 27 Maj, 2016, 15:55 »
Sam nie wiem co o tym myśleć, przecież WTS ma na etatach psychiatrów i psychologów, czy oni nie powinni im podpowiedzieć że to jest chore i nie moralne? Mogę im nawet podać nazwiska jak by zapomnieli ;)

Rozumiem, że niektórzy tępi "żołnierze WTS-u" z powodu ograniczeń umysłowych i wypranego mózgu mogą nie wiedzieć, że produkcja filmów z takim przesłaniem jest niewłaściwa, ale  ludzie z licencją do wykonywania zawodu psychiatry zatrudnieni na etatach w Bethel są winni krwi potencjalnych samobójców, nie informując tych że tępych "żołnierzy WTS-u", że to jest chore i niemoralne i namawia do destrukcji podstawowej komórki społecznej jaką jest rodzina. :( >:(
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline matus

Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #92 dnia: 27 Maj, 2016, 15:56 »
ludzie z licencją do wykonywania zawodu psychiatry zatrudnieni na etatach w Bethel
Żeby tylko tam...
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #93 dnia: 27 Maj, 2016, 20:39 »
 
Pojawił się kolejny filmik z kongresu. Będzie on wyświetlony w piątek po południu, podczas sympozjum "Lojalnie popierajmy decyzje Jehowy" w punkcie "Unikajmy kontaktów z grzesznikami nieokazującymi skruchy". Wycieknięty film jest po hiszpańsku, przetłumaczony na angielski z pomocą Reddita i na polski przeze mnie.

Kliknij tutaj, by obejrzeć filmik

Pobierz oddzielnie polskie napisy do filmu

Manipulacja nie tylko uczuciami, ale również faktami na tym filmie powoduje we mnie odruchy wymiotne. Po kolei:
  • dziewczyna na zebraniu słyszy, że jest wykluczana (swoją drogą nigdy nie mówi się z podium, że ktoś jest wykluczony, ale że "nie jest już Świadkiem Jehowy", ciekawy jestem czemu tutaj pokazano to inaczej) i widzimy pełen pogardy wzrok jej rodziców
  • rodzice tłumaczą jej, że nie może dalej z nimi mieszkać skoro zachowuje się jak się zachowuje. Jednak cały ciężar decyzji zrzuca się na "grzeszniczkę", która ostatecznie się wykrzykuje rodzicom że się wyprowadza, pakuje manatki i wychodzi bez słowa trzaskając drzwiami. Tym samym film demonizuje osoby wykluczone pokazując, że postępują oni irracjonalnie i ranią wszystkich dookoła
  • matka nie odbiera telefonu od własnej córki wbrew temu co podpowiada jej serce
  • film zdaje się być w bezpośredniej sprzeczności ze znanym już nam artykułem z jw.org

M czy filmik o wykluczonej dziewczynie jest cały, czy jest jakaś jego dalsza część?

Ciekawy jest ten mistrzowski przekaz ukierunkowany na pranie mózgu owieczek. Spokój rodziców, Biblia, kominek, ciepło, krótkie rękawki, wszystko to nam się dobrze kojarzy, a po drugiej stronie dziewczyna z podkrążonymi oczami patrząca ślepo w telewizor, przykryta kołdrą co kojarzy się z chorobą, a więc żle. :( :-\
« Ostatnia zmiana: 27 Maj, 2016, 20:57 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline M

Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #94 dnia: 27 Maj, 2016, 20:56 »
M czy filmik o wykluczonej dziewczynie jest cały, czy jest jakaś jego dalsza część?

Jeśli dobrze rozumiem ze szkiców, to w następnej części sympozjum będzie kolejny filmik, w którym nasza "grzesznica" skruszona wraca do zboru i zostaje przyłączona, a bracia w zborze "podobnie jak to czyni Jehowa" jej przebaczają.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #95 dnia: 27 Maj, 2016, 21:04 »
Jeśli dobrze rozumiem ze szkiców, to w następnej części sympozjum będzie kolejny filmik, w którym nasza "grzesznica" skruszona wraca do zboru i zostaje przyłączona, a bracia w zborze "podobnie jak to czyni Jehowa" jej przebaczają.

Dzięki. Rozumiem, czyli Happy End i bracia wracając z kongresu już wiedzą jak postępować w takiej sytuacji, żeby wszystko zakończyło się szczęśliwie.  :-[

Przekaz obrazkowy zostaje na dłużej, niż paragraf w artykule w Strażnicy. I o to im chyba chodzi z tymi filmikami :(
« Ostatnia zmiana: 27 Maj, 2016, 21:06 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #96 dnia: 27 Maj, 2016, 21:14 »
Jeśli dobrze rozumiem ze szkiców, to w następnej części sympozjum będzie kolejny filmik, w którym nasza "grzesznica" skruszona wraca do zboru i zostaje przyłączona, a bracia w zborze "podobnie jak to czyni Jehowa" jej przebaczają.

Trafi mnie coś zaraz. Tutaj jest zła i się z Nią nie bawimy bo tak ktoś powiedział, a teraz to nawet możemy się z Nią podzielić zabawkami. Warunkowe zainteresowanie, jak najlepsza paczka ze szkoły się z Tobą bawi to ja też, a jak nie to pa.

Czekam tylko na zmianę światła co do wykluczonych, tylko jak podadzą nowe światło mogę spodziewać się przeniesienia zebrania do mnie do domu, tym bardziej że mój dom jest całkiem blisko od sali.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #97 dnia: 27 Maj, 2016, 21:19 »
Straszne, a gdyby ich córka będąc w depresji, właśnie chciała popełnić samobójstwo, i był by to jej ostatni telefon do rodziców.
Może potrzebowała właśnie pomocy. I jej rodzice mieli być jej ostatnią nadzieją.

A póżniej targnięcie się na życie i tragedia rodziców. Kim trzeba być, żeby coś takiego podpowiadać.

Szok :-[

Masz zdolności parapsychiczne? Myślałam o tym, już jak na spokojnie analizowałam filmik.
Niestety w organizacji musi dojść do wielu tragedii i niezliczonej liczby śmierci by zaczęli myśleć.

Zastanawiam się czy nie zrobić  takiego filmiku z takim zakończeniem, grzech, wyrzucenie z domu, nie odebranie telefonu przez matkę, samobójstwo i tragedia rodziców. Oczywiście ku przestrodze.....

Pomysł rewelacyjny, świetnie by było jakby Ci się udało.
Jeśli byś potrzebował pomocy, mogę posłużyć wyobraźnią (bardzo, bardzo, wybujałą ułańską fantazją).
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Iza

Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #98 dnia: 27 Maj, 2016, 21:22 »
Masz zdolności parapsychiczne? Myślałam o tym, już jak na spokojnie analizowałam filmik.
Niestety w organizacji musi dojść do wielu tragedii i niezliczonej liczby śmierci by zaczęli myśleć.

do wielu tragedii już doszło . :-[ niestety nie pomogło to wiekszosci wyciagnąc zadnych wnioskow
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #99 dnia: 27 Maj, 2016, 21:25 »
do wielu tragedii już doszło . :-[ niestety nie pomogło to wiekszosci wyciagnąc zadnych wnioskow

Niestety. Jak widać CK to wciąż za mało.
Może jestem ograniczona, ale nie umiem znaleźć odpowiednich słów, po prostu nie umie skomentować takiej bezduszności.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Lila

Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #100 dnia: 27 Maj, 2016, 22:42 »
Każda tragedia to dowód na działalność Szatana lub chorobę psychiczną, a najlepiej jedno i drugie razem. WTS nie przyzna się do żadnego nieszczęścia, żadnej tragedii, choćby wymordowali całą populację świadków w jakimś kraju. A pojedyncze śmierci? Cóż... dzieło Szatana i dowód na to, co się dzieje z człowiekiem, który odchodzi.

Prawdziwy i oddany CK świadek nie ulega takim problemom i grzecznie wypełnia nakazy Strażnicy.


Offline M

Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #101 dnia: 27 Maj, 2016, 22:52 »
Prawdziwy i oddany CK świadek nie ulega takim problemom i grzecznie wypełnia nakazy Strażnicy.

No chyba że w końcu nie wytrzymuje psychicznie w tym raju duchowym i skacze z wieżowca, wyskakuje z okna Biura Głównego, albo rzuca się z mostu do Odry.


Offline Lila

Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #102 dnia: 27 Maj, 2016, 23:11 »
No chyba że w końcu nie wytrzymuje psychicznie w tym raju duchowym i skacze z wieżowca, wyskakuje z okna Biura Głównego, albo rzuca się z mostu do Odry.

No to znaczy, że mało się modlił, uległ Szatanowi i skończył jak skończy cały ten zły system rzeczy!


Offline PoProstuJa

Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #103 dnia: 28 Maj, 2016, 00:34 »
Straszne, a gdyby ich córka będąc w depresji, właśnie chciała popełnić samobójstwo, i był by to jej ostatni telefon do rodziców.
Może potrzebowała właśnie pomocy. I jej rodzice mieli być jej ostatnią nadzieją.

A póżniej targnięcie się na życie i tragedia rodziców. Kim trzeba być, żeby coś takiego podpowiadać.

Szok :-[

To była pierwsza rzecz o której pomyślałam, gdy oglądałam ten filmik. Jak można nie odebrać telefonu od swojego dziecka?! Zwłaszcza, gdy nie wiadomo dlaczego dzwoni i  w jakich znajduje się okolicznościach..!

Załóżmy, że ta córka miała jakiś wypadek i potrzebuje natychmiastowej pomocy... dzwoni więc do rodzonej matki, a ta z premedytacją nie odbiera telefonu... Masakra!

Ja już kiedyś pisałam, że nigdy nie miałam skrajnych zachowań wobec osób wykluczonych i myślałam, że inni też mają zrównoważone podejście w tym temacie. Zawsze miałam takie motto: traktuj wykluczonych tak, żeby chcieli wrócić do zboru (mam na myśli pozytywne zachowanie wobec nich).

Ale te filmiki są przerażające. Ja nigdy bym tak nie traktowała swojego rodzonego dziecka po wykluczeniu - nawet gdybym była jeszcze na etapie życia w zb(i)orowej nieświadomości!

Wydaje mi się, że te filmiki mogą zgorszyć wielu braci. Może oficjalnie nie będą się do tego przyznawać, ale niesmak w nich pozostanie. Tylko fanatycy będą zachwyceni "duchowym pokarmem" i od razu po Zgromadzeniu wykasują numery telefonów do wszystkich wykluczonych członków rodziny. A najlepiej jak rodzice zaraz po Kongresie wyrzucą wykluczone dzieci z domu...!  :-\

Czas powoli pakować manatki i wycofywać się ze zboru....


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #104 dnia: 28 Maj, 2016, 10:11 »

Czas powoli pakować manatki i wycofywać się ze zboru....


Aż, mnie zmroziło...
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission